Faberlic, Air Stream [Oxiology], Balsam tlenowy

Faberlic, Air Stream [Oxiology], Balsam tlenowy

Balsam tlenowy z linii Legendarny Tlen. Dzięki wysokiemu stężeniu kompleksu tlenu balsam aktywnie poprawia krążenie krwi, odżywia komórki skóry, przyspiesza naturalny proces jej regeneracji. Przy codziennym użytkowaniu pomaga skórze walczyć z niekorzystnymi warunkami klimatycznymi i zregenerować skórę po przebytym stresie. Balsam jest również zalecany jako produkt SOS do pielęgnacji podrażnionej skóry po ukąszeniach owadów, ekspozycji na światło słoneczne, depilacji, agresywnych zabiegach w gabinecie kosmetycznym, peelingach chemicznych, mezoterapii.
Innowacyjna technologia Air Stream łączy w sobie unikalną formułę związku tlenowego Novaftem-O2 (odżywienie komórek tlenem) oraz opatentowane przez laboratorium Faberlic mikrokapsułki Tumerin (przeciwutleniacz, ochrona komórek). Z maksymalną koncentracją kompleksu 4D Target i panthenolem.
Drony tlenowe- dostarczajątlen bezpośrednio do komórek, w których dochodzi do jego wymiany na energię.
Aquaftem- dostarcza tlen z zewnątrz.
Arginina i kompleks aktywny DST-H- komponenty pochodzenia roślinnego pozyskiwane z alg wodnych. Pobudzają kążenie i dostarczają tlen do komórek od wewnątrz.
Antyoksydant Tumeron- chroni komórki przed utlenianiem.
Do wszystkich rodzajów skóry.

Nie widzę żadnych efektów stosowania.

Balsam znalazłam w jednym z Beauty Boxów dawno, dawno temu...

Niebieska tubka zamykana na zatrzask skrywa w sobie 50ml produktu. Całość w kartoniku, na którym informacje są zawarte w cyrlicy, a tylko mała nalepka jest w języku polskim i zawiera informacje o produkcie. Możemy się z niej dowiedzieć, ze ten balsam jest dobry na wszystko - "po ukąszeniach, ekspozycji na słońce, peelingu chemicznym, mezoterapii, pod krem, pod maseczkę".

Balsam ma formę lekkiego żelu o niebieskim zabarwieniu. Łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, choć początkowo może wystąpić uczucie lepkości, ale dosyć szybko znika.

Zapach przyjemny, delikatny, świeży.

Zabrałam go ze sobą na tropikalne wakacje i niestety się nie sprawdził.
Producent obiecuje ulgę po posmarowaniu nim miejsca ukąszenia, ale nic takiego nie odczułam. Jak swędziało, tak dalej swędziało, bez żadnych zmian. Bąbel również nie znikał szybciej.
Ponoć pomaga na poparzenia słoneczne i znowu nic, smarowałam sie nim po ekspozycji na słońce i prócz tego, ze podczas nakładania jest zimny, to nic nie pomagał - nie odżywiał, nie nawilżał, nie koił.
Używałam go po depilacji - znowu klapa, nie łągodził skutków maszynki, musiałam sięgać po zwykły balsam, który ze sobą zabrałam.

Po powrocie postanowiłam dać mu szansę jako serum pod krem na noc, ale tutaj, mimo codziennego stosowania, rónież nie zauważyłam wspomagania działania mojego kremu czy maseczki nocnej, wszystko działało tak samo, choć ten balsam miał zwiekszyć ich działanie.

I na tym się skończyło, balsam zbierał kurz na półce w łazience, aż ostatnio sobie o nim przypomniałam, ale jak się można domyślić, jest juz po terminie (mamy 8 miesiecy na zużycie po otwarciu), wiec ląduje w koszu i na tym moja przygoda z nim się kończy. Nie zauważyłam żadnego efektu i nie rozumiem tej jego "legendarności", jak dla mnie bubel.

Dobry jako baza pod podkład

Balsam na lekką, nietłustą, żelową i szybko wchłaniającą się konsystencję. Jest dosyć wydajny. Ja używam jako bazę pod podkład, bo szybko się wchłania i wygładza skórę. Nie należy przesadzać z ilością nałożonego kosmetyku na skórę, bo wtedy może się rolować. Zapach jest delikatny.

