Fresh&Natural, Regenerujący orzechowy balsam do ciała

Fresh&Natural, Regenerujący orzechowy balsam do ciała

Bogata mieszanka masła shea, masła kakaowego i olei roślinnych – z pestek winogron, migdałowego i arganowego, ma właściwości regenerujące i uelastyczniające. Witamina B5 koi podrażnienia. Masło nawilża i chroni już od pierwszego użycia, pozostawiając skórę miękką i jedwabistą w dotyku. Otulający orzechowy zapach pokocha każdy.
- Masło kakaowe zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, chroniąc zewnętrzną warstwę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Uelastycznia skórę i poprawia jej kolor. Bogate w polifenole zapobiega powstawaniu wolnych rodników.
- Masło shea posiada naturalny filtr UV (SPF 3-4). Jako antyoksydant hamuje proces powstawania wolnych rodników, a także działa wpierająco w leczeniu stanów zapalnych skóry. Dzięki zawartości witamin A, F oraz alantoiny regeneruje naskórek.
- Olej z pestek winogron nawilża i chroni skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dzięki dużej zawartości witamin i antyoksydantów nadaje zdrowy kolor i blask skórze. Zawarty w oleju wapń zapobiega rozpadowi włókien kolagenowych odpowiadających za elastyczność skóry.
- Olej ze słodkich migdałów zawiera kwas oleinowy, linolowy oraz witaminy: A, B1, B2, B6, D i E. Olej migdałowy stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Używanie regularnie kosmetyków z tym składnikiem nawilża skórę.
- Olej arganowy wykazuje silne działanie wygładzające i ujędrniające – poprawia elastyczność i jędrność skóry, wspomaga odnowę komórek, przeciwdziała procesom starzenia się skóry i powstawaniu rozstępów, a także regeneruje naskórek. Oprócz tego chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi - regeneruje, przyspieszając gojenie ran, oparzeń i pęknięć skóry.
Produkt konserwowany witaminą E oraz ekologicznym konserwantem certyfikowanym przez ECOCERT.

w słoiku
Struktura
bogate
pianka
>250ml
balsamy

Cudowny zapach!!

Zapach tego kosmetyku (zwłaszcza jesienią/zimą) jest cudowną terapią dla zmysłów!! Bardzo fajny balsam, jednak nie nazwałabym go balsamem. Konsystencja bitej śmietany, wchłania się dość szybko (jak weźmiemy więcej to zostawia tłustą powłokę). Nie jest to typowy balsam, nazwałabym go raczej lżejszym masłem do ciała (to tak dla osób, które nie lubią tłustych konsystencji).

Działanie: Odżywia skórę, zostawia na niej lekki film ochronny (w zależności ile nałożymy), pozostawia skórę gładziutką. Fajnie sprawdza mi się jako kuracja nocna na dłonie (na dzień zdecydowanie zbyt ciężki).

Zapach: CUDOWNY!! Nie wiem do czego go porównać, kojarzy mi się z kinder bueno :D Jest bardzo przyjemny, słodki i aż chciałoby się zjeść!

Cena: Kupiłam akurat w promocji, więc cena bardzo spoko. Co do regularnej to zależy co kto lubi :) Jeśli lubicie prosty skład (szałowych i niespotykanych składników bym tu nie szukała) i apetyczne masło-balsamy to bierzcie w ciemno! Myślę, że fajna opcja na prezent dla miłośników masełek :)

Toż to cudo!!

Jaki to cudowny balsam-niebalsam!
Już na starcie urzeka zapachem - naturalny orzechowy aromat masła shea jest podbity dodatkową nutą orzechową co daje urzekający, delikatny i apetyczny zapach balsamu.

Kolejny cud to jego piankowo-musowa konsystencja. Najchętniej nabierałabym dłonią balsam i nabierała. Takie to przyjemne uczucie i doznanie!! I poważnie, pod wieczór już zaczynam myśleć, kiedy w końcu pójdę pod prysznic a po nim użyję balsamu.

