Lirene Dermoprogram, Kids , Sun Protect Body Milk for SPF 50 (Mleczko ochronne dla dzieci o zapachu wanilii)

Mleczko zapewnia bezpieczeństwo delikatnej skórze dziecka. Wodoodporne mleczko opracowane zostało z myślą o skutecznej ochronie delikatnej skóry dziecka. Zaawansowany system fotostabilnych filtrów UVA i UVB, skutecznie zabezpiecza przed poparzeniem słonecznym oraz nieodwracalnymi uszkodzeniami komórek. Zastosowane filtry absorbują lub odbijają od powierzchni skóry promienie słoneczne, blokując ich działanie. Mleczko wzmacnia naturalne mechanizmy obronne przed promieniowaniem UV.

Formuła intensywnie nawilża, delikatnie natłuszcza oraz zapobiega przesuszeniu. Dzięki wyjątkowym właściwościom pielęgnującym, mleczko pozostawia skórę w doskonałej kondycji poprzez tworzenie na jej powierzchni hydrolipidowej warstwy ochronnej, zabezpieczając przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki wodoodpornej recepturze, mleczko świetnie sprawdza się nawet podczas długich kąpieli w wodzie.

bezpieczeństwo: przebadana formuła minimalizuje wystąpienie podrażnień i może być stosowana przez dzieci już od 7 miesiąca życia.

efekt: długotrwałe zabezpieczenie skóry dziecka przed poparzeniem słonecznym, dogłębne nawilżenie i ochrona.

Mleczko bardzo przypadło mi do gustu ponieważ doskonale chroni skórę moich dzieci przed promieniami słonecznymi . Aplikacja mleczka jest bardzo łatwa dzięki sprayowi . Skóra jest po nim odpowiednio nawilżona jak i natłuszczona . Konsytencja mleczka jest świetna ponieważ umożliwa łatwe rozprowadzenie po skórze . Produkt ten bardzo szybko się wchłania co jest największym plusem . Mleczko bardzo ładnie pachnie czuć właśnie piękny zapach wanilii . Jest również bardzo wydajne dzięki czemu starczy nam chociaż na połowę wakacji . Bardzo ważne jest dla mnie to , że to mleczko nie podrażniło atopowej skóry mojego syna tylko pięknie ją nawilżyło i natłuściło . Oprócz tego super sprawą jest to , że mleczko jest wodoodporne . Polecam ten produkt z całego serca .

Ochrona i pielęgnacja

Ochrona przeciwsłoneczna dzieci to kwestia priorytetowa zwłaszcza latem choć przyznam,że my produktów przeciwsłonecznych używamy przez cały rok kiedy tylko jest słońce. Mleczko ochronne Lirene ma wysoki (choć dla mnie minimalny) filtr czyli 50 UVA i UVB – czyli pełen zakres promieniowanie ultrafioletowego, przed którym należy się chronić. Trzeba zauważyć,że filtry zawarte w mleczku są fotostabline – co to znaczy? To,że nie zmieniają swoich właściwości po upływie określonego czasu kiedy są poddawane promieniowaniu. To ważna cecha. Dodatkowo mleczko jest wodoodporne czyli jego SPF po 40 minutach przebywania w wodzie wynosi > 50% przed kąpielą. Oprócz tego, że mleczko świetnie chroni to dodatkowo dba o skórę – zawiera olejek bawełniany , emolienty I witaminę E. Można je stosować dla dzieci już od 7 miesiąca życia.

Produkt ma rzadką konsystencję, delikatnie pachnie wanilią, słodko ale nie jest mdły. Zapach bardzo przypadł mi do gustu, a podobno wanilia dodatkowo odstrasza komary;) Rozprowadza się bardzo dobrze I przez chwilę pozostawia na skórze delikatny film – nie jest on tłusty czy lepiący. Wypróbowaliśmy je w różnych warunkach, próbowała cała rodzina I mleczko świetnie ochroniło nas wszystkich. Nawet po całym dniu nad wodą nikt z nas się nie poparzył. Aplikacja w formie sprayu jest bardzo wygodna.

Warto też wspomnieć , że przeważnie produkty do opalania są ważne 12 miesięcy od otwarcia więc na drugi rok się już nie nadają. Mleczko ma 18 miesięcy więc jeśli nie zużyje się całego w jednym roku to będzie na następne lato :)

Podsumowując to na prawdę świetny kosmetyk z bardzo dobrą ochroną przeciwsłoneczną, który mało tego, że chroni to jeszcze pielęgnuje delikatną skórę dziecka. Jest bardzo przyjemny w używaniu I pięknie pachnie. Dla nas rewelacja!