KWC LogobyWIZAŻ logo

Kupi ponownie: 77% osób
    Mikmal
    15 lutego 2019 o 18:30
    5 / 5
    Klasyk nad klasykami, jednak to nie jest taka od co sobie zwykła pomadka, uważam, że jest to jeden z moich najlepszych dotychczas tego typu kosmetyk kolorowy... Idealna pod każdym względem.
    Jak to w świecie wizażu, czytamy, edukujemy się i poprzeczkę podnosimy coraz wyżej. W zasadzie nic nowego nie wnoszę- oczywista sprawa. I w sumie założeniem tego portalu jest fakt budowania w nas świadomości, edukacji- najzwyczajniej rzecz ujmując nauka wsłuchiwania się w potrzeby... Zwał jak zwał dzisiaj kilka słów na temat pomadki M.A.C. Kosmetyk kolorowy- jak wiadomo. Zaopatrzyłam się w niego przed samym końcem 2018 roku. Wówczas w szale świątecznej bieganiny w Douglasie natrafiłam zupełnie nieświadomie na promocje tej marki. Do zakupów za ponad 200zł klient otrzymywał w gratisie pomadkę. Tak właśnie stałam się szczęśliwą posiadaczką tego kosmetyku. Jak wiadomo producent oferuje swoje pomadki w wielu wydaniach. Mamy do wyboru m.in. pomadki matowe, satynowe, mniej lub bardziej połyskujące. Ja, zaś w swojej ofercie mam wydanie satynowe. Odcień, który ocenia tj. 102 BRICK-O-LA . Zaś tłumacząc kolor językiem pisanym may tutaj do czynienia ze wspaniałym odcieniem ciemnej fuksji napakowanej po brzegi maleńkimi drobinkami obłędnie połyskującymi na ustach. Jeśli mowa o sprawach czysto technicznych, których w żadnym razie nie można pominąć. Pomadka od nowości zapakowana jest w czarne kartonowe pudełeczko. Zaś w środku czarna klasyczna pomadka z zatyczką i minimalistycznym designiem. Typowa prostota, która jest niezwykle elegancka. Pośrodku srebrny pasek i w tym samym odcieniu logo producenta. Skuwka bardzo dobrze się zamyka, czy raczej zatyka. Zatyczka w torebce, czy kosmetyczne nie spada. Świetnie dopracowane wszystko. Widać, że mamy do czynienia z produktem na wysokim poziomie. Pomadka bez najmniejszego problemu wykręca się i odwrotnie. Sztyft z nowości ścięty, ostry bardzo dobrze wyprofilowany. Każda nawet niewprawiona osoba poradzi sobie z łatwością pięknie zarysować i uwydatnić swoje usta. Kolejnym istotnym punktem jest trwałość. Pomadka bez najmniejszego problemu z łatwością sunie po wargach aplikując formułę na usta. Użytkuję ją dość intensywnie już drugi miesiąc. Nie ma mowy o żadnym przesuszeniu ust. Moje wargi są w jak najlepszej kondycji. Jeśli chodzi o trwałość nie jest to wydanie typowe dla nie do zdarcia matu. Po np jedzeniu konieczne jest poprawienie makijażu ust, co jak dla mnie jest oczywiste. Kolor pięknie połyskuje na ustach, zwraca uwagę do tego nie przesusza warg. Podsumowując pomadkę z M.A.C. uważam za najlepszą z jaką dotychczas miałam styczność pod względem pigmentacji, podejścia producenta do pielęgnacji ust, jakości opakowania i efektu jaki daje na ustach- IDEAŁ. Chętnie rozszerzę swoją ofertę o nowe odcienie...
    Zalety:
    • *szeroka gama kolorystyczna, jak również odsłon pod jakimi można dobrać produkt dla siebie- maty, połyski każdy znajdzie swój ideał,
    • *świetny efekt na ustach, piękny naturalny połyskujący kolor,
    • *przy regularnym stosowaniu nie przesusza ust- ba wręcz uważam, że są w dużo lