Wibo, Pro Contur Palette, Creme & Powder Shades (Paleta do konturowania)

Wibo, Pro Contur Palette, Creme & Powder Shades (Paleta do konturowania)

Zestaw zawiera kremowe podkłady, które nadadzą skórze gładkości i zakryją niedoskonałości. Podkłady posiadają bardzo dobrą pigmentację i łatwo się blendują, dzięki temu konturowanie jest trwałe i wyraźne. Prasowany róż i bronzer, zawarty w palecie podkreśli i wykończy efekt kontouring, natomiast transparentny fikser utrwali i zmatowi cerę.

Przy pomocy palety Pro Contour stworzysz iluzje idealnych kości policzkowych, kształtu nosa, złagodzisz linię żuchwy, kierując się zasadą – ciemny odcień chowa i zmniejsza, natomiast jasny powiększa i uwypukla można nadać wyrazistych kształtów swoim rysom twarzy.
Paleta dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych light i dark.

kremowe

Skład jest w trakcie moderacji.

• Odcienie Kremowe / Cream Shades: Ethylhexyl Palmitate, Polyethylene, Mica, Polymethyl Methacrylate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Silica, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, [+/-]: CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491. Odcienie prasowane / Pressed Shades: Mica, Talc, Boron Nitride, Silica, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, [+/-]: CI 77891, CI 77491, CI 77499, CI 77492, CI 15850.

3/5

Długo szukałam paletki do konturowania na mokro, skuszona promocja zakupiłam ja. Po przeczytaniu recenzji byłam jednak zdystansowana i leżała w mojej szufladzie kilka miesięcy. A dzisiaj? Nie wyobrażam sobie bez niej makijażu. Niektórych korektorów czy pudrów które tam są nie używam - roz pełniący funkcje rozswietlacza, biały prasowany puder często zważał mi cały makijaż. Najczęściej używam brązowego korektora w kremie oraz prasowanego i najjaśniejszego korektora i to jak najbardziej mi wystarcza

na początek może być

Posiadam paletke w wersji light, kupiłam ją z polecenia koleżanki w zeszłym roku. Sama w sobie paletka jest poprawna, dobrze się z nią pracuje kiedy zaczyna się przygodę z konturowaniem. Plusem w paletce jest piękny róż, który utrzymuje się jakoś na 9 godzin. Daje delikatny blask i wygląda bardzo delikatnie i łagodnie. Matowy bronzer również na plus. Produkty kremowe raczej przeciętne, da się osiągnąć ładny efekt, ale nie robią większego wrażenia. Zdecydowanym minusem paletki jest ten transparentny puder (fixer - jak jest napisane z tyłu paletki), który zostawia białe plamy i bardzo rozjaśnia twarz, mimo niewielkiego nałożenia produktu.

Fajny do nauki konturowania, ale nietrwały.

Zestaw kupiłam w zeszłym roku podczas jednej z promocji -55% w Rossmannie. W podstawowej cenie nie zdecydowałabym się na zakup, szczególnie teraz po miesiącach testowania. Zużycie pokazuje dokładnie, w jakim stopniu przypadł mi do gustu ten zestaw. 1/6 bardzo mi odpowiada, reszta raczej zbędna. Niemal do zera zużyłam sypki bronzer. Pozostałe 5 kosmetyków posiadają śladowe oznaki użytkowania. Paletka ma dość spore rozmiary, zajmuje drugie tyle, ile moja kosmetyczka. Dlatego też używałam jej tylko w domu, na wyjazdy szkoda było mi miejsca. Kremowe kosmetyki są dość mocno napigmentowane i gęste. Dlatego też trzeba się podszkolić, aby nie zostawiać nieestetycznych plam. Róż ma świetny odcień, jednak ściera się momentalnie. Fixera używam na co dzień z innej marki, więc ten został nietknięty. Sypki bronzer towarzyszył mi niemal codziennie. Podstawową wadą jest bardzo słaba trwałość, nawet przy zastosowaniu utrwalacza do makijażu. Po powrocie z pracy po konturowaniu nie było już śladu. Kolejnym minusem jest brak sypkiego rozświetlacza. Bawiłam się w konturowanie kilka razy, do zdjęcia daje radę, jednak do codziennego użytku nie polecam. Strata czasu, a efekt bardzo krótkotrwały. Niestety nie kupię tego produktu ponownie, gdyż dla mnie jest po prostu bezużytecznym gadżetem. Zdecydowanie korzystniej jest stworzyć swoją własną paletkę z ulubionych pozycji.

