L`biotica, Biovax Botanic, Szampon micelarny `Czystek i czarnuszka`

L`biotica, Biovax Botanic, Szampon micelarny `Czystek i czarnuszka`

Micelarny szampon oczyszczający z czystkiem, czarnuszką i amarantusem. Receptura produktu została oparta o starannie dobrane substancje, zapewniające skuteczne oczyszczanie włosów bez obciążenia.
Zawiera w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Linia uzyskała certyfikat V dla Wegetarian i Wegan, ekologiczny symbol przeznaczony dla produktów, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach.
Zawiera minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. 0% SLS/SLES, parabenów, silikonów, DYES.

Miękka przyjemność

W poszukiwaniu szamponu micelarnego trafiłam na ten produkt, na dodatek w promocji! I byłam pozytywnie zaskoczona. Po otwarciu zgrabnej butelki poczułam przyjemny, delikatny zapach. Szampon fajnie się pieni i dobrze spłukuje. Skóra głowy oczyszczona, włosy u nasady odbije i miękkie w dotyku. Bardzo spodobał mi się ten produkt i na pewno będę do niego wracała.

świeżość w czuprynie

Po przeczytaniu kilku recenzji postanowiłam, że i ja sięgnę po ten szampon. I mogłabym napisać tylko tyle: wszystko, co Wizażanki napisały w poniższych recenzjach zgadza się.
Szampon zamknięty jest dość małej, zgrabnej, plastikowej białej butelce zamykanej na klapkę. Naklejka na opakowaniu posiada ciekawe, pobudzające i wesołe kolory, chociaż w większej części naklejka z nazwą produktu jest w kolorze beżu. W zasadzie wszystko to widać na fotografii dołączonej do opisu produktu, więc nie będę się rozpisywać.
Niewielki otwór w zamknięciu butelki pozwala kontrolować ilość wydobywanego szamponu. Posiada on lekką, typową dla szamponów płynną konsystencję. Jest przeźroczysty z lekko żółtawym zabarwieniem. Zapach kosmetyku jest delikatny, brak tu ciężkiej intensywności, a lekkości dodaje też fakt, że woń jego jest taka odświeżająca. Nie da się go z niczym porównać. To zapach charakterystyczny dla tego szamponu i kropka.
Kosmetyk dość dobrze się pieni i już niewielka ilość wystarczy by oczyścić włosy. Moje sięgają poniżej łopatek i nie potrzebuję większej ilości.
Szampon dobrze się spłukuje. Z jednej strony nie pozostawia on włosów "skrzypiących", jak to bywa w przypadku niektórych produktów, a z drugiej strony efekt czystych i świeżych włosów jest efektowny. Mało tego, kosmyki nie są suche, wręcz przeciwnie, są miękkie, fajnie się układają, czupryna zyskuje efekt sypkości i jest odbita od nasady. Równie komfortowo ma się skóra głowy - nie jest przesuszona, ale oczyszczona, nic nie swędzi, nic się nie łuszczy.
Moje włosy mają tendencję to przetłuszczania się. W kilku recenzjach widzę, że szampon ten daje Wizażankom możliwość mycia włosów rzadziej niż zwykle. ja robię to codziennie. Wiem, że jest to błędne koło, ale zapach skóry głowy, która choć lekko się przetłuściła wywołuje u mnie reakcje, o których nie będę pisać, powiem łagodnie, że jestem wręcz na niego uczulona. Chciałabym kiedyś zaryzykować i nie umyć włosów wieczorem, sprawdzić jak się będą miały na drugi dzień, ale może kiedyś, w dalekiej przyszłości. Na razie zostaje przy swoim. Chociaż przy tym szamponie włosy wieczorem nie wyglądają źle, nie są oklapnięte, a skóra głowy nie wyprodukowała zatrważającej dla mnie ilości sebum, to jednak nie mam odwagi i myję włosy.
Ponieważ jestem osobą, która posiada w łazience nie jeden, a kilka szamponów jednocześnie, ciężko mi ocenić wydajność tego kosmetyku. Nie używam regularnie, przy każdym myciu. Po prostu co dzień wybieram coś innego, albo myję przez dwa, trzy dni tym samym, a później sięgam po inny produkt. Nie mniej jednak myślę, że wydajność jest średnia. Opakowanie nie jest duże. Jeśliby używać go codziennie, skończy się szybko. jeśli myć włosy co drugi czy trzeci dzień to, wiadomo, czas się wydłuży.
Mam w swojej kolekcji szampony, do których wracam regularnie i ten dołączy do tego zespołu.

Świetny szampon :)

Chciałam wypróbować jeden z szamponów a uwagę przykuła ciekawa kolorowa naklejka umieszczona na butelce. To był dobry strzał ;)
Buteleczka zawiera bardzo dobrą jakość szamponu, który warto przetestować :)
Nie napiszę jak z rozczesywaniem, ponieważ ja na moje zawsze od połowy włosów po końce stosuję odżywkę :(
Po jego zastosowaniu włosy są sypkie i nie plączą się. Nie pieni się jak szalony, odświeża włosy na długo i nie muszę już myć codziennie moich przetłuszczających się :D

Bardzo dobry szampon, choć trochę drogi jak na pojemność

Szampon dostałam w prezencie, i nie wiem czy bym się na niego skusiła widząc cenę.

