The Ordinary, Cleansers, Squalane Cleanser (Nawilżająca emulsja oczyszczająca ze skwalanem)

The Ordinary - Squalane Cleanser - nawilżająca emulsja oczyszczająca, delikatnie usuwa makijaż pozostawiając skórę gładką i nawilżoną. Formuła cleansera zawiera skwalan, wraz z innymi lipofilowymi estrami, które delikatnie i skutecznie rozpuszczają makijaż oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Podczas pocierania produktu w dłoniach przez około 10-30 sekund, jego konsystencja zmienia się z balsamicznej na oleistą. Kosmetyk jest idealny do codziennego użytku, nie przesusza skóry, dzięki czemu nadaje się do każdego typu cery.

Główne cechy produktu:

oczyszcza,
nawilża.

Data ważności: 6 miesięcy od otwarcia opakowania.

Kosmetyk ma ph wahające się między 5,50 a 6,50; nie zawiera alkoholu, olejów, silikonu, glutenu i orzechów. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Dobry produkt!

Produkt rewelacyjny, delikatnie, ale bardzo skutecznie zmywa makijaż, cera po umyciu pozostaje nawilżona (pomimo, że mam cerę suchą). Produkt bardzo wydajny, wystarczy porcja wielkości ziarnka grochu. Wart swojej ceny. mniej

Godny polecenia

Używam go od 2 miesięcy. Dobrze oczyszcza skore, nie podrażnia, nie ściąga mojej wrażliwej cery. Dwa minusy to, ze trzeba z nim się trochę pobawić, rozgrzać rękami potem wcierać w twarz, drugi dość spory przy ponad miesięcznym stosowaniu niestety mnie zapchał.

Pierwsza wpadka The ordinary

Jest to pierwszy produkt The ordinary, ktory mnie nie zachwycił. Kupiłam z myślą dwuetapowego oczyszczania, jako ten drugi krok. Nie wiem jak nazwać ten produkt, bo nie jest to ani żel ani pianka oczyszczająca.
Konsystencja jest dosc rzadka dlatego tez nie mozna mowic o nim jako kremie myjącym.
Po oczyszczaniu olejkiem nakładam ten produkt na twarz i używam szczoteczki myjącej.
Niestety. Produkt nie pieni sie, i nie ma uczucia oczyszczania. Wydaje sie jakby produkt ściekał z twarzy nie robiąc nic.
Plus jest taki ze skora po oczyszczaniu nie jest ściągnięta i dobrze nawilzona.

Bez uczucia ściągnięcia

Fenomenalna emulsja, która po rozsmarowaniu w dłoniach zamienia się w olejek - bardzo łagodnie zmywa makijaż, można stosować do demakijażu oczu.
Ja rano stosuje jako "żel" także na zwilżoną cerę wmasowywuje, natomiast wieczorem najpierw rozmarowywuję emulcję w dłoniach i na suchą skórę nakładam kolistymi ruchami robiąc demakijaż. Następnie jeszcze raz myję skórę tym samym produktem.

- BRAK UCZUCIA ŚCIĄGNIĘCIA - co jest dla mnie fenomenalne! (mam cerę tłustą)
- rozpuszcza każdy makijaż
- zostawia skórę nawilżoną
- nie zapycha porów
- nie mam po nim "kaszki"

Jestem zachwycona i będę zamawiać następne opakowanie.

No po prostu go lubię

Cleanser zakupiłam w komplecie "The daily set" z kremem i serum z kwasem hialuronowym i wit. B5. Przyznaję, że ciężko mi ten żelo-olejek oceniać osobno, ponieważ każdy z tych produktów osobno nie robi wielkiego efektu, za to razem... chapeau bas. Cleanser dobrze doczyszcza twarz, nadaje się do masażu, potem serum i zaraz krem. Buzia jest potem gładka, miła, zrelaksowana. Cudownie, gdy nakładam je na wieczór, rano skóra wygląda jakbym zastosowała przed chwilą jakąś maseczkę.
Kosmetyk trzeba najpierw rozgrzać w dłoniach, by zmienił formułę na olejek, potem kolistymi ruchami wmasować w twarz. Zmywa wszystko, także oczy, choć ja do oczu mam swoją kombinację olejków. Ale jeżeli ktoś nie ma ochoty na dłuższe zabawy to ten produkt wystarczy. Potem bardzo łatwo zmywa się wodą, co nie zawsze jest oczywiste w wypadku olejowych formuł. Jestvwvwygodnej higienicznej tubce, właściwie bez zapachu. Nie podrażnia ( a jestem atopowcom), nie szczypie, nie wysusza. Wręcz przeciwnie, skóra jest delikatnie nawilżona. Ale pamiętajcie prawdziwy efekt daje w zestawieniu z innymi kosmetykami z gamy the ordinary.

Ulubiony!

Długo szukałam fajnego żelu/olejku, dzięki któremu skutecznie usunę makijaż, oczyszczę i nawilżę buzię.
Używałam sporo różnych specyfików, od tych tańszych po te bardzo drogie. Jedne radziły sobie średnio z makijażem - efekt pandy/podbitego oka ; ) , inne strasznie wysuszały buziaka, inne pozostawiały na skórze niemiłą oleistą powłokę. A ten?

- Suuuper radzi sobie z usuwaniem makijażu (również tuszu do rzęs)
- Czuć, że twarz jest oczyszczona
- Skóra nie jest ściągnięta lecz gładka i nawilżona
- Nie pozostawia na skórze żadnej tłustej warstwy

Naprawdę jestem bardzo zadowolona, a stosuję go dopiero od tygodnia. Myślę, że polubimy się na dłużej bo niczego mi w nim nie brakuje (no, może mógłby do tego ładnie pachnieć) . :)

Szczerze mogę polecić!