Wszystko to, co potrzebne do konturowania

Pro Contour Palette Cream & Power Shades od Wibo to propozycja palety do konturowania twarzy zawierająca, zarówno odcienie kremowe, jak i odcienie prasowane.
W palecie znajdziemy wszystko to, co potrzebujemy do profesjonalnego "wyrzeźbienia" twarzyczki:
* 3 kremowe podkłady:
- bananowy do rozjaśnienia,
- neutralny jasny do rozświetlenia,
- ciemny do konturowania
* 3 prasowane podkłady:
- róż w odpowiedniej tonacji,
- transparentny fixer do utrwalenia i zmatowienia makijażu,
- matowy brązer w kolorze czekoladki
Opakowanie ładne, proste, kartonikowe z przezroczystą "szybką" dzięki czemu widzimy zawartość paletki.
Odcienie kremowe, choć wydają się łatwe we współpracy, wcale takie nie są. Ze względu na swoją gęstą konsystencję musimy się troszkę napracować. Inna sytuacja jest z odcieniami suchymi - te już bardzo ładnie się blendują.
Trzeba jednak mieć na uwadze bardzo dobrą pigmentację, czy to w przypadku kremików, czy pudrów, dlatego lekka ręką jest mile widziana.
Co do samej jakości i trwałości produktów, to całkiem długo wytrzymują na skórze. Bardzo dobrze współgrają z innymi kosmetykami, nic się nie waży, ani nie podkreśla skórek.
Wielki plus do Wibo za dołączenie do kosmetyku papierowej ściągawki dotyczącej konturowania typów twarzy.
Cena jednak może odstraszać (kosztuje 46,99 zł), dlatego warto zapolować na nią w promocji.

Ciekawy produkt

Kupiłam go właściwie z przypadku na promocji w Rossmannie. Na początku byłam sceptycznie nastawiona - kremowe cienie w ogóle mi nie odpowiadały, ale po pewnym czasie znalazłam zastosowanie i dla nich :)
Po kolei - tego żółtego w kremie używam jako bazę pod cienie do oczu, do niczego innego się nie nadaje ze względu na bardzo żółty odcień.
Środkowy w kremie nadaje się jako delikatny rozjaśniacz, jeśli chce się uzyskać subtelny efekt, mógłby też ewentualnie służyć jako rodzaj korektora.
Bronzera w kremie trzeba używać bardzo ostrożnie, ma wyjątkowo mocną pigmentację i nawet niewielką ilość trzeba porządnie rozetrzeć.
Ogólnie z bronzerów rzadko korzystam, jeśli już to delikatnie, dlatego raczej korzystam z tego w pudrze.
Białego pudru nie używam, bo mam swój sprawdzony, ale w razie konieczności matuje okej, tylko może być dla niektórych zbyt biały i rozjaśniać niefajnie makijaż.
Róż z całego zestawu lubię najbardziej, ma ładny, ciepły kolor, można aplikować go delikatnie lub mocniej - kto co lubi.

Poza tym, pudrowych produktów można z powodzeniem używać jako cieni do powiek (zwłaszcza róż prezentuje się bardzo ładnie na powiece).

Ogólnie paletkę oceniam na bardzo dobry za cenę promocyjną, raczej nie dałabym za nią pełnej ceny. Tak do 30 zł byłoby okej, bo mamy tu bardzo różne i całkiem niezłe produkty (choć nie idealne).
Mimo to, w podróży czy kryzysowej sytuacji, tą paletką można wykonać dużą część codziennego makijażu - korektor, rozświetlacz, bronzer, róż, puder, a nawet cienie do powiek w jednym. :)
Myślę, że jest odpowiednia dla cieplejszych typów urody.

Paleta do konturowania

Używam tej palety już od pół roku, kosztuje prawie 50 zł, ale jest wydajna i starczy na długo. Ja stosuję ją na codzień, a mimo tego mam ją już dłuższy czas. Paleta posiada trzy kremowe i trzy pudrowe odcienie.
Pierwsze dwa to kremowe, jeden w kolorze żółtawym, a drugi zwykły jasny, którego używam zazwyczaj do rozjaśniania twarzy. Kremowego brązera używam jako podkład pod pudrowy brązer.
Najrzadziej używam różu, ponieważ ogólnie nie lubię róży. Jednak ma ładny, metaliczny i trochę połyskujący odcień. Biały puder utrwala makijaż, ale niestety sprawia, że staje się biały. Dlatego najczęściej stosuję ten puder jako bazę pod szminkę, idealnie przedłuża jej żywotność!

Ogólnie uwielbiam tą paletke, brakuje mi w niej tylko rozjaśniacza, by mieć pod ręką wszystkiego czego potrzebuję. Jedną z niewielu wad jest wielkość opakowania, niestety zajmuje trochę miejsca w kosmetyczce.

