Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Dzięki specjalnej formule ten szampon usuwa żółte odcienie na włosach farbowanych lub naturalnych. Nadaje długo pozostający srebrny i błyszczący efekt. Zawiera proteiny jedwabiu.

podtrzymujące kolor
Odcienie
jasne
Włosy
rozjaśniane

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Decyl Glucoside, Cocoamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, CI. 60730 (Acid Violet 43), Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Wine Extract, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Amyl Cinnamal, Hydrolyzed Silk, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Super

Wspaniały szampon nadający odcień idealnego chłodnego blondu. Proteiny i jedwab dbają o farbowane włosy. Włosy są miękkie i delikatne w dotyku.. efekt żółtych włosów znika po użyciu tego szamponu. Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskałam.. Włosy również lśniące i gładkie.

Jednak zwracam honor!

Drugi raz recenzuję ten szampon. Poprzednia recenzja nie była zbyt pochlebna. Jednak zastrzegłam, że w razie zmiany opinii będę edytować swoją recenzję, co właśnie czynię;)

Po moich doświadczeniach z tym szamponem (jak i z wszelkimi koloryzującymi odżywkami, maskami, tonerami , szamponami) mogę napisać tylko tyle, że żeby on (tego typu produkty) naprawdę tonował włosy , włosy muszą być rozjaśnione na kolor zółty conajmniej do poziomu 9 tego i to równomiernie . Jeżeli "nie działa" tzn. że włosy są zbyt ciemne i za dużo w nich rudości/pomaranczy, Warto także pamiętać (co przeczytamy na większości forach), że fioletowy pigment zneutralizuje nam TYLKO żółć, co oznacza, że nie zneutralizuje nam za bardzo pomarańczy, rudości, zlocistości, do tych odcieni odpowiedni jest pigment niebieski.

U mnie problem polegał na tym, że miałam nierównomiernie rozjaśnione włosy, było dużo w nich złota i rudości . a żółć była zbyt intensywna (choć mi się wydawało, że nie i że są już mocno jasne i powinno tonować), więc i efekt tonowania nie był zbyt widoczny (ostateczny efekt wychodził dość ciepły, jedynie na żółtych pasmach efekt był zadowalający). Jakiś czas temu byłam na wyrównywaniu koloru i likwidowaniu tych złoto-rudych pasm, w efekcie końcowym uzyskałam jednolite żółte i jasnożółte włosy.

W związku z tym, że ten szampon jest tak zachwalany na YT i polecany jako ideał do ochładzania włosów, jeszcze raz obejrzałam filmiki i uznałam, że dam mu szansę. Gdy nakładam ten szampon, to spieniam go i równomiernie rozprowadzam na włosach, przez jakiś czas dokładnie go wmasowuje we wlosy i zostawiam na łączny czas od 3 do 5 minut. Później nakładam zwykłą maskę/odżywkę.

Jeżeli chodzi o tonowanie i ochładzanie włosów to jestem zachwycona, sam szampon robi robotę. No co tu dużo pisać - działa. Ładnie neutralizuje zółć dając srebrno- perłowo -beżowy efekt, który uwielbiam. Po użyciu tego szamponu nie muszę już nakładać żadnych masek tonujących. Wiec ja polecam.

Myślę, że im bardziej rozjaśnione włosy tym uzyskany efekt będzie bardziej srebrny, siwy.

Nie działa

Niestety, na mnie w ogóle nie działa. Kupiłam go, na rozjaśniane włosy typu ombre, które robiłam z naturalnie czarnych. Niestety, moje włosy na rozjaśnianie czy w ogóle farbowanie, także ciemne, reagują fatalnie, są pomarańczowe, żółte, nawet chłodna farba nie działa dobrze. Chyba taki typ. Szampon poleciła mi koleżanka, która twierdziła, że używa raz na dwa tyg. i jest to po prostu prawdziwy cud (rzeczywiście, jej kolor włosów wygląda dobrze). Miałam nadzieję, że pomoże, ale u mnie praktycznie nie widać efektu, nawet przy codziennym stosowaniu i trzymaniu go na włosach. W dodatku ma męczący, ostry, chemiczny zapach i wysusza te rozjaśniane końcówki. O wiele lepiej działa zwykła fioletowa płukanka. Może jest dobry dla platynowych blondów, ale na rudości po rozjaśnianiu nie daje rady. Chciała bym kiedyś wypróbować wersje no orange, może by była lepsza dla mnie, ale cudów nie oczekuję i trochę szkoda mi na tą zabawę czasu.

Sprawdził się

Jedynie co mam wątpliwości co do użytkowania na siwych włosach, bardzo platynowych, ponieważ jest dość intensywny i zamiast schłodzić kolor, zrobi fiolet na głowie, więc trzeba z nim uważać. Bardziej polecam nakładać to na leciutko zmęczone włosy, bardziej suche, u mnie zostawił baaaardzo, piękny, szarawy odcień. ;)) Włosy rozjasniane super, z odrostem już nie pomaga...

fioletowy szampon :)

Kupiłam go po przeczytaniu rewelacyjnych opinii. Nie zrobił jednak na moich włosach nic szczególnego mam włosy blond naturalne, być może nadaje się tylko do włosów rozjaśnianych. Lekko ochładza ton włosów ale to nic widocznego. Zapach szamponu pozostaje na włosach.

