Barwa, Naturalna, Regenerująca odżywka jajeczna

Barwa, Naturalna, Regenerująca odżywka jajeczna

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Receptura oparta na dobroczynnym działaniu wyciągu z protein jajka, które przywracają intensywność koloru oraz łagodzą drażniące działanie składników myjących i koloryzujących dla skóry głowy. Właściwy poziom nawilżenia i rekonstrukcję zmęczonym oraz przesuszonym końcówkom włosów zapewnia obecność naturalnego oleju migdałowego. Odżywka inspirowana domowym zabiegiem regenerujących maseczek jajecznych, które nadawały włosom lśniący i zdrowy wygląd. Zwieńczeniem receptury jest odżywczy kompleks witamin, który regeneruje włosy oraz skórę głowy zmęczone zabiegami fryzjerskimi oraz mechanicznym suszeniem i prostowaniem włosów. Nie zawiera parabenów, silikonów oraz barwników.

do włosów suchych i zniszczonych, do włosów farbowanych
nawilżające, podtrzymujące kolor, regenerujące, wzmacniające, łagodzące
bez alkoholu, bez silikonów, bez parabenów
lekkie
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa

średnia

Dość przeciętna odżywka - zauważyłam, że ułatwia rozczesywanie, jednak nie zauważyłam pozytywnego wpływu na polepszenie kondycji i wyglądu włosów.

Plusy:
-niska cena
-przyjemny, kosmetyczny zapach
-dostępność
-ułatwia rozczesywanie

Minusy:
- opakowanie
-wydajność
-brak widocznych efektów (wygląd i kondycja włosów)

Odżywia i wzmacnia

Uwielbiam odżywki z Barwy. W tej nowej odsłonie dorównują wysokopolkowym odzywkom , na które nie koniecznie chce się wydawać krocie. Produkt za jakieś 13 zł zakupiłam w pobliskim sklepie wielobranżowym . Odżywka zamknięta jest w poręczna tube w żółtym kolorze. Produkt pięknie pachnie a zapach długo utrzymuje się na włosach . Po jej nałożeniu włosy są miękkie i sypkie. Pięknie odbijają światło . Żaden z niesfornych babyhairow nie odstaje od reszty włosów . Poprostu kosmyki wyglądają na zdrowe i zadbane. Zdecydowanie sięgnę po te i kolejna z serii Barwy Naturalnej. Wystawiam zasłużone 5 i wracam po kolejne.

Uczuliła

Postanowiłam zbudować pielęgnację włosów praktycznie od zera i kupiłam tą odżywkę jako jedną z kilku odżywek do wypróbowania na moich dość zaniedbanych włosach i lekko podrażnionej skórze głowy. Po nałożeniu i wczesaniu na mokre włosy niemal natychmiast zaczęła mnie piec skóra na plecach. Za pierwszym razem potrzymałam troche i spłukałam, starając się, żeby woda nie spływała po mojej skórze. Za drugim razem było podobnie, z tym że spłukałam od razu i nałożyłam inną odżywkę. Nie zauważyłam żadnego efektu na włosach i ze względu na pieczenie nie wracałam do niej więcej. Nie jestem jakimś wielkim alergikiem, więc myślę żę jakiś składnik mi po prostu nie służy

Moje włosy: długie, rozjaśniane pasemkami, średnio i wysoko porowate, cienkie, naturalnie falowane, z tendencją do puszenia, niestylizowane wtedy w ogóle i dosyć zaniedbane. Moje włosy lubią emolienty i proteiny, z humektantami nie mogę przesadzać.

Odżywka nie obroniła się na moich włosach

Bardzo często kiedyś stosowałam metody naturalne dbania o włosy. Do tych metod zaliczało się m.in. nakładanie jajka na włosy. Włosy pachniały jajkiem, byly sztywne, trudne do rozczesania. Nie był to przyjemny zabieg.
Bardzo się ucieszyłam, że są szampony i odżywki na bazie jajka. Przypadkiem spotkałam recenzowany produkt podczas zakupów w zwykłym sklepie. Kosmetyk kosztował ok 14 zł.

