Clarena, Medica, Allergiga Sensibilis Anti-Atopic, Krem kojący do skóry wrażliwej, atopowej, przesuszonej, odwodnionej

Łagodny, hipoalergiczny krem przeznaczony do pielęgnacji skóry przesuszonej, odwodnionej łuszczącej się oraz atopowej. Daje uczucie komfortu, łagodzi skórę oraz czyni miękką w dotyku. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż.
Zawiera składniki aktywne, które hamują procesy zapalne skóry i łagodzą podrażnienia oraz zaczerwienienia, stymuluje odnowę komórek naskórka, wzmacnia barierę ochronną skóry, poprawia poziom nawilżenia skóry, zapobiega transepidermalnej ucieczce wody z naskórka (TEWL), ujędrnia skórę, zmniejsza głębokość zmarszczek, chroni przed negatywnym oddziaływaniem środowiska.
Składniki aktywne:
- Drieline - wysoce oczyszczony ekstrakt z komórek drożdżowych o wszechstronnym działaniu, wzmacnia naturalny system obronny skóry, stymuluje odnowę komórkową. Działa regenerująco poprzez: regulowanie procesów zapalnych, pobudzenie syntezy kolagenu
- Neutrazen - hamuje kaskadę zapalną, łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia skóry
- Antileukine-6 - wzmacnia barierę lipidową dzięki wysokiej zawartości fosfatydylocholiny, hamuje aktywność mediatorów stanu zapalnego pobudzanych zarówno czynnikami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. Jednocześnie znacznie zwiększa nawilżenie, jędrność skóry, zmniejsza głębokość zmarszczek, łagodzi podrażnienia
- Lactil - zawiera składniki należące do NMF - naturalnych czynników nawilżających, które wnikają w głąb skóry i poprzez swoje zdolności higroskopijne, sorbują wodę zwiększając poziom nawilżenia skóry

uniwersalne
z pompką
Struktura
lekkie
krem
50 – 100ml

cera odwodniona: rozczarowanie

Należę do potencjalnej grupy odbiorców tego produktu ze względu na moją odwodnioną cerę i chociaż kosmetyk celuje przede wszystkim w atomowców, to w opisie znalazłam też informacje, że krem nadaje się do cery także suchej i odwodnionej. Wypisz, wymaluj – ja! A że lubię Clarenę, firma posiada w swojej ofercie naprawdę godne polecenia kosmetyki, to długo się nie zastanawiałam… no i poległam. A przynajmniej moja skóra, oj ucierpiała biedna.
Krem zapakowany jest w nieco inne opakowanie niż widoczne na zdjęciu głównym, ale dołączam fotografię do recenzji. Jest to sztywna, plastikowa tuba z pompką typu air-less schowaną pod plastikową srebrną zatyczką. Dzięki temu, że tuba jest przeźroczysta doskonale widać ilość produktu we wnętrzu.
Krem posiada, nazwałabym to, standardową konsystencję kremową o białej barwie. Dobrze się rozsmarowuje i idealnie wchłania w skórę pozostawiając jedynie subtelny film, który nie obciąża cery, nawet mojej przetłuszczającej się. Makijaż utrzymuje się na tak przygotowanej skórze bez zarzutu, nie spływa, nie roluje się, a jednocześnie nie powoduje zwiększonej produkcji sebum oraz nie zatyka porów.
Jak na razie wszystko fajnie, ładnie. Nie miałam też zarzutu co do nawilżających właściwości kosmetyku, bo wydawało mi się, że i tu wszystko jest w porządku i moja odwodniona skóra po aplikacji odczuwała optymalne nawilżenie bez uczucia ściągnięcia i podrażnienia przez cały dzień. Dlatego też ze zdziwieniem zauważyłam, że po dwóch, trzech dniach na mojej twarzy zaczęły pojawiać się suche skórki w kilku miejscach w postaci niewielkich placków, które troszkę swędziały i łuszczył się na nich naskórek. Początkowo nie skojarzyłam tego problemu z nowym kremem, bo przecież kosmetyk do skóry atopowej i suchej nie powinien tak działać. Ale po kilku kolejnych dniach, kiedy problem nie znikał, postanowiłam przeanalizować swoje postępowanie pielęgnacyjne i stwierdziłam, że jedynym nowym produktem jest ten krem, więc go odstawiłam i po przywróceniu skóry do dobrej kondycji wróciłam znów do Clareny. Historia zatoczyła koło, co przekonało mnie, że winę z przesuszenia ponosi ten kosmetyk.
Cóż, ponieważ kremu w opakowaniu miałam jeszcze sporo (jest wydajny), zużyłam go do ciała, nic nie poradzę. Nie trafił w moje potrzeby, więc idę dalej, ale nie zniechęcam się do firmy, bo jak już pisałam, ma kilka fajnym kosmetyków.