Vichy, Dercos, Neogenic, Shampooing Redensifiant (Szampon przywracający gęstość włosów)

Vichy szampon przywracający gęstość włosów dla mężczyzn i kobiet Dercos Neogenicz cząsteczką Stemoxydine. Lekka i łatwa do spłukiwania piana sprawia, że włosy są miękkie, błyszczące i dobrze się układają. Krystaliczna formuła lekkiej konsystencji, wzbogacona w składniki ułatwiające stylizację włosów, aby objąć włosy, nawet te najcieńsze. Nie obciąża włosów. Lekka i łatwa do spłukiwania piana sprawia, że włosy są miękkie, błyszczące i dobrze się układają.

SZAMPON PRZYWRACAJĄCY WŁOSOM GĘSTOŚĆ

Szampon Vichy Decros Neogenic ma za zadanie przywrócić gęstość włosów, dodać im większej objętości, a także wstrzymać wypadanie włosów i rozwój łupieżu.

Lekko prześwitująca buteleczka szamponu zapakowana jest w kartonik, na którym znajdziemy informacje o produkcie. Szampon można kupić w 2 wersjach, 200ml lub wiekszą pojemność 400ml do opakowania dołączony jest dozownik, który ułatwia wydobywanie szamponu.
Szampon pachnie bardzo delikatnie, subtelnie. Zachęcona pierwszym wrażeniem bez namysłu zabrałam się za mycie włosów. I tu niespodzianka! Ilością szamponu, jaką normalnie używam, zapieniłam pół łazienki. Szampon jest niesłychanie wydajny! Do umycia włosów takich jak moje, czyli długich lecz cienkich, w zupełności wystarczy porcja wielkości ziarnka grochu. Serio! Nigdy nie miałam bardziej wydajnego szamponu, więc moje obawy, że buteleczka o pojemności 200ml nie wystarczy na długo, rozwiały się w oka mgnieniu.

W składzie znajdziemy dość mocny detergent, mianowicie ammonium lauryl sulfate i zaraz za nim łagodzącą betainę (to częste połączenie w szamponach). I dalej coś, co nie przypadnie niektórym do gustu, aczkolwiek w tym produkcie ma sens: alkohol denat. Rozpulchnia włosy i skórę głowy, dzięki czemu wspomaga penetrację składników odżywczych. Jest świetną bazą, która przygotuje skórę głowy na przyjęcie ampułek czy jakiegokolwiek preparatu do skóry głowy.

Przywraca gęstość włosów i po 2 miesiącach regularnego stosowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, ze spełnia obietnice producenta, pojawiły się nowe włoski i ogólnie jest ich więcej i są gęstsze. Nie uczula, nie podrażnia, nie szkodzi. Uważam, że produkt jest wart zakupu, a stosunek ceny do jakości jest świetny.

Dercos

Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na minus. Nie zauważyłam efektów wartych tej ceny. Dodatkowo po umyciu miałam wrażenie, że skra głowy jest bardzo napięta. Zaletą jest natomiast ładny zapach, czy to jednak wystarczy?

słaby!

Rzecz jasna nie spodziewałem się wyrośnięcia nowych "baby hair" (bądźmy poważni), ale oczekiwałem fajnego mycia i pielęgnowania włosów. To pierwszy szampon, który zaciąga włosy już w trakcie mycia - jeśli nie spłucze się go w 30 sekund mycie nim włosów staje się praktycznie niemożliwe. Pogrubia włosy polimerami silikonów, efekt sztuczny i wzmaga przetłuszczanie, włosy klapnięte i niezdrowo obciążone. Jak dla mnie całkowicie niepotrzebny produkt w linii Dercos., którego jedynymi zaletami są wydajność i zapach. Chciałbym napisać, że czerwony jest lepszy (bo jest), ale niestety jego też sknocili, kiedyś był fajny.

Rewelacyjny

Gęsta konsystencja, bardzo wydajny. Bardzo mocno oczyszcza włosy, dlatego trudno jest je rozczesać bez nakładania jakiejkolwiek odżywki. Świetnie wzmacnia. Nawet po kuracji hormonalnej i mocnym przerzedzeniu włosów, po dłuższym stosowaniu widać efekty= mnóstwo nowych małych włosów. Warto zaryzykować pomimo tak wysokiej ceny.

może być

Bardzo gęsty i wydajny, mocno się pieni. Dobrze oczyszcza włosy i wyraźnie wzmacnia przy regularnym stosowaniu. Trochę plącze włosy wiec warto używać po nim odżywki. Nie wpłyną u mnie na ilośc wypadających włosów, ale polepszył ich strukturę, stały się bardziej sztywne i odporne na uszkodzenia.

Niezastąpiony...

