Arkana, MD, Lactobionic 10% & Vit. A + C Cream (Krem z kwasem laktobionowym)

Arkana, MD, Lactobionic 10% & Vit. A + C Cream (Krem z kwasem laktobionowym)

Dermo krem regenerujący z kwasem laktobionowym i witaminami A i C. Polecany do intensywnej pielęgnacji nocnej lub całodobowej po wcześniejszym przygotowaniu kremem z 5% kwasem laktobionowym i hialuronowym. Rekomendowany dla skór wrażliwych, płytko unaczynionych, suchych, odwodnionych, podczas kuracji kwasowych, po peelingach chemicznych, mikrodermabrazji i laseroterapii.

Niestety jestem na nie. Nic mi nie pomógł

Krem kupiłam pod wpływem recenzji na wizażu.
Mam na cerze drobne grudki, widoczne pod światło oraz zatkane pory.
Niestety krem absolutnie nie poprawił stanu mojej cery, mam nawet wrażenie ze trochę mnie zapycha.

Jedyny plus ze ładnie ujednolica koloryt ale nic więcej.

Za taką cenę zdecydowanie nie. Liczyłam na zniwelowanie grudek i zaskórników. Robię peelingi, ale krem nie zadziałał pod względem oczyszczenia w ogóle.

U mnie się nie sprawdził.

Uzywam około 3 tygodni. Zwlekałam z recenzja bo myślałam ze może z czasem coś się zmieni, ale jednak nie.

Sprawdził się ale chyba za mocny

Generalnie mam cerę delikatną i przesuszoną. Fajny krem, trochę dziwnie pachnie ale idzie się przyzwyczaić. Chyba jest dla mnie za mocny, bo jest jeszcze 5% i chyba od tego powinnam zacząć. Kupię jeszcze raz ale z 5% laktobionu.

świetny

Kupiłam go z polecenia kosmetyczki. Moja cera jest mieszana, z widocznymi porami, zaczerwieniona. Krem stosuję na noc. Jest to mój trzeci krem z Arkany. Cera po nim jest ukojona, nawilżona, wygładzona, pory zmniejszone. Krem jest w szklanym słoiczku, dołączona jest do niego plastikowa szpatułka. Szybko się wchłania, nie zostawia filmu na twarzy.

Wykorzystała: kilka próbek

Cudo

W kosmetykach Arkany jest absolutnie zakochana moja pani kosmetyczka. I teraz uwazam, ze slusznie. Maja fajne produkty i rewelacyjne zabiegi. Zawsze bedac u niej ponabieram probek roznych kremow tej marki.

Tym razem wsrod nich byly probki tego kremu. Sama konsystencja na poczatku nie jest za bardzo przekonywujaca. Krem jest lejacy, nie ma zwartej struktury i kremowej konsystencji. Ale rozprowadza sie bardzo dobrze i znakomicie sie wchlania. Wiec wiedzac to bedziecie przygotowane na mila niespodzianke.

Zapach nie jest oszalamiajacy. Nie pachnie smakowicie, ale uwazam, ze to dobrze. Ja mam przez to wrazenie, ze nie nakladam sobie na twarz same sztuczne srodki perfumowane. Zapach kwasu jest tu bardzo dominujacy, ale mi to nie przeszkadza.

Nie spodziewalam sie tak szybkiego efektu. Zuzylam co najwyzej 2-3 probki i nie moge uwierzyc, jak bardzo ten krem odzywia i regeneruje skore sucha i odwodniona. Nawilzenie jest natychmiastowe. Skora jest gladka, wyglada swiezo. Nawet zauwazylam, ze przebarwienia jakby zblakly. Wiec wszytko to, co obiecuje producent sie sprawdzilo.

Sklad kremu jest naprawde swietny. Kwas laktobionowy w stezeniu 10%, witamina A i witamina C daja razem niesamowite efekty. Nie pozostaje mi nic innego, jak zamowienie tego kremu i dalsze jego uzywanie. Mysle jednak, ze krem powinno sie stosowac raczej zima, gdy nie jestesmy juz tak bardzo narazone na dzialanie promieni slonecznych.

u mnie się nie sprawdził

zachęcona pozytywnymi opiniami skusiłam się na krem, faktycznie cera po nim jest bardzo przyjemna itd. jednak co dziwne zaczął mnie trochę zapychać, ale to moja skóra jest wyjątkowo problematyczna

Używa produktu od: próbka

Rewelacja AZS

Moja skóra cierpi na AZS, dodatkowo jest sucha oraz ma widoczne naczynka, przez co często mam czerwoną twarz. Przy okazji zakupu innego kremu otrzymałam próbkę Arkana 10% i jestem zachwycona. Ta próbka okazała się lepsza niż inny cały krem, który kupiłam ;) Szkoda, że jest taki drogi, bo obecnie mnie na niego nie stać, ale na pewno mój kolejny krem, to będzie właśnie ten.

5/5 rewelacyjna na czerwony odcień skóry !!!

Moja cera:

- sucha
- czerwony odcień skóry bo naczynkowa

Próbowałam wielu kremów bezskutecznie a ten krem oraz inne serum to absolutne HITY!!!!

Po zastosowaniu moja skóra twarzy jest:

PLUSY:

+ nawilżona;
+ mięciutka, taka aksamitna wręcz;
+ JASNA !!!! :) znika czerwony odcień skóry oraz w przypadku mojego ulubionego serum to jak 1 dzień nie używam arkana to cera trzyma się w jasnym odcieniu;
+ nie klei się, nie lepi, super się wchłania
+ nadaje się pod podkład

MINUSY:
/edytowane 09-08-2017: kremu mam jeszcze 1/3 słoiczka, a używam od lutego :) zatem ten tekst nieaktualny:
"- widzę że dość szybko się zużywa, tzn jestem po miesiącu używania a tak z 1/3 zużyłam a inne kremy mi na dłużej starczały, ale najważniejsze że działa :)"
- dostępność: ja kupiłam przez sklep internetowy za 121 zł + przesyłka, szkoda że nie ma w Warszawie gdzieś stacjonarnie.

