Lomi Lomi, Jasmine Healing Mask (Maska kojąca 'Jaśmin')

Lomi Lomi, Jasmine Healing Mask (Maska kojąca 'Jaśmin')

Maska w płachcie. Przynosi ukojenie skórze zmęczonej całym tygodniem. Odżywia, chroni, regeneruje przesuszoną cerę.

materiałowe/w płatach
normalna, sucha, mieszana
regenerujące
w saszetce
materiałowa / w płatach

Jest ok

Jest to czwarta z zestawu maseczek, który dostałam na imieniny. Aloes w sumie mało zrobił, ogórek się lepił, ale napiął skórę, acerola oblepiła i zapchała skórę. A jaśmin?
Tkanina maseczki jest cieniutka i delikatna, dzięki temu idealnie dopasowuje się do twarzy. Jest bardzo mocno nasączona i łatwo ją uszkodzić przy wyjmowaniu z opakowania. Na początku wita nas chemicznym zapachem, ale on zaraz wietrzeje i zostaje tylko cudowny aromat jaśminu. Trzymałam ją na twarzy godzinę, po tym czasie zaczęła lekko wysychać-to bardzo dobry wynik. Po zdjęciu płachty esencja wchłonęła się dość szybko jak na te maseczki. W opakowaniu zostało jej tyle, że starczyło na użycie następnego dnia zamiast serum na twarz i szyję. Maseczkę nałożyłam przed snem. Rano moja skóra była gładka, miękka i miła w dotyku. Zrelaksowana, o ładnym kolorycie. Jak do tej pory to dla mnie najlepsza i najlepiej przyswajalna przez skórę maseczka z tej serii. Pewnie gdybym mogła ją dostać stacjonarnie to pewnie jeszcze bym kupiła.

Nie dla mnie

Rzeczywiście w trakcie zabiegu można poczuć się zrelaksowanym i odprężonym jest jak wonna, kojąca galaretka na twarzy. Po 30 minutach... a może nawet dłużej mam wrażanie że produktu jest jeszcze bardzo dużo więc zużywam go na szyje, dekolt, ramiona. Efekt ukojenia na twarzy nie trwa jednak długo, po kilku minutach od zdjęcia skóra na twarzy zaczyna mnie lekko szczypać. Nic szczególnego to szczypanie, ale poczucie lepkości jest już nie do zniesienia. Na szczęście rekompensuje to widoczny efekt nawilżenia, skóra też jest w dotyku jakby bardziej miękka. Kupiłam serie 7 różnych maseczek, więc na pewno wypróbuje też inne, ale ta jaśminowa ze względu na lepkość i szczypanie u mnie odpada.

Piękny zapach, super nawilżenie

Jestem wielką fanką koreańskiej pielęgnacji i maseczek w płachcie. Jaśminowa maseczka od Lomi Lomi jest jedną z moich ulubionych. Kupuje ją w internetowej drogerii z azjatyckim produktami do pielęgnacji za niecałe 5 zł. Maseczka jest bardzo mocno nasączona, wykonana z delikatnego materiału, który super trzyma się twarzy. Jej zapach jest piękny, dzięki niemu bardzo przyjemnie trzyma mi się maseczkę. Po jej zdjęciu skóra jest mocno nawilżona a zaczerwienienia mniej widoczne.

Wow!

