Anwen, Maska do włosów niskoporowatych 'Kokos i glinka'

Anwen, Maska do włosów niskoporowatych 'Kokos i glinka'

Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.60/5

Maska do włosów cienkich, oklapniętych, bez objętości.
Pielęgnuje, jednocześnie nie obciążając włosów. Dzięki zawartości glinki i odpowiednio dobranych do porowatości aminokwasów sprawia, że włosy zyskują objętość. Kwas hialuronowy i gliceryna zapewniają im dodatkowe nawilżenie, a panthenol je wzmacnia. Maska zawiera też optymalnie dopasowane do potrzeb niskoporowatych włosów oleje: kokosowy i babassu, które działają odżywczo i poprawiają elastyczność.

bez silikonów
w słoiku
Skóra głowy
normalna, sucha i wrażliwa
regenerujące, nawilżające, dodające objętości, nabłyszczające
do włosów bez objętości, do włosów normalnych

Późne odkrycie

Maskę tą odkryłam niedawno- zdecydowanie za późno. Mam niskoporowate włosy, gładkie i lejące, lecz z tendencją do strączkowania i przetłuszczania się. Maska jest raczej w konsystencji odżywki, przed jej zastosowaniem włosy trzeba bardzo dobrze odsączyć, zwłaszcza jeśli chce się ją trzymać na głowie dłuższy czas. Zapach jest nie do końca kokosowy, ale być może wynika to z w miarę naturalnego składu. Moje włosy bardzo się z nią polubiły, po żadnym innym produkcie nie są tak miękkie, uniesione, a jednocześnie się nie puszą.

Mój hit

Maskę kupiłam najpierw w małej saszetce. Chciałam wypróbować i zobaczyć czy polubią ją moje włosy.
Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że zostanie ze mną na dłużej.
Kosmetyk jest dla mnie idealny. Jest wydajny , wlosy po użyciu są miękkie, gładkie jak po wyjściu od fryzjera. Łatwo się rozczesują , wyglądają naprawdę świetnie
Dodatkowym plusem jest zapach ( zwracam dużą uwagę na to jak pachną kosmetyki) , cena i dostępność. Mam wlosy średniej długości i niewielka ilość maski wystarczy , żeby dokładnie je pielęgnować.

Polubiłyśmy się

Maskę używam mniej więcej co dwa tygodnie, wtedy gdy włosy potrzebują odżywienia i wzmocnienia. Produkt przeznaczony jest do włosów niskoporowatych i używam, że świetnie sprawdza się na tym typie włosów.

Przede wszystkim, maska umieszczona jest w szczelnym słoiczku, wygodnym w użytkowaniu. Konsystencja maski jest kremowa, posiadający piękny zapach.
Zauważalna jest skuteczność tego produktu, ponieważ włosy są wyraźnie odżywione, zyskują objętość, pięknie pachną i są przyjemne w dotyku. Zauważyłam, że włosy są również w lepszej kondycji, dłużej utrzymują świeżość oraz są zdrowsze.

11/10

Zdjęcie włosów z mojej ikonki przedstawiają efekty użycia tej maski. Mam włosy niskoporowate, więc takie, którym maska jest dedykowana. Włosy po niej są błyszczące (a myślałam że zawartość glinki raczej je zmatowi), sypkie i takie lekkie. Do tego były dłużej świeże. Kolor maski nie jest zachęcający, tak samo jak zapach, ale można się poświęcić dla efektów

jestem mile zaskoczona

Konsystencja kremowa, biała o zniewalającym zapachu mleczka kokosowego, pięknie pachnąca, mogłabym tylko wąchać i wąchać.
Nie było problemu aby ją zmyć, a moje włosy po prostu je pokochały.
Maseczki naprawiły moje włosy, które ożyły, stały się lekko puszyste, ładnie układają się, są zdrowsze, mocne. Po użyciu kilku saszetek zakupiłam pełnowymiarowy kosmetyk, który mi służy a raczej moim włosom.