Przez konsystencję trochę kojarzy mi się z musami Nacomi/Biolove ale ten z Fresh & Natural jest przyjemniejszy w użyciu i mniej tłusty. Fajnie topi się na skórze, ale nie tak do końca. Nie topi się do konsystencji tłustego, ciężkiego oleju, jak właśnie te z Nacomi/Biolove a do delikatnego kremu, czy może bardziej emulsji?

Skóra jest po nim idealnie nawilżona, a jaka gładka jeszcze na drugi dzień!

Smarowanie się tym balsamem to sama przyjemność i choć przez krótką chwilę po nałożeniu skóra jest nieco tępa to po szybkim wchłonięciu jest miękka, gładka, nie tłusta i nie klei się.

Dla mnie to hit!

Numer 1

Ten balsam kupiłam "z winy" Czarszki, która zachęciła mnie swoim opisem tego produktu - miał pachnieć Nutellą i cudownie nawilżać. O ile Nutellą nie pachnie dla mnie ani troszkę, to po żadnym innym stosowanym wcześniej balsamie nie doznawałam takiej ulgi. Moja skóra, jeśli nie jest odpowiednio nawilżana, potrafi być skrajnie przesuszona (w grę wchodzi nawet delikatne łuszczenie się, a nawet pękanie). Wiele balsamów nie dawało sobie z tym rady (między innymi Dove, Palmer's coconut itd), jednak dla Fresh&Natural nie był to problem. Powinnam uprzedzić, że po użyciu zostawia na mojej skórze lekko tłustą warstwę, jednak użyty na noc wchłania się całkowicie (lub częściowo wyciera w pościel - wybierzcie dowolne). Kolejny aspekt za który go kocham to konsystencja pianki. Uwielbiam moment, w którym zanurzam w nim palce, a dzięki tej piankowej strukturze jest bardzo wydajny (od maja do sierpnia zużyłam 1 opakowanie 250 ml, jedno 500 ml), przy czym warto wspomnieć, że nie smaruję nim chyba tylko twarzy. Co do zapachu - na pewno orzechowo-chemiczno-deserowy, ale Nutelli tam nie czuję (a zwłaszcza wtedy, kiedy porównuję te zapachy słoik obok słoika). Opakowanie jest solidne, mimo że plastikowe (nie obawiam się upadku produktu). Niestety często zraża mnie do niego cena, ale po długiej walce i tak kupuję kolejne opakowanie, bo wiem, że warto.

średniak

Balsam nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mam duże wymagania od tego typu produktów, gdyż oczekuję długotrwałego nawilżenia bez uczucia tłustości.
Balsam dziwnie pachnie - słodko - ale nie orzechami, więc jeśli komuś na tym zależy, będzie rozczarowany.
Ma przyjemną i dobrze rozprowadzającą się piankową konsystencję i jest wydajny.
Niby się wchłania i nie bieli, ale pozostawia na skórze dziwnie gumowatą warstwę, co nie jest dla mnie komfortowe.
Z nawilżaniem i regeneracją szału nie ma. Trzeba smarować się codziennie, gdyż nie daje długotrwałego uczucia nawilżenia, jak chociażby balsam resibo.

Cudowny i skuteczny

Zacznijmy od tego, że nie cierpię smarowania się balsamami i nie przepadam za jadalnymi zapachami ;)
Tego jednak spróbowałam i przepadłam! Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką konsystencją, a działanie przeszło moje oczekiwania.

5/5

Balsam ma naturalny skład. Bardzo odżywczy. Pomimo bogatego składu ma zaskakującą formułę. Przypomina delikatną piankę, albo bitą śmietanę. Pierwszy raz spotkałam się z taką konsystencją balsamu.
Pachnie cudownie, mocno i naturalnie, jest to zapach orzechów, zapach Monte.
Szybko się wchłania, zapach długo się utrzymuje.
Po użyciu skóra jest dobrze nawilżona, odżywiona i gładka.