Zwykły balsam

Balsam o lekkiej, żelowej formule i pięknym, błękitnym kolorze.Produkt jest całkiem przyjemny w użytkowaniu, a forma żelu jest zadowalająca. Nie jest za rzadki.Zapach bardzo delikatny bardziej powiedziałabym że nawet męski.Znajduje się w małej jak na balsam do ciała tubce 50 ml.Po zastosowaniu dość szybko się wchłania ale przez pewien czas zostawia na skórze lepką warstwę.Skóra jest gładka i delikatna. Jednak innego działania tego produktu nie zauważyłam. Na plus również to że można go stosować u małych dzieci.

balsam tlenowy

zagościł u mnie na stałe - łagodzi ugryzienia owadów, super sprawdza się na poparzenia, no i ta cera po nim :) mężowi uratował popękaną suchą skórę rąk

Niezastąpiony!

Balsam tlenowy firmy Faberlic działa cuda. Radzi sobie dosłownie ze wszystkim: oparzeniami, wysypką, zadrapaniami. Nawilża skórę pozostawiając na niej warstwę ochronną która regeneruje naskórek. Już po kilkunastu minutach od nałożenia można zauważyć różnicę. Miejsce jest mniej czerwone, mniej piecze. Przyśpiesza gojenie ran. Myślę że warto mieć go w swojej kosmetyczce i jest warty swojej ceny.

Ciężki orzech do zgryzienia

Krem długo leżał u mnie na półce zanim zdecydowałam się go wreszcie użyć. W końcu postanowiłam zastosować go pod znany mi już wcześniej kosmetyk, aby sprawdzić, czy na prawdę polepsza on działanie innych produktów do pielęgnacji.

OPAKOWANIE

Krem zapakowany jest w niebieski kartonik o prześlicznym, wyrazistym odcieniu tego koloru. Grafika przedstawia cząsteczkę tlenu i mikrocząsteczki tumeriny na biało-bordowym tle, prezentuje się całkiem ciekawie i mi osobiście kojarzy się z chemią. Opakowanie kremu zdobi mnóstwo napisów w języku rosyjskim, maleńka naklejka z boku stanowi jedyną, znikomą informacje o specyfiku w języku polskim. Sam krem zamknięty jest w małej, poręcznej tubce wykonanej z miękkiego tworzywa o tej samej, niebieskiej barwie co główna część kartonika. Tubka zamykana jest na klik. Przed otwarciem krem zabezpieczony jest również sreberkiem, które zdejmujemy odkręcając zamknięcie na klik przy pierwszym użyciu.

BALSAM TLENOWY

Sam balsam tlenowy jak nazywa ten produkt producent ma formę żelową. Żel nie jest zbity ani zbyt rzadki, ma idealną wręcz konsystencję. Jego barwa jest również niebieska, ma przyjemny zapach umilający aplikację, choć jest on dość intensywny. Używam go po zastosowaniu toniku a przed kremem lub serum w zależności od potrzeb. Żel w miarę szybko się wchłania, choć trzeba dać mu chwilkę. Czy faktycznie polepsza działanie produktów? Trudno mi ocenić. Sam na pewno nie ma większych właściwości pielęgnacyjnych. Stosowane kremy i serum również nie dały spektakularnych efektów. Dzięki lekkiej konsystencji nie obciąża cery, nie zapycha. Jedyne co zauważyłam to lepsze nawilżenie skóry, ale nie jest to zasługa tylko tego żelu bo sam w sobie nie nawilża zbyt dobrze. Sam produkt jest wydajny, ale niestety słabo dostępny. Jego działanie jest raczej długofalowe i ciężko je jednoznacznie ocenić.

PLUSY:

+ lekka konsystencja
+ w miarę szybko się wchłania
+/- ładny zapach, ale nieco zbyt mocny
+ wydajność
+ praktyczne opakowanie

MINUSY
- nie zauważyłam większych zmian w efektach stosowania innych kosmetyków razem z tym produktem

Krem na smog

Kompleksy tlenowe, jakie znajdujemy w tym Balsamie są obecnie najbardziej polecanymi składnikami do walki ze stresem oksydacyjnym, wywoływanym przez zatruwające skórę toksyny ze smogu. Jest więc idealny, jako uzupełnienie pielęgnacji w najbardziej smogowej części roku, ale ...
... sam kosmetyk nie jest szczególnie komfortowy w użyciu (dla mnie, oczywiście). Nie musi to być jednak odczucie wszystkich użytkowników.
To mało nawilżający, nawet dla tłustej cery, niebieski żelo-krem. Błyskawicznie się wchłania, zostawiając uczucie suchej i ściągniętej skóry. Jest bardzo naperfumowany, choć zapach jest nawet przyjemny. Któryś z jego składników podrażnia moje oczy i wywołuje łzawienie, jeśli nałożę go zbyt blisko. Po wchłonięciu wymaga aplikacji jeszcze czegoś bardziej nawilżającego/natłuszczającego, najlepiej kremu ochronnego z filtrami anty UV/IR/VL i mamy załatwioną pielęgnację na dzień.
Jego działanie trudno ocenić, ponieważ jest niewidoczne i raczej długofalowe.
Tuba ładna i wygodna. Zamknięcie na klik. Produkt bardzo wydajny.

