Mary Kay, TimeWise, Age Minimize 3D 4-in-1 Cleanser Normal/Dry Skin (Oczyszczające żel/mleczko 4 w 1 do skóry normalnej i suchej)

Mleczko i Żel Oczyszczający 4-w-1 Age Minimize 3D™ TimeWise® usuwają zanieczyszczenia, sprawiając, że nasza skóra jest czysta, świeża i odzyskuje dawny blask. Dodatkowo te wyjątkowe produkty oczyszczające pobudzają naturalne procesy odnowy skóry, przygotowując ją na przyjęcie korzyści z kolejnych kroków pielęgnacji. Wybierz formułę idealną dla siebie – do skóry suchej i normalnej, która koi i wygładza, lub też do skóry mieszanej i tłustej, która redukuje nadmiar wydzielanego sebum, bez uczucia przesuszenia!

Oczyszczający Żel 4-w-1 Age Minimize 3D™ TimeWise® do skóry mieszanej i tłustej
Żelowa formuła produktu zawiera delikatne drobinki złuszczające. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces gojenia się wyprysków. Idealnie oczyszcza skórę, kontroluje wydzielanie sebum i zapobiega błyszczeniu się skóry. Opóźnia proces starzenia się skóry i pomaga jej odzyskać młodzieńczy blask.

Oczyszczający Żel 4-w-1 Age Minimize 3D™ TimeWise® do skóry mieszanej i tłustej
Dokładnie oczyszcza nie naruszając naturalnej bariery skóry.
Idealnie zmywa makijaż.
Sprawia, że skóra jest miękka.
Produkt tak delikatny, że można go stosować dwa razy dziennie.
Zawiera kompleks Age Minimize 3D™.
Główne składniki:
Octan tokoferylu (Tocopheryl Acetate) – stabilna pochodna witaminy E – efektywny antyoksydant. Komponent ten neutralizuje, działające wyjątkowo destrukcyjnie w stosunku do różnych struktur żywych organizmów, wolne rodniki, których agresja rośnie wraz ze zwiększającym się zanieczyszczeniem środowiska i wzmożoną aktywnością promieniowania słonecznego.

KOMPLEKS AGE MINIMIZE 3D™ SKŁADAJĄCY SIĘ Z RESWERATROLU, WITAMINY B3 I PEPTYDÓW.

Resweratrol – związek zaliczany do grupy roślinnych polifenoli. Stosowany w preparatach kosmetycznych skutecznie ogranicza wiele dysfunkcji skóry, chroni ją przed szkodliwymi czynnikami, zarówno pochodzącymi z wewnątrz, jak i działającymi z zewnątrz na skórę. Związek bezpieczny, który pozyskiwany jest z rdestu japońskiego. Cechuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym, neutralizującym wolne rodniki. Charakteryzują go ponadto właściwości przeciwzapalne. Składnik o potwierdzonym działaniu opóźniającym proces starzenia. Stanowi jeden z najbardziej znaczących elementów na ścieżce do długowieczności. Prowadzone badania wskazują na jego efektywne działanie w kosmetykach zapobiegających starzeniu się skóry. Resweratrol wpływa korzystnie nie tylko na odnowę naskórka, ale także na głębsze warstwy skóry. Pobudza procesy odnowy komórek oraz zwiększa ich zdolność do przyswajania substancji odżywczych. Aktywuje produkcję kolagenu i elastyny stanowiących „rusztowanie” dla skóry. Przeciwdziała wiotczeniu i wzmacnia strukturę skóry, przyspiesza procesy regeneracji.

Witamina B3 (niacynamid) – składnik dobrze przyswajany i tolerowany przez skórę. Przynosi korzyści praktycznie wszystkim rodzajom cery. Stosowany w preparatach kosmetycznych przeznaczonych dla skóry suchej stymuluje produkcję ceramidów*, efektywnie poprawia barierę lipidową naskórka. Nawilża skórę, uodparnia ją na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Z tego powodu polecany jest w przypadku AZS (atopowe zapalenie skóry).
Niacynamid wpływa na wytwarzanie istotnych składników skóry, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu odbudowuje jej prawidłową strukturę. Działa przeciwzmarszczkowo, poprawia jędrność i napięcie, wygładza skórę. Stymuluje naprawę zniszczeń komórek skóry powodowanych promieniowaniem UV. Cechuje go działanie antyoksydacyjne i poprawiające odporność. Stanowi efektywny środek przeciwzapalny, sprzyja gojeniu i regeneracji skóry. Witamina B3 jest także składnikiem wspomagającym walkę z przebarwieniami, ogranicza ich tworzenie, rozjaśnia je. Efektywnie ujednolica koloryt, niweluje ziemisty odcień skóry. Surowiec ten stanowi także skuteczny środek w przypadku cery tłustej, łojotokowej. Ogranicza wydzielanie sebum, eliminuje stany zapalne, redukuje wielkość porów. Wykazuje działanie przeciwtrądzikowe.

