Duetus, Krem do twarzy na dzień

Średnia ocena: 4.90/5

greenline-sklep.pl
Średnia ocena: 0.00/5

zobacz więcejzwiń

Lekki krem na dzień przeznaczony do codziennej pielęgnacji, o właściwościach matujących. Zawiera bogaty w witaminy olej z pestek winogron, a także regulujący wydzielanie sebum i pracę gruczołów łojowych olej konopny. Ekstrakt z korzenia łopianu w połączeniu z witaminami E i B3 oraz węglem aktywnym to silny kompleks składników antyoksydacyjnych, zabezpieczający skórę przed negatywnym wpływem środowiska i działaniem wolnych rodników. Znany ze swoich właściwości naturalny olejek eteryczny z tymianku działa oczyszczająco i odświeżająco.

Tylko dla tłustej cery

Krem ma lekką konsystencje która łatwo rozprowadza się na twarzy. Zapach kremu jest delikatny, lekko ziołowy. Wchłania się błyskawicznie co jest ogromnym plusem. Cera po zastosowaniu jest aksamitna i wygładzona. Krem mocno matuje i nie wyświeca się w trakcie noszenia. Bardzo dobrze współgra z różnymi podkładami, nie rozwarstwia ich. Dla osób z cerą mieszaną lub normalną może być za mało nawilżający. Idealnie sprawdza się na gorące dni. Mnie osobiście nie zapycha ale ma w składzie dużo olejków które mogą być problemem dla niektórych cer. Polecam osobą z tłustą cerą, napewno się sprawdzi.

Idealny dla tłustej cery

Naturalny skład to główny atut tego kremu :) Opakowanie jest tradycyjne, konsystencja typowa (nie za rzadka, także dobrze się z tym produktem współpracuje). Zapach może być dla niektórych problemem, bo jest naprawdę mocny, ale mi to akurat nie przeszkadza. Krem mnie nie uczulił, ani nie podrażnił, nie zapchał. Brak uczucia ściągniętej skóry i suchości. Wchłania się idealnie, pod makijażem zachowuje się bardzo w porządku. Faktycznie ilość wyprysków się zmniejszyła, a buzia była czystsza - zmniejszył się mój problem z zaskórnikami. Na pewno powrócę do tego kremu! Bardzo fajny krem w niskiej cenie :)

Krem

Bardzo lekki, uniwersalny krem do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Zapach przyjemny, ziołowy, nie za intensywny. Krem po nałożeniu pozostawia skórę dobrze nawilżoną i matową na niemalże cały dzień (u mnie jest to totalny rekord, bo przy innych kremach skóra wyświecała mi się już po 2h od aplikacji) Zdecydowanie polecam do cer mieszanych i tłustych!

Hit dla cery mieszanej

Ten krem jest produktem wartym każdej złotówki. Mam cerę mieszaną, z tłustą strefą T oraz zaskórnikami. Jeśli chodzi o matowanie - to jest kwestia sporna. Uczucie zmatowienia skóry faktycznie jest. Wizualnie jednak jest to minimalne działanie, jednak nie jest to dla mnie wielki minus. O dziwo zapach mi się podoba, to takie siarko-podobno coś. Produkt jest piekielnie wydajny. Na opakowaniu widnieje zapis, aby zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia, jednak w moim przypadku zostałoby jakoś 1/3 kremu. Mam wrażenie, że wyciszył moją skórę. Moja cera uwielbia olej konopny, więc z tym kremem bardzo się pokochałam.

Nie matuje

Kupiłam go gównie z polecenia dziewczyn, jako krem pod podkład mineralny w proszku. Miał przedłużać trwałość makijażu i matowic skórę, a również dbać tym samym o tradzikowa mieszana cerę.
Po kilku zastosowaniach puściłam w świat dalej.
Nie spełniał moich oczekiwań. Prócz tego że skóra po użyciu i wchłonięciu się kremu byla matowa, to już po nałożeniu podkładu i chwili, mat jakby puszczał. Makijaż warzyl się i wyswiecal w takiej samej intensywności i czasie co bez tego kremu. Całe szczęście że wchlanial się bardzo szybko i nie robił problemów z rozprowadzaniem minerałów.
Nawilzenia bądź też wpływu na podrazniona tradzikowa skórę również nie zauważyłam, działania na sam trądzik również nie.
Byłam w stanie pominąć fakt jego okropnego zapachu, który trzymał się na skórze zbyt długo, gdyby tylko działał. I robił to co powinien. Nie robił. Trudno.

Genialnie matuje!

Dawno nie spotkałam kremu, który by tak znakomicie redukował świecenie się skóry! Daje efekt matu, ale uwaga najlepiej zaczyna dzialac po jakichś 2 tygodniach tzn. nie daje tylko chwilowego matu, ale działa prawdziwie seboregulująco. Dzięki matowi cera sprawia wrażenie bardziej świeżej, gładkiej. Zapach i szarawy kolor nie zachwycają, ale zdecydowanie wolę kosmetyki o dobrym, naturalnym skałdzie niż perfumowaną chemię.

