Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Fanola, No Yellow Shampoo (Szampon fioletowy do włosów blond lub siwych)

Dzięki specjalnej formule ten szampon usuwa żółte odcienie na włosach farbowanych lub naturalnych. Nadaje długo pozostający srebrny i błyszczący efekt. Zawiera proteiny jedwabiu.

podtrzymujące kolor
Odcienie
jasne
Włosy
rozjaśniane

Skład jest w trakcie moderacji.

• Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Decyl Glucoside, Cocoamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, CI. 60730 (Acid Violet 43), Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Wine Extract, Benzyl Alcohol, Propylene Glycol, Amyl Cinnamal, Hydrolyzed Silk, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Ulubieniec..

To moje drugie podejście do tego szamponu. Kiedyś go używałam, ale jakoś nie byłam zachwycona.
Ostatnio potrzebowałam jakiejś zmiany na niestety z powodów zdrowotnych nie mogę wybrać się do fryzjera, więc wpadłam na pomysł, by jeszcze raz wypróbować ten szampon. I wow! Jestem zachwycona...

Produkt jak można się domyślić jest w fioletowym kolorze. Niestety trochę brudzi :( Zarówno ręce jak i wszystko dookoła, ale jeśli szybko się zmyje to nie będzie problemu.

Szampon świetnie ochładza włosy. W zależności od tego jak często go używamy, jak długo go trzymamy oraz jaki właściwie mamy swój odcień blondu, zależy jaki uzyskujemy efekt. U mnie włosy są wpadające w szare, końcówki prawie, że fioletowe, ale absolutnie nie intensywnie. Wygląda to naprawdę fajnie. Tak jakby były ochłodzone.

O dziwo nie wysusza jakoś bardzo moich włosów. Nie podrażnił mnie, nie spowodował żadnej reakcji uczuleniowej.

Ja akurat najpierw myje włosy normalnym szamponem, dopiero potem tym, bo mam wrażenie, że nie myje włosów zbyt dobrze.

Ogólnie jest to bardzo skuteczny i dobry produkt. Z pewnością warty przetestowania! :)

Zadowolona

Uważam, że szampon jest skuteczny. Posiadam złoty kolor włosów i bardzo ciężko jest mi uzyskać zimny odcień. Po pozostawieniu szamponu ok. 20 min na włosach widać różnicę.

Ujdzie

Bardzo dobrze usuwa żółty odcień na farbowanych włosach. Co prawda przy skórze widoczne są fioletowe odcienie, ale mi to nie przeszkadza, wolę to niż żółte włosy ;-) Minus to również brudzenie palców, ale to można znieść, jeśli nie jesteś modelką prezentującą pierścionki i zaraz masz sesję zdjęciową. Większy minus to niszczenie włosów. Dlatego zawsze po użyciu tego szamponu używam dobrej odżywki i wtedy włosy jakoś dochodzą do siebie.

Nie poprawił koloru włosów

plusy:
+ nie plącze włosów
+ bardzo dobrze się pieni

minusy:
- rzadka konsystencja
- dziwny zapach
- obciąża włosy
- nie wpływa na kolor włosów

inne cechy, których nie biorę pod uwagę przy ocenie:
- bardzo słaba dostępność
- wysoka cena
- nieszczelny dozownik
+ wydajny

Jeden z lepszych na rynku

Po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji skusiłam się od razu na dużą butelkę, która niestety jest dość nieporęczna.
W środku mocno fioletowy, prawie czarny produkt o średnio gęstej konsystencji.
Szampon robi dobrą robotę. Odcień blondu jest po nim chłodniejszy, taki srebrny. Dopiero po metodzie prób i błędów doszłam do perfekcyjnego koloru. Trzeba uważać ile go nakładać i jak długo go trzymać, aby nie było fioletowych refleksów. Jednak nie jest to duży problem, bo zmywają się one po następnym myciu. Czasem dodaję ten szampon do zwykłego szamponu i wtedy nie mam tego fioletowego efektu. Aby szampon chwycił równomiernie, dobrze jest też nakładać go metodą kubeczkową, wtedy jest mniejsze ryzyko że chwyci z jednej strony więcej z drugiej mniej pozostawiając plamy.
Włosy po tym szamponie są mięciutkie przyjemne, nie są takie wysuszone jak po innych fioletowych szamponach.
Używam go co 6-7 mycie, jest bardzo wydajny.
Pozostawia ręce fioletowe, dlatego niezbędne są rękawiczki.

Skuteczny!

