Vichy, Dercos, Neogenic, Shampooing Redensifiant (Szampon przywracający gęstość włosów)

Vichy szampon przywracający gęstość włosów dla mężczyzn i kobiet Dercos Neogenicz cząsteczką Stemoxydine. Lekka i łatwa do spłukiwania piana sprawia, że włosy są miękkie, błyszczące i dobrze się układają. Krystaliczna formuła lekkiej konsystencji, wzbogacona w składniki ułatwiające stylizację włosów, aby objąć włosy, nawet te najcieńsze. Nie obciąża włosów. Lekka i łatwa do spłukiwania piana sprawia, że włosy są miękkie, błyszczące i dobrze się układają.

Wakacyjny romans

Zaczęło się na odludnej greckiej wyspie... i tak! To była miłość od pierwszego użycia, romans, który przerodził się w trwałą i wierną relację, dobrze rokującą na przyszłość.
Zazwyczaj na wakacje zabieram szampony dociążające, regenerujące, o bogatym składzie, które dają mi szanse na rozczesanie włosów zniszczonych solnymi kąpielami, wiatrem i słońcem...ale tym razem szampon wybierała B. I dziękuję Ci siostro, że nas zeswatałaś!
Cieszą mnie kosmetyki apteczne, cenię je za to, że udają, że są odkrywcze, przebadane, wybitnie skuteczne. Aż buźka mi się cieszyła, że mogę wypróbować ,,opatentowaną molekułę", która włosy zagęszcza, wzmacnia, regeneruje, zmiękcza, nabłyszcza, stylizuje (!), przytwierdza (!!), dodaje materii (!!!) ....tyyyyyyyyle dobrego! Well done Państwo z marketingu!
Już pierwsze użycie to był efekt wow! Serio, nie mogłam się opanować i ciągle sprawdzałam czy te śliczne, lekkie i błyszczące włosy to na pewno moje. Wystarczyła jedna pompka (a mam włosy długie do pasa) żeby dokładnie i delikatnie zmyć piach, sól, trochę glonów i udawanych, silikonowych, ochraniaczy. Włosy wyglądały tak świeżo! Nie spuszyły się (ale to gratulacje raczej dla odżywki), były odbite u nasady, jeszcze następnego dnia wyglądały czysto.
Żeby ocena szamponu jako kosmetyku samodzielnego była wiarygodna testowałam Neogenica z różnymi odżywkami i maskami. Odważyłam się nawet rozczesywać włosy BEZ nałożenia na nie odżywki, tylko po umyciu! I...no nie było to najprzyjemniejsze doświadczenie, ale udało się bez dramatu i tysiąca pokruszonych końcówek. Szampon nie splątał włosów, nie wysuszył ich, nadał im jakąś elastyczność, tak, że ładnie się układały, trzymały kształt. I nie podrażnił, co jest dla mnie arcyistotne, mimo dłuuuuuugiego stosowania nic mnie nie swędzi, nic nie piecze, nie mam łupieżu, ani łojotoku, a miewałam takie przygody dość często po szamponach drogeryjnych.
To nie jest tani szampon. W promocji, za duże 400ml ( i bardzo wygodne) opakowanie trzeba zapłacić z 50zł. Ale naprawdę warto! Ta butla wystarczy mi na pół roku, a stan moich włosów po myciu w tym cudzie jest wart tych pieniędzy.
Spełnić taką litanię obiecanek? No, no...jestem pełna uznania!

Polecam!

Najlepszy produkt jaki miałam! Używa go cała rodzina. Wydajny - wystarczy jedna mała kropla do mycia. Włosy się nie przetłuszczają, a wręcz przeciwnie przez cały dzień są świeże, puszyste i ładnie się układają. Fryzjerka zauważyła, że się poprawił ich wygląd i stan - mimo, że są co miesiąc farbowane. Do tego mają przyjemny, lekki zapach i delikatną konsystencję żelu. Ja ten szampon uwielbiam!!!!

Całkiem przyjemny szampon

U mnie szampon bardzo dobrze się sprawdza, jest wydajny i nie trzeba dużej ilości na jedno mycie. Po umyciu włosy są miłe w dotyku, wydają się bardziej gęste. Cena dość wysoka, ale zwraca się w postaci dużej wydajności produktu. Efektu zagęszczenia włosów jednak nie zauważyłam.

Nie dla mnie

Szampon ładnie się pieni, dziwnie pachnie, włosy po nim są lekko sztywne, plączą się - dla włosów długich, cienkich i delikatnych robi więcej złego iż dobrego.

SZAMPON PRZYWRACAJĄCY WŁOSOM GĘSTOŚĆ

Szampon Vichy Decros Neogenic ma za zadanie przywrócić gęstość włosów, dodać im większej objętości, a także wstrzymać wypadanie włosów i rozwój łupieżu.

Lekko prześwitująca buteleczka szamponu zapakowana jest w kartonik, na którym znajdziemy informacje o produkcie. Szampon można kupić w 2 wersjach, 200ml lub wiekszą pojemność 400ml do opakowania dołączony jest dozownik, który ułatwia wydobywanie szamponu.
Szampon pachnie bardzo delikatnie, subtelnie. Zachęcona pierwszym wrażeniem bez namysłu zabrałam się za mycie włosów. I tu niespodzianka! Ilością szamponu, jaką normalnie używam, zapieniłam pół łazienki. Szampon jest niesłychanie wydajny! Do umycia włosów takich jak moje, czyli długich lecz cienkich, w zupełności wystarczy porcja wielkości ziarnka grochu. Serio! Nigdy nie miałam bardziej wydajnego szamponu, więc moje obawy, że buteleczka o pojemności 200ml nie wystarczy na długo, rozwiały się w oka mgnieniu.