Odżywka z marki Barwa Naturalna zapakowana jest w 200 ml butelce koloru białego z zamknięciem czarnym typu klik.
Na opakowaniu widnieje żółta etykieta z podstawowymi informacjami o produkcie. Napisy w kolorze brązu, dość ich dużo na przedniej stronie. Gdzie niegdzie porozrzucane grafiki przedstawiające białe chmurki, jajka w całości, żółtka jajek, jakieś trzepaczki do ubijania...Także dużo się dzieje.

Odżywkę trzeba wmasowac na wilgotne włosy, zwłaszcza końcówki, pozostawiać na kilka minut i zmyc obficie wodą. Stosowałam produkt wedle zaleceń i zazwyczaj razy w tygodniu nakładałam ją na włosy.

W skład odżywki wchodzi m.in. biotyna, gliceryna, pantenol, kwas linolowy, Cetearyl Alcohol i wiele innych. Nie będę się tu rozpisywać. Znajduje w sobie składniki naturalne ale też i chemiczne.

Formuła odżywki dość lekka, łatwo wydobywa się z butelki. Z dłoni nie spływa, nakłada się z łatwością na pasmach włosa I z nich także nie spływa.
Jak pachnie? zapach typowo kosmetyczny, jajko niewyczuwalne.
Kosmetyk ma za zadanie odbudować uszkodzone różnymi czynnikami włosy. Ma naturalny wyciąg z protein jajka, kompleks witamin, nie zawiera barwników.
Hmm napewno nie zadziała jak typowa maska z jajka. Napewno tradycyjna metoda ma więcej naturalnych, wzmacniających składników odżywczych.

Moje odczucia...Owszem po jego zastosowaniu ładnie błyszczą się włosy…i na tym koniec.
Ja wiem,że moje są wybredne. Ale ten kosmetyk nie zmniejszył ich zniszczeń, a włosy po nim są ciężkie, sianowate i bez wyrazu. Mi osobiście totalnie nie posłużył.
Plus za to, że włosy po wysuszeniu się nie płaczą, łatwo się rozczesują.
Nie tworzy na włosach typowych strączków, ale włosy wyglądają jakby były przesuszone. Są dość sztywne.

Recenzuje ze swojej perspektywy. Napewno znajdą się zwolenniki tej maseczki i napewno niektóre włosy ja polubią.
Na moich nie działa korzystnie. Po każdym nałożeniu włosy wyglądały tak samo, a efektów brak.

dobra, choć kapryśna

Kupiłam ją jako proteinówkę. Mam cienkie średniopory, które całkiem lubią proteiny zwierzęce - tu mamy białko jaja. Zrobiła mi piękne, lśniące włosy, jak i spuszoną szopę (to pewnie całkiem sporo gliceryny).
Przez lejącą konsystencję zużywa się szybko. Za to ładnie się pieni i wczesuje.
Ogólnie są lepsze odżywki proteinowe, choć za tą cenę jest całkiem ok.
Za to zapach...no mało przyjemny, taki białkowy...

Bardzo średnia

Tą odżywkę kupiłam dość dawno i użyłam kilka razy, ale długo się zbierałam do napisania tej recenzji, bo mam mieszane uczucia co do niej, ale wreszcie się zdecydowałam ją napisać.

Kiedy kupiłam tą odżywkę, moje włosy były jeszcze naturalnego koloru czyli ciemnego blondu i były to typowe falowane średniopory. Teraz są one po kilku koloryzacjach, ale pielęgnacją są obniżone do porowatości średniej -, które dość łatwo obciążyć.

