Tarte Cosmetics, Shape Tape, Contour Concealer (Kremowy korektor do twarzy)

Tarte Cosmetics, Shape Tape, Contour Concealer (Kremowy korektor do twarzy)

Pojemność 1 szt

Kremowy korektor, który koryguje cienie pod oczami, przebarwienia oraz inne niedoskonałości cery.
Odpowiedni również do konturowania rysów twarzy.
Wegański.
Nie zawiera parabenów.

podobny do L'Oréal Infaillible

Według mnie ten korektor jest bardzo podobny do L'Oreal Infaillible, chociaż raczej to L'Oreal zainspirował się korektorem droższej marki Tarte.
Skusiłam się na miniaturkę tego produktu, bo zużywanie kolorówki idzie mi bardzo wolno.
Poza ceną, nie ma się zbytnio do czego przyczepić.

-bardzo gęsty i kremowy, minimalna ilość wystarczy do pokrycia obszaru pod oczami
-pełne krycie
-wydajny
-dobry aplikator
-nie przesusza skóry pod oczami
-dobrze utrwalony nie wchodzi w zmarszczki
-trwały
-nie utlenia się i nie ciemnieje
-zastygający

Podsumowując, dobry korektor, ale zdecydowanie polecam L'Oreal.

moj hit

Jesli ktos zmaga sie z mocnymi cieniami pod oczami, to ten produkt jest wlasnie dla niego.
Korektor jest wart kazdej ceny, poniewaz ma super mocne krycie. Jest dostepny w tylu kolorach, ze na bank kazdy znajdzie cos dla siebie.
Jego wydajnosc jest wrecz niesamowita, poniewaz wystarczy odrobina by uzyskac 100% krycia.
Owszem, w duzych ilosciach bedzie wygladal ciezko na twarzy, ale trzeba mu zaufac i zamiast pokrywac nim pol twarzy- wystaczy pare kropek.
Nie wchodzi w zalamania, nie tworzy plam, wspolgra z kazda pielegnacja i z kazdym podkladem nie zmieniajac jego wlasciwosci. Pod oczami, gdzie skora jest bardzo delikatna- nie tworzy nowych zmarszczek, super rozprowadza sie zarowno gabeczka, pedzlem czy palcem. Pokryje wszystkie przebarwienia i wypryski przy okazji nie wysuszajac ich i nie tworzac skorupy.
Nie wazy sie i nie ciemnieje.
Niektorzy uzywaja go jako konturu do twarzy- co srednio polecam, poniewaz wlasnie wtedy zaczyna sie dokladanie porduktu po trzy warstwy i stad powstaja nieprzychylne komentarze typu, ze jest za ciezki.
Na dzien dzisiejszy jest, to najlepszy ( dla mnie) korektor jaki jest dostepny na rynku.

Mocny, ale ciężki

Oglądam dużo amerykańskich tutoriali makijażowych. Ten korektor był po prostu wszędzie. Był tak wychwalany, że po jakimś czasie i ja zapragnęłam go wypróbować.
Jako blondynka z jasną cerą zdecydowałam się na odcień 12N Fair neutral. Na szczęście był to strzał w dziesiątkę. Korektor ma spory, szeroki aplikator. Nabiera on bardzo dużo produktu. Korektor jest bardzo mocno kryjący. Jeśli na tym najbardziej Wam zależy, możecie spodziewać się prawdziwego efektu WOW. Szybko jednak zastyga i trzeba nauczyć się z nim pracować. Ogromny plus za to, że nie ciemnieje. Świetnie sprawdza się jako baza pod cienie i jako niwelator potężnych cieni pod oczami.
Ma jednak swoje wady:
- jest dość ciężki i potrafi tworzyć taki ciężki, sztuczny efekt - jeśli macie wprawę, prawdopodobnie szybko wyczujecie jak tego uniknąć, jednak dla początkujących może być to frustrujące
-czasem wchodzi w zmarszczki i je podkreśla
-jest szansa, że wysuszy (mam cerę mieszaną i mnie to nie spotkało, ale słyszałam niepochlebne opinie od osób z cerą typowo suchą)
- cena... okej, jest super kryjący, ale czy wart ponad stówki? ciężko mi powiedzieć, póki co to jeden z lepszych, bo jeszcze nie trafiłam na swój ideał.