Produkt zakupiłam na próbę, w promocji w Hebe. Zdecydowałam się na wersję jaśminową, gdyż bardzo lubię właściwości, oraz zapach tego kwiatu.
Saszetka jedt typowa, dla tego rodzaju produktów. Posiada wygodne nacięcie, tak więc obejdzie się bez pomocy nożyczek.
Płat jest dobrze skrojony, a materiał z którego został wykonany dobrze się rozkłada, a później przylega do skóry. Tak więc energiczni nie muszą leżeć, a mogą zabrać się za swoje zajęcia ;)
W środku znajduje się spora ilość esencji, tak więc tą poza płatem można spokojnie wklepać w szyję i dekolt.
Zapach kosmetyku... C U D O W N Y! Od pierwszego użycia go pokochałam i ze względu na niego jeszcze nie raz sięgnę po LomiLomi, a napewno wypróbuj też inne wersje. Wyczuwalna jest intensywna (lecz nie przesadzona), słodka nuta. Mi osobiście kojarzy się z... Gumą do żucia :) Cudownie relaksuje, a po zdjęciu maski utrzymuje się na skórze.
Po zalecanym przez producenta czasie działania, materiał nadal jest wilgotny, więc bez problemu można przytrzymać go nieco dłużej. Ja osobiście preferuje wetrzeć pozostałe resztki esencji, w przesuszone partię ciała, jak np łokcie, czy kolana.
Pozostawia cerę lekko lepką, jednak jest to delikatny efekt, a więc do zniesienia. Po wieczornej aplikacji, rano cera była wyraźnie wypoczęta, a podrażnienia zostały faktycznie ukojone. Skóra była przyjemnie miękka i lepiej nawilżona. Czego chcieć więcej?

Można się zrelaksować

Maseczki Lomi Lomi kupuję w Hebe, zazwyczaj jak trafię na promocję to biorę opakowanie zbiorcze 7 maseczek na 7 dni tygodnia. I z tych siedmiu najbardziej lubię aloesową i właśnie tą jaśminową. Używałam jej już wielokrotnie i zawsze byłam zadowolona. Jak mam za sobą ciężki dzień i chcę się odprężyć, albo zmęczę sobie twarz peelingiem to sięgam właśnie po tą kojącą maseczkę w płachcie.
Opakowanie jest takie standardowe, wygląda podobnie jak większość masek w płachcie. Po otwarciu uderza w moje nozdrza miły i słodki zapach, który to czuję przez cały czas trzymania maski na buzi i jeszcze długo po jej zdjęciu.
Maska jest bardzo mocno nasączona, esencja aż z niej kapie. Po nałożeniu płachty na buzię resztę pozostałej w saszetce esencji wklepuję w dekolt i szyję, żeby nic się nie zmarnowało.
Maska jest całkiem nieźle dopasowana, otworki na nos, oczy i usta są mniej więcej tak gdzie być powinny. Na mojej drobnej twarzy jedynie na policzkach i w okolicach ust zbywa trochę tej płachty i tam nieco gorzej się ona układa, ale ja mam problem z większością masek w płachcie właśnie przez to, że moja twarz jest drobna. Nie zaliczam jej tego na minus.
Producent zaleca trzymać 15-30 minut. Ja zawsze trzymam tą maskę minimum 45 minut, bo nawet po godzinie ona nadal jest mocno wilgotna i nigdzie nie odchodzi. Maska dobrze trzyma się na skórze, nie zjeżdża. Nie ma zatem konieczności żeby podczas aplikacji leżeć plackiem, można nawet odkurzać i robić inne porządki domowe bez obawy że wszystko zleci. Ja jednak najczęściej jak sięgam po Jaśminową to właśnie leżę plackiem i się relaksuję. Maska pięknie pachnie i umilą mi aplikację. To moja chwila odprężenia po całym dniu.
Po zdjęciu na skórze zostaje wilgotna i nieco lepka warstwa. Lekko oklepuję twarz dłońmi i nie idę od razu spać tylko daję esencji czas na wchłonięcie się, bo szkoda mi wycierać tego w poduszkę przecież. Zazwyczaj po 1-2 godzinach moja skóra "wypija" już całość.
Po zastosowaniu tej maski moje skóra jest ukojona i mocno nawilżona, w dotyku jest elastyczna i jędrna. Wygląda ładnie i młodziej, bo widoczność zmarszczek mimicznych jest zniwelowana. Zrobiony następnego dnia makijaż lepiej trzyma się na twarzy i wygląda kapitalnie.
Nie polecam robić tej maski bezpośrednio przed robieniem makijażu, ze względu na lepką warstwę która zostaje na skórze. Lepiej nałożyć Jaśminową wieczorem, dzień przed większym wyjściem, bo rano skóra na pewno będzie wyglądała na wypielęgnowaną.
Ja bardzo lubię tę maskę. Pewnie jeszcze nie raz sobie kupię, bo u mnie się sprawdza i widzę że daje mojej skórze to czego ona potrzebuje. (Mam mieszaną cerę, z suchymi policzkami i przetłuszczającą się strefą T).
Polecam. Warto wypróbować szczególnie że kosztuje tak niewiele.

