Maybelline New York, Affinitone, Mineral Perfecting + Soothing Foundation (Podkład mineralny do cery wrażliwej)

Cena PLN 30.00

Ekskluzywna mineralna formuła idealnie podkładu Maybelline Affinitone Mineral dopasowuje się do wszystkich odcieni skóry. Perfekcyjnie pokrywa skórę, nadając jej nieskazitelny, naturalny wygląd. Wygładza i rozpromienia. Doskonały do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Podkład Maybelline Affinitone Mineral dostępny jest w 6 odcieniach.
Składniki - pigmenty w 100% mikromineralne:
- 0% talku,
- 0% zapachu,
- 18 SPF.
Efekt: zdrowy i naturalny wygląd skóry.
Widoczny efekt udowodniony już po 8 tygodniach stosowania*:
+ 51% bardziej wygładzona skóra,
+ 33% bardziej promienna skóra,
+ 17% lepiej nawodniona skóra.

Skład: Acqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Isotridecyl Isononanoate, PEG-9, Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone / Polyglycerin-3 Crosspolymer, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium Stearoyl Glutamate, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Acrylates Copolymer, Propylparaben, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Aluminium Hydroxide, PEG-9, Ethylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben.
May contain: CI 77891, Titanium Dioxide, CI 77499, CI 77492, CI 77491, Iron Oxydes.

Cena: 30zł / 30ml

średnie
ujednolicające
z pompką

Średnie krycie, wygodna pompka

Mam dość problematyczną skórę z widocznymi porami, licznymi niedoskonałościami i przebarwieniami. Marzy mi się zmatowiona skóra z zakamuflowanymi niedoskonałościami. Podkład ma wygodna pompkę dzięki czemu jest wydajny. Umożliwia wydobycie odpowiedniej ilości produktu. Dobrze rozprowadza się na skórze i szybko wchłania. Nie pozostawia tłustej warstwy. Zapewnia długotrwały efekt i naturalnie wyglądające lecz średnie krycie. Nie podrażnia mojej skóry. Lekkie pigmenty zapewnią matowe wykończenie,a pory twarzy nie zostaną zapchane.

Średniaczek.

Podklad w ładnym opakowaniu z wygodną pompką, dość wodnita konsystencja. Po nałożeniu wygląda ok, troszkę ciemnieje. Niestety tu zalety się kończą, podkład szybko się ściera, a skóra mega mocno się świeci chyba w reakcji obronnej na podkład bo wysusza skórę przy dłuższym stosowaniu. Nie polubilismy się mimo wielu prób z mojej strony.

Dobry podkład

Ostatnio rzadko używam podkładu, ale jeśli już to głównie Maybelline. Według mnie producent oferuje dobrą jakość za przyzwoita cenę. Nie chcę kupować tańszych, lejących się podkładów, które śmierdzą, a nie chce też wydawać po 50 zł za podkład. Kupuje ten podkład głównie, kiedy są promocje. Ten podkład gwarantuje mi dobre krycie. Skóra nie jest ani wysuszona, ani tłusta, nie świeci się, tzn. przez kilka pierwszych godzin. Później już jest jednak gorzej, ale wg mnie tak jest z większością podkładów, a zwłaszcza tych z niższej półki, gdzie świeciłam się od samego początku. Nie zapycha porów. Nie mam uczucia maski na twarzy. Poza tym, jest z pompką bez której nie wyobrażam sobie używać dzisiaj jakiegokolwiek podkładu. Dozuję idealną ilość, a przy tym nie pobrudzę sobie czegokolwiek, jak w przypadku wyciskanych podkładów w tubce.

Sredniak dla mało wymagających.

Używałam go tylko że względu na piękny odcień (honey beige). Ma bardzo wygodne opakowanie z pompką.
Skóra po wysmarowaniu się nim wygląda super Ale ten efekt utrzymuje się krótko, po ok godzinie schodzi A skora zaczyna się świecić.
Ma dosyć słabe krycie. A szkoda bo miał potencjał. Jako nastolatka to uwielbiałam to był mój pierwszy podklad jakiego uzywalam

Całkiem ok

Moja skóra nie jest wymagająca i sprawdza się na niej naprawę wiele kosmetyków. Również w tym przypadku w miarę sprawdzil sie i ten podkład. Fajnie dopasował sie do koloru mojej skóry. Jednak długo na niej nie wytrzymywał i w okolicy nosa zdarzało się, że zwyczajnie sie odznaczał (jednak nie było to zawsze).

