Institut Esthederm, Osmoclean , Gentle Deep Pore Cleanser (Głęboko oczyszczający krem do twarzy i dekoltu dla każdego typu skóry)

Krem absorbuje zanieczyszczenia znajdujące się głęboko w porach i zalegające w nierównościach na skórze. Błyskawicznie odblokowuje i udrażnia pory oraz absorbuje nadmiar sebum. Stopniowo likwiduje także zaskórniki.

w tubie
oczyszczanie twarzy
mieszana, tłusta, normalna, trądzikowa
oczyszczające

Przehajpowany

U mnie po prostu nie działa. Wcale.

Stosowałam po oczyszczeniu skóry jako dodatkowy zabieg oczyszczający. Nie widziałam różnicy ani od razu po użyciu, ani na kolejny dzień, ani stosując regularnie, nawet jak próbowałam używać coraz częściej i częściej. Były takie próby, kiedy próbowałam używać go codziennie.
Próbowałam znaleźć sposób na ten kosmetyk, a to wydłużałam czas masażu, a to przetrzymywałam chwilę na skórze jak maseczkę, a to używałam większej ilości. Zero różnicy. Nie działał.

W ciągu stosowania moja skóra się zmieniała, była zarówno sytuacja kiedy była dość sucha, mało problematyczna, niewiele co trzeba było do jej oczyszczenia. Parę miesięcy później była już mieszana, bardziej przetłuszczająca się, było co oczyszczać. W obu przypadkach krem nie popisał się, pory i zaskórniki wyglądały tak samo.

Szczerze? Uważam, że zwykły żel do mycia Bioderma Sensibio (siotrzana marka) robi na mojej cerze większą różnicę. I to za ułamek ceny. Może bardziej mnie wysusza, ale przynajmniej widać po nim dogłębne oczyszczenie, a po tym kremie nie widzę tego.

Cudo - nigdy nie mialam tak pięknej i dogłębnie oczyszczonej skóry

Produkt owiany prestizem i obietnicami cudów - i te benefity, które o nim piszą są w 100% prawdziwe - ten produkt to mistrz.

Mam po nim idealnie czysta cerę - zero zaskórników, czarnych kropek, drobnych wyprysków. Buzia po nim jest gladziutka i miękka jak po dobrym zabiegu u kosmetyczki.

Opakowanie bardzo estetyczne, minimalistyczne i praktyczne.

Polecam, moja skóra dawno nie wyglądała tak dobrze jak po tym cudenku!

Wyjątkowy produkt do oczyszczania skóry twarzy w domu!

Na produkt trafiłam przypadkiem, był dołączony do zestawu, który kupiłam. Stosuje go od kilku lat i:
-bardzo łatwo, przyjemnie się go aplikuje na oczyszczoną uprzednio skórę twarzy, szyi,
-nie znam lepszego kosmetyku do oczyszczania, skóra po nim jest naprawde przyjemnie oczyszczona,
-nie wysusza skóry twarzy, nie podrażnia wrażliwej skóry, ale posiadając wrażliwą skórę radze stosować go max raz w tygodniu,
-produkt można kupić w zestawie z maseczką oczyszczającą w cenie ok.100zł, a wiec moim zdaniem to dobra oferta za 2 produkty, które na dodatek są bardzo wydajne!

Oczyszcza nie wysuszając

Lubię ten krem, a w duecie z maseczką z tej samej serii sprawdzał mi się przez kilka ładnych miesięcy.

Oczyszcza bez drobinek, zmniejsza widoczność porów, ładnie pachnie, jest przyjemny w stosowaniu jeśli nałożymy go odpowiednio dużo przez co, niestety, jest średnio wydajny, ale w ogólnym rozrachunku wypada bardzo dobrze, bo efekty są zauważalne już po pierwszym użyciu i utrzymują się przy regularnym stosowaniu. Moja cera często przyzwyczaja się do oczyszczającego działanie kosmetyków i w przeszłości musiałam je zmieniać, tu nie było takiej potrzeby.

Kupowałam i stosowałam sumiennie pomimo to, ale zestaw Esthederm został wyparty przez kombo maseczki glinkowej z grejpfrutem i peelingu 3 enzymy z Tołpy, który na mnie działa cuda od ponad roku, więc Esthederm poszło w zapomnienie.