Przyjemniaczek

+ Nawilża skórę. Zawsze resztkę tego serum, którym nasączona jest płachta, a które pozostaje w opakowaniu, nakładam na szyję i dekolt i tu też widzę bardzo fajne efekty.
+ Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia związane z wypryskami.
+ Nie zapycha, nie uczula i nie podrażnia.
+ Bardzo przyjemnie pachnie - tak kwiatowo, co pasuje do jaśminu ;)

+/- Używam tych maseczek od ponad roku i na początku kosztowały 4,99 zł, a teraz prawie 8 złotych :/ Nadal to przystępna cena, ale trochę szkoda, że tak wzrosła.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie dla mnie maski w płachcie

Niedziela z maską LOMI LOMI, czyli kojąca maska z jaśminem, a więc powrót do maseczkowych recenzj...

Co sądzę o maseczkach LomiLomi ???
Na maseczki koreańskiej marki LomiLomi natknęłam się w drogerii Hebe. Są to maseczki typu sheet mask, czyli płachta materiału nasączonego składnikami pielęgnacyjnymi. Maseczki do twarzy z Azji mają często taką właśnie formułę, ponieważ pozwala ona na lepsze wchłanianie się składników pielęgnacyjnych. Dodatkowo, maseczka sheet mask nie musi być zagęszczana składnikami, które nie koniecznie są porządane przez naszą skórę, bo materiał chroni maseczkę przed spływaniem ze skóry nawet jeśli konsystencja kosmetyku jest rzadka.

Kuracja LomiLomi przeznaczona jest do codziennego stosowania i dla każdego rodzaju skóry. Na każdy dzień tygodnia przygotowana jest inna maseczka. Można kupić je w zestawie na 7 dni lub w saszetkach na sztuki... Kupując maseczki byłam bardzo ciekawa ich działania, ale jednocześnie pełna obaw, czy nie wywołają podrażnień.
Polski dystrybutor nie pofatygował się, aby przetłumaczyć skład maseczek z koreańskiego, więc kierowałam się jedynie opisem na opakowaniu – który jak wiadomo często ma się niestety nijak do rzeczywistości.

Używałam maseczek regularnie i niestety nie zauważyłam żadnych efektów na mojej twarzy oprócz pogorszenia jej stanu.
Często do nich wracałam dając im ostatnią szansę, niestety jest to kolejna seria masek w płachcie, które dla mnie są totalnym bublem.

Kolejna z maseczek w płachcie od LomiLomi. Jak pewnie większość z Was widziała są dostępne w Hebe i jest to seria na każdy dzień tygodnia. Ta maseczka to maska łagodząca z jaśminem i jest przeznaczona na niedzielę. Już wcześniej używałam tych maseczek, ale teraz mam wrażenie, że płachta była wykonana z dużo cieńszego materiału, co nie jest niestety plusem. Poza tym nie widziałam raczej minusów. W trakcie noszenia tej maseczki moja skóra bardzo mocno wypoczęła, uspokoiła się i wyciszyła. Po zdjęciu płachty skóra była gładka, nawilżona i świeża. Nie wiem czy jeśli chodzi o tą płachtę, to miałam jakiś felerną sztukę, ale mam nadzieję, że tak.