Ta odżywka jest zapakowana w butelkę, która niestety u mnie stanowiła problem, bo trudno wydobyć z niej produkt i trzeba się trochę namęczyć. Jej pojemność to standardowe 200 ml, design opakowania nie jest jakiś specjalny wg mnie, zapach jest typowo kosmetyczny, który w ogóle mi się nie podoba, a konsystencja dość lekka. Jeśli chodzi o jej typ to jest to odżywka PEH, czyli zawierająca proteiny, emolienty i humektanty – wszystkie składniki równowagi PEH. Jest dość tania.

Jeśli chodzi o skład, to nie widzę nic specjalnego. Po bazie widzą tam jedyny olej, czyli migdałowy (emolient), białko jajka (proteiny), biotyna, co jest dość ciekawe, bo nie widziałam jej w innych odżywkach, dwa humektanty czyli, gliceryna i pantenol, kwas linolowy, witaminę E, a nawet A.

Przy nakładaniu tej odżywki nie ma problemu, bo nie spływa z włosów. Nie zauważyłam też obciążenia czy tłustych strączków. Wydajność niestety jest dość słaba i nie starcza na długo.

Jeśli chodzi o efekty, to włosy są błyszczące, ale nie jest to jakiś duży blask, nie są dobrze wygładzone i widać lekkie fale, nie widze ułatwionego rozczesywania, włosy mają dalej kołtuny, miękkość jest średnia, bo dalej czuję szorstkie włosy, a nawet sztywne, więc jest za słaba, może dlatego, że moje włosy wymagają czegoś więcej. Napewno nie nada się do farbowanych zwłaszcza wysokoporów czy średnioporów +, ale na moich średnioporach - się też nie sprawdziła zbyt dobrze, a szkoda, bo jest to pierwsza odżwka, która mi się nie sprawdziła tak dobrze jak inne niestety, a miałam duże oczekiwania, a mam dalej mieszane uczucia co do niej.

Podsumowując tą bardzo długą recenzję (pewnie jedną z najdłuższych jaką napisałam), bo była dość trudna do napisania, uważam, że odżywka jest bardzo średnia i nie sprawdzi się na niektórych porowatościach, zwłaszcza tych najwyższych. Skład nie jest dość bogaty i nic specjalnego tam nie ma. Niestety nie zrobiła mi good hair day jako jedyna z tych, co do tej pory testowałam, więc zużyje ją do golenia czy czegokolwiek innego lub oddam komuś komu się sprawdzi. Napewno nie kupię ponownie i mam mieszane uczucia, co do niej, więc nie jestem pewna komu ją polecić.

To jest mój hit

Do tej pory nie mam pojęcia dlaczego zawsze pomijałam ta odżywkę, nawet jak stała na półce w promocji. Po świetnych opiniach na IG postanowiłam w końcu zakupić, od razu wzięłam kilka sztuk. W promocji jest naprawdę tanio za takie cudeńko.
Forma stojącej tuby jest bardzo wygodna w użyciu, co jest dla mnie bardzo ważne.
Odżywki używam w metodzie mycia MOO, na pierwsze O. Moje włosy kochają proteiny, mogłabym wycisnąć połowę tuby, a włosy i tak by ją pochłonęły. Ale nie przesadzając, podczas każdego mycia używam jakieś dwie łyżeczki. Już podczas spłukiwania czuć że włosy są miękkie a zarazem gładkie. Potem idą oczywiście emolienty, które wzmacniają wygładzenie.
Nie mam tu żadnych zastrzeżeń bo jestem bardzo zadowolona z tej odżywki.
Tak, to jest mój hit.

ZALETY:
delikatny przyjemny zapach
wygodne opakowanie
fajna cena w promocji
idealna w metodzie mycia MOO na pierwsze O
nadaje miękkości włosom oraz je wygładza

WADY:
nie ma wad

Doskonały produkt w niskiej cenie, na moich średnioporach daje efekt WOW!