Opakowanie przyciąga wzrok, jest bardzo kolorowe, energetyczne. W kartoniku jest plastikowa butelka z taką samą grafiką. Pojemność to 200 ml.
Szampon ma żelową konsystencję, pachnie świeżo, delikatnie, przyjemnie.
Działanie ma bardzo dobre, świetnie doczyszcza włosy nie tylko z kosmetyków do stylizacji, ale także dobrze sobie radzi z wszelkimi maskami i olejkami nakładanymi przed myciem.
Włosy są miękkie, świeże, lekko uniesione. Szampon jest super produktem na lato, moim zdaniem świetnie się też nada na wakacje nad morzem, aby oczyścić włosy z soli morskiej i piasku. Moje włosy nie są bardzo problematyczne, z reguły największym problemem jest ich obciążenie zbyt intensywnymi produktami. Jeśli ktoś posiada tego typu półdługie włosy, spokojnie może sobie pozwolić na umycie ich i pozostawienie sobie do wyschnięcia, a w ciepłe dni wyjść z domu z wilgotnymi. Nie stanie się żadna tragedia, włosy ułożą się naturalnie, będą świeże, odbite od nasady, naturalnie wyglądające.

Jedyny minus dla mnie to pojemność oraz cena. Wprawdzie szampon dobrze się pieni, ale przy częstym myciu włosów i to długich szybko się kończy. Możliwe że jest szansa upolować go w niższej cenie na promocji. Tutaj mam trochę mieszane uczucia, bo działanie jest dobre, włosy wyglądają ładnie, ale też nie ma jakiegoś wow, nie ma wielkiego działania pielęgnacyjnego.

czyste i świeże włosy do 3dni bez wysuszania

Bardzo go lubię i często wracam, głównie latem, zimą potrzebuje nawilżenia i odżywienia. A za co go tak lubię? Otóż naprawdę solidnie oczyszcza włosy i nadaje im lekkości i objętości, Są uniesione od nasady i przyjemnie miękkie w dotyku, Sam szampon do bezbarwny żel o bardzo słabym ale przyjemnym lekko ziołowym zapachu, czarnuszki? To co mi się w nim podoba najbardziej to ta świeżość, która utrzymuje się naprawdę długo, do trzech dni, I jest to jeden z nielicznych szamponów, który tak działa. Minusem jest tu mniejsza pojemność i słaba wydajność . Nie pieni się zbyt dobrze więc potrzebna jest podwójna ilość produktu ale za to działanie zdecydowanie na plus. Polecam.

świetne oczyszczenie włosów

Jestem zachwycona! Od dawna żaden z szamponów nie wzbudził mojego zachwytu od pierwszego użycia. Włosy są dokładnie oczyszczone, ale nieprzesuszone, odbite od nasady, błyszczące, wyglądają zdrowo. Dobrze się pieni i wystarcza na długo. Mój hit!

Skutecznie oczyszcza

Moje włosy mają tendencje do przetłuszczania się. Używam tego szamponu raz w tygodniu, aby dobrze oczyścić skórę głowy. Włosy są po nim miękkie, sypkie, ładnie się rozczesują. Zapach ma cudny, ale niestety nie utrzymuje się na włosach. Oprócz samych korzyści pielęgnacyjnych, to warto zwrócić uwagę na opakowanie które jest bardzo ładne :)

Niewydajny - Apteczny zapach

Szampon myje przyzwoicie, włosy po nim są oczyszczone i nie są oklapnięte. Nie podoba mi się syntetyczny apteczny zapach i wydajność - 200 ml starczyło na 12 zastosowań.

Lubię go!

Szampony Biovax nie wszystkie się u mnie sprawdzały. Długo już nie miałam żadnego, więc postanowiłam spróbować ten. I okazało się, że służy moim włosom naprawdę dobrze. Nie plącze ich, nie wysusza, nie robi siana, dobrze oczyszcza, skóra głowy mnie nie swędzi, nie jest podrażniona, przetłuszcza się jakby mniej. Szampon jest przy tym wydajny, dzięki idealnej żelowej konsystencji. Dobrze się pieni, bardzo ładnie pachnie.

Szampon oczyszczający czystek i czarnuszka

Szampon ma żelową konsystencję i przyjemny delikatny zapach
ładne estetyczne opakowanie
po umyciu włosy są wyraźnie oczyszczone podniesione od nasady
Bardzo dobrze sprawdza się przy moich cienkich farbowanych włosach
zwiększona objętość włosy są lekkie ale się nie puszą nie elektryzują
nie przetłuszczają się i są nawilżone
Szampon jest bardzo wydajny.
Używam go w duecie z odżywką ekspresową 7w1 z tej samej serii.

Dobry szampon

Bardzo lubię szampony z Biovax, a więc zdecydowałam się również na ten. Oczywiście się nie zwiodłam. Sam skład zachęca do stosowania tego szamponu. Ma bardzo fajną konsystencje i mała ilość produktu wystarczyła na moje dość długie włosy. Po spłukaniu i wysuszeniu włosów widać było różnice. Włosy były miękkie w dotyku, odżywione i nie były splątane. Stosuje razem z odżywką z tej samej serii i jestem bardzo zadowolona :)

Jest super

Przyzwyczajona do żelowych, bardzo gęstych konsystencji, postanowiłam wycisnąć pewną ilość szamponu na dłoń i rozsmarować w moje włosy. I tutaj SZOK: mała ilość produktu na mojej dłoni, wystarczyła na całe włosy, powiedziałabym nawet, że było jej za dużo. Była to porównywalna ilość do 3 zdjęcia. Konsystencja owszem, jest żelowa, ale rzadsza niż te, których używałam do tej pory i zdecydowanie duuuuużo bardziej wydajna. Z tego aspektu jestem na prawdę bardzo zadowolona. Już podczas zmywania szamponu, włosy wydawały się nawilżone, mięciutkie! Po wyschnięciu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Blask, lekkość i zwiększona objętość - te efekty rzuciły mi się w oczy najbardziej. Po wykończeniu wszystkich 3 buteleczek, wypowiem się jak wyglądało to na dłuższą metę i jak długo włosy się nie przetłuszczały.

Bardzo podoba mi się też zapach i skład.