Bielenda, Carbo Detox, Oczyszczająca maska węglowa do cery mieszanej i tłustej

Bielenda, Carbo Detox, Oczyszczająca maska węglowa do cery mieszanej i tłustej

Sprawdź ceny produktu

Oczyszczająca maska węglowa o silnym działaniu detoksykującym poprawia stan skóry mieszanej i tłustej; szarej, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Formuła oparta na aktywnym węglu oczyszcza skórę z toksyn, odświeża i zwęża pory, działa przeciwtrądzikowo, redukuje poziom sebum.

Oczyszczenie

Maseczka delikatnie oczyszcza i zwęża pory a dla mnie jest to ważne bo ciężko mi się sobie z nimi poradzić. Jedyne co mnie zaniepokoiło to że po nałożeniu maseczki na twarz moje oczy zaczęły łzawić ale to trwało zaledwie kilka sekund po za tym wszystko było w porządku. Nakładając drugi raz była ta sama sytuacja.

nie "porwała" mnie

Cóż, jak w nagłówku - maska nie porwała mnie.

Owszem, dobrze się ja nakłada na twarz, jest tania i ogólnodostępna, ale jej działanie nie zachwyciło mnie. Nie poprawiła stanu mojej skóry, a wręcz bym powiedziała, że w niektórych miejscach ją przesuszyła (mam skórę mieszaną - tam gdzie ma skłonność do przetłuszczania, czyli w strefie T, maska poradziła sobie lepiej, w miejscach, gdzie skóra jest normalna - po użyciu maski wystąpiło przesuszenie). Maska nie podrażniła skóry, ale spowodowała nieprzyjemne uczucie jej ściągnięcia. Za to pięknie zmniejszyła rozszerzone pory - to jej wielka zaleta. Niestety efekt ten zniknął po kilku godzinach, no ale dzieje się tak w przypadku wszystkich masek.

Podsumowując, nie jest to zła maska, ale myślę, że lepiej się sprawdzi na tłustej skórze, niż dojrzałej-mieszanej.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie widzę efektu

Mam mieszane odczucia co do tej maseczki. Czarny węgiel niby oczyszcza, niby zmniejsza widoczność porów, ale tak naprawdę po zastosowaniu tego produktu nie odnotowałam żadnego spektakularnego efektu.

KONSYSTENCJA I OPAKOWANIE
Maseczka jest zamknięta w plastikowej saszetce, którą łatwo się otwiera. Jest optymalnie gęsta. Nie skapuje, ale też nie tworzy grudek i przyjemnie się rozprowadza. Jedna saszetka wystarczy mi na dwa zastosowania.

DZIAŁANIE
Jest raczej znikome jeśli chodzi o oczyszczanie. Maseczka delikatnie nawilża i odżywia, ale nic poza tym.

Średnio

Maseczka dedykowana jest cerze mieszanej i tłustej. Ja jestem posiadaczką cery mieszanej, gdzie strefa T lubi płatać figle i błyszczeć, a policzki bywają mocno przesuszone. Myślę, że lepiej sprawdziłaby się przy cerze, która jednak bardziej idzie w kierunku tłustej i nie ma na niej silnego przesuszu...
U mnie średnio zdała egzamin nakładana na całą twarz. Wysuszała dodatkowo suchą skórę, jakoś spektakularnie nie oczyszczała strefy T.

lubię

Lubię tę maskę bo widzę po niej efekty. Nie są one spektakularne, ale jednak cera jest odświeżona i czystsza.
Nie zauważyłam niestety by na mojej twarzy powstawało mniej wyprysków, może za rzadko ją stosuję, albo zwyczajnie nie daje ona rady.

Tylko trochę nawilża

Ta wersja maseczki o dziwo jest delikatniejsza niż ta dla skóry suchej. Nie podrażnia i nie daje uczucia ściągniętej skóry. Lekko nawilża i to w zasadzie tyle. To samo da grubsza warstwa kremu nawilżającego.
Sięgam po tego typu produktu jak moja skóra wydaje się taka ciężka i zmęczona. Jak potrzebuje oczyszczenia, ale nie koniecznie peelingu. Nie wiem czy tylko ja tak mam , bo jeśli tak to moja opinia może nie być jasna dla czytelników :(
W moim odczuciu taka maska powinna dawać uczucie odświeżenia skóry, oczyszczenia i nawilżenia.
Po maseczkach z Perfekty wiem że można uzyskać taki efekt a ta niestety tego nie daje.
Dodatkowa gwiazda za to że nie podrażnia skóry.