świetny

Krem jest rewelacyjny do cery z problemami. Dostałam próbkę i już po pierwszym użyciu dał rewelacyjny rezultat więc zdecydowałam się na kupno produktu pełnowymiarowego.
+ zmniejsza przetłuszczanie się skóry,
+ likwiduje zaczerwienienia i drobne wypryski, zmniejsza większe wypryski, hamuje ich rozwój,
+ rewelacyjnie wygładza powierzchnię skóry i ją zmiękcza,
+ zmniejsza widoczność porów,
+ sprawdza się świetnie zarówno na noc jak i na dzień

minusów brak

mój hit

Używa produktu od: próbka

bardzo dobry krem

Krem bardzo dobrze się wchłania, skóra po jego użyciu jest gładka i napięta a zaczerwienienia znikają. Polecam wszystkim do cer problematycznych. A dodatkowym plusem jest to, że nie błyszczę się po nim w strefie T jak po innych kremach często dużo droższych.

Bardzo dobry krem

Bardzo dobry krem dla cery z problemami (trądzik, odwodnienie, utrata napięcia
- Dobrze nawilża
- Delikatnie rozjaśnia (wrażenie promiennej cery)
- Wygładza (zostawia na skórze delikatny film tj. kwas hialuronowy, więc nie stosuję już żadnej bazy pod makijaż)
- Zwęża pory
- Opakowanie z pompką (higieniczne, wygodne, a do tego dobrze przemyślane, bo dzięki woreczkowi na ściankach nie marnowały się resztki kremu)
- Nie zauważyłam działania komedogennego
- Zauważyłam działanie sciągające, napinające
- Produkt ma przyjemny zapach,
- Łatwo się rozprowadza
- Jest wydajny

Minusy:
- Nie współpracował z niektórymi płynnymi podkładami (zmieniłam na mineralne i było OK)
- Na opakowaniu nie było informacji, że można go stosować w lecie. Profilaktycznie (i niepotrzebnie za razem :( ) go odstawiłam, w efekcie stan mojej cery od razu się pogorszył :(

Używam tego produktu od: dłuższego czasu
Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie

The Best do cery z problemami

Zaczęłam go stosować dla utrwalenia efektu kuracji kwasem laktobionowym w salonie kosmetycznym. Początkowo kwas ten powoduje lekki wysyp, jednak po tygodniu, dwóch sytuacja się poprawia i utrzymuje jeśli stosuję ten krem. Kiedy pierwsze opakowanie mi się skończyło zrobiłam przerwę i wypryski powróciły. Jednak wróciłam do niego szybciutko i już nie popełniam tego błędu :)
Efektem stosowania tego produktu jest:
-po pierwsze wyleczenie ukojenie skóry trądzikowej, z wypryskami;
-ograniczenie wydzielania sebum;
-zmatowienie;
-zapobieganie powstawaniu nowych niedoskonałości;
-przeciwdziałanie starzeniu skóry i wygładzenie;
-najwyższe stężenie kwasu laktobionowego w kremie, 10%.

Generalnie to taki All in One dla cery mieszanej, kapryśnej, ze zmianami hormonalnymi po 30-te.

Minusem dla mnie jest jego dostępność, bo chyba jedynie w sklepie internetowym firmy Arkana i w wybranych gabinetach kosmetycznych.

Słabo rozpowszechniony, a naprawdę skuteczny, a zmagam się z tymi problemami od wieku młodzieńczego i stosowałam już wiele kosmetyków.

Gorąco polecam!!

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: dwa

zdecydowanie mój HIT !

Największą zaletą kremu jest wielozadaniowość. Dla mojej cery, która jest mieszana z tendencją do przesuszania i wyprysków, która jednocześnie jest naczynkowa, krem jest zbawieniem. Nie muszę już używać kilku odrębnych produktów na każdy problem z osobna. Na początku dosyć sceptycznie podchodziłam do jego działania jak to bywa w przypadku kosmetyków all in one, ale muszę przyznać, że ten produkt jest doskonały! Jego skuteczność pozytywnie mnie zaskoczyła.

PLUSY:
- niweluje zaczerwienienia i podrażnienia
- ujednolica koloryt skóry
- hamuje i łagodzi powstawanie wyprysków
- nawilża, wygładza
- działa przeciwzmarszczkowo
- nie zatyka porów
- zmiękcza skórę, zwęża pory i pomaga w ich oczyszczaniu
- wygodne opakowanie z pompką, która zabezpiecza krem przed zanieczyszczeniami
- krem o śreniej gęstości/ konsystencji, doskonale się rozprowadza i wchłania
- z powodzeniem zastępuje inne kremy, dzięki czemu jego cena maleje w oczach, zamiast kilku kremów kupujemy jeden
- jest to produkt polski :)

MINUS:
(mało istotny, ale jednak ;p ) ***> pomimo dobrego wchłaniania na skórze pozostaje lekki film, który można odczuć na twarzy chwilę po nałożeniu kremu. Sprawia to wrażenie ściągnięcia skóry. Z tego powodu czasami nakładam na niego dodatkowo serum witaminowe o tłustej konsystencji olejku. Nie jest to jednak coś, co bardzo mi przeszkadza a po prostu jest odczuwalne.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno // planuję zakup kolejnego