NYX Professional Makeup, Epic Wear Waterproof Liquid Liner (Wodoodporny eyeliner)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Produkt posiada długotrwałą, wodoodporną formułę. Jest odporny na ścieranie i rozmazywanie.
Pozwala na wyrysowanie perfekcyjnych kresek na powiekach, posiada aplikator w formie pędzelka.
Eyeliner pozostawia na skórze intensywny kolor i matowe wykończenie - jest bardzo dobrze napigmentowany.
Dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

w pędzelku
wodoodporna, o przedłużonej trwałości
Efekt
matowe

Mega trwały !

Kupiłam brązowy eyeliner z tej serii ponieważ miał ciemno-brązowy odcień.
Eyeliner ma długi elastyczny pędzelek. Dobrze nakłada się produkt na powiekę chodź nie koniecznie da się nim pracować bardzo prezyzyjnie. Dodatkowo ma tez za dużo produktu na pędzelku trzeba go po prostu ściągać przed aplikacją.
Ale najważniejszy atut tego eyelinera to trwałość ! Jest na prawdę w ciągu dnia nie do zdarcia. Nawet przy demakijażu trzeba się postarać żeby go zmyć, bo samo przemycie woda nie wystarczy.
Pomimo, że jest średniej wielkości jak na eyeliner jest bardzo wydajny.

Eyeliner nie do zdarcia (bardzo dosłownie)

Na zakup eyelinera pokusiłem się przez to, że dłuższy już czas poszukuję białego eyelinera, który mnie nie zawiedzie — ten również jednak zawiódł.

Eyeliner ma gęstą konsystencję, przez co trudno jest narysować nim ładną, ostrą kreskę, o detalach w makijażu artystycznym nie wspominając.

Nakładania nie ułatwia też sama końcówka eyelinera, która jest za gruba i nieprecyzyjna.

Kolejnym problemem jest, to jak nakłada się sam produkt — ma on tendencję do zbierania się w 'łaty' na skórze, przez co w jedynym miejscu produktu jest więcej, w innym mniej, co wygląda niechlujnie i nie estetycznie.

Najbardziej irytującą rzeczą jaką udało mi się zaobserwować na temat tego produktu jest jednak to, że jest on naprawdę nie do zdarcia. Producent opisuje eyeliner jako 'wodoodporny', jednak w mojej obserwacji jest on odporny również na młyn micelarny, emulsję do demakijażu, żel do mycia twarzy oraz mydło. Po ostatnim użyciu nadal mam białe rzęsy oraz plamy na powiekach i twarzy. Całkowite pozbycie się produktu z twarzy zajmuje kilka dobrych dni, szczególnie jeśli naniesie się go na rzęsy, bardziej lub i mniej celowo.

Ogólnie mówiąc — produkt interesujący w teorii, praktycznie nie do użycia w praktyce

Bardzo gęsty

Wolę bardziej wodniste produkty do kresek.
Ale z tą gęstością idzie trwałość i pigment.
Mam biały, brazowy i szary (stone fox). Brazowy jest w sumie bardzo ciemny, ale na tle szarego faktycznie widać czarne rzęsy łądnie.
Do linii wodnej sie nie nadają.
Przez to że są takie gęste to zawsze mi ich trochę siądą na rzęsach i potem czuje je na oku długo i szarpię sobie rzęsy żeby to ściągnąć. :< Nie moja bajka.
Ciężko na oczach biały tak rozprowadzić żeby to byłą taka perfekcyjna równo wypełniona kreska. Ale trzeba przyznać, że biały jest naprawdę bardzo BIAŁY i jak już się nad nim popracuje to siądzie i tak zostanie.
No i są naprawde fajnie mocno matowe.

Bardzo trwały!

Polecam gorąco ten eyeliner! Jest bardzo dobrze napigmentowany, wodoodporny, nie rozmazuje się, co lepsze nie da go się zmyć płynem micelarnym, muszę kilka razy myc oko, żeby się domył. Jest naprawdę - dla mnie - najlepszym linerem jakiego miałam, zdecydowanie jeśli ktoś szuka eyelinera który będzie mocno wodoodporny to właśnie to jest on!