Po odżywkę jajeczną sięgnęłam po dość długim czasie od momentu kiedy pierwszy raz o niej uzlyszalam.
Mam włosy srednioporowate, dość regularnie farbowanie. Lubią "skondensowane" produkty, co tylko ułatwia mi pielęgnację.
Odżywkę stosuje albo solo, albo jako pierwsze O w metodzie OMO.
Bardzo dobrze odżywia i nawilża włosy.
Kupuje ja w nowym opakowaniu, w tubie, niestety nie jest za bardzo poręczne. Za te cenę ilość (200 ml) jest adekwatna, jednak co dwa tygodnie muszę kupować kolejne opakowanie.
Z użyłam już dwa, zaraz siwgme po następne, bardzo dobrze współpracuje zarówno z maską emolientową jak i peh.
Mimo trudności z wydobywanie dam 5 gwiazdek, ponieważ naprawdę jest jak dla mnie super produktem w idealnej dla portfela cenie.

Odżywka jajeczna

Hej Wam !
Dzisiaj przychodzę do Was z jajeczną odżywką do włosów od @barwacosmetics ❤

Dostępna w @drogeriehebe
200ml/ok10zł

Do włosów suchych, normalnych lub zniszczonych .

Moje włosy są średnioporowate i niezbyt się lubią z proteinami. Walczę z puszacymi się włosami, więc emolienty to zbawienie. Jednak ta odżywka nie zrobiła im krzywdy

Jest to odżywka PEH.
-Lekka formuła
-Nie obciąża włosów
-Nawilża i wygładza
-Regeneruje włosy

Fajna lekka odżywka peh . Dla włosów wymagających może być za słaba ❤

Bardzo dobra odżywka za śmieszne pieniądze, zwłaszcza jeżeli Twoje włosy kochają proteiny.

Odżywka PEH-owa u mnie sprawdza się wyśmienicie. I to zarówno przy pierwszym O jak i przy drugim O czy też jako odżywka końcowa nałożona na 25 minut. Myje metoda OMO nieco zmodyfikowana, ale to kwestia indywidualna.

bardzo dobra odżywka za niewielkie pieniądze

O odżywce dowiedziałam się przypadkiem i skuszona bardzo pozytywnymi opiniami kupiłam swoją buteleczkę. Produkt zamknięty jest w plastikowej białej butelce zamykanej na "klik". Etykieta przez żółty kolor rzeczywiście kojarzy się z jajkami. Zapach absolutnie jajeczny nie jest, jest delikatny i kosmetyczny ale bardzo przyjemny i nie drażniący. Po nałożeniu na włosy po kilkunastu minutach przestaje być wyczuwalny. Konsystencja jest średniej gęstości i bez problemu można rozprowadzić odżywkę na włosach. Maksymalne efekty uzyskuję po wczesaniu odżywki w mokre włosy i pozostawieniu na kilka minut a najlepiej jak na tak rozprowadzoną odżywkę nałożę jeszcze czepek termiczny i delikatnie podgrzeję go ciepłym powietrzem suszarki. Po zmyciu włosy są niesamowicie miękkie i gładkie w dotyku. Są bardzo sypkie ale jednocześnie zdyscyplinowane i nie puszczą się ani nie są obciążone. Jest to odżywka typu PEH dlatego idealnie nadaje się w dni kiedy nie mamy zbyt wiele czasu na kompleksową pielęgnację. Na moje długie włosy zużywam sporo produktu dlatego uważam, że odżywka jest średniowydajna. Biorąc jednak pod uwagę cenę nie stanowi to przeszkody ponieważ za niecałe 9 zł otrzymujemy produkt, który potrafi zdziałać na włosach naprawdę fajne rzeczy.

Brak efektów

Odżywkę kupiłam po przeczytaniu dobrych recenzji, niestety na moich puszących włosach nie sprawdziła się totalnie.
Zacznę od tego, że sam zapach już niestety do mnie nie przemawia, ponieważ uważam, że odżywka po prostu śmierdzi. Na włosach nie robi praktycznie nic, jest mało wydajna, przez lekką konsystencję.
Nie wrócę do niej ponownie