Bourjois, Silk Edition (Puder w kompakcie)

Bourjois, Silk Edition (Puder w kompakcie)

Silk Edition zainspirowany jedwabiem, z technologią Soft Focus, formuła przyjemnie wtapia się w skórę.nie tworzy efektu maski i zapewnia komfortowe uczucie naturalnej cery. Silk Edition wyrównuje przebarwienia i drobne niedoskonałości cery. Pudry krystaliczne zawarte w formule matują cerę aż do 8 godzin, zachowując promienny wygląd skóry i nie wysuszając jej. Cera jest matowa, ale nie wygląda na przeciążoną czy zmęczoną.
Efekty są wielowymiarowe:
- niewidoczne pory i przebarwienia,
- wygładzone zmarszczki,
- cera jest zmatowiona,
- nie tworzy efektu maski.

Kupiłam ten puder, bo... spodobało mi się opakowanie

Oceniam odcień 52 Vanilla - jasny, ciepły beż, ciut ciemniejszy niż 51, dla bladolicych może być za jasny.

Zdradzę Wam mały sekret, puder ten kupiłam, ponieważ szukałam małego, zamykanego lusterka do torebki, żeby w razie potrzeby przyjrzeć się sobie, skontrolować swój makijaż i jeśli zajdzie taka potrzeba - poprawić go. A że była promka w Rossmannie -55% to wiecie - w moje ręce wpadł ten produkt i w sumie pomyślałam, że dlaczego by nie. Puder też się zawsze przyda, co prawda, nie mam nawyku dopudrowywania się w ciągu dnia, ale kiedy wyjeżdżam - im mniej rzeczy, tym lepiej, a ten produkt właśnie taki jest - mamy dobrej jakości lusterko i puder.

No właśnie, samo opakowanie. Muszę przyznać, że przyciągnęło mój wzrok i wyróżniło się spośród wielu innych kosmetyków na uginających się sklepowych półkach. Zaintrygowało mnie swoją prostotą, elegancją i kompaktowością. Opakowanie jest czarne, błyszczące z grafiką w kolorze brzoskwiniowym. Po otwarciu naszym oczom ukazuje się dobrej jakości lusterko (tak, w moim przypadku jako pierwsze :D), które możemy dowolnie sobie obrócić i dzięki temu ustawić tak jak nam pasuje. Możemy je odchylić do tyłu, do przodu, w prawo, bądź lewo. Puder zabezpieczony jest folią ochronną, na której znajduje się gąbeczka w kształcie prostokąta do nakładania pudru. Od razu powiem, że jak to zazwyczaj bywa w przypadku akcesoriów dołączanych do kosmetyków, szału ona nie robi, ale w podróży od biedy jakoś nią doklepiemy puder ;) No właśnie, ten z kolei na środku posiada piękne wytłoczenie sygnujące markę Bourjois (mnie już się ono starło). Całość przedstawia się bardzo elegancko i robi wrażenie.

Puder Bourjois ma kolor, nie jest transparentny, więc polecam koniecznie dobrać go do swojej karnacji. Z racji tego, że puder ma kolor, daje też delikatne krycie. Puder jest lekko perfumowany, ma ładny, przyjemny zapach, który uprzyjemnia jego aplikację. Jest jedwabisty, nałożony na twarz, daje efekt aksamitnej cery. Matowi, ale nie robi tego jakoś fenomenalnie, na mojej mieszanej cerze mat utrzymuje się jakieś 3 h max, później zaczynam się delikatnie błyszczeć w strefie "T". Oczywiście, jeśli zaaplikujemy go za pomocą dołączonej gąbeczki, mat będzie nieco trwalszy, ale tak nałożony, daje efekt ciężkiej cery i odcina się od podkładu. Dużo lepiej prezentuje się zaaplikowany pędzlem.

Stosuję go raczej sporadycznie, często w podróżach, nie zauważyłam, żeby mnie zapchał, a już na pewno nie podrażnił, ani nie wywołał żadnej reakcji alergicznej. Moja skóra dobrze na niego zareagowała. Po wykończeniu raczej już do niego nie wrócę, ponieważ jest to bardzo przeciętny puder, znam lepsze lub porównywalne jakościowo, a dużo tańsze. No i jestem też bardziej zwolenniczką sypkich pudrów.

raczej zwyklak

Puder ma ładne opakowanie, z ruchomym lusterkiem, co zdecydowanie jest jego zaletą. Można go bez problemu zmieścić w każdej, nawet malutkiej torebce. W komplecie jest gąbka, która u mnie akurat się nie sprawdza, gdyż puder nałożony za jej pomocą wygląda zbyt ciężko i nienaturalnie. Nałożony pędzlem wygląda w miarę dobrze, choć nie ma szczególnej trwałości, czy jakiegoś super krycia.
Jest to puder kolorowy i trzeba go dobrać do swojej karnacji, gama kolorystyczna nie jest specjalnie bogata. Mam kolor 52 - vanilla, przy mojej dość jasnej skórze w lekko żółtym odcieniu, z piegami może być.
Wątpię, bym kupiła go ponownie, choć nie skreślam go zupełnie, w śmietniku nie wyląduje, jednak zdecydowanie nie jest to mój faworyt.

Lubię go do poprawek w ciągu dnia

Pudru używam tylko do poprawek. Sprawdza się w tej roli idealnie. Ładnie matuje nos, ma kolor, więc lepiej dobrze go dobrać (nie jest transparentny). Załączona gąbeczka sprawdza się do wciskania pudru w strefie T i jednocześnie zbiera nadmiar sebum.

