Mieszanina soli sodowych glicynianów kwasów tłuszczowych oleju kokosowego (Sodium Cocoamphoacetate) w kosmetykach to delikatny środek myjący o dobrych właściwościach pianotwórczych. Składnik występuje w produktach do mycia twarzy, ciała oraz włosów. Jest bezpieczną substancją, dlatego kosmetyki na jego bazie mogą być stosowane zarówno u osób z cerą wrażliwą i delikatną, jak i u dzieci. Nie jest on bowiem alergiczny – nie uczula i nie powoduje podrażnień czy zaczerwienień. Dodatkowo jest bezpieczny dla środowiska i całkowicie biodegradowalny.
Spis treści:
Sodium cocoamphoacetate to substancja pianotwórcza, a także stabilizująca w kosmetykach. Dzięki niej wytwarza się więcej piany w produkcie i jest ona jednocześnie bardziej stabilna. Jest to żółtawa ciecz, dobrze rozpuszczalna w wodzie. W kosmetyce wykorzystywana jest w różnego rodzaju produktach przeznaczonych do mycia twarzy i całego ciała. Jest to substancja bardzo łagodna. Co więcej, skutecznie neutralizuje drażniące działanie anionowych środków powierzchniowo czynnych, do jakich należą np.: SLES (Sodium Laureth Sulfate) czy SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Rewelacyjnie usuwa zabrudzenia z powierzchni skóry i włosów, a jednocześnie działa zmiękczająco, wygładzająco i kondycjonująco. Sodium cocoamphoacetate nie jest wrażliwe na twardą wodę. Świetnie łączy się z różnego rodzaju substancjami powierzchniowo czynnymi powszechnie stosowanymi w środkach myjących, takimi jak mydła, sole sodowe i sole potasowe.
Sodium cocoamphoacetate w kosmetykach stosowane jest po to, aby pięknie się pieniły, dobrze oczyszczały i nie podrażniały skóry. Składnik umożliwia stworzenie myjących emulsji, czyli połączenie faz olejowych i faz wodnych w produkcji kosmetyków. Substancja znajduje swoje zastosowanie we wszelkiego rodzaju produktach myjących, nie tylko do twarzy i ciała, ale również włosów. Używana jest także jako stabilizator piany i środek powierzchniowo czynny. Sodium cocoamphoacetate skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia ze skóry i włosów. Dodatkowo pozostawia je miękkie i wygładzone oraz dodaje im naturalnego blasku. Sprawia, że lepiej się układają.
Sodium cocoamphoacetate to składnik, który jest przeznaczony do każdego rodzaju cery. Ze względu na to, że jest bardzo delikatny w działaniu i nie powoduje reakcji alergicznych, mogą go stosować nawet osoby z wrażliwą skórą, w tym także dzieci.
Sodium cocoamphoacetate to składnik wszelkiego rodzaju kosmetyków myjących. Znajduje się w takich produktach jak:
Sodium cocoamphoacetate występuje w kosmetykach spłukiwanych z powierzchni skóry i włosów w stężeniu nie wyższym niż 10%.
Sodium cocoamphoacetate to substancja całkowicie bezpieczna dla skóry i włosów, jeśli jest stosowana w określonym stężeniu nieprzekraczającym 10%. Dzięki czemu nie wykazuje ona działania podrażniajacego oczy, nie uczula i nie powoduje zaczerwienień. Sodium cocoamphoacetate bardzo często występuje w produktach do pielęgnacji skóry dzieci. Dodatkowo jest to substancja tak delikatna, że mogą ją bezpiecznie stosować osoby z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień.
Sodium cocoamphoacetate doskonale łączy się z substancjami powierzchniowo czynnymi, takimi jak mydła czy sole sodowe lub potasowe. W kosmetykach myjących bardzo często pojawia się obok takich składników jak: gliceryna, glukozyd kokosowy, bawełna indyjska, panthenol, glikol propylenowy, uwodorniony olej rycynowy, kwas benzoesowy, wosk mineralny, olej mineralny i kwas jabłkowy.
Brak informacji dotyczących tego, z jakimi składnikami nie powinno się łączyć sodium cocoamphoacetate. Jest bezpiecznym składnikiem, który może być łączony z innymi substancjami kosmetycznymi.
Sodium cocoamphoacetate to składnik kosmetyków myjących pochodzenia naturalnego. Jest on pozyskiwany z kokosa. Może być stosowany w produkcji kosmetyków wegańskich.
Sodium cocoamphoacetate w kosmetykach działa bardzo delikatnie na skórę i nie powinien powodować żadnych niepożądanych skutków. Warto jednak pamiętać, że bardzo często występuje on razem z takimi substancjami jak SLS, które, jak każdy silny środek myjący, mogą nieco naruszać naturalny płaszcz hydrolipidowy naskórka, zwłaszcza przy częstym stosowaniu. W efekcie czego skóra, szczególnie sucha, może być delikatnie ściągnięta po umyciu, a czasem może nawet dojść do jej chwilowego przesuszenia lub łuszczenia się.
Sodium cocoamphoacetate to substancja pochodzenia roślinnego, bezpieczna dla środowiska naturalnego. Dodatkowo jest całkowicie biodegradowalna, co oznacza, że podczas rozkładu nie wydziela żadnych szkodliwych czy groźnych substancji.