Rodial, Vit. C Brightening Cleanser (Rozświetlający żel do mycia twarzy z vit. C)

Delikatny żel do codziennego mycia twarzy. Wyrównuje koloryt cery, rozjaśnia, rozświetla, regeneruje. Zmniejsza widoczność porów. Bogaty w kwasy owocowe i witaminę C. RODIAL Vit.C Brightening Cleanser to intensywny, nieścierny żel do codziennego mycia twarzy, który poprawia strukturę skóry i rozświetla cerę. Wykorzystuje złożoną kombinację witaminy C i złuszczających kwasów owocowych AHA w celu głębokiego oczyszczenia skóry i zamknięcia porów. Skóra zyskuje młodzieńczy blask, jest bardziej stonowana i rozjaśniona. Kluczowe korzyści: Witamina C: Rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Kwasy owocowe AHA zwiększają wchłanianie wilgoci i delikatnie złuszczają. Kwas glikolowy i mlekowy odnawiają skórę. Woda z czerwonych pomarańczy: przeciwutleniacz skuteczny w walce z zatkanymi porami.

żel
oczyszczanie twarzy
młoda, dojrzała, normalna, sucha, mieszana
oczyszczające, złuszczające, odświeżające
hipoalergiczna, bez parabenów
z pompką, w butelce

Lubię ten żel za zapach, konsystencje i działanie, ale niestety jest drogo i nie idealnie pod względem składu.

Z marką Rodial zaprzyjaźniłam się jakiś czas temu. Prze moje ręce przewinęło się kilka ich kosmetyków w tym seria z witaminą C. Żel rozświetlający stosowałam wraz z tonikiem z tej samej linii pielęgnacyjnej.

Opakowanie wygodne w stosowaniu, poręczne i ładne. Butelka ma pomarańczowy kolor, a na srebrnej zakrętce osadzona jest wygodna pompka dozująca z blokadą. Na opakowaniu znajduje si duży srebrny nadruk z logiem producenta, z nawą kosmetyku oraz jego krótkim opisem. Szczegółowe info znajduje się na kartonie ochronnym.

Konsystencja jest żelowa o delikatnie mętnym zabarwieniu,
Zapach śliczny połączenie świeżości cytrusów z słodkością miodu, trochę przypomina zapach serii Reve de Miel od Nuxe. Tamten uwielbiam i ten też.
Skład jest przyzwoity, jednak przy tak wysokiej cenie (opakowanie 135 ml to koszt 185 zł) spodziewałam się tu ideału a tu wysoko na liście mamy mikroplastik, edtę i fenoksyetanol. Prócz tego żel zawiera delikatne środki myjące, glicerynę, ekstrakt z owoców pomarańczy, kwas glikolowy, kwas mlekowy, ekstrakt z owoców granatu, wyciąg z ananasa, wyciąg z owocu męczennicy olbrzymiej, wyciąg z owoców winogrona.

Żel stosowałam do mycia twarzy 2 x dziennie. Pieni się delikatnie ale wystarczająco, podczas mycia pięknie pachnie i ten zapach długo pozostaje wyczuwalny na skórze, jest przyjemny a nie męczący. Kosmetyk nie pozostawia po sobie żadnej warstwy, skóra po jego użyciu jest gładka i przyjemna w dotyku. Cera jest dobrze oczyszczona, pozbawiona zanieczyszczeń, nadmiaru sebum i resztek makijażu. Nie ma żadnych przesuszeń, podrażnień czy uczucia ściągnięcia. Działanie pielęgnacyjne mi odpowiada, nie zauważyłam zwiększonego nawilżenia ale zawartość witaminy C i kwasu glikolowego łanie rozjaśnia cerę, zmniejsza intensywność przebarwień i nadaje jej zdrowego kolorytu i blasku. Buzia wygląda świeżo i promiennie.

Podsumowując żel jest naprawdę dobrym kosmetykiem myjącym do twarzy, wydajny, pięknie pachnący, dobrze oczyszcza i odświeża i nadaje cerze zdrowy koloryt. Niestety skład nie do końca mi siadł no i cena jest zdecydowanie zbyt wygórowana w stosunku do jakości. Nie wiem czy zakupię go ponownie.