Uwielbiam ten zapach

Maska marki Anwen została zamknięta w szklanym słoiczku o pojemności 180 ml. Całkiem fajna sprawa, ponieważ kosmetyk nie osadzał się na ściankach i nie miałam problemu z jego wydobywaniem aż do samego końca. Maska posiadała jasną, kremową konsystencję, która nie przelewała się przez palce. Dzięki temu nie miałam problemów z nakładaniem jej na włosy. Maska pachniała intensywnie, raczej mieszanką glinki z dodatkiem kokosa, ale zapach bardzo przypadł mi do gustu. To ważne, gdyż utrzymywał się na włosach cały kolejny dzień po umyciu.

Maskę stosowałam co 1,5 – 2 tygodnie, więc wystarczyła mi na kilka dobrych miesięcy. Trzymałam ją na włosach 20 – 30 minut w zależności od tego, ile miałam czasu. Na nią najczęściej nakładałam czepek i ręcznik, tak aby zwiększyć efekty stosowania produktu.

Co do samych efektów stosowania: włosy rzeczywiście były bardziej miękkie i wygładzone, maska nie obciążyła włosów, poprawiła ich elastyczność i trochę wzmocniła. Ale włosy zdecydowanie nie zyskały na objętości i nie były bardziej nawilżone. No i oczywiście nie podniosły się u nasady, bo niby jak…

Jestem posiadaczką długich, niefarbowanych, niskoporowatych (albo średnioporowatych minus) blond włosów. Maskę dostałam od koleżanki na święta, z czego bardzo się ucieszyłam, ponieważ cenię markę Anwen. I nie zawiodłam się. Bardzo lubiłam ją nakładać, gdyż było to bardzo wygodne, a sam zapach niesamowicie przypadł mi do gustu. Efekty stosowania nie były może nadzwyczajne, tylko raczej delikatnie widoczne, stąd nie najwyższa opinia. Mimo wszystko polecam do przetestowania, sama bez problemu mogłabym do niej wrócić.

Niewypał

Nigdy wcześniej nie miałam włosów w tak tragicznym stanie jak po tej masce. Używałam jej na wiele sposobów, kładłam na 2 minuty, na 10 minut, w małych ilościach i dużych i zawsze efekt ten sam. Włosy są przyklapnięte do tego stopnia że nic nie mogę z nimi zrobić, nawet jak je zwiąże w kucyk czy koka to wygladają okropnie. Żal mi to wyrzucić więc chyba nada się tylko do golenia nóg.

Wykorzystała: kilka próbek

Straszna

Maska Kokos i Glinka to już kolejne rozczarowanie od Anwen. Testowałam wiele produktów tej marki i żaden, dosłownie żaden nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Szampony to jakiś dramat, a maski i odżywki nie są lepsze.

Mam włosy cienkie, łamliwe, przetłuszczające się i wrażliwą skórę głowy. Stąd wybór padł właśnie na maskę do włosów niskoporowatych. Konsystencja maski jest niby treściwa, ale kiedy zostaje nałożona na włosy, to się jakby na nich rozpływa. Większość masek natychmiast wygładza moje włosy, ta zupełnie nic z nimi nie robi. Trzymałam ją krócej i dłużej i nigdy nie sprawiła, że włosy byłyby gładkie i lśniące. Wręcz na odwrót - były tępe, szorstkie, matowe, a do tego okropnie się strączkowały i wydawały się jakby czymś obklejone. Rozczesywanie włosów po tej masce jest niezwykle uciążliwe. Zapach również nie przypadł mi do gustu, no ale ja ogólnie nie lubię owocowych, słodkich zapachów. Żałuję pieniędzy wydanych na tą maskę, okropne rozczarowanie. Jedyny plus, że można kupić próbki - ja kupiłam kilka stacjonarnie za ok. 3 zł, więc mimo wszystko nie musiałam do testów kupować pełnowymiarowego opakowania.

może być

Maska Anwen jest jednym z tych produktów, które działają, ale nie zachwycają swoim działaniem.

Maska jest średniej gęstości, nałożona na włosy, nie emulguje, dlatego trzeba jej sporo użyć za jednym razem. Przekłada się to na wydajność maski, która za tę cenę jest rozczarowująca.