Jako puder podstawowy nie jest zbyt wygodny do stosowania. W tej roli wolę pudry transparentne, najlepiej sypkie.

Więcej chyba jednak nie kupię.

Zużyłam jedno opakowanie. Fajna jedwabista formuła, łatwość aplikacji i trwałość makijażu, jednakże mimo wszystko mnie nie urzekł. Znam wiele lepszych produktów w o wiele niższych cenach.

Elegancki

Puder od Bourjois jest zapakowany w estetyczne, eleganckie pudełeczko z wyjątkowym obrotowym lusterkiem i miękką gąbką. Jest to bardzo delikatny i jedwabisty w dotyku puder. Po użyciu skóra jest wygładzona i matowa.
- Bardzo ładnie pachnie⁣
⁣- Lusterko możemy sobie ustawić tak jak chcemy dzięki możliwości obracania go o 360°!⁣
- jest to produkt idealny w podróży.⁣

Tylko OK

Jego właściwości nie zachwyciły mnie tak jak opakowanie, które jest faktycznie i ładne, i praktyczne. Sam puder dawał super efekt z podkładem Bourjois, ale tylko na jakieś 3 godziny. Potem się mocno wyświecał. Z innym podkładem gorzej współpracował, nie było takiego ładnego, wygładzającego efektu, co nie znaczy, że wyglądał jakoś źle. Miałam kolor golden beige 53. Niestety sam produkt pokruszył mi się dość szybko i korzystanie z niego stało się niewygodne. Podsumowując - dla mnie za słabo trzyma mat, jest niewystarczająco trwały. Dla mnie niewart tej ceny.

Rewelacyjny

Puder posiadam w najjasniejszym odcieniu.
Do kupna skusiła mnie marka którą bardzo lubię oraz opakowanie,które jest naprawdę solidne,W środku jest spore lusterko do tego obrotowe.
Gąbeczka w zestawie, fajnie że jest ale jakością nie powala.
Sam puder jest bardzo delikatny ,lubię nim omiatać twarz dużym pędzlem.
Praktycznie nie widać że na twarzy mam puder ,a jednak cera jest ładnie zmatowiona i wygląda ładniej.
Niestety nie utrzymuje się zbyt długo, konieczne są poprawki ,po 3-4 godzinach wyswieca mi się strefa T.
Sam puder uwielbiam ,jest idealny do torebki i miły dla oka.
Na lato powinien sprawić się idealnie, wtedy lubię mieć jak najdelikatniejszy efekt a on taki daje .Skóra naprawdę jest jak jedwab po jego nałożeniu.

Bardzo dobry

Jedwabisty , gładki w dotyku i i po nałożeniu na twarz, matuje ale brak efektu pudrowości. Super opakowanie, bardzo ładny zapach. Troche przyciemnia mi podkład po nałożeniu, ale poza tym bardzo polecam!

Jedwabne wykończenie

Puder w kompakcie od Burjois kupiłam już kolejny raz. Jest to kolejny niezawodny produkt tej firmy. Używam go na codzień, jednak sprawdzi się również do "przypudrowania nosa" na większym wyjściu. Opakowanie zawiera lusterko, dzięki czemu pudru można użyć dosłownie wszędzie. Dobrze nakłada się pędzlem, nie kruszy się, pięknie matuje skórę, zmniejsza widoczne pory. Efekt utrzymuje się do 8h - tak jak obiecuje producent. Puder również dobrze nakłada się gąbeczką dołączoną do niego. Opakowanie jest eleganckie i niewielkie, zmieści się nawet do kopertówki.

Puder idealny

Na początku uwiodło mnie opakowanie z ukrytym w środku, obrotowym lusterkiem; potem delikatny i jakże przyjemny zapach kosmetyku. No i zakochałam się po uszy, gdy go użyłam! :) Świetnie się nakłada, idealnie pasuje kolorystycznie do mojej cery, efekt utrzymuje się co najmniej 7 godzin. Do tego rozświetla moją skórę, wygładza ją i skutecznie kryje moje niedoskonałości, sam swą doskonałość zachowując. Dla mnie super, polecam każdej z was! :)

Dobry

Mam odcień 02, vanille. Choć jestem wyjątkowo bladolica, ładnie zgrywa się z moją cerą.
Puder przyjemnie się nakłada, nie zapycha porów, nie wysusza, nie odznacza się na twarzy. Matuje na kilka godzin, ale w ciągu dnia potrzebne są poprawki, w tym aspekcie mógłby być ciut lepszy.
Opakowanie bardzo ładnie się prezentuje, świetny pomysł z obrotowym lusterkiem :) Gąbeczka trochę kiepska.
Wrócę do niego, ale wybiorę raczej transparentny. W cenie promocyjnej - warto się na niego skusić, natomiast w regularnej - myślę, że lepiej wybrać coś trochę lepszego.

Zapowiada się fajnie.

Puder ma bardzo ładne opakowanie i pomimo, że nie dla opakowania kupujemy kosmetyki to uważam, że miło kiedy jest ładne i eleganckie:)
Puder ma ładne satynowe wykończenie, matuje ale nie wysusza, fajnie stapia się ze skóra dzięki czemu wygląda bardzo naturalnie. Jednak jego minusem jest trwałośc a raczej jej brak, po kilku godzinach sprawia wrażenie jakby go juz na buzi nie było. Dla mnie minusem jest również gąbeczka dołączona do opakowania - jest zwyczajnie kiepska.