Dobra paleta

Kupiłam ją na promocji w Rossmanie -55% bow regularnej cenie wypada trochę drogo, ok 50 zł. Paleta okazała się być bardzo fajna, ale nie wiem czy kupiłabym ją w cenie regularnej...
Zacznę od kremowych korektoró do konturowania. Mają super pigmentację i krycie. Z łatwością tuszują cienie pod oczami i wygładzają koloryt. Jednak trzeba uważać bo przy nałożeniu większej ilości potrafią podkreślić suche skórki. Fajnie się blendują. Kolory też wypadają ok, bronzer jest chłodny.
Pudry sypkie również wypadają ok, szczególnie dobry jest bronzer. Różu nie używam zbyt często, ale faktycznie jest dość słabo widoczny po nałozeniu. Fixer jest ok, choć też rzadko go używam.
Myślę,że przy okazji następnej promocji również ją kupię.

Lubię bardzo.

O paletce do konturowania usłyszałam od koleżanki, która bardzo ją zachwalała.
Patrząc na jej makijaż i pięknie wykonturowaną twarz postanowiłam zakupić to cudo i ja rownież jestem z niej zadowolona. Używam ją na imprezy, by makijaż był bardziej profesjonalny a kontury twarzy bardziej wyszczególnione. Paletka jest bardzo wydajna, mam ją już kilka miesięcy i napewno kupie kolejny raz.

MASAKRA

Drogie i zdecydowanie nie warte swojej ceny. Całe szczęście kupiłam tą paletkę na promocji -55%. Jeśli chodzi o produkty kremowe z tej paletki to jakaś tragedia. Te dwa „korektory” nie mają krycia, a po nałożeniu pod oczy i na czoło po paru minutach ważą mi się na twarzy, bronzer w kremie nie chce się wyblendować.
Jeśli chodzi o produkty sypkie z tej paletki to wypada to lepiej. Róż jest owszem, ale ma bardzo słabą pigmentację. Ten pseudo puder transparentny bieli, nie matuje. Jedyne czego mogę używać to ten bronzer w cieniu - jest okej

bez rewelacji

Kupiłam ja z ciekawości i cale szczescie,ze na proomocji w Rossmanie. Uzylam ze 3 razy i leży...Pigmentacja rozo-rozświetalcza tragiczna, trzeba sie niezle namachac pedzlem zeby dalo to jakikolwiek efekt. Odcienie bronzerów bardzo zimne i ziemniste. Na skorze daja efekt brudu. Korektory bardzo cieżkie , u mnie sie waza i tragicznie wysuszaja skóre. Jednym slowem jak dla mnie pieniadze wurzucone w bloto.

Wolę wersję pudrową 3w1.

Moja przygoda z konturowaniem zaczęła się od palety tej samej firmy, tyle że pudrowej, byłam nią zachwycona, więc postanowiłam iść o krok dalej i wypróbować kolejne 'cudo' od Wibo, niestety mój zachwyt jednak został przy wersji pudrowej, na tej się zdecydowanie ciężej pracuje, mimo iż daje większe pole do popisu.

Opakowanie - proste, ładne i dobrze wykonane, tutaj nie mam jej nic do zarzucenia, wygodnie się z niej korzysta.

Kolory - jest i więcej niż w starszej wersji, więc sadziłam, że będzie łatwiej dobrać coś idealnego, jednak wcale tak nie jest. W wersji light palety pudrowej, korzystałam z wszystkich trzech kolorków, tu już nie każdy mi pasuje ( nie tylko pod względem kolorystycznym ).

Konsystencja - paleta zawiera zarówno wersję kremowe jak i pudrowe, co jest na plus za różnorodność w jednej paletce. Jedna jak i druga wersja ma swoje wady i zalety. Pudrowa część lekko się osypuje, na szczęście nadmiar łatwo zmieść - nie przykleja się do twarzy i nie tworzy niekontrolowanych plam. Wersja kremowa już jest mniej 'moja'. Pracuje mi się na niej ciężej. Są dosyć gęste i często mam problem z ich dobrym roztarciem.

Efekty - kolorki są dosyć mocno napigmentowane, szczególnie te kremowe, dlatego tu już trzeba uważać, aby nie narobić sobie brzydkich plam. Fajnie współpracuje z innymi kosmetykami, nic mi się nie zważyło, nie powstało też 'ciastko'.

Cena/dostępność - szafa wibo nie jest ciężko dostępna, chyba że mowa o popularności tych produktów - tu się zdarza, ze znikają szybciej niż się pojawiają. Cena regularna nie jest jakoś bardzo zachęcająca, ale na promocjach już można kupić ja znacznie taniej.

Może....

Może być. Wszystkie kolory w paletce są mocno napigmentowane, więc trzeba nakładać ostrożnie. Jedyny problem to róż. Trzeba sporo otrzeć, żeby fajnie bo nałożyć. Niestety w moim przypadku rozjaśniacz i rozświetlacz mocno podkreślają pory. Najlepszy z tego jest broker w pudrze. Oficer jest kompletnym nieporozumieniem. Bardzo bieli twarz. Jakość do ceny najgorzej nie wychodzi.