Radical, Wzmacniający szampon w kremie

Radical, Wzmacniający szampon w kremie

Skoncentrowany szampon w formie delikatnej pasty, na bazie łagodnych składników myjących, oczyszcza i nawilża, jednocześnie wygładzając i nabłyszczając włosy.

pierwsze spotkanie z marką Radical

Przez ten szampon założyłam konto na wizaż, by napisać pierwszą w życiu recenzję...
To również mój pierwszy produkt Radicala. Nigdy nie przemawiała do mnie szata graficzna opakowań, ani zapach.. skrzypu polnego :)
Zacznę od opisu moich włosów: niskopory, rzadkie, cienkie, wypadające, długość do ramion, łatwo je obciążyć, przetłuszczające się, myte każdego dnia rano. Dodam, że odkąd zaczęłam je hendigować, przetłuszczanie się zmniejszyło, ale skóra potrafi szczypać i swędzieć po godzinach spędzonych z ziołami na głowie.
No więc ten szampon... to hit dla mojej skóry głowy! Konsystencja dość gęstej pasty pozwoli dobrze dawkować produkt. Zwykle używam metody kubeczkowej, tutaj wyciskam bezpośrednio na dłoń. Kiedy pasta dostanie kilku kropli wody, zaczyna się ładnie rozsmarowywać na dłoni, opuszkami palców drugiej dłoni nabieram taką mokrą pastę i nakładam bezpośrednio na skórę głowy. Przy wmasowywaniu w skórę pasta zaczyna się pienić, pienić, a ja wykonuję w ten sposób bardzo przyjemny masaż głowy. Skupiam się na skórze głowy, nie na długości włosów, ale jak szampon zaczyna pienić, to piana spływa po całej długości i włosy również mimochodem doznają mycia :)

Efekty: włosy błyszczą, są mięciutkie! Bałam się, że ten efekt zmiękczenia zwiastuje co najwyżej kilkugodzinną świeżość, a potem będzie przyklap, tragedia i tłuszcz. Dodatkowo zaraz po każdym myciu używam bezalkoholowych wcierek, więc ryzyko przyklapu rośnie. Nic z tych rzeczy!
Szampon testowałam na urlopie (pogoda: upał, aktywność: wielogodzinne jazdy na rowerze w upale). Rano mycie i cudowny masaż skóry głowy, potem wcierka i hej na rower. I po całym gorącym męczącym dniu mój chłopak wydaje ocenę: wyglądasz jakbyś dopiero co włosy umyła, są świeże i błyszczą! I to jest to, co sama zauważyłam - odbicie u nasady, świeżość, czystość.

Ocena działania: poza powyższymi, dzięki tej konsystencji czuję, że skóra głowy jest dobrze zaopiekowana. Po myciu jest uspokojona, mięciutka. Co do wypadania, nie zauważyłam zmian, raz lecą bardziej, raz mniej, ale stosuję równolegle wcierki i suplementy, więc nawet jeśli przestałyby wypadać, nie byłabym pewna czego to zasługa. Dlatego skupiam się na innych cechach i działaniu produktu.
Ocena opakowania: tuba to super pomysł, zwłaszcza na wyjazdy. W kosmetyczce z innymi kosmetykami nie ma ryzyka, że przez niedokręconą nakrętkę czy wodnistą konsystencję coś może się wylać i wszystko zalać. Jak będę denkować, rozetnę tubę (jak zwykle robię z ulubionymi kosmetykami) i palcami wydobędę resztki pasty.
Tak więc nie szata (graficzna) zdobi szampon. Zapach przypadł mi do gustu, jest lekko ziołowy, ale bardziej taki kosmetyczny, kremikowy. Moja skóra głowy kocha ten szampon. Z pewnością kupię ponownie :)