Mam do niego sentyment, mimo że nie zachwyca

Podkład bardzo płynny, jego krycie określiłabym na średnie. Na twarzy lekki. Bardzo wysuszał mi twarz, nie wygładzał jej. Nie był jakoś masakryczny, ale na pewno za tą cenę można dostać produkt o wiele lepszej jakości.

Uwydatnia to, czego nie chcę

Mam suchą i wrażliwą skórę. Dlatego też zwykle używam lekkich podkładów czy kremów bb. Od nich oczekuję tego by ładnie wyrównały mi kolor i tworzyły maski. Ten podkład może i delikatnie wyrównuje koloryt, ale podkreśli każdą suchą skórkę, mimo iż są one niewidoczne przed aplikacją. Mam wrażenie jakby mnie przesuszał. Trwałość również nie wychodzi na plus. Jest znikoma.

Affinitone 09

Podkład lekki o przyjemniej konsystencji, nadaje się do codziennego delikatnego makijażu. Przyjemny w aplikacji, nie wysusza skóry. Używam go od lat naprzemiennie z innymi podkładami. Jedno opakowanie produktu starcza na dość długi czas. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny towaru- gorąco polecam;)

Problematyczny podład

Podkład nie kryje znacząco, a właściwie krycie ma nie wieksze niz krem BB. Jest bardzo lekki i delikatny, dlatego uważam że bardzo fajnie spiszę się w lato. Posiada odcienie nawet dla jasnych cer. Ma leistą wręcz konsystencję i odrobine oleistą, jakby tłustą. Bardzo problematyczny w nakładaniu bez względu czy pod podkładem jest krem/ baza czy nie ma nic, on robi koszmarne smugi. Naprawdę ciężko nałożyć go równomiernie. Nakładany palcami robi smugi, a gąbką/ pędzlem tworzy ciastko. Delikatnie migdałowy w zapachu. Podkład podkreśla suche skórki (ale nie wysusza!) i lubi tworzyć efekt ciastka. Po paru godzinach lubi się rolować, a najbardziej widać to po przypudrowaniu. Nie zauważyłam , aby mnie zapychał i podrażniał delikatną skórę. Na plus zasługuje to, że nie ciemnieje prawie w ogole. Bardzo dobrze wspołpracuje z nieproblematyczną skórą, gdzie nie trzeba więcej niż jeden warstwy by zakryć niedoskonałości daje on wtedy ładny efekt zdrowej rozświetlonej cery. Estetyczne opakowanie z pompka.

Nie dokońca

Ten podkład nie przypadł mi do gustu. Na mojej cerze się rolował. Po marce maybelline spodziewałam się o wiele lepszego produktu. Podkład nie ma dużego krycia, po nałożeniu bardzo się swieci, potrzebna dużo dobrego pudru aby zmatowić twarz. Plusem jest nawilżenie.

Średni

Podkład dostałam od siostry której kompletnie nie podszedł ,postanowiła spróbować na sobie .Odcień Nude pomyślałam że jak dla mnie idealny jednak po kilku użyciach dochodzę do wniosku że tutaj jedynym plusem jest wygodne opakowanie solidnie wykonane i niewątpliwie konsystencja podkładu oraz to że fajnie się go nakłada .Podkład nadaje skórze okropny blask ale nie taki jaki bym chciała skóra strasznie się świeciła ,ma minimalne krycie trwałość strasznie słaba .W sumie dobrze że go dostałam bo nie jest mniejsze rozczarowanie .

