Colyfine, Curatio, Strong Moisturizing Cream for Dehydrated and Sensitive Skin (Krem do cery odwodnionej i wrażliwej)

Krem do cery odwodnionej stosujemy, gdy czujemy suchość skóry, kiedy robi się ona bardziej wiotka, zapadnięta, ale nie odnotowujemy jej szorstkości - wtedy potrzebujemy silnego nawilżenia. Ten krem jest wyjątkowo zbilansowany, ma bardzo podobną ilość nawilżających humektantów, jak i natłuszczających emolientów.
Mocznik 3% - jeden z najlepszych naturalnych czynników nawilżających (NMF) i regenerujących skórę, oleje z czarnej porzeczki i słonecznika mają właściwości łagodzące, ekstrakty z winorośli i rozmarynu mają właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, regenerujące, ekstrakt z pustynnej rośliny Imperata cylindrica długotrwale utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia naskórka, alantoina i skwalan tworzą ochronną warstwę na naskórku, wit. E. działa silnie antyoksydacyjne, zmniejsza stany zapalne, a nano srebro chroni przed patogenami i przeciwdziała fotostarzeniu.
Składniki aktywne: Mocznik 3%, winorośl balonowa, rozmaryn, imperata cylindryczna, alantoina, skwalan, wit. E, nano srebro koloidalne, olej z czarnej porzeczki, olej ze słonecznika.

Doskonały do cery odwodnionej. Efekt WOW!

Z odwodnieniem skóry borykam się od lat i jest to pierwszy krem, który nie tylko niweluje suche skórki, ale też uczucie ściągnięcia skóry. Po trzech tygodniach stosowania skóra przestała mi się błyszczeć w ciągu dnia.
Jest tak lekki, że często stosuję po nim kremy tłuste, szczególnie na noc.

Rewelacja

Dziękuję kasia489 za Twoją recenzję, dzięki niej odkryłam ten świetny wynalazek. Naprawdę dobry krem dla odwodnionej skóry w rozsądnej cenie, a o to trudno. Mam mieszaną mocno odwodnioną cerę i bardzo trudno mi znaleźć skuteczny produkt, ten spełnia wszystkie kryteria.

EDIT: Muszę niestety odjąć gwiazdkę za wydajność - krem skończył się po nieco ponad miesiącu, co jest dość słabym wynikiem na 50 ml.

godny polecenia cerom odwodnionym

Stosuję krem regularnie, codziennie rano od trzech miesięcy, a to u mnie oznacza, że produkt spisuje się bardzo dobrze. Moja odwodniona skóra to potwierdza.
Przede wszystkim krem nie jest ciężki, nie zatyka porów, nie wywołuje wyprysków i nie powoduje przetłuszczania się cery (a moja jeszcze ma do tego tendencje). Przypudrowany (Ecocera puder ryżowy) pozostawia skórę matową cały dzień. Owszem, krem pozostawia na skórze warstwę filmu, ale naprawdę nie jest ona problemem i pisze to osoba, której często ten efekt przeszkadza. W wypadku tego kremu film mi nie przeszkadza. Ponadto makijaż dobrze się trzyma, nie roluje, nie ściera.
Najważniejsze to oczywiście działanie. Od kiedy zrozumiałam i uświadomiono mi, że mam cerę odwodnioną, wypracowałam sobie kolejne kroki pielęgnacji, które pomagają mi się o nią zatroszczyć. Każdy kolejny ma przede wszystkim pomóc mojej skórze i każdy kolejny powinien być intensywniejszy. Zaczynam więc od toniku, następnie wklepuję lotion nawilżający (Galenic), następnie serum (Dermedic nawadniający) i krem. Ostatni etap musi być oczywiście odpowiednio dobrany, to nie może być zwykły krem nawilżający. Musi posiadać aktywne składniki, które zapobiegają utracie wody i pielęgnują odwodnioną skórę. Krem z Colyfine spełnia swoją rolę zadowalająco. Pozostawia skórę miękką i mocno nawilżoną oraz zabezpieczoną przed utratą wilgoci. Efekt widoczny jest już po aplikacji, a po kilku tygodniach stosowania stan cery jest widocznie ulepszony, przede wszystkim w kierunku nawilżenia. Ponadto wydaje mi się, że skóra w mniejszym stopniu ulega uszkodzeniom, podrażnieniom, a z tym również się zmagam.
Krem ma typową, kremową konsystencję. jest koloru białego. Dobrze się wchłania, ale, jak już wspominałam, pozostawia lekki, lecz nie drażniący film.
Schowany jest w białej, minimalistycznej tubce otwieranej na klapkę, na której również stoi. Tubka nie jest zbyt miękka, ale idealnie pozwala dozować odpowiednią ilość kosmetyku przez lekkie naciśnięcie, ale jednocześnie nie ryzykujemy wylania zbyt dużej ilości produktu. I nie ma takiej potrzeby, bo kremu nie trzeba zbyt dużo. Jest wydajny (po trzech miesiącach jest chyba jeszcze z połowę tubki). Trudno ocenić zużycie, bo opakowanie nie jest przeźroczyste. Cena jak najbardziej do przyjęcia, przynajmniej dla mnie. Nie należy do najtańszych kosmetyków, ale działa świetnie i jest wydajny.
Wieczorem dodaje do kremu dwie krople skwalanu (a później jeszcze już na skórę ulubiony olejek). Wiem, że skwalan znajduje się już w kremie, ale dodanie tego składnika okazało się dla mnie genialnym pomysłem, który wzmacnia działanie kremu.
Oczywiście chcę przetestować jeszcze inne kremy do cery odwodnionej (mam kilka na swojej liście), ale w razie porażki wiem, że już trafiłam na kosmetyk, który działa.