A legenda? Cóż ... głosi, że kosmetyki Faberlic, to wynik eksperymentów w rosyjskim wojskowym laboratorium, gdzie na potrzeby armii i działań wojennych stworzono formułę emulsji - uniwersalnego nośnika tlenu - mogącej doraźnie zastąpić krew dowolnej grupy, w warunkach szpitala polowego. Na tej bazie Faberlic opatentował swoje transportery tlenu Aquaftem i Novaftem-O2.

Latem dobrze sie sprawdził

Używałam go latem w upalne dni zamiast kremu. Dobrze się sprawdzał pod kremy BB .
Drugie jedo zastosowanie- jako środek po depilacji. Byłam zaowolona, ponieważ nie podrażniał skóry, uspokajał i łagodził.
Stosowałam go również na noc mieszając z oleistym serum. Bardzo dobrze się sprawdził.
Zapach świeży, bardzo przyjemny. Konsystencja to błękitny żel, który szybko sie wchłania .
Produkt nie jest spektakularny . Nawilża , uspokaja skórę, ale można go zastąpić innymi produktami. Czy dotlenia ? nie wiem.
Zużyłam go nie męcząc się przy nim, ponieważ to produkt wielofunkcyjny, ale raczej do niego nie wrócę .

nie sprawdził się

Nie, nie i jeszcze raz nie. Moja skóra zupełnie nie polubiła, ani nawet nie odczuła działania tego balsamu. Równie dobrze mogłam smarować się wodą. Efekt byłby podobny. Balsam nie rozbił nic, zupełnie nic na mojej skórze. Wymęczyłam strasznie opakowanie. Balsam ma ładny kolor, podobny do opakowania. Ma lekko żelowo -kremową konsystencje. Jest zimny i nieprzyjemny w nakładaniu.

Ładny tlenowy detoksykant.

Zacznę od tego, że jestem włascicielką cery mieszanej, ze skłonnością do zapychania, a czasem i przesuszania na policzkach i brodzie.

Kiedyś czytałam na temat kosmetyków zawierających kompleks tlenowy, ale ich cena była zdecydowanie ponad moja kieszeń.
Dlatego, gdy przypadkiem wpadł mi w ręce katalog online firmy Faberlic, zainteresowałam się początkowo balsamem tlenowym z linii "Legendarny Tlen".

Balsam nakładam wieczorem, po czynnościach pielęgnacyjnych, (wcześniej twarz przemywam tonikiem ze srebrem koloidalnym), gdzie ładnie nawilża i zmniejsza uczucie ściągnięcia na twarzy, co dodatkowo potęguje fakt, że przy nakładaniu jest delikatnie chłodnawy, (ma konsystencje łatwo rozsmarowywującego się, lekkiego balsamu o barwie zbliżonej do barwy opakowania).

Przy regularnym stosowaniu zauważyłam ładniejszy wygląd cery - jest jaśniejsza, taka jakby 'rozświetlona', (ale nie błyszczy), wygląda po prostu lepiej. Nie wiem czy poradzi sobie ze skóra bardzo suchą, bo choć nawliża, to nie jest to jednak spektakularne nawilżenie, a bardziej delikatne, lecz skóra po nim jest przyjemnie gładka. Na mojej cerze szybko sie wchłania i nie lepi. Zapach ma praktycznie wg mnie nie wyczuwalny.

Wydajny - wystarczy niewielka ilość by spokojnie rozprowadzić balsam na twarzy i szyi.

Nie wiem jak produkt sprawuje się pod makijażem, ponieważ stosuję go wieczorem, aby wspomagał nocną regenerację.

Nie spowodował u mnie wysypu "niespodzianek', ani nie uczulił.

Już zaopatrzyłam sie w kolejne opakowanie.

Świetny dla cery problematycznej

Ten produkt bardzo dobrze sprawdził się przy mojej problematycznej cerze . Mam problem z trądzikiem, mimo że moja skóra się nie przetłuszcza. Większość kremów powoduje u mnie masę wyprysków. Balsam tlenowy nie wywołał takiego problemu. Nie zapycha cery, nie powoduje namnażania się zmian trądzikowych. Nie jest tłusty, dobrze się wchłania. Nawilża skórę, łagodzi podrażnienia po demakijażu i napięcie. Bardzo go lubię!

zimny

Niestety krem nie jest dla mnie i moja skóra się z nim nie polubiła i na pewno nie polubi...
-zapchał mnie
-brzydko pachnie
-nawilżenie bardzo słabe
-daje na twarzy odczucie zimna
-klei się i nie wchłania
-pachnie jak pasta do zębów
-średnio wydajny