Najlepszy kosmetyk oczyszczający pory (do tej pory) ;)

Na co dzień stosuję kremy z filtrem, więc moja skóra ma trochę większą tendencję do zapychania się niż kiedyś.
Póki co nie znalazłam niczego lepszego do oczyszczania porów niż ten kosmetyk. Zapycha mi się głównie nos, natomiast nie są to same wągry, a częściowo włókna łojowe, które trudno oczyścić. Niemniej jednak, próbowałam wielu rzeczy - kwasy, szczoteczka soniczna itp. Ten krem radzi sobie najlepiej, chociaż oczywiście oczyszczenie nie jest 100%. Mnie to jednak wystarcza. Dodam, że widzę dużo lepszy efekt oczyszczenia stosując zaraz po tym kremie maskę z tej samej firmy. Jednak te dwa kosmetyki w jednej rutynie "robią robotę". A kiedy maski nie użyję - jest okej, ale bez szału.
Krem ma specyficzny zapach, mnie odpowiada, ale nie umiem go określić. Kosmetyk nakłada się na skórę i wmasowuje jak krem. Najlepiej robić to w małej ilości. Krem po chwili staje się tępy i należy go wtedy zmyć. Zaznaczę, że tarcie tego "stępionego" kremu przez dłuższy czas może zbyt mocno naruszyć barierę skóry - nie warto tu przesadzać i trzeć do granic możliwości.
Ten kosmetyk jest mega wydajny, używam go długo, a końca nie widać. Najlepiej złożyć się na niego z kimś, wtedy się to opłaca.
Kosmetyk jest drogi, ale można go dorwać w zestawie z maską w cenie jednego kosmetyku. Kupię ponownie, chyba, że znajdę coś lepszego.

Wciaż brudny Harry

Otóż, jest ze mną nieciekawie. Zaniedbałam się okrutnie, źle i podle. Podyżurowa pielęgnacja bylejaka, mało snu, mało wody, mało chęci i buzia zanieczyszczona jak Brynica meandrująca w Sosnowcu: rozszerzone pory, zaskórniki, syfy duże i małe, bolące podskórne gule niby usprawiedliwione hormonalnie, ale jakby niezaopatrzone kosmetycznie.
Błyskotliwie uznałam więc, że warto byłoby zdezynfekować się napalmem i wyszorować czymś głęboko oczyszczającym: kupiłam (za straszne pieniądze) serię Osmocleana.
Pani Maxineczka piękna polecała, jest Instyt w nazwie i cena ekskluzywna. Miałoby być i Gentle i Deep. Opakowani wygodne, kosmetyk całkiem wydajny. konsystencja interesująca, poczucie samozadbania wznoszące i tylko jeden kłopot: ta pasta niczego nie oczyszcza.
Owszem myje, delikatnie, bez detergentu i piany. Może i złuszcza, bo jak się trze i masuje to suchych skórek obiektywnie mniej. Jest świeżo, miękko i nawet niewysuszająco, ale ...wciąż brudno.
Nie mam złudzeń: tak zanieczyszczoną cerę jak moja trzeba najpierw wzmocnić dietą, później pobawić się w peelingi, maseczki, sera i kremy, działanie musi być długofalowe i wielowątkowe, ale z scenariusza wykreślam już teraz Pana Głęboko Oczyszczającego. Nie za tą cenę...
Efekty są porównywalne do mojej przygody z oczyszczającą, zieloną serią Ziaji. Może nawet Ziaję miej wspominam bo była lekka i pachniała coca-colą.
Osmoclean, zużyty sumiennie i w całej objętości ani mi porów nie skurczył, ani zaskórników nie przegonił. Buzia dalej mi się przetłuszcza i świeci, wciąż mam kłopot z pryszczowymi incydentami. Znowu dałam się nabrać na ekskluzywność

Całkiem w porządku

Produkt kupiłam zachęcona pozytywnymi opiniami. Zmagam się z poszerzonymi porami, które niestety często się zapychają, kupiłam produkt aby pozbyć się tego problemu.
Samo użycie jest całkiem przyjemne, krem aplikujemy na suchą skórę i wcieramy do momentu aż stanie się "tępy". Trwa to około dwie minuty. Produkt całkiem łatwo się zmywa. Po użuciu skóra jest dobrze oczyszczona , ale nie jest to spektakularny efekt, same pory też nie są za dobrze oczyszczone.
Wydaje mi się, że lepiej działa maska z tej serii.
Zapach jest dość specyficzny, ale raczej nie przeszkadza w użytkowaniu. Raczej nie kupie produktu drugi raz, znalazłam skuteczniejsze i tańsze kosmetyki do oczyszczania skóry.

Lubię

Przyznam szczerze,że głęboko oczyszczający krem kupiłam z ciekawości i od razu całkiem się polubiliśmy :)
Sama tubka prezentuje się jak typowo gabinetowy,profesjonalny preparat do pielęgnacji skóry. Niestety część zakrętki po kilku użyciach odpadła co uniemożliwia prawidłowe,szczelne zamknięcie kosmetyku:(
W składzie znajdziemy przede wszystkim: wyciąg z boldo i fruktooligo-sacharydy ,który pozytywnie wpływa na ekosystem mikroflory na powierzchni skóry,oraz typową dla marki wodę komórkową. Konsystencja kremu jest bardzo gęsta dzięki czemu sam nie wypływa opakowania. Ilość odpowiadająca wielkości orzecha laskowego jest wystarczająca do przeprowadzenia jednego ,,zabiegu" .

Zapach preparatu nie do końca mi odpowiada wyczuwam sztuczne,kwiatowe nuty.
Produkt stosowałam zgodnie ze wskazówkami producenta- 2-3xtyg na suchą skórę. Po aplikacji i chwilowym masowaniu cery produkt zaczyna robić się ,,tępy" w dotyku należy go wtedy zmyć.
Bardzo podoba mi się efekt który pozostawia można go porównać do mocnego peelingu-bez zaczerwienień czy podrażnień. Bardzo dobrze sprawdza się użycie tego kremu przed wykonaniem makijażu. Przede wszystkim wygładza skórę,odblokowuję pory i dogłębnie odświeża ułatwiając tym samym penetrację składników aktywnych w następnych krokach pielęgnacji.
Bardzo dobry produkt do mocniejszego oczyszczenia cery.

Nic nie zrobił

Czytając te wszystkie ochy i achy w recenzjach tego produktu, aż poszłam do łazienki sprawdzić, czy aby na pewno mam ten sam kosmetyk, bo u mnie nie robi zupełnie nic.
Fakt, że nie wysusza, ale ja nie zauważyłam oczyszczenia, zmniejszenia rozszerzonych porów czy ilości zaskórników. Co więcej, aplikacja tego produktu to dla mnie istny koszmarek - tarcie po suchej skórze tępym kremem, no nie. Nie mogę znieść tego uczucia, tyle się mówi przecież o wklepywaniu kosmetyków zamiast tarcia i ciągnięcia. Z wielkim bólem próbuję wykończyć ten produkt, żeby nie zalegał mi na półce, ale moja skóra placze za każdym razem jak funduję jej kilka minut tarcia i ciągnięcia tym kremem.

Naprawdę oczyszcza!

Krem oczyszczający kupiłam w zestawie z maską. Krem ma specyficzny zapach świeżo-kwiatowy. Jest bardzo gęsty. Nakładamy go na suchą skórę co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem na początku krem rozprowadza się dosyć tępo ale po chwili zmienia się w oleistą powłokę którą zmywamy. Cera jest idealnie oczyszczona, ciemne zaskorniki wypłukane. Mój nos który niestety ma dosyć szerokie pory w których łatwo zbierają się zanieczyszczenia wygląd czysto i gładko. Krem nie podrażnię i nie wysusza co jest niespotykane z tak dogłębnym oczyszczeniem. Będę do niego napewno wracać.

Nie polecam

Będę chyba jedną z naprawdę nielicznych które skrytykują ten produkt. No bo sorry, ale jak dla mnie on nic nie robi a kosztuje krocie!
Jedyne co zauważyłam po zastosowaniu to to że matowi cerę, ale jej nie oczyszcza.
Zaznaczę że moja cera nie jest w jakimś tragicznym stanie, ale mam sporo zaskórników i trochę porów, więc miał tu pole do popisu. Tymczasem żadnej poprawy nie zauważyłam, na drugi dzień po zostosowaniu nie było efektów wow. Używałam w połączeniu z maseczkę złuszczająca i bez i efekt zawsze ten sam, czyli tylko mat.
Zapach bardzo ładny, ale też mocno perfumowany , intensywny.

Genialny !

Fantastyczny produkt o ktorym dosyć mało się mówi.
Ja usłyszałam na YouTube od Maxineczki i chociaż nie mam prawdziwych problemów z zanieczyszczeniami skory to postanowiłam zaryzykować.
Mam od kilkunastu już lat dosłownie 3 malutkie wypryski które niczym nie dało się zlikwidować. Takie grudki podskórne które ani wycisnąć , ani zdrapać po prostu Nic nie dało się z tum zrobić . Poprawa niw mam a MIAŁAM ! Ten oto krem rozprawił się z nimi w 2 tyg ( stosowany 2-3 razy w tyg)
Nie wierzyłam , nie zachwycił mnie te pierwsze 3 zastosowania, nie zrobił niby nic czego nie zrobiłby peeling etc .
Ale po 2 tygodniach moj problem zniknął totalnie!!
Wart każdej złotówki ,na dodatek jest mega wydajny.
Myśle ze nie zachwycił mnie za pierwsyM razem bo ja mam zadbana cerę wiec w sumie nie miał co czyścić a ja nie widziałam spektakularnego efektu.
Cieszę się ze cierpliwie go używałam bo to absolutny hicior i nie ma mowy żeby go zabrakło w mojej łazience