dobry produkt o dziwnej konsystencji

Uwielbiam wszystkie produkty Radicala, poniewaz daja efekty. Owszem, czasem trzeba sie troszke naczekac, ale warto.
Tutaj umiescili dobrej jakosci szampon w tubce w postaci kremu, ktory bardzo, ale to bardzo ciezko sie wyciska. Niestety, ale jak ktos ma dlugie wlosy, to raczej nie zadowoli sie 1cm kremu, ktory ledwo co wyszedl z opakowania.
Dodatkowo nie przemiawia do mnie konsystecja kremu. Nie pieni sie, az tak latwo i przyjemnie jak normalny szampon- plus zauwazylam, ze ciezko jest go splukac. Poniewaz w konsystecji przypomina mocno zbita odzywke, nakladajac go na wlosy on je troche obciaza. Moze nie troche, a dosyc.
Niby wlosy sa umyte, ale po wysuszeniu nie czuje ich swiezosci- co wiecej bardzo szybko sie przetluszczaja.
Sam produkt uwazam, ze jest rewelacyjny, ale umieszczenie go w tubce i w konsystencji kremu nie przemowilo do mnie w zadnym stopniu.
Zawiodlam sie, poniewaz bardzo spodobalo mi sie solidne opakowanie jak i sam sklad produktu.
Szkoda

rozczarowanie

Nie mam ostatnio szczęścia do łagodnych szamponów. Z tym też wiązałam duże nadzieje, a skończyło się ogromnym rozczarowaniem.

Słowem wstępu, o moich włosach: długie niskopory, skóra głowy raczej bezproblemowa, raczej w stronę suchej niż przetłuszczającej się.

OPAKOWANIE
Nie wiem co za de..l to wymyślił, ale z tej tubki nie idzie wycisnąć produktu, mimo że jest miękka i giętka. Naprawdę, dawno już się tak nie męczyłam.

KONSYSTENCJA, KOLOR, ZAPACH
Teoretycznie miał to być krem, jednak według mnie to bardziej pasta, i to taka z gęstszych. W połączeniu z opakowaniem dramat. Tego typu konsystencja miałaby rację bytu przy jakimś słoiczku, a nie przy tubie. Kolor produktu jest biały, zapach taki jak całej linii, ziołowy, ale delikatny i nie utrzymujący się na włosach.

DZIAŁANIE
Tutaj tak naprawdę mam największe zastrzeżenia, ten szampon to jakieś nieporozumienie. Miałam po nim tak dramatycznie posklejane włosy, że aż nie mogłam ich rozczesać, ani przeczesać palcami. A myję metodą kubeczkową, więc to nie tak, że nałożyłam za dużo, bezpośrednio na głowę. Próbowałam podejść do niego na wiele sposobów, ale bez sukcesu. Jedyne, co trzeba mu oddać, to to że nie przyspieszał przetłuszczania tym sklejeniem. No ale tak czy siak, dla mnie to bubel całkowity i nie mam zamiaru po niego sięgać ponownie.

No wow

Mam bardzo suchą skórę głowy, która do tego okrutnie potrafi mnie swędzieć - problem pojawił się przy takim ogólnym, silnym przesuszeniu skóry i niestety już nie ustąpił. Odwiedzałam dermatologów i trychologów, ale nikt niczego nie stwierdził, więc musiałam sobie z tym jakoś radzić i próbować wyprowadzić ta skórę na prosto.
Znalazłam już kilka szamponów, które nie powodowały swędzenia lub występowało ono bardzo późno, ale tak, żeby nie swędziało mnie NIC a NIC to już naprawdę wieki nie było!
Szampon ma zgodnie z opisem kremową konsystencję natomiast po kontakcie z wodą i roztarciu pieni się jak szalony, więc jest super wydajny. Pachnie klasycznie, lekko ziołowo, jak to produkty marki Radical.
Obawiałam się, że przez tą konsystencję owszem umyje, ale nie domyje i że włosy szybko będą nieświeże - nic z tych rzeczy, skóra pięknie umyta, a świeżość włosów zachowana na długo.
Do tego plus za skład i opakowanie z którego będzie można wycisnąć wszystko do ostatniej kropli :)