Hit

Długo wzbraniałam się przed zakupem korektora, ale w końcu uległam i nie żałuję. Skłoniła mnie chyba do tego szeroka gama kolorystyczna i to jest miłość od pierwszego użycia. Korektor ładnie przykrywa niedoskonałości oraz cienie, a przypudrowany trzyma się idealnie pod okiem, nie zbiera w załamaniach. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić i jego ilością - ale dzięki temu staje się jeszcze bardziejwydajny :)

Trzeba nauczyć się z nim pracować

Nad tym korektorem słyszałam zachwyty w całym internecie. Przy mojej jasnej cerze cienie pod oczami mocno się wybijają, są sine a spojrzenie zmęczone. Zdecydowałam się przetestować ten osławiony już produkt i sprawdzić, czy poradzi sobie z moimi cieniami.
Korektor zakupiłam w Sephorze za około 130zł.
Gama kolorystyczna jest niesamowita, każdy znajdzie coś dla siebie, ja mam odcień 12N. Korektor nie ciemnieje w ciągu dnia, co jest dla mnie niezwykle ważnym aspektem.

Zacznę od tego, że produkt ma ULTRA krycie. Już po pierwszym dotknięciu czuć mega kremową konsystencję i nawet maleńka kropeczka jest w stanie zakryć spory obszar. Odpowiednio zaaplikowany jest w stanie ukryć niemal wszystko, zasinienia, krostki, przebarwienia.
W lato świetnie sprawdza się solo, jeśli nie chcemy nakładać podkładu 3-4 kropki rozprowadzone gąbeczką zastąpią nam podkład i wyrówają cerę, kiedy nie chcemy się malować w upały.
Z kryciem wiąże się wydajność - otrzymujemy 10ml produktu, które starczy chyba na wieki! Nawet przy codziennym stosowaniu tego produktu wcale nie ubywa, często kupując drogeryjne korektory po 30/40 zł mamy w opakowaniu 5-6ml, a czasem nawet mniej - przeliczając więc stosunek wydajności to ilości i ceny Shape Tape zgarnia ogromnego plusa!
Opakowanie jest bardzo proste, eleganckie i przejrzyste. Duży aplikator ułatwia aplikację, choć nie wiem czy to kwestia mojego użytkowania, ale lubi mi się wylewać na szyjkę i co kilkanaście użyć muszę je czyścić.

Dodatkowo mam wrażenie, że korektor optycznie wygładza skórę, daje efekt photoshopa, jednak tylko do pewnego momentu...

Czar pryska w momencie przypudrowania korektora. Niestety dość ciężka formuła nie wybacza - wszelkie nawet mikro zmarszczki są podkreślone. Jako kobieta +25 mam ich już kilka, niestety ten korektor odrobinę potrafi mnie postarzyć jeśli przesadzę z ilością lub źle dobiorę puder.

Mój sposób na tego gagatka to wyłożenie odrobinki na wierzch dłoni i stamtąd transferuję gąbeczką w wybrane miejsca - pod oczy i na niedoskonałości. Nie nakładam bezpośrednio z opakowania, gdyż bardzo łatwo z tym produktem przesadzić. Ultra cienka wartstwa zapewnia świetne krycie bez efektu ciężkości. Można nie pudrować, ja dla pewności daję odrobinkę pudru drobno zmielonego, jak NAM lub Paese Puff Cloud i omiatam najdelikatniejszym pędzlem lub zwilżoną gąbką (sposób jak u RLM). Daje mi to świetny efekt przez kilka godzin. Po +10h niestety korektor wygląda już ciężko i potrafi dodać lat.

Niestety przy codziennym stosowaniu lubi przesuszać. Warto nie żałować kremu pod oczy na noc i przed makijażem, na pewno skóra będzie tego potrzebować.
Czy kupię ponownie? Chyba nie, bo niestety latka lecą, a ten produkt zdecydowanie kierowałabym do młodszej grupy kobiet. A zanim zużyję ten, to zdążę się zestarzeć :D

Tarte wypuściło również wersję Shape Tape Ultra Creamy - kiedyś się skuszę, może sprawdzi się lepiej niż pierwowzór.

Trochę przereklamowany

Kupiłam bo tyle influencerek i youtuberek go polecało i miałam bardzo duże nadzieje z nim związane i coś chyba nie wypaliło, ale od początku. Przy zaczęłam przeglądać ofertę to od razu zauważyłam, że jest bardzo duży wybór kolorów z różnymi tonacjami, więc ucieszyłam się od razu. Zamówiłam, kupiłam, dostarczone i co dalej? Zauważyłam, że jest on przede wszystkim trwały jeżeli chodzi o czoło i płatki nosa, ale jeżeli chodzi o okolice oczu to..... tam potrzebuję najwięcej krycia i ten korektor się niestety, ale NIE spisuje. przede wszystkim są dwa powodu: gdy biorę go mniej to nie widze problemu ze zbieraniem się produktu w zmarszczkach i się nie ciastkuje, ale... widzę mocniejsze cienie. Z kolei gdy wezmę go więcej to robi się małe bagienko i nie wygląda to dobrze mimo tego, że cienie i worki pod oczami są zakryte. Taka jest ta formuła, że jest to dość gęste i może nawet popełnić jakieś plamy. Nie zalecam próbowania go osobom z tłustą cerą. W tej cenie są lepsze produkty moim zdaniem.

DOBRY

Tyle się na oglądałam i naczytałam o nim, że postanowilam przetestowac na sobie.
W Sephora to koszt 129 zł że znizka ciutkę taniej.
Korektor bardzo gesty, kremowy, nie nadaje się kompletnie dla osób 40 + , wygląda strasznie, wchodzi w zmarszczki, pod wieczór okolica pod okiem wygladała jak sachara.
Testowałam go 5 dni pod rząd i teraz wiem, że wygląda ładnie w małych ilościach, nie nadaje się do codziennego stosowania, starcza na bardzo długo.
Na pewno pokochają go osoby młodsze.

Straszny

Korektor bardzo ładnie świeżo pachnie ale nie jest to nachalny zapach. Słynny wielki aplikator jest dość wygodny ale nakład bardzo dużo produktu. Korektor ma mocarne krycie które daje się dodatkowo budować. Zastyga ale i tak potrzebuje przy pudrowania. Niestety w porównaniu do korektora z L'Oreal jest strasznie suchy mimo kremowej formuły. Nie łączy się kompletnie z podkładem z Fenty ani z podkładem z Anastasii. Nałożony w małej ilości i cienkiej warstwie wygląda okey ale dość sucho a w dużych ilościach już wygląda strasznie. Czasami korektor przykleja się do skóry w dziwnych suchych plamach które nie chcą się rozklepać i trzeba wszystko zmyć i zacząć od nowa makijaż.

Ideał

Dostępny w Sephorze, ma dużą pojemność, bardzo duży wybór kolorów (bladziochom polecam 12S, 12N, 16N) . Warto zacząć od miniaturki- starczy ona na 2 miesiące, mimo, że ma 1 ml.
Pięknie kryje, mało się zbiera, ma eleganckie opakowanie Łączy się z moimi wszystkimi podkładami bezproblemowo (Missha, Rimmel Lasting Matte, Lancome Ultra Wear, i dużo innych).

Ciężka sprawa i to dosłownie

Jak zwykle coś, co zachwyca większość kobiet u mnie kompletnie się nie sprawdziło.
Nie mogłam się go doczekać, liczyłam, że to będzie KWC.
Mam 35 lat, wyraźne worki pod oczami, zaznaczoną dolinę łez, popękane naczynka i pod jednym okiem wypukłą żyłkę, do tego mało śpię. Na korektory i podkłady, które miały mi pomóc w maskowaniu tego wydałam już majątek, w sumie już by się uzbierało na jakiś zabieg.
Tarte ma bardzo gęstą, kremową konsystencję. Trzeba uważać na kolory, są bardzo jasne. Mam jasną karnację ale unikam rozjaśniaczy pod okiem, zazwyczaj dobieram naturalny odcień. Mam kolor 22N light neutral. Wydaje się ciemny ale ładnie wtapia się w skórę, kolor 20S i 16N były na mojej skórze prawie białe i ziemiste.
Muszę się trochę namachać z wklepaniem go gąbeczką. Pod okiem wygląda u mnie dość ciężko, a nie kryje. Nie wiem o co chodzi, produkt był kupiony w perfumerii. Nie zakrywa żyłki, okolica pod okiem wygląda na zmęczoną, podkreśla fakturę skóry, wszystkie grudki. Na plus jest to, że nie waży się, ani nie ciastkuje. Pod koniec dnia skóra jest lekko przesuszona. Za to utrzymuje się od rana do wieczora. Chyba jednak muszę wrócić do lżejszych formuł, o dziwo wyglądają u mnie lepiej. Tarte nie okazał się moim ideałem. Nie jest to zły korektor, nie zbiera się w załamaniach, utrzymuje się cały dzień, ale chyba będzie lepszy dla młodszych dziewczyn. Mi nie podpasował.

Dosyć drogi ale fajny

Dorwałam korektor na jakiejś promocji bardzo chciałam go przetestować. Jest świetny ! Super kremowa Konsystencja. Piękne krycie. Dość szybko zastyga ale mi to nie przeszkadzało. Jedynym minusem jest dość wysoka cena :(

Najlepszy z najlepszych

Długo czekałam, aż ten produkt pojawi się w Polsce, bo już od jakiegoś czasu słyszałam o nim dobre opinie. Teraz rozumiem dlaczego :). Początkowo trochę odstraszyła mnie cena, ale moim zdaniem produkt jest bardzo wydajny i patrząc na jakość zdecydowanie warty swojej ceny.