Super matuje skórę

Jest to jeden z moich ulubionych kremów na dzień. Szybko się wchłania, ładnie matowi skórę (nie wysuszając jej). Jest wydajny , w przystępnej cenie. Dobrze nawilża. Na noc niestety zbyt lekki więc nadaje się tylko na dzień. Trzeba też zwrócić uwagę na zapach, który jest bardzo specyficzny, wręcz bym powiedziała, że krem śmierdzi, na szczęście zapach nie utrzymuje się zbyt długo na skórze ( w przeciwieństwie do nocnej wersji). Zdecydowanie polecam

Nie dla mnie

Kupiłam krem pod wpływem przeczytanych tutaj recenzji. Niestety, ale ja ich nie podzielam.
Mam cerę tłustą, ale i wrażliwą i naczynkową (niezłe kombo, prawda?). Nie potrzebuję wielkiego nawilżenia.
Ten krem miał nawilżać, matowić i regulować wydzialanie sebum. Nie nawilża, matowi na jakąś godzinę, może lekko reguluje wydzielanie sebum. Ale przede wszystkim nie kupię go ponownie, bo powodował u mnie nieznośne uczucie ściągnięcia skóry.
Dodam jeszcze, że po pewnym czasie starałam się stosować go np. jedynie na czoło i nos albo co drugi dzień i niestety też mnie irytował. Dodatkowo po 2 miesiacach od otwarcia zaczął wysychać.

PS. W zestawie jest patyczek do nakładania, taki jak do lodów. Po co on potrzebny? Chyba lepiej umyć wcześniej ręce, bo i tak się je myje niż myć po każdym razie ten patyczek. Dla mnie to bez sensu.

Duże rozczarowanie

OCZEKIWANIA
Kupowałam ten krem z myślą o jego bracie - -kremie na noc, który się rewelacyjnie sprawdził jako krem na dzień! Miałam nadzieję, że będzie ciut lżejszym jego odpowiednikiem na lato.
Niestety stało się inaczej.

Krem jak i jego odpowiednik na dzień ma dość lekką teksturę, jest umieszczony w palstikowym opakowaniu z odkręcanym wieczkiem z dołączoną szpatułką. Ma również dość mocny zpach siarki/asfaltu/sfermentowanych ziół i bardzo dobry naturalny skład, ale ciut gorszy niż u jego nocnego odpowiednika. Łatwo się rozprowadza, jednak zdecydowanie gorzej się wchłania. Pozostawia dość tłusty film na skórze, jakbym masłem się wysmarowała. Co zdecydowanie przeczy obietnicom producenta. Nie zawsze dobrze współgra z każdym serum, może się rolować. Po kilku godzinach, skórę mam ochotę po prostu umyć. Nie zauważyłam dużego nawilżenia/odżywienia. Nie zapchał mnie jednak, nie spowodował uczulenia. Krem jest dość wydajny - wystarcza na 2 miesiące spokojnie. Makijaż trzyma się słabo na nim, po paru godzinach zaczyna spływać.

PODSUMOWANIE
Warty do wypróbowania, ale proszę nie sugerować się obietnicą matu i nawilżenia.

Nie przekonał mnie

Mam cerę tłusta , wiec postanowiłam zaopatrzyć się w jakiś krem matujący a ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii o marce Duetus to wybór padł na ten krem. Niestety, okazał się średniakiem.
Krem ten ma lekką konsystencje. Dobrze i szybko rozprowadza się na twarzy. Nie maże się, nie smuży. Zostawia blask na skórze a przecież miał być to krem matujący. W ciągu dnia również nie wpływa na zmniejszenie świecenia się skory. Jak dla mnie to jego nawilżające właściwości tez nie są duże. Plus za to, ze nadaje się pod makijaż. Jest tez wydajny. Nie potrafiłam go wykończyć, a ze nic mi nie dawał to postanowiłam rzucić go w kąt. Zapach jest delikatny nie tak jak jego kolegi na noc.
Opakowanie wygodne, dodatkowo zapezpieczone w srodku folią, wiec mamy pewność, ze nikt go nie zmacał.
Jak dla mnie ten krem za wiele nie robi. Mocny średniak, którego nie mogę polecić. Znam lepsze kremy w niższych cenach.

krem złoto

Bardzo dobry na dzień, przy suchej skórze w niektórych miejscach na twarzy wystarczy rozprowadzić krem, poczekać aż częściowo wchłonie się i „przyklepać” :) jest bardzo ekonomiczny, starczył mi na 3 miesiące. Ma specyficzny zapach - niektórzy go pokochają, inni znienawidzą, kwestia przyzwyczajenia. Nie pozostawia uczucia lepkiej skóry - dobrze wchłania się i matuje. Zauważyłam poprawę cery po używaniu, krem ratował mnie wiele razy przed nagłymi suchymi miejscami na twarzy. Nie podrażnił ani nie uczulił. Ładnie zgrywa się z tonikiem z tej samej serii, chętnie do niego wrócę ❤️

Nowy KWC

Teraz ma chyba zmienione opakowane. Słoiczek jest szklany, pokrywka aluminiowa, a kartonik papierowy - idą w eko. :)

Dodatkowo dołączony jest patyczek do nabierania kremu, dzięki czemu nie wkładamy paluchów do słoika z kremem.

Pomógł mi bardzo, wyciszył trądzik. Nie jest ciężki - nadaje się pod makijaż. Czasem nawet używam go na noc. W połączeniu z peelingiem enzymatycznym 3 enzymy z Tołpy uratował moją cerę.