Okazał się całkiem fajny na lato

Kupiłam już rok temu, ale wtedy gdy byłam opalona to chciałam na siłę dokończyć inny podkład, a później jesień mnie zastała i ten podkład był już zbyt ciemny dla mojej dosyć jasnej karnacji. Przezimował w szufladzie prawie rok i w końcu nadeszła jego kolej.
Wybrałam kolor 21 NUDE - dla mnie na lato, kiedy jestem lekko opalona jest to odcień idealny (ogólnie unikam słońca, ale zawsze jestem troszkę opalona, bo dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu).
Wydajność taka przeciętna - zwykle wyciskam porządną pompkę żeby pokryć równomiernie twarz, a czasem więcej nawet, bo potrzebuję jeszcze coś dołożyć.
Podkład jest raczej nawilżający. Lekki w konsystencji i lekki w kryciu, które da się co prawda budować, ale uzyskamy co najwyżej średni poziom. Ładnie za to ujednolica koloryt skóry i po nałożeniu wygląda bardzo zdrowo i promiennie. Ja mam mieszaną cerę zatem muszę go solidnie przypudrować w strefie T, bo bez tego skóra przy tym podkładzie wyświeca mi się już po 2-3 godzinach, czyli dosyć szybko. Sprawę rozwiązuje mocno matujący, ryżowy puder, np. z Ecocery, zaaplikowany w słusznej ilości w strefie T.
Ja ogólnie jestem zadowolona z tego podkładu, przypomina mi trochę Healthy Mixa, albo kremy BB, które mają lekkie krycie, promieniste wykończenie i nie przesuszają skóry, bo z natury są lekko nawilżające.
Zawsze przy tym podkładzie sięgam po korektor, żeby zakamuflować zmiany trądzikowe, pryszcze czy plamy posłoneczne i inne przebarwienia. Wolę nałożyć mniejszą ilość tego podkładu i posiłkować się korektorem, bo u mnie właśnie świetnie sprawdza się on nałożony w cienkiej warstwie. Mam wrażenie że moja skóra oddycha. Wygląda też bardzo naturalnie i widać mimo podkładu jej naturalną fakturę.
Nakładam palcami. Taki efekt lubię najbardziej i jest to najszybsza dla mnie forma w przypadku tego podkładu. Rozprowadzam po całej buzi i wklepuję lekko opuszkami palców. Podkład ładnie wtapia się w cerę i dopasowuje do jej odcienia.
Przez ostatni miesiąc używam go najczęściej tzn. przynajmniej pięć razy w tygodniu. Stał się on moim podkładem do codziennego, lekkiego makijażu dziennego. Jednak gdy planuję większe wyjście to sięgam po inny, bardziej kryjący i bardziej trwały podkład.
Ten podkład Affinitone Mineral jest lekki a przez to nie grzeszy ani trwałością (choć wyciera się bardzo równomiernie co mi się podoba) ani kryciem. Jest dla osób które szukają naturalnego wykończenia i takich które mają bardziej suchą skórę, albo normalną bez problemu z przetłuszczaniem się. Ja uważam, że nie jest on do końca odpowiedni dla mojej mieszanej cery, ale nie będę go dyskredytować przez to, że nieodpowiednio sobie dobrałam podkład. Ogólnie zły na pewno nie jest.
Dużym plusem jest to, że nawet pod koniec dnia, kiedy zachodzi taka potrzeba, mogę ten podkład dołożyć i doklepać po prostu palcami. Wygląda ok.
Opakowanie fajne, szklana buteleczka z wygodną pompką. Jest to higieniczne. Szklana buteleczka jest dosyć masywna i ciężka, a przez to stabilna. Nakładka jest plastikowa. Pompka działa naprawdę fajnie, nie pluje podkładem, nie zacina się. Ogólnie design oceniam bardzo dobrze i uważam, że opakowanie jest funkcjonalne.
Zapach podkładu jest neutralny, przyjemny, niczym mnie nie drażni.
SPF 18 - na lato to zawsze jakaś ochrona, choć w zasadzie nie jest to dużo.
Formuła jest mineralna i ma przy regularnym stosowaniu poprawić stan skóry - przyznam szczerze, że raczej nie zauważyłam tego, ale mi nawet kosmetyki typowo mineralne z Anabelle Minerals nie pomogły w zauważalny sposób poprawić stanu cery, a zresztą nie używam tego podkładu wystarczająco długo żeby coś zdziałał więc też raczej nie mogę dokonać rzeczywistej oceny tego czy podkład z Maybelline poprawia kondycję skóry. Na pewno fajne jest to, że formuła tego podkładu jest mineralna i bezpieczna nawet dla wrażliwej cery. Na pewno nie zapycha, bo po miesiącu stosowania już bym to wiedziała.
Ode mnie dostaje zasłużoną czwórkę. Uważam że jest to świetny podkład na lato, na te cieplejsze dni, kiedy nie chcemy skóry zbytnio obciążać, a jednocześnie zależy nam na naturalnym ujednoliceniu cery. Przyznam jednak szczerze, że nie wiem czy kupię go ponownie, bo do mojej mieszanej cery okazał się niespecjalnie dobrany, przez to że szybko wyświeca mi się przy nim strefa T.