Szampon kocham od pierwszego użycia, czyli od jakichś dwóch lat. Używam go z przerwami, nie zawsze kupując kolejną butelkę, bo cena jest jednak dosyc wysoka jak na szampon.
Ale to co on robi z włosami to bajka. Widzę efektyszczególnie teraz, gdy moje naturalne włosy mają juz około 10 cm długości i jak nigdy potrzebują usztywnienia. Moje włosy, kolor jasny blond, niefarbowane od września 2017, cienkie, rzadkie i miękkie jak u dziecka (za to idealnie proste i błyszczące, chociaż tyle ;)) . Nie lubię na codzień nakładać pianki, za dużo roboty. Zresztą po co, skoro efekt po tym szamponie jest porównywalny? Włosy po jegu użyciu są mocno odbite od nasady, znacznie sztywniejsze, łatwiej jest je ułożyć. Nawet bez odżywki rozczesują się świetnie, nie przetłuszczają a puszytsość utrzymuje się cały dzień. Warto zaznaczyć, że szampon zawiera w sobie alkohol denat. więc suche włosy może lekko wysuszyć - moim jednak nie szkodzi.
Zapach: dosyć męski, ale ładny. Konsystencja lekko żelowa - pieni sie doskonale.
Co do pobudzenia włosów do wzrostu - cięzko powiedzieć... Mam mnóstwo baby hair, ale nie przypisywałabym tej zasługi samemu szamponowi.

Bardzo dobry szampon

Zużyłam opakowanie 200ml, teraz używam tego czerwonego z aminexilem z Vichy, ale ten również mile wspominam.

Nie ma SLS, tylko ALS, więc myje dość łagodnie, nie jest to mocne oczyszczenie (czerwony mocniej oczyszcza). Natomiast jest delikatny, włosy po jego użyciu są same w sobie sypkie, miękkie, odbite u nasady, jakby było ich więcej, są puszyste, ale nie puszą się i nie elektryzują. Spokojnie po jego użyciu nie musiałam używać odżywki - to jednak już szampon z wyższej półki. Lubię efekt jaki daje i pewnie za jakiś czas do niego wrócę.

Dobry, ale ....

Po porodzie pojawił się u mnie problem z włosami. Szukałam szamponu, który pomoże mi zahamować wypadanie włosów. W aptece miła pani poleciła mi szampon Vichy. Pierwsze wrażenie po zastosowaniu było bardzo pozytywne. Niestety, po kilku użyciach pierwszy raz pojawił się u mnie łupież. Musiałam pożegnać się z tym szamponem, a szkoda.

Dobry z minusem

Kupiłam, bo okresowo wypadały mi włosy, a nie chciałam znów jeść suplementów. Cena była regularna, 200ml za ok.35zl. Produkt w kartoniku - ładnie opakowany.

mieszane uczucia

Szampon kupiłam w promocyjnej cenie ok 20 zl za 200 ml.
Ładne opakowanie- kartonowe pudełko. Butelka wygodna, elegancka jak przystało na produkt z wyższej półki. Zapach jak dla mnie przyjemny. Konsystencja też. Nie jest zbyt wydajny, aby spienić troszkę trzeba do nałożyć. Włosy po umyciu są fajne w dotyku, nie poplątane bardziej niż zwykle. Nie przetłuszcza włosów bardziej niż standardowo.
Po 2- 3 tyg stosowania co drugi dzień włosy wydają się jakby gęstsze, bardziej rozświetlone i błyszczące. Wydawało by się że to jest to! I w tym momencie (po ok 1 miesiącu stosowania) stało się coś czego się już nie spodziewałam. A mianowicie- zaczęła mnie swędzieć głowa, na samym czubku. Strasznie szkoda... Zrobię przerwę tydzien, dwa i wrócę do niego, aby skończyć opakowanie.

Bardzo dobry jeśli go używamy na przemian z Vichy Dercos Shampooing Energisant with Aminexil

Ten szampon kupuję: tak : 2 opakowanie Dercos na wzmocnienie włosów a jedno na przywrócenie objętości. Wtedy jest super : włosy mocne i mam objętość. Jednak Neogenic nie mogę używać ciągle, trudno mi wytłumaczyć co się dzieje ale jak go ciągle używam to mam włosy przyklapnięte. I tak nadal trudno mi ocenić ten produkt. Owszem ładnie pachnie, powoduje, że optycznie włosów jest jakby więcej, są bardziej uniesione u nasady. Wadami tego szamponu jest to, że włosy trudniej się rozczesuje niż po Dercos, Shampooing Energisant with Aminexil a i też jest mniej wydajny od niego. Jak dla mnie szampon przeciętny, nie warty ceny i zdecydowanie gorszy od Dercos, Shampooing Energisant ale w połączeniu z nim można go używać i faktycznie uzyskać większą objętość włosów.

Używa produktu od: próbka

jedyny

powiem tak - polowałam na niego z pól roku już. w koncu kupiłam. no i sprawa wygląda tak, ze użyłam go raz:) ja nie wiem czy on mi spowoduje wysyp baby hair, i w sumie wisi mi to :) po umyciu moje wlosy od lat po raz pierwszy są puszyste, czyste, miękkie, co za uczucie :) nie wiem czy spełni obietnice, ale juz widzę jaki jest jego mega komfort użytkowania i juz widzę ze jest mega wydajny, wystarczy raz pstrykać, mam półdługie włosy. juz go kocham i nie chcę żadnego innego ever :)

ps bede edytować po 1 opakowaniu 400 ml, a to moze potrwać

edit 1. ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po szamponie nie trzeba używać zadnej oodzywki, bo się rozczesuje pięknie. wcześniej po kazdym szamponie musialam dawac odzywek ile się dało bo kudły były niesamowite ;P i znałazłam sposób swój na mycie nim włosów-po wmasowaniu i umyciu zostawiam go na wlosach pare minut. pozniej splukuję.