Nutka, Szampon chroniący kolor włosów `Czarna porzeczka i białe kwiaty`

Został stworzony do codziennego mycia i pielęgnacji włosów i skóry głowy po rozjaśnianiu, koloryzacji i innych zabiegach fryzjerskich negatywnie wpływających na kondycję włosów i naskórka. Starannie dobrane, delikatne substancje myjące oraz ekstrakty w połączeniu z kompleksem zmiękczającym i wygładzającym łuskę włosa sprawią, że włosy zyskają blask, gładkość i miękkość. Dodatkowo zawartość aktywnego składnika ochronnego zapewni dłuższe utrzymanie koloru. Bogata formulacja składników pozwala cieszyć się codzienną pielęgnacją skóry głowy bez nadmiernego obciążenia włosów.

Nutka, Szampon chroniący kolor włosów `Czarna porzeczka i białe kwiaty`

Zasadniczo unikam szamponów w których występują pochodne SLS i SLES, a tutaj mamy jego łagodniejszą wersję - Sodium C14-16 Olefin Sulfonate. Poza tym szampon nie ma soli, którą z pielęgnacji włosowej wykreśliłam całkowicie, nadaje się więc idealnie ze swoim łagodniejszym detergentem do użycia jako konkretne oczyszczenie od czasu do czasu. I do takiego celu właśnie go używam.
Włosy umyję nim raz na miesiąc. Dobrze się pieni, łatwo spłukuje i pięknie pachnie. Nie podrażnia skóry głowy, nie „spiera” keratyny po keratynowym prostowaniu (ale podkreślam, że stosuję go ok. raz na miesiąc ze względu na łagodniejszą pochodną SLES). Co do chronienia koloru, trudno mi powiedzieć. Kolor prędzej czy później wypłukuje się z włosa (ja koloryzuję henną) więc żaden szampon nie zapewni nam tego, by kolor przyczepił się do włosa na wieki wieków. Na pewno jednak nie zauważyłam by bo jego użyciu kolor schodził szybciej. Ładnie się pieni, łatwo spłukuje. Moje włosy bardzo ten szampon tolerują i z przyjemnością spróbuję inne z tej serii. Na pewno jednak nie zauważyłam jakiegoś spektakularnego oczyszczenia. A tego raczej oczekiwałam po szamponie z pochodną SLES. Przyznam, że jestem nieco zaskoczona. Na pewno mogę więc stwierdzić, że szampon jest bardzo łagodny. I myślę, że spokojnie nadaje się do częstszego używania.
Widziałam szampony w drogerii Vica, ja kupiłam w sklepie z akcesoriami dziecięcymi. Ładna szata graficzna i charakterystyczna tubka przykuły moją uwagę. Po analizie składu, kupiłam od razu. Ciężko na polskich półkach znaleźć dobry oczyszczacz bez największych zdzieraczy i soli. Ponadto jest to produkt polski. Cena niska jak na taki szampon – dostałam go za ok. 12 zł. Zapach zdecydowanie tutaj wygrywa. Wydajność dobra. Gęstość i dobre pienienie się produktu sprawia, że nie musimy za jednym użyciem wylać pół tubki. Polecam spróbować, bo to dobry, bezpieczny, polski szampon.

Pachnąca Nutka

Markę Nutka odkryłam całkiem niedawno i muszę stwierdzić że sprawdza się rewelacyjnie. Szampon posiada dość poręczną tubkę, przyjemnie pachnie a co do skuteczność też nie mam zastrzeżeń. Włosy są dobrze oczyszczone, nie puszą się są lśniące i wygładzone.

Piękny zapach

Szampon to kolejne miłe zaskoczenie od marki Nutka. Pierwsze co najbardziej zwróciło moją uwagę to obłędny, porzeczkowy zapach, taki trochę cukierkowy, przypominający mi dzieciństwo. Pomimo swojego naturalnego składu bardzo ładnie się pieni i rozprowadza na włosach pozostawiając je miękkie w dotyku i łatwe do rozczesania. Mam problem z wrażliwą skórą głowy, ten szampon jest dla niej idealny - nie powoduje jej wysuszenia ani łupieżu.

Zaskakująco dobry

Mam ekstremalnie suche, kręcone, wysokoporowate włosy. Wymagające silnego nawilżania i natluszczania, większość protein im nie służy. Ten szampon mnie wręcz zaszokował. Czyści delikatnie, włosy są domyte ale nie przesuszone. Śliskie wręcz. Pierwszy szampon,po którym mogłam w awaryjnej sytuacji zrezygnować z maski/odżywki, czego zwykle nie robię, a włosy wyglądały bardzo przyzwoicie. Pięknie pachnie, solidnie się pieni. Zdecydowanie bardzo dobry produkt dla włosów zmęczonych farbowaniem i rozjasnianiem.