Nivea, Sun, UV Face Soothing Sensitive SPF 50 (Krem do twarzy z filtrem SPF 50)

Nivea, Sun, UV Face Soothing Sensitive SPF 50 (Krem do twarzy z filtrem SPF 50)

UV Face Soothing Sensitive Cream SPF50 zapewnia wysoce skuteczną i natychmiastową ochronę przed uszkodzeniami skóry wywołanymi promieniami UVA / UVB oraz efektami światła widzialnego o wysokiej energii (niebieskie światło), takich jak przedwczesne starzenie się skóry. Pielęgnująca i nieperfumowana formuła została opracowana z myślą o Twojej wrażliwej skórze. Łagodzi podrażnienia i natychmiast zmniejsza uczucie ściągnięcia skóry. Formuła jest lekka i nietłusta. Kompatybilność tego filtra przeciwsłonecznego ze skórą została potwierdzona dermatologicznie. Produkt ma również przyjazną dla oczu formułę i jest również zatwierdzony okulistycznie.

Całkiem spoko filtr w rozsądnej cenie

Kupiłam na amazonie za 35 zł, co uważam za super cenę. Niestety w polskich drogeriach jest niedostępny i łatwo pomylić go z podobnym kremem Nivea, który ma lekko niebieskie opakowanie. Tamtego nie używałam, a ten jest w porządku produktem.

Jest bogaty i treściwy. Konsystencję ma zwartą i gęstą. Przy pierwszym użyciu byłam przerażona - nałożyłam go za dużo, świeciłam się po nim jak latarnia i był ciężki na cerze. Ale dostał drugą szansę. W moim przypadku (cera mieszana, wyświeca się strefa T, ale mam skłonności do przesuszania) okazał się świetnym kremem na chłodniejsze dni, kiedy wieczór wcześniej używam kwasów. Wtedy daje mojej skórze dodatkową porcję nawilżenia i ukojenia i wtedy jego formuła na mojej twarzy się świetnie sprawdza.

Nakładam go warstwami, bo odpowiednia ilość na raz powoduje, że ciężko mi się go rozprowadza. Nakładam go pod oczy i wtedy nie potrzebuję dodatkowego kremu w tej okolicy, ale trzeba uważać - nieśmiało migruje i powoduje lekkie "zamglenie". Mi ten efekt trochę przeszkadza i staram się nakładać go bardzo ostrożnie. Wymaga przypudrowania, chociaż nawet pod pudrem matującym nie zachowa na twarzy idealnego matu. Będzie miał wtedy satynowe wykończenie i może się w ciągu dnia wyświecać.

Reaplikowałam go na makijaż (puder + mała ilość podkłądu mineralnego) i twarz znosi to nieźle. Tyle że znów: nie jest to połączenie na cieplejsze dni w moim przypadku, bo skóra od razu się buntuje i tak jakby "poci" pod kremem. Musi być chłodniej, ostrzejszy wiatr, deszcz itp., wtedy faktycznie fajnie chroni i nawilża.

W sumie nie jest i nie będzie to mój ulubiony krem, ani tym bardziej krem pierwszego wyboru, natomiast cieszę się, że znalazłam na niego sposób. W tej cenie to jeden z przyjemniejszych filtrów na rynku. 35 zł to naprawdę niedużo za krem o tej konsystencji. Przykładowo: SVR czy Bioderma mają w ofercie droższe filtry, które znacznie gorzej wyglądają na twarzy i szybciej się wyświecają. Nivea będzie więc dobrą opcją na start dla osób, które dopiero zaczynają używać filtry i szukają czegoś w niedużym budżecie.

Ja obecnie używam go w dni, kiedy siedzę w domu (a mam bardzo nasłonecznione mieszkanie, więc używam filtrów również na home office). W cieplejsze dni używam go na szyję i dekolt.

Sprawdza się idealnie

Produkt kupiłam za granicą, bo u nas nie jest niestety dostępny. Na mojej skórze sprawdza się idealnie, nie roluje się, nie bieli, nie zatyka porów, nie przetłuszcza skóry - nadaje się idealnie jako baza pod makijaż. Dodatkowo miałam wrażenie, że ujednolicił mi koloryt cery. Jestem nim zachwycona. Niestety jest w małym opakowaniu i przy regularnej aplikacji w ciągu dnia dosyć szybko się kończy. Pachnie typową niveą. Cena jest naprawdę dobra, jak ze spf 50 o takiej jakości :) bardzo polecam!