Genosys, HR3 Matrix, Clinical Hair Shampoo (Leczniczy szampon przeciw wypadaniu włosów i łysieniu)

Leczniczy szampon HR3 Matrix został opracowany z myślą problemowej skórze głowy, nadmiernym wypadaniu włosów oraz łysieniu. Preparat sprawdza się jako kuracja lecznicza w przypadku Łojotokowego Zapalenia skóry głowy, tłustego łupieżu, czy też nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych. Formuła szamponu zawiera opantentowany przez Genosys ekstrakt roślinny Sophora Japonica, który ma udowodnioną skuteczność w postaci hamowania wypadania włosów, badaniami klinicznymi. Stosowanie preparatu zwiększa gęstość i nawilżenie włosów, działa regenerująco zarówno na włosy jak i skórę głowy. Działanie antybakteryjne i przeciwzapalne powoduje odbudowę i wzmocnienie włosa od fazy wzrostu czyli anagenu, aż po fazę końcową. Bogata formuła szamponu zawiera:

Niacynamid - usprawnia krążenie, transport krwi do włosów dzięki czemu są odżywione i dotlenione, bez nadmiernej łamliwości i giętkości

Mentol - działa przeciwzapalnie i odświeżająco, stymuluje mieszki włosowe do pracy, wpływa na normalizację nadmiernego łojotoku skóry głowy

Pantenol - nawilża, chroni włosy od zewnątrz. Jego niedobór powoduje osłabienie i wypadanie włosów

Pirytonian cynku - wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, dzięki czemu problem łojotokowej skóry głowy zostaje zniwelowany. Pirytonioan cynku to jeden z kluczowych składników normalizujących wydzielanie sebum, jak i przeciwłupieżowych.

Biotyna - stymuluje wzrost nowych włosów, wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu

Tatarak zwyczajny - działa przeciwgrzybiczo, chroni przed wysuszeniem włosów spowodowanym czynnikami środowiskowymi

Kora granatu - działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie

Genosys HR3 Matrix Shampoo to wielokierunkowa pielęgnacja dla każdego rodzaju włosów, szczególnie osłabionych, przetłuszczających się i wypadających. Regularne stosowanie szamponu nie tylko niweluje zmiany chorobowe skóry głowy, ale zapobiega również ich nawrotom. Efekty kuracji w postaci miękkich, gładkich włosów oraz zdrowej, nie łuszczącej się skóry głowy widoczne są już po tygodniu stosowania preparatu. Szampon intensywnie odżywia i regeneruje łuskę włosa, co skutkuje gęstymi i lśniącymi włosami.
Dla kogo?
Łojotokowe zapalenie skóry, wypadanie włosów, łupież tłusty, łysienie każdego rodzaju (plackowate, androgenowe, hormonalne). Suche i słabe włosy

Rewelacyjny szampon!

Genialnie wspomaga walkę z wypadającymi włosami. Szampon świetnie się pieni, jest mega wydajny. Włosy mniej wypadają już po tygodniu stosowania. Stosuję razem z peelingiem z tej samej serii - HR3 Matrix CSP Clinical Scalp Peeling który również jest świetny.

Bardzo dobry na wypadanie włosów

Szampon ten zakupiłam ponieważ bardzo wypadały mi włosy.Używam go od 4 miesięcy(i jeszcze go mam)więc się mogę wypowiedzieć.Zapach ma jak zwykły szampon pokrzywowy,ale zaręczam to nie jest taki zwykły szampon,po umyciu włosy są odżywione,błyszczące,wzmocnione.Zahamował u mnie wypadanie włosów,po prostu uratatował moje włosy!Dodatkowo jak ktoś ma problemy ze skóra głowy typu łupież itp.to zlikwiduje te objawy,ja trochę miałam i po miesiacu stosowania nie ma ani śladu,polecam!