Już podczas nakładania czuć zapach kokosa i prawdopodobnie trawy cytrynowej.
Po spłukaniu maski włosy są bardzo puszyste, na granicy puszenia, takie odbite od nasady. Są miękkie i sprężyste, ładnie się układają. Jeżeli chodzi o odżywienie, czy nawilżenie, jest ono słabe i czasami niestety zdarza się mocny puch na głowie. Mam włosy niskoporowate i to dla mnie niecodzienna sytuacja.

Na pewno nie kupię ponownie tego produktu, bo nie jest warty swojej ceny.

Niespelnione obietnice

Maska dostepna jest w dwóch wersjach opakowania - plastikowym i szklanym. Ja mam swoją w opakowaniu ze szkła i nie mogę mu nic zarzucić- korzysta się z niego świetnie.
Zapach maski jest bardzo kokosowy, w moim odczuciu zbyt mdły.
Konsystencja dość rzadka, mocno kojarząca się z maseczkami glinkowymi (zero zaskoczenia, w końcu to Glinka i Kokos)
Jeśli chodzi o działanie... kupując ją liczyłam na wiele: po pierwsze lubię markę Anwen, po drugie moje włosy kochają kokos i glinkę, po 3 mam niskopory i z opisu wszystko by wskazywało na to, że powinniśmy z tą maską pasować do siebie jak yin i yang.
Niestety po użyciu maski moje włosy wydają się po prostu brudne (jakby maska nie go końca chciała się spłukiwać) - nie ma znaczenia jak długo trzymam ją na głowie lub z jakiego szamponu korzystam przed nalożeniem maski - efekt jest zawsze taki sam.
Ostatecznie maska jest używana przed szamponem, ale wtedy nie widzę zadnych efektów i mam wrazenie, że bardziej sobie wmawiam, że te składniki chociaż trochę poprawiły stan tych włosów.

Świetny początek świadomej pielęgnacji

Nawet jeśli kiedyś znajdę lepszą, oficjalnie nadaję jej imię Tej, która Przekonała Mnie do Stosowania Masek na Włosy. Nigdy tego nie lubiłam, bo miałam poczucie, że obciążają mi czuprynę, ale Anwen jest inna. Nakładam to cudeńko dwa razy w tygodniu na 15-30 minut (to częściej, niż zalecają producentki, ale na razie się sprawdza). Moje włosy są krótkie, proste, gęste, z natury niskoporowate, ale po rozjaśnianiu i zabawie prostownicą mocniej porowate od ucha w dół. Z początku miałam stracha, że maska spróbuje zmienić je w tę mityczną taflę, o której mówi się, że niskopory są do niej stworzone. Ale efekt okazał się odwrotny – włosięta zyskały drugie życie, są teraz puszyste, miękkie, zupełnie nieobciążone i po prostu bajeczne w dotyku. Nawet ich kolor wydaje się głębszy i bogatszy. O niebo lepiej się układają i – co ciekawe – dłużej utrzymują skręt po prostownicy.

Maska ma też przyjemną konsystencję – leży na dłoni jak lekkie masełko i dobrze się rozprowadza, ale trzeba ją bardzo starannie spłukać, bo inaczej włosy mogą się zrobić szorstkie i matowe. Podoba mi się, że zawiera i proteiny, i emolienty, i humektanty, więc wstępnie ogarnia równowagę PEH za nas. Skład jest prosty, ale treściwy, naturalny, a do tego przystępnie opisany i na opakowaniu, i na stronie internetowej Anwen, za co cześć im i chwała :) Znak zapytania stawiam tylko przy fenoksyetanolu – konserwancie, który nie został jeszcze gruntownie przebadany. No i przy kompozycji zapachowej nadającej masce trochę nienaturalną cytrynową woń, ale to niewielka cena za kapitalne efekty. Dla mnie sztos!

Wykorzystała: kilka próbek

Fajna

Byłam przekona że ta maska będzie pachnieć typowym kokosem ale za to pachnie pięknie tropikalnymi owocami. Zapach długo utrzymuje się na włosach. Moje średnio porowate włosy po niej zwiększyły delikatnie swoją objętość ale bez dzikiego puszenia, były bardzo miłe w dotyku i delikatnie się wygładziły.