Najpierw zakochałam się, a po mnie wszystkie moje blondwłose koleżanki.

Chcąc uzyskać chłodny odcień naturalnie jasnych włosów eksperymentowalam z wieloma szamponami tego typu, jednak żaden nie spełnił moich oczekiwań. Po przeszukaniu internetu trafiłam na NIEGO, zamówiłam w sklepie internetowym buteleczkę 350 ml, teraz żałuję że nie od razu 1 litr ???? Efekt po pierwszym użyciu był ogromny. Zniknęła "jajecznica z moich włosów" a stały się piękne, chłodne lekko platynowo- filioletowe ale ja uwielbiam taki efekt. Teraz przed kąpielą na lekko zwilżone włosy rozprowadzam szampon, spinam gumką i paraduję tak jeszcze 10 minut dla mocniejszego efektu.
"Farbowałaś włosy?" ciągle słyszę z ust koleżanek, opowiedziałam im o moim odkryciu i teraz zamawiając te szampony robię to w ilościach hurtowych :D

Super szampon!!!

Hej. Długo szukałam fajnego i faktycznie działającego szamponu do włosów blond,aby niwelowal żółte odcienie. Wreszcie znalazłam! Szampon Fanola jest intensywnie fioletowy-farbuje wszystko wokół więc trzeba uważać ???????? Mi to jednak nie przeszkadza-jego działanie wszystko rekompensuje . Łatwy w użyciu. Nie zauważyłam, żeby jakos mocno przesuszal włosy. Nie radzę stosować go codziennie ,ponieważ włosy zrobią się lekko fioletowe ???? Co drugie a nawet trzecie mycie wystarcza. Efekt utrzymuje się kilka myć-przynajmniej w moim przypadku. Szczerze polecam !!!

Must have wszystkich blondynek

Nigdy nie lubiłam szamponów z fioletowym/niebieskim pigmentem. Albo nie widziałam efektów stosowania, albo włoy były wysuszone, albo skóra podrażniona. Ten szampon poleciła mi koleżanka. Jest to najlepszy jak dotąd szampon ochładzający kolor, którego używałam. Spełnia swoje główne zadanie, jednocześnie nie wyrządzając szkód. Używam go raz w tygdniu. Obecnie mam włosy częściowo rozjaśnione, reszta ciemniejsza, w tylu sombre.
Trzeba pamietać, żeby myć głowę w gumowych rękawiczkach, bo szampon barwi skórę dłoni i skórek wokół paznokci.
Wiele razy po użyciu szamponu znajomi pytali,czy farbowałam włosy, więc chyba to o czymś świadczy :).

Mieszane uczucia

Kupiłam po recenzjach z Instargama.
Używałam już kilku fioletowych szamponów.Ten mnie nie zachwycił.Ochładza kolor ale nierównomiernie,efet który mnie zadowlił uzyskałam dopiero po dłuzszym przytrzymaniu na włosach w połączeniu z innym filetowym szamponem.Plusem jest to że nie przesusza bardzo włosów.

Najlepszy jak miałam.

Na prawdę jest w szoku jak dobrze sobie radzi ten szampon z blond włosami.
Z początku trochę się bałam, nie chciałam uzyskać fioletowych włosów lecz wychłodzonych.
Z czasem znalazłam swoją technikę nakładania i jestem zakochana.
Tak ładnego odcieniu blondu nie uzyskałam nigdy przy użyciu innego szamponu tego typu.
Wszystkie blondynki z otoczenia ciągle pytają o produkt który działa tak super, i z całego serca mogę go im polecić!

Świetny!

Używam tego szamponu, kiedy moje rozjaśnione pasma zaczynają żółknąć. Pięknie niweluje żółty kolor włosów nie koloryzując naturalnego koloru pasm. Należy pamiętać, że może nieco barwić palce, jednak efekt jest bardzo ładny. Można znaleźć ten produkt w korzystnej cenie.

Nic specjalnego

Szampon całkiem nieźle sprawdzał mi się, kiedy miałam niemal białe włosy - używałam go codziennie, dodając kropelkę do zwykłego szamponu i przez to utrzymywałam zimny odcień na włosach.
Niedawno zmieniłam kolor na nieco bardziej naturalny, wciąż bardzo jasny, ale już nie biały, w beżowej tonacji. Zaczęłam mieć dużo większy problem z żółknięciem włosów i sądziłam, że Fanola da radę. Cóż - nie daje. Próbowałam robić jak wcześniej - efekt żaden. Nakładałam na 5-15 minut - nierówno, końcówki bure, odrost nieruszony. Próbowałam nałożyć na sam odrost (rozjaśniony, nieco cieplejszy niż na długości), jak farbę - nic to nie dało. Mieszałam z maską, kombinowałam. Zawsze albo zerowy efekt, albo bardzo nierówny, nieładny odcień, który chciałam zmyć jak najszybciej.
Trudno mi ten szampon ocenić. Wydaje mi się, że sprawdza się, gdy kolor jest idealny i chcemy go utrzymać, tak przynajmniej było przy mojej bieli. W innym wypadku jego działanie w ogóle mnie nie zadowala, mam wrażenie, że robi robotę tylko na maksymalnie rozjaśnionych włosach.