Absolutnie niezniszczalny eyeliner

Kreska na oku towarzyszy mi od prawie 10 lat. Przez ten czas miałam okazję przetestować najróżniejsze eyelinery, najczęściej wodoodporne, miały jednak jedną wadę - przy oczach z opadającymi powiekami, do tego wrażliwych i łzawiących przy najmniejszym podmuchu wiatru czy zimnej temperaturze zdarzało się że gdy w końcu udało się pomalować bez odbić na powiece, wyszłam na dwór by skończyć cała rozmazana, a po pięknej jaskółce czy rzekomej wodoodporności nie było śladu. Z polecenia pewnej dziewczyny na instagramie kupiłam ten konkretny eyeliner - okazał się jak najbardziej trafionym zakupem, od tamtej pory nie używam żadnego innego. Pomimo łzawienia przy wyżej wspomnianych czynnikach, kreski siedziały nienaruszone na swoim miejscu, ba, jeśli niechcący zdarzyło mi się zasnąć w makijażu, budziłam się z kreskami wymagającymi minimalnej poprawki gdybym musiała natychmiast wyjść z domu.

Jest bardzo trwały, do tego stopnia że ciężko go zmyć przy demakijażu, nawet jeśli używamy do tego olejku; zdecydowanie nie jest to produkt dla osób zaczynających przygodę z makijażem oka, nie tylko ze względu na końcówkę lubiącą zostawić rozmaite esy-floresy na powiece w przypadku niewprawionej dłoni, równie trudno o poprawienie czegokolwiek - zastyga na powiece niemal od razu, a próby wprowadzenia poprawek innych niż przykrycie korektorem kończą się nieestetycznymi plamami dookoła. Z innych minusów - na moment obecny stacjonarnie można go znaleźć jedynie w rossmannie, bez promocji kosztuje zdecydowanie za dużo, szczególnie jeśli lubimy robić grube kreski = znacznie szybciej potrzebujemy nowego produktu.

Nie do zdarcia

Eyeliner Epic Wear kupiłam na fali zachwytu nad innym linerem z Nyx'a w formie pisaka. Ten produkt ma bardziej standardowe opakowanie z osobnym pędzelkiem i tuszem.
Pędzelek jest cienki i precyzyjny. Ładnie i gładko rysuje kreski. Fakt faktem, potrzebna jest wprawa w ich rysowaniu, żeby uzyskać od razu ładny efekt, ale nawet dla nie wprawionych osób będzie on dobrym wyborem dzięki ergonomii. Pędzelek nie jest zbyt długi dzięki czemu minimalizujemy możliwość krzywych kresek.
Produkt jest bardzo trwały i wydajny. Kreski nim zrobione trzymają się cały dzień, bez uszczerbku. Trzeba tylko uważać z nadmiernym dokładaniem i ulepszaniem naszych kresek, ponieważ przy zbyt dużej ilości lubi się kruszyć, także tajemnicą sukcesu jest tutaj umiar :P
Polecam polować na niego w promocji.

Perfekcyjna wodoodporność

Wybrałam ten produkt po serii niepowodzeń z innymi drogeryjnymi linerami, które obiecywały wodoodporność a potem rozmazywały się gdy tylko oko zaczęło lekko łzawić. Ten produkt zdecydowanie tak nie robi. nigdy nie zdarzyło mi się, żeby przez łzawiące oczy się chociaż troszeczkę rozmazał. Powiem więcej, chodziłam pomalowana nim na basen i nawet minimalnie mi się nie rozmazał. Sama wybrałam produkt w kolorze brązowym i jestem nim zachwycona. Odcień jest pięknie dobrany tak, że cięzko powiedzieć, że nie jest on czarny a jednocześnie nie daje tak nienaturalnego efektu jak czarne.

Wow

Kreski robię od około 8 lat, niemal codziennie jaskółka, chyba że nigdzie nie wychodzę.
Od zawsze stosowałam eyelinery w pisaku, moim ulubieńcem był ten powszechnie znany Eveline w czarno-złotym opakowaniu. I fakt, trwały jest, ale dodam, że kreski przedłużam także w wewnętrzych kącikach łącząc górę z linią wodną i tego już na przykład nie wytrzymywał.
Mam tłuste powieki, inne eyelinery nie dawały rady, ale ten to był strzał w dziesiątkę.
Umalowałam się nim dziś do pracy o godzinie 5 rano, właśnie wróciłam do domu i kreski są nietknięte. Jestem w szoku. Wszystkie eyelinery rozmazywały się po kilku godzinach, ten wytrzymał tyle i godzinny spacer, gdzie wiatr wiał mi w oczy.

Wczoraj w Rossmanie zrobiłam sobie kreskę na ręku testerem i zapomniałam to zmyć, wieczorem zauważyłam, że dalej mam ślad na dłoni A MYŁAM RĘCE. Musiałam to potem gąbka szorować i dopiero zszedł. Także super, z trwałością producent nie kłamał. Zobaczymy jak z wydajnością, bo tani nie jest, zapłaciłam 41zł.

Zaznaczam jednak, że jest gęsty i robi troszkę grudki jak się nim zbyt długo kombinuje tak jak pisały poprzedniczki, ale we wprawionej dłoni to nie problem. I może pędzelek nie jest na tyle ostro ścięty, aby namalować nim super zaostrzoną jaskółkę, ale przy tej trwałości to nic.

Mój faworyt

Mam problem ze łzawiącymi oczami i dodatkowo moja budowa oka jest dość trudna i wszystko mi się odbija. W przypadku tego eyelinera nie mam problemu z odbijaniem. Makijaż wytrzymuje moje łzy, nie ma pandy ani zanikania. Bez problemu utrzymuje mi się cały dzień. Większych problemów z usunięciem go z powiek nie mam. Do tej pory używałam eyelinera z MACa, ale ten jest równie dobry, a może nawet lepszy.

Najlepszy dla tłustych powiek

Mam opadająca, tłustą powiekę, na którą nie działają żadne fixery, bazy, nic. Jedyny makijaż jaki lubię to kreska i pomalowane rzęsy...
Do tej pory używałam po prostu wodoodpornych eyelinerów, pogodzona z poprawkami za dnia, ale wciąż z pomocą KWC szukałam eyelinera idealnego.
I znalazłam: NYX epic wear for life!
W międzyczasie oczywiście spróbowałam czegoś innego (NYX epic ink) i po 3 dniach wróciłam do epic wear.
Nie powiem, zdecydowanie łatwiej, lepiej i przyjemniej używało mi się epic inka ale wartość utrzymywania się przez cały dzień bez poprawek epic wear po sto kroć przebija epic ink.
Z "wad" - mam bardzo wrażliwe oczy ale nic się z nimi nie dzieje, chyba że pójdę spać w kreskach. Nie zdarza mi się to notorycznie, ale się zdarza.

Jest lepiej

Nowa formuła jest na pewno lepsza od tego White Liquid Liner. Eyeliner mniej się kruszy (czerwony, ale żółty już jest gorszy), nie czuć go na oku, aplikator jest precyzyjny i wygodny. Jako swatch na dłoni - nie do zmycia, ale na oku już jest inaczej. W dodatku żółty liner nie ma pełnego krycia, a budowanie go skutkuje kruszeniem. Jednak znalazłam na niego sposób - nie nakładać do aplikatorem ale jakimś swoim ulubionym pędzelkiem daje duuużo lepszy efekt, bo nakłada się go mniej i wtedy nie kruszy się, a zastyga jak trzeba.

Dobra formuła, słaba aplikacja

Posiadam dwa kolory - czarny i biały. Sama formuła eyelinerów jest całkiem okej, są bardzo trwałe i jeżeli nałożymy je na "gołą" skórę, np na powiekę bez bazy/korektora, to naprawdę ciężko je potem zmyć. Za tą trwałością idzie niestety trudniejsza aplikacja - zdarza się, że robią się grudki, ale po jakimś czasie używania tego eyelinera przyzwyczaiłam się do tego i nauczyłam nakładać go w taki sposób, aby nie robił grudek. Dużym minusem jest dla mnie pędzelek - jest taki "włoskowaty", przez co jak dla mnie jest mało precyzyjny. Lepiej by było, gdyby pędzelek był czymś na kształt pędzelka z eyelinera w kałamarzu z Eveline Celebrities. Zamierzam po wykończeniu eyelinera z Eveline umyty pędzelek używać do tego eyelinera i myślę, że wtedy będzie wszystko okej. Ogólnie jest bardzo fajny i polecam, ale trzeba nauczyć się jego aplikacji i najlepiej wg mnie wymienić pędzelek.