W składzie znajdziemy dość mocny detergent, mianowicie ammonium lauryl sulfate i zaraz za nim łagodzącą betainę (to częste połączenie w szamponach). I dalej coś, co nie przypadnie niektórym do gustu, aczkolwiek w tym produkcie ma sens: alkohol denat. Rozpulchnia włosy i skórę głowy, dzięki czemu wspomaga penetrację składników odżywczych. Jest świetną bazą, która przygotuje skórę głowy na przyjęcie ampułek czy jakiegokolwiek preparatu do skóry głowy.

Przywraca gęstość włosów i po 2 miesiącach regularnego stosowania mogę z czystym sumieniem powiedzieć, ze spełnia obietnice producenta, pojawiły się nowe włoski i ogólnie jest ich więcej i są gęstsze. Nie uczula, nie podrażnia, nie szkodzi. Uważam, że produkt jest wart zakupu, a stosunek ceny do jakości jest świetny.

Dercos

Stosunek jakości do ceny zdecydowanie na minus. Nie zauważyłam efektów wartych tej ceny. Dodatkowo po umyciu miałam wrażenie, że skra głowy jest bardzo napięta. Zaletą jest natomiast ładny zapach, czy to jednak wystarczy?

słaby!

Rzecz jasna nie spodziewałem się wyrośnięcia nowych "baby hair" (bądźmy poważni), ale oczekiwałem fajnego mycia i pielęgnowania włosów. To pierwszy szampon, który zaciąga włosy już w trakcie mycia - jeśli nie spłucze się go w 30 sekund mycie nim włosów staje się praktycznie niemożliwe. Pogrubia włosy polimerami silikonów, efekt sztuczny i wzmaga przetłuszczanie, włosy klapnięte i niezdrowo obciążone. Jak dla mnie całkowicie niepotrzebny produkt w linii Dercos., którego jedynymi zaletami są wydajność i zapach. Chciałbym napisać, że czerwony jest lepszy (bo jest), ale niestety jego też sknocili, kiedyś był fajny.

Rewelacyjny

Gęsta konsystencja, bardzo wydajny. Bardzo mocno oczyszcza włosy, dlatego trudno jest je rozczesać bez nakładania jakiejkolwiek odżywki. Świetnie wzmacnia. Nawet po kuracji hormonalnej i mocnym przerzedzeniu włosów, po dłuższym stosowaniu widać efekty= mnóstwo nowych małych włosów. Warto zaryzykować pomimo tak wysokiej ceny.

może być

Bardzo gęsty i wydajny, mocno się pieni. Dobrze oczyszcza włosy i wyraźnie wzmacnia przy regularnym stosowaniu. Trochę plącze włosy wiec warto używać po nim odżywki. Nie wpłyną u mnie na ilośc wypadających włosów, ale polepszył ich strukturę, stały się bardziej sztywne i odporne na uszkodzenia.

Niezastąpiony...

Szampon kocham od pierwszego użycia, czyli od jakichś dwóch lat. Używam go z przerwami, nie zawsze kupując kolejną butelkę, bo cena jest jednak dosyc wysoka jak na szampon.
Ale to co on robi z włosami to bajka. Widzę efektyszczególnie teraz, gdy moje naturalne włosy mają juz około 10 cm długości i jak nigdy potrzebują usztywnienia. Moje włosy, kolor jasny blond, niefarbowane od września 2017, cienkie, rzadkie i miękkie jak u dziecka (za to idealnie proste i błyszczące, chociaż tyle ;)) . Nie lubię na codzień nakładać pianki, za dużo roboty. Zresztą po co, skoro efekt po tym szamponie jest porównywalny? Włosy po jegu użyciu są mocno odbite od nasady, znacznie sztywniejsze, łatwiej jest je ułożyć. Nawet bez odżywki rozczesują się świetnie, nie przetłuszczają a puszytsość utrzymuje się cały dzień. Warto zaznaczyć, że szampon zawiera w sobie alkohol denat. więc suche włosy może lekko wysuszyć - moim jednak nie szkodzi.
Zapach: dosyć męski, ale ładny. Konsystencja lekko żelowa - pieni sie doskonale.
Co do pobudzenia włosów do wzrostu - cięzko powiedzieć... Mam mnóstwo baby hair, ale nie przypisywałabym tej zasługi samemu szamponowi.

Bardzo dobry szampon

Zużyłam opakowanie 200ml, teraz używam tego czerwonego z aminexilem z Vichy, ale ten również mile wspominam.

Nie ma SLS, tylko ALS, więc myje dość łagodnie, nie jest to mocne oczyszczenie (czerwony mocniej oczyszcza). Natomiast jest delikatny, włosy po jego użyciu są same w sobie sypkie, miękkie, odbite u nasady, jakby było ich więcej, są puszyste, ale nie puszą się i nie elektryzują. Spokojnie po jego użyciu nie musiałam używać odżywki - to jednak już szampon z wyższej półki. Lubię efekt jaki daje i pewnie za jakiś czas do niego wrócę.

Dobry, ale ....

Po porodzie pojawił się u mnie problem z włosami. Szukałam szamponu, który pomoże mi zahamować wypadanie włosów. W aptece miła pani poleciła mi szampon Vichy. Pierwsze wrażenie po zastosowaniu było bardzo pozytywne. Niestety, po kilku użyciach pierwszy raz pojawił się u mnie łupież. Musiałam pożegnać się z tym szamponem, a szkoda.