Garnier, Nutrisse, Kur Avocado Maske (Odżywka do włosów z olejem z awokado)

Garnier, Nutrisse, Kur Avocado Maske (Odżywka do włosów z olejem z awokado)

Odżywcza formuła wzbogacona w olejki awokado wnika w strukturę włosa i odżywia włosy aż po same końce. Włosy są jedwabiście miękkie i błyszczące. Przeciwdziała wysuszaniu.

Jedwabiście miękkie, błyszczące włosy.
Formuła przeciw przesuszaniu włosów.
Nadaje olśniewający kolor
Przyjemny i delikatny zapach
Bardzo gęsta formuła
Bardzo wydajna
Odżywka do spłukiwania

Nie, dziękuję.

ja: Mam dużo cienkich, kręconych włosów w typie wurly (zmieszanie fali i loka czyli typ 2c/3a). Średniporowate w kierunku niskoporowatych, długości do ramion. Ze skórą głowy nigdy nie miałam większych problemów, choć mam atopowe zapalenie skóry.

Oczekiwania: Dobre oczyszczenie skóry głowy bez podrażnień i uczuleń.

Skład: 5 emolientów, 2 humektanty, ale niestety też wysuszający alkohol i silikony. Do tego dwa łagodne detergenty, które dobrze umyją włosy. Perfum jest na końcu składu więc dość duży plus. Kosmetyk nie jest zgodny z metodą CG. Przez wysuszający alkohol, kosmetyk nie jest zalecany do codziennego używania.

Opakowanie: Plastikowy słoik, z którego z łatwością można wydobyć produkt do ostatniej kropli. Łatwo kontroluje się zużycie kosmetyku. Opakowanie dobrze się odkręca nawet mokrymi rękami. W podróży się nie otwiera, nie rozlewa i nie niszczy. Pojemność to 300 ml czyli całkiem sporo. Etykieta dość prosta, momentami nawet tandetna.

Wrażenia: Odzywka ma zbitą, kremową konsystencję. Dobrze się nakłada i rozprowadza na włosach. Pachnie delikatnie, łagodnie, mydlani, choć czuć w nim nuty owocowe. Zapach utrzymuje się na włosach jeszcze jakiś czas po użyciu. Odżywka ładnie dociąża moje włosy, po użyciu są sypkie, przyjemne w dotyku, odżywione. Używałam tej maski do ściągnięcia oleju z włosów – sprawdziła się świetnie, przetrzymałam na włosach około 20 minut i niestety mocno je obciążyła. Włosy słabo się kręciły, właściwie się rozprostowały. Użyta jako odżywka do 10 minut na włosach sprawdziła się najlepiej. Odpowiednio dociążyła włosy, sprawdziła się poprawnie. Wydajność zależna od użytkownika, ale oceniam ją dobrze. Po miesiącu regularnego użytkowania ubyło z pojemnika niż mniej połowa. Nie mam większych zastrzeżeń co do tej odżywki, ale myślę, że są lepsze produkty. Nie żałuję zakupu, ale nie wrócę do tej odżywki, głównie ze względu na średni skład i trudną dostępność.