Peptydy opóźniające procesy starzenia – wykorzystywane w kosmetykach przeciwstarzeniowych, których zadaniem jest opóźnianie lub niwelowanie niekorzystnych zmian zachodzących z wiekiem w skórze. Stymuluje wytwarzanie podstawowych składników strukturalnych skóry, w tym białek podporowych odpowiadających za jej jędrność i gładkość, czyli kolagenu i elastyny.

*Ceramidy – organiczne związki chemiczne z grupy lipidów obecne w warstwie rogowej naskórka.

Ciężko byłoby się rozstać ♥️

Przestraszona początkowo ceną jednak za potrzeba zmiany zaryzykowałam. Początkowo używałam poprzedniej wersji 3w1 jednak uważam że ta jest o niebo lepsza i skuteczniejsza. Delikatne drobinki/gąbeczki świetnie wymywają zanieczyszczenia dnia codziennego z porów, przez co praktycznie problem zapchanych porów i zaskornikow zmalał do zera. Bardzo wydajny, wystarczał nawet 5 miesięcy ale był również skuteczny. Delikatny, jednak szybko zasychal na buzi. Myślę miał też wpływ na przebarwienia które znikły

Inny trochę od starszej wersji...

Lubię kosmetyki do pielęgnacji z Mary Kay. Są dobrej jakości, nigdy nic złego sie mojej cerze nie przytrafiło kiedy je używałam od mleczek do oczyszczania, kremów itp. Pielęgnacji Mary Kay nie mogę nic zarzucić.
Tak samo jest z tym żele-kremem-peelingiem do oczyszczania. To nowsza wersja.
W podobnej różowej tubie. Tak samo wielozadaniowa jak poprzednik.
Jest to mleczko z drobinkami peelingującymi do mycia twarzy. Dość gęste choc porównując d poprzednika mam wrażenie,że tamten był jeszcze bardziej zbity . Tam wystarczył dosłownie kropelka i jakoś właśnie przy naciśnięciu tuby ta kropelka idealnie nam sie wydobywała do umycia całej twarzy. Teraz jednak szybciej ten żelokrem mi się zużywa, po naciśnięciu trudniej odmierzyć tę kropelkę:)
Jest bardzo delikatny pomimo malutkich drobinek. Lekko sie pieni . Zostawia buzie nawilżoną i czystą. Nie podrażnia nawet wrażliwej skóry wokół oczu. Nigdy mnie nie piekły pomimo ,że czasem domywa je również tym żelem.
Jest jednak jakby hmm..ma taki poślizg..sprawia wrażenie jakby miał w sobie olejki..? Taki jest poślizg podczas mycia ..no nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć ,a le jak ktoś używam poprzednia i te wersje będzie wiedział co mam na myśli. Cerę zostawia jednak bez żadnego filmu , gładką i czystą.
Pachnie bardzo przyjemnie . bardzo lubię zapachy ich produktów pielęgnacyjnych.
Podoba mi się,że wszędzie jest już skład . Kosmetyk może być używany nawet przez osoby z AZS, co tez już świadczy o jego delikatności i dobroczynnym działaniu.
Będę kupować. Można skorzystać z promocji i kupić w pakiecie wtedy wychodzi taniej za pojedynczy kosmetyk.

Dobry produkt!

To produkt o bardzo ciekawej konsystencji - trochę mleczko, trochę żel, trochę nawet peeling (zawiera bardzo delikatne drobinki). Jest bardzo przyjemny w użytkowaniu. Dobrze oczyszcza skórę twarzy, radzi sobie z makijażem (nie stosowałam go do demakijażu oczu) i delikatnie złuszcza. Sprawia, że cera po jego zastosowaniu jest czysta, odświeżona, wyraźnie rozjaśniona i przyjemnie miękka. Do tego bardzo ładnie pachnie i jest wydajny (wystarczy naprawdę niewielka ilość aby umyć całą twarz).