Czarna magia

Nie mam zamiaru się tutaj rozwodzić nad tym jak bardzo oszałamiający i rewolucyjny jest ten kosmetyk, bo po prostu nie jest. Maseczka ta nie czyni cudów, nie usuwa wyprysków po jednym użyciu i nie spowoduje nagłego zniknięcia zaskórników. Mimo to jednak działa. Działa jak każda maseczka zawierająca zieloną glinkę czy też węgiel aktywny. Działa przez składniki aktywne jakie zawiera, Odkrycie na miarę kolumbowej ameryki to nie jest.

Wstęp był dość oschły, ale to nie tak, że ja tej maseczki nie lubię. Wręcz przeciwnie, lubię ją, nawet bardzo. Łączy ona w sobie wiele cech, które mogę uznać za moje ulubione. Po pierwsze jest zdejmowalna, peel off czy tam jak kto woli. I to jest ekstra z kilku powodów, z tym, że wymienię tylko dwa dla mnie najważniejsze. Nie trzeba jej zmywać wodą, mieszkam w dużej aglomeracji miejskiej i jakość wody jest tutaj poniżej krytyki toteż unikam częstego kontaktu tejże wody z twarzą. No i drugi obiecany powód to to, że maski peel off mają to do siebie, że czasem zdarzy im się wyciągnąć zaskórniki. Poza tym zawiera glinkę zieloną, czyli moją ulubioną dla cery tłustej, ze skłonnościami do zatykania porów oraz węgiel aktywny, który lubię, jednak nie jest mi tak bliski jak glinka.

Podsumowując, moja opinia jest w pełni pozytywna. Cera po użyciu nie świeci się przez jakiś czas, odczuwalne jest wyraźnie oczyszczenie, no i sam fakt relaksu i świadomość zrobienia czegoś dla siebie.

Na koniec jeszcze chciałabym jednak dodać, że użycie samej glinki poskutkuje tak samo. Wbrew pozorom będzie też tańsze. Ja wiem, że te drobniaki za saszetkę to nie majątek, ale aby takie maski rzeczywiście przyniosły długotrwały skutek to trzeba ich używać regularnie, co już generuje większy koszt. Można więc uznać ten produkt za taką wersję dla leniuszków.

Okropna.

Jak niewiele rzeczy mnie irytuje, to ta maska zrobiła do maksymalnie! Kupiłam zachwycona zawartością oczyszczającego węgla i się rozczarowałam. Nawet nie mogłam zbytnio jej przetestować, bo strasznie podrażniała oczy - bardzo mnie piekły i zaczęły łzawić (mimo, że ich oczywiście nie usmarowałam). Bardzo drażniący zapach, skóra zaczerwieniona, jednym słowem podrażnia. Kompletna porażka.

Wykorzystała: kilka próbek

Maska

Po zastosowaniu skóra rozpromieniona, nawilżona. Pory nieznacznie zwężone, ale nie widzę, żeby efekt był wyjątkowy. Uważam, że na rynku dostępne są lepsze maseczki.
Opakowanie zawiera sporą ilość produjktu, który dobrze sie rozprowadza, nie trzeba martwić się, że zabraknie na aplikację.

Oczyszcza cerę

Nie przepadam za maskami, które trzeba zmywać - zdecydowanie bardziej wolę te, które można ściągnąć z twarzy, czy to w płacie czy wersję peel-off.
Jednak o tej masce słyszałam wiele dobrego, także koniecznie chciałam ją wypróbować.
I okazała się świetna, ma dość gęstą konsystencję, która lekko rozprowadza się na twarzy, nic nie kapie ani nie spływa. Ma leciutki, ale przyjemny zapach, myślę że nikomu nie powinien przeszkadzać.
Działanie ma super, doskonale wygładza oraz oczyszcza skórę. Twarz po jej zastosowaniu jest matowa, miła w dotyku i nawilżona.
Saszetka wystarczyła mi na dwa użycia.

Pełna blasku cera

Fajna buźka po użyciu gładka i odprężona !! :) zauważyłam mniej wyprysków na skórze i nie świecę się! fajne jednorazowe saszetki, poręczność, higiena i estetyka, a dodatkowo oszczędność. Po co kupować kilka, jak można byłoby kupić jedną .

Ok.

Zakupiłam tą maseczkę jakiś czas temu. Fajnie się ja nakłada na twarz. Myślę, że maseczka dobrze oczyściła twarz. Skóra po jej ściągnięciu skóra była bardzo przyjemna w dotyku. Maseczka po którą na pewno sięgnę jeszcze nie raz i którą mogę polecić.