Biolaven, Peeling do skóry głowy

Biolaven, Peeling do skóry głowy

Odświeżający, cukrowy peeling do skóry głowy z ksylitolem, zmielonymi pestkami winogron i kwasem salicylowym. Dokładnie oczyszcza z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, regulując aktywność gruczołów łojowych i procesy keratynizacji. Odżywia i stymuluje cebulki włosów do szybszego wzrostu. Oleje z pestek winogron, laurowy i rycynowy oraz oliwa z oliwek dodatkowo odżywiają i wygładzają włosy. Systematyczne stosowanie peelingu gwarantuje poprawę kondycji skóry głowy i w efekcie stan włosów. Doskonały do pielęgnacji każdego rodzaju skóry głowy, szczególnie tłustej z łupieżem.

Gęsty, treściwy, o intrygującym zapachu - bardzo ciekawy produkt

Jako posiadaczka długich, ale dość suchych, szorstkich i łamliwych włosów, ostatnio zaczęłam nieco bardziej zwracać uwagę na ich pielęgnację. Dawniej śmiało mogłabym określić siebie mianem włosomaniaczki. Przez ostatni rok jednak nieco zaniedbałam swoją pielęgnację, czego efektem było pogorszenie się kondycji pasm. Na szczęście już wracam na właściwe tory :) W ostatnim czasie z ciekawością przyjrzałam się produktom do pielęgnacji włosów od Biolaven - są to kosmetyki naturalne, polskie, nie testowane na zwierzętach, bez drażniących substancji. Dodałam już recenzję szamponu, maski i odżywki. Teraz pozostała mi jeszcze recenzja peelingu do skóry głowy z olejem z pestek winogron oraz olejkiem z lawendy.

Opakowanie kosmetyku to niewielkich rozmiarów plastikowy słoiczek, z miłą dla oka grafiką. Przypadł mi do gustu również z uwagi na wygodę. Sam peeling ma ciemnofiolefowy kolor oraz treściwą, bogatą konsystencję. Widać w nim sporo drobno zmielonych drobinek cukru oraz pestek winogron, które nie są ostre. Nie zrobimy sobie nim krzywdy :) Pachnie jak cała seria produktów Biolaven do pielęgnacji włosów - a więc bardzo intrygująco, lawendowo, z wyraźnie winogronową nutą. To połączenie, którego nigdy wcześniej nie spotkałam w żadnych innych kosmetykach.

W składzie peelingu wyróżnić możemy również ksylitol, kwas salicylowy, olej z pestek winogron, olej rycynowy, laurowy oraz oliwę z oliwek, które dodatkowo pielęgnują włosy, odżywiając je. Ja zdecydowałam się po niego sięgnąć z uwagi na zdrową, ale dość przesuszoną skórę głowy, głównie z powodu suszarki.

Przyznam szczerze, że peeling do skóry głowy Biolaven zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Wprawdzie mam długie włosy i jego stosowanie było dla mnie czasochlonne, ale nie uważam tego za minus. Peeling stosowałam regularnie, raz w tygodniu. Z pomocą grzebienia wykonywałam przedziałek za przedziałkiem, aby następnie nałożyć peeling na skórę głowy oraz wykonać delikatny masaż. Pozostawiałam go na chwilę, a następnie obficie spłukiwałam wodą. Potem myłam włosy szamponem i aplikowałam odżywkę i/lub maskę. Pierwsze efekty zauważyłam po około 3-4 użyciach - skóra głowy została wygładzona i odżywiona, przesuszenie zniknęło. Włosy były nieco dłużej świeże, jakby mniej przetłuszczały się. Trudno jest mi powiedzieć, czy peeling wpływa także na poprawę kondycji włosów, ponieważ stosuję go dopiero od ponad miesiąca - jeszcze muszę się temu przyjrzeć. Dla mnie jednak najważniejsze jest to, że ładnie wygładza skórę głowy.

Podsumowując, z pewnością jest to godny uwagi peeling, który będzie dobrym wyborem dla suchej, tłustej skóry głowy oraz tej z łupieżem. Co bardzo ważne, produkt nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje swędzenia skóry głowy. Jest delikatny dla włosów, nie przesusza ich. Ma ładny zapach oraz gęstą konsystencję. Za opakowanie o pojemności 155 g zapłacimy dość sporo, bo 32 zł na stronie producenta, ale często można kupić go taniej w innych miejscach w Internecie - nawet za 20-25 zł. Na plus wydajność. Polecam sprawdzić, warto :)

Mi się nie sprawdził

Być może ja zwyczajnie nie umiem używać takich kosmetyków, ale inny peeling z Vianka służył mi świetnie.
Po pierwsze w ogóle nie umiałam spłukać tego produktu z głowy często 3-4 mycia, aby produkt się zmył.
Po drugie nie zauważyłam, aby moja skóra głowy była wygładzona .
Zrezygnowałam z tego produktu po 3 użyciach i postanowiłam go zużyć jako tradycyjny peeling do ciała.Tu nie było żadnego problemu.

Ciekawy produkt

Całkowicie zdziwiona jestem że nie ma ani jednej recenzji, więc będę pierwsza. Bardzo ciekawy produkt do skóry głowy, który zagości u mnie na bardzo długo.
Cena na pewno jest wysoka, za tak malutkie pudełeczko, ale można je wyhaczyć za nawet 23 zł, ja za tyle kupiłam.
Mam tutaj porównanie do peelingu z Vianka, i mogę stwierdzić, że ten bardziej mi przypadł do gustu i skórze mojej głowy. Chodzi tutaj o konsystencję i drobinki w środku. W Vianku drobinki osypują się i non stop lecą, a tutaj tego nie ma, przy masażu skóry głowy drobinki są na skórze i włosach, są tutaj bardzo bardzo drobniutkie. Peeling nie jest też właśnie tłusty.
Piękny zapach, ciekawy, wyczuwalna tu lawenda i może jeszcze coś, jakieś zioła. Ogólnie zapach jest taki odświeżający, co czuć też wyraźnie po zastosowaniu na skórę głowy. Peelingu używam regularnie od dwóch miesięcy, co tydzień. Ogólnie jestem fanką różnorakich peelingów także nie zauważyłam tutaj pogorszenia stanu skóry głowy ani też włosów, a wręcz przeciwnie. Skóra głowy jest dobrze oczyszczona i nawilżona.

ZALETY:
idealna konsystencja i drobno zmielone drobinki
drobinki nie osypują się podczas masażu skóry głowy
piękny zapach

WADY:
na pewno cena, więc trzeba obserwować promocje