Barnangen, Nutritive Body Lotion (Odżywczy balsam do ciała)

Barnangen, Nutritive Body Lotion (Odżywczy balsam do ciała)

Odżywczy balsam do ciała marki Barnängen intensywnie dopieszcza skórę, sprawiając, że staje się ona sprężysta, wzmocniona, a także stwarza wrażenie jędrniejszej. Balsam zawiera ulubiony dziki owoc Lapończyków – malinę moroszkę, a także 7% kremu Cold Cream. Ma bardzo przyjemną konsystencję, bardzo szybka się wchłania nie pozostawiając tłustej, lepkiej warstwy i rozpieszcza zmysły pięknym zapachem.

balsamy, mleczka
nawilżające, wygładzające
zapachowa
z pompką
lekkie
lotion
normalna, sucha, odwodniona

Szybkie wchłanianie i ulga przesuszonej skóry w opozycji do zbyt intensywnego zapachu i przesadnie wysokiej ceny

Plastikowa spłaszczona butelka o pojemności 400ml i ascetycznej szacie graficznej opierającej się na pasku żółtych malin i graficznych elementów tworzących wzór i niebieskich, żółtych i czarnych napisach, zakończona pompką zwróciła moją uwagę na stronie drogerii Hebe, a że już długo polowałam na kosmetyki marki Barnangen zdecydowałam się na zakup.
Zawartość 95% składników pochodzenia naturalnego, malina moroszka i Cold Cream to główne czynniki zachęcające do stosowania, bo mają odżywiać suchą skórę i dawać długotrwałe nawilżenie.
Pompka działa sprawnie, nie pluje kosmetykiem i nie zacina się, jest przekręcana dla otworzenia lub zamknięcia, nie można jej wcisnąć do zakrętki dlatego w bagażu mogłaby się z łatwością przekręcić i stworzyć obraz nędzy i rozpaczy na zawartości walizki.
Zapach intensywny, perfumowany, po wmasowaniu w skórę mocno wyczuwalny przez około 3 godziny, później już słabnie i kolejnego dnia wyczuwalny przy zbliżeniu danej części ciała ku nosowi. Mój partner powiedział o nim, że to zapach z szafy bogatej babci mającej kiedyś w niej same futra i biżuterię z czerwonego złota. Ciężko mi określić w nim przewodnie nuty, być może to kwiaty zanurzone w olejku, bo zwyczajnie nie mogę się skupić wąchając go przez jego bogactwo i niesamowite natężenie.
Konsystencja kremowej emulsji w kolorze białym już w ciągu kilkunastu sekund od wmasowania w skórę nie pozostawia lepkości, nie ma szans na przypadkowe zabrudzenie ubrań już minutę po rozsmarowaniu na ciele.
Po kąpieli i depilacji nałożony na podrażnioną skórę nóg daje uczucie ukojenia i chłodu, mikrouszkodzenia skóry zostają skutecznie zakamuflowane, powierzchnia skóry była nawilżona i wygładzona. Nałożony na przesuszone dłonie w ciągu kilku sekund zmienił ich wygląd, suche skórki na płytce paznokcia przeistoczyły się w nawilżone i później wyglądały na zadbane.
Sinobiałe z przesuszenia łokcie już po jednej aplikacji stały się zregenerowane i nawilżone, po kolejnych aplikacjach poziom zadbania został utrzymany +, czyli efekt nie potęgował się ale był minimalnie lepszy niż po pierwszym nałożeniu, które na mojej skórze i tak dało genialny skutek.
Gdyby zapach był bardziej neutralny lub gdy w ogóle nie istniał z pewnością kupiłabym kolejne opakowanie ze względu na jego szybkie wchłanianie i natychmiastowe odżywienie oraz nawilżenie, a tak to nie wydaje mi się, że kupiłabym go znowu, bo dodatkowo cena ponad 50zł jest trochę zawyżona jak za opakowanie 400ml.

Duszący zapach

Balsam nie przypadł mi do gustu - głównie wpływ miał na to zapach, ale też jego lekkość. Do ciała wolę konsystencje, które pozostawiają po sobie ślad, które czuć, że ich się użyło w przyjemny sposób - tutaj nawilżenie było za małe.

Odpowiedni dla osób, które lubią lekkie formuły - szybko się wchłania nie pozostawiając po sobie żadnej lepkości i śladu, ale dla mnie też żadnego uczucia przyjemności, które powinno się pojawić po użycia balsamu, bo moim zdaniem takie są właśnie ich zadania - nawilżyć, ukoić i sprawić, że pielęgnacja jest przyjemnością.

Dobry

Balsam jest zamknięty w bardzo minimalistycznym opakowaniu z pompką. Nie ma problemu by wydobyć produkt, ponieważ balsam jest lekko wodnisty. Zapach bardzo przyjemny! Dzięki swojej lekkiej konsystencji szybko się rozprowadza i nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze. Nawilża delikatnie, nie jest to jakiś mocny efekt. Balsam wchłania się w dość powolnym tempie, ale dzięki temu czuć nawilżenie.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Trudno określić

Otrzymałam ten produkt do przetestowania. Jednak nie powalił mnie na kolana jak inne produkty tej marki, które okazały się strzałem w dziesiątkę dla suchej skóry. Balsam odżywia skórę, jednak bardzo powoli się wchłania i ma lekko wodnistą konsystencję.

Szybko się rozprowadza || Zapach Sunflowes Elizabeth Arden

Balsam ma lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo i szybko się rozprowadza. Nawilża i lekko natłuszcza, bez lepienia. Ma unikalny zapach kwiatów łąkowych, mi przypomina Sunflowes Elizabeth Arden.

nie na każdej częścimojego ciała się do końca sprawdza

Balsam kupiłam z ciekawości i z zamiłowania do skandynawskiej filozofii minimalizmu. Nie będę jednak oszukiwać, że ten umiar dotyczy ilości kosmetyków, jakie mam w swojej łazience i kosmetyczce. To raczej skromność w ilości nakładania warstw, ale co do tej pierwszej kwestii, chciałabym również i w tym zastosować zasadę ascetyczności, a przynajmniej co jakiś czas staram się wprowadzić ją w życie, na razie jednak bez skutku. Za każdym razem, gdy wpadnie mi w oko jakiś ciekawy produkt, muszę go kupić. No dobrze, wróćmy na ziemię i do recenzji balsamu.
Kosmetyk podany jest w dużej białej butli wyposażonej w pompkę, co z jednej strony jest bardzo wygodne, ale z drugiej w momencie, gdy kosmetyk się kończy wymaga rozcięcia opakowanie, by wydobyć resztki. Mimo to i tak uważam, że jest to funkcjonalne i poręczne. Estetyka jest prosta i harmonijna. Na butle naklejona jest prawie na całej długości biała naklejka, na której widzimy u góry graficzny motyw owocu zawartej również w składzie maliny moroszki (chyba tak odmienia się tą nazwę?). Niżej nazwa firmy i podstawowe informacje o tym, z jakim produktem mamy do czynienia. Z tyłu można przeczytać dane w kilku językach, w tym języku polskim na pierwszym miejscu oraz dokładny skład balsamu.
Pompka działa bez zarzutu i z lekkością wydobywa na dłoń odpowiednią, wybraną przeze mnie ilość produktu. Lekko ją naciskając decyduję jak dużo balsamu potrzebuję. Kosmetyk posiada białą, błyszczącą, lekką konsystencję, wręcz zbliżającą się do emulsji, ale nie przelewa się przez palce. Zapach jest dla wielu użytkowniczek dość kontrowersyjny, z tego co czytam w innych recenzjach. Mnie nie przeszkadza, tym bardziej, że nie utrzymuje się długo na skórze. Przypomina mi nieco jakieś roślinne aromaty, trochę też przekształca się w stronę wody perfumowanej, której nazwy nie podam, bo jej nie znam, ale czasem czuję ją na ulicach, gdy jakaś Pani się nią spryska. Nie należy do moich ulubionych, ale w tym wydaniu mnie nie drażni, bo, jak wspomniałam, znika po pewnym czasie.
Balsam, choć tworzy chwilę po aplikacji nieco wilgotną warstwę na skórze, w ostateczności wchłania się w skórę całkowicie i nie zostawia tłustego czy śliskiego filmu. Uwielbiam kosmetyki do ciała, których całkowicie nie czuć na skórze i tutaj duży plus. Oczywiście nie w działaniu.
A co do tego, to mam mieszane uczucia. Balsam nakładam wieczorem, po prysznicu. Skóra po aplikacji jest nawilżona, miękka w dotyku i sprężysta. Nie czuję nieprzyjemnego ściągnięcia skóry. Jednak rano, następnego dnia, już odczuwam pewną szorstkość szczególnie na nogach, gdzie moja skóra jest najbardziej wymagająca. Nie pojawia się jednak, na szczęście, uczucie ściągnięcia. Trudno mi określić co nie działa, jak powinno. Niby skóra jest dobrze nawilżona, wciąż czuję jej elastyczność, ale ta szorstkość przysłania pozytywne odczucia. Na pozostałych partiach ciała już problem się nie pojawia, skóra jest miękka i elastyczna. Jednak to na nogach potrzebuję najsilniejszego działania nawilżającego i podejrzewam, że ten balsam nie daje mojej skórze ochrony przed ucieczką wilgoci. Lepiej jest na rękach i tułowiu, ale stopień nawilżenia i tutaj mógłby być wyższy.
Mimo lekkiego niezadowolenia mam ochotę wypróbować inne kosmetyki tej firmy. Ten balsam jest pierwszym produktem Barnangen w moim życiu i nie zakładam, że ostatnim.

bardzo dobry

To już mój kolejny kosmetyk z tej firmy i również ulubieniec. Balsam jest zamknięty w butelce z pompką przez co jest bardzo wygodny w użyciu. Ma fajną konsystencję, taką typową dla balsamu do ciała. Dobrze się go nakłada, błyskawicznie wchłania się, nie pozostawia tłustej warstwy. Bardzo dobrze nawilża suchą skórę, pozostawia ją delikatną i gładką w dotyku. Ma przyjemny zapach, który trochę utrzymuje się na skórze. Jest bardzo wydajny i starcza na długo. Nie należy do najtańszych kosmetyków ale zdecydowanie jest godny polecenia i ponownego zakupu.

Super!!

Świetny mocno nawilżający balsam z efektem cold cream
Zachęcona promocja 2+2 w Rossman skusiłam się na ten balsam i nie żałuję
Świetne opakowanie z wygodną pompka, szybko się wchłania i nie brudzi ubrań.
Przepiękny zapach, który długo się utrzymuje
Będzie u mnie na stałe

bardzo dobre nawilżenie

Zachęcona dobrymi opiniami na wizaż.pl skusiłam się na ten balsam i nie zawiodłam się.
Opakowanie ma bardzo przyjemne, estetyczne - ładnie prezentuje się na półce. Pompka pracuje bez zarzutów, nie zacina się i przyjemnie się go nakłada.
Konsystencję ma bardzo lekką i szybko się wchłania nie pozostawiając skóry tłustej i klejącej.
Co do zapachu... niekoniecznie jest on moim ulubionym, myślę że przy kolejnym zakupie skuszę się na inny. Nie jest on drażniący ani nieprzyjemny jednak moim ulubionym też nie został. Dla mnie jest on taki pudrowy.
Jednak liczyłam na dobre nawilżenie i w tej kwestii nie mam żadnych zastrzeżeń!

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Specyficzny, ale też rewelacyjny

Początkowo miałam opory, żeby go używać, bo balsam ma bardzo specyficzny, jakby chemiczny zapach, co nie specjalnie mi odpowiadało, no ale chciałam go wreszcie zużyć...
Zaczęłam go doceniać dopiero po kilku użyciach, a za największy plus uważam to, że błyskawicznie wysycha, dzięki czemu kilka minut po nałożeniu mogłam już kłaść się do łóżka. Nie zostawia na ciele tłustej warstwy i może odrobinę się klei, ale to też szybko mija. Przede wszystkim dobrze nawilża, a dla mnie jest to mega ważne, ponieważ po każdej kąpieli moja skóra jest tak sucha, że aż swędząca. Dodatkowo do plusów zaliczyłabym duże opakowanie z pompką.

Nawilżenie na najwyższym poziomie!

Produkt posiada komfortowe opakowanie z pompką, więc można bez problemu dozować odpowiednią ilość produktu. To najlepszy produkt nawilżający jaki miałam! Okazał się ratunkiem dla mojej mocno przesuszonej skóry. Można go w łatwy sposób rozsmarować, doskonale wnika w skórę pozostawiając ją aksamitnie gładką i odżywioną. Cudowne uczucie nawilżenia utrzymuje się przez długi czas. Idealny w walce z szorstkością oraz nadmiernym ściągnięciem skóry.

Cudnie pachnące uzupełnienie żelu pod prysznic z tej samej serii

Jak w tytule, zapach obłędny! Intensywny, piżama całkowicie nim przesiąknęła, ale nie duszący, naprawdę bardzo przyjemne zakończenie dnia. Pięknie nawilża. Wydajny.