Szampon zakupiłam gdy zmuszona epidemią postanowiłam samodzielnie farbować odrost moich blond włosów. Oczywiście efekt był o wiele poniżej moich oczekiwań. Choć wydaje mi się że kolor dobrałam dość dobrze, pozostał straszny żółty odcień włosów, miałam wrażenie że świece jak żarówka. Szukając porad jak zlikwidować ten żółty odcień trafiłam na Fanolę.
Opinie ma ekstra i teraz już wiem dlaczego. Szampon działa! Użyłam go raz . W obawie że będę mieć za jasne włosy nałożyłam go jak zwykły szampon i zaraz zmyłam wodą. Efekt nawet bez trzymania 1-5 min jest ekstra! Żółte refleksy zaraz zniknęły! Na bank będzie na stałe w mojej łazienkowej szafce. efekt póki co się utrzymuje ale myślę, że raz w tygodniu będę powtarzała zabieg.
Co do farbowania skóry dłoni to nie wiem, ponieważ miałam rękawiczki. Zapach ładny, opakowanie wydajne, na długo starczy. Po jednym użyciu nie zauważyłam aby przesuszał włosy.

Najlepszy tego typu produkt

Szamponów, odżywek i różnych specyfików, które za zadanie mają nautarlizować żółte tony włosów używałam już setki, traciłam nadzieję, że znajdę coś odpowiedniego, coś co po prostu zadziała aż w końcu trafiłam na ten szampon. Fanola świetnie sobie radzi z moimi włosami, robi to co ma robić, a przy tym nie przesusza włosów tak bardzo jak jej zamienniki. Włosy po umyciu są miękkie, przyjemne w dotyku. Kolejnym atutem jest to, że produkt jest coraz bardziej popularny i tym samym dostępny już nie tylko na stronach internetowych, ale także w sklepach stacjonarnych. Faktem jest, że brudzi i zabarwia nas i wszystko czego się "dotknie", zdarzyło mi się mieć fioletowe ucho po jego umyciu ;). Jednakże bardzo polecam!

Skuteczny ale lepiej uważać

Od 6 lat rozjaśniam włosy i długo szukałam szamponu, który naprawdę ochłodzi mój kolor. Stosowałam płukanki, maski, szampony jednak nic nie dawało takiego efektu jak chciałam. Szampon fanola no yellow znalazłam na youtubie. Postanowiłam zamówić go przez internet, bo opinie były cudowne. Szampon jest bardzo ciemny, farbuje skórę, dlatego lepiej używać rękawiczek. Nie odważyłam się go zostawić na 5 minut, tak jak zaleca producent. Zostawiam go na minutę przez co moje włosy są ochlodzone ale nigdy fioletowe. Dodatkowo moje włosy po myciu są miękkie i sypkie.

Super ochłodzenie koloru

Jestem posiadaczką blond włosów, rozjaśnione mam końce i pasemka. Naturalne włosy są w ciepłym odcieniu, dlatego wpadają w złoty, szczególnie na słońcu. Aby je ochłodzić, kupiłam szampon fanola. Trochę przeraziła mnie cena, 12 zł za 100 ml, kupiłam na próbę. Jednak szampon jest bardzo wydajny, mocno się pieni, mocniej niż tradycyjne szampony. Dodatkowo myję nim włosy co kilka myć, mieszam go pół na pół ze zwykłym szamponem, ponieważ w pojedynkę bardzo wysusza i wszędzie były niebieskie kropki.
Efekty są zadowalające, już po pierwszym myciu widać efekty, jaśniejsze pasemka są chłodniejsze, reszta mniej. Niestety nie zauważyłam zmian na moich naturalnych, ale dla mnie to nie problem.
Odejmuję gwiazdkę za wysuszenie włosów. Wiem że tak musi być, ale nie dość że są wysuszone rozjaśniaczem, to jeszcze szampon.. :(

Najlepszy fioletowy szampon

Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe fioletowe szampony i tylko ten faktycznie neutralizuje żółte tony na włosach.
Trzeba uważać i myć włosy w rękawiczkach bo dość mocno brudzi,ale daje bardzo ładny efekt na włosach.

Super!

Zacznę od tego że posiadam rozjaśniane blond włosy co oznacza z czasem wkradanie się nie chcianego odcienia żółtego. Przetestowałam wiele szamponów fioletowych ii co? Noo średnio dla efektu myłam przynajmniej 2 razy w tygodniu, przy Fanoli robię to spokojnie raz w tygodniu albo i rzadziej a efekt jest. Po Fanoli włosy są z tonowane nie ma żółtego odcienia. Jednak jest to mocny zawodnik dlatego nie radzę z nim przesadzać bo przesuszy włosy.

Szampon jako rewelacyjny toner <3

Szampon zdecydowałam się zakupić po fali pozytywnych opini i naprawdę jestem zadowolona z rezultatów jakie powoduje.
Używałam dużo szamponów fioletowych lecz żadenego nie da się porównać do rezultatów jakie uzyskałam po fenoli No Yellow. Gdy zobaczyłam kolor tego szamponu zaczęłam obawiać się, że włosy będą fioletowe, lecz rezultat powiał wszelkie wątpliwości. Moje włosy uzyskały szaro-biały kolor z czego jestem totalnie zadowolona.. Myślę, że kolor końcowy zależy także od stopnia jasności włosów. Jeżeli chodzi o cenę to myślę, że jest całkiem przystępna 1l kupiłam za 55zł na allegro.