Wspaniała maseczka

Jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Skóra jest uspokojona, zregenerowana i nawilżona. Maseczka ma przyjemny zapach, jest dobrze nasączona, świetnie przylega do skóry i nie wysycha zbyt szybko. Po jej użyciu na skórze zostawia delikatnie lepka warstwę, która po kilku minutach całkowicie się wchłania. Serdecznie polecam!

świetna maseczka

Świetna seria maseczek! Pięknie pachną, są dobrze nasączone. Tkanina jest cieniutka, ale mocna, świetnie przylega do twarzy, ma odpowiednią wielkość i jest tak przyjemna, że naprawdę można zapomnieć że ma się ją na twarzy.

Mała kuracja tymi maseczkami (jaśmin poszedł na pierwszy strzał) pomogła mi sie uporać z podrażnioną, suchą skórą. Polecam i na pewno do nich wrócę.

Jaśminowe ukojenie w dobrej cenie ;)

Maseczki Lomi Lomi są coraz lepiej dostępne w drogeriach. Ja kupiłam 4 sztuki tych masek w Hebe i łącznie zapłaciłam za nie 12zł. Więc cena bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, że są to maski na tkaninie (a one potrafią być drogie, szczególnie te typowo azjatyckie).

Już na tyle przywykłam do masek w płachcie, że stosuję je przynajmniej raz w tygodniu, według sekretów urody Azjatek :)

Maseczka jaśminowa ma miękką, dobrze nasączoną tkaninę, która, choć asymetrycznie wycięta (może to tylko mi się taka trafiła a inne są ok), dobrze dopasowuje się do twarzy i nie odkleja po bokach a serum nie ścieka po szyi. Ilość serum jest wystarczająca a nawet zostało mi trochę tego koncentratu na posmarowanie twarzy następnego dnia na noc. Serum lepi się trochę, ale tak naprawdę w takich maseczkach większość z nich ma tę właściwość - w końcu ma przytrzymać bawełnę przy skórze. Lepkość znika, kiedy po ściągnięciu maski zaaplikuję krem na noc.

Maseczka ma świetne działanie kojące, nawilżające i chłodzące. Choć ostatnio nie mogę narzekać na kondycję mojej skóry to po chirurgii zęba coś, czego było mi potrzeba to uczucia zimna na twarzy i w tym temacie maseczka sprawdziła się fenomenalnie! Obrzęk bardzo złagodniał, chłodek zadziałał nawet nieco przeciwbólowo. Oczywiście, nawilżenie także było odczuwalne, ale w tych okolicznościach doprawdy doceniłam funkcję chłodzącą :)

Maska pachnie jaśminem i to nie tylko podczas aplikacji, ale także w trakcie trzymania jej na twarzy da się wyczuć jej mocniejszy zapaszek. Dla fanek nut kwiatowych spodoba się z pewnością. Serum jest rzadkie, ale dobrze rozprowadza się na twarzy (a zanim przykleję materiał mam zwyczaj cienką warstwę nałożyć na twarz, dla lepszej przyczepności).

Z innych ciekawostek - maskę przetrzymałam dłużej niż zwykle, bo około 1h i muszę przyznać, że nawet po tak długim czasie materiał nie wysechł całkowicie, po ściągnięciu maski z twarzy mogłam spokojnie mogłam przetrzeć dłonie materiałem i serum ładnie przetransferowało na ręce.

Maseczkę polecam i myślę, że jeszcze nie raz zagości w mojej kosmetyczce. Osoby z cerą suchą, wrażliwą, naczynkową - śmiało moją szukać w niej ukojenia. Mieszane, tłuste, trądzikowe - nawilżenia, o którym mimo wszystko warto pamiętać. Super Lomi Lomi :)

Prawdziwe ukojenie

Jest to jedna z moich ulubionych masek z tej serii, gdyż rzeczywiście wspaniale koi i uspokaja skórę twarzy. Po jej użyciu widać od razu efekty, skóra jest złagodzona, delikatna w dotyku, podrażnienia są "wyciszone". Zużyłam już kilka sztuk i z pewnością kupię następne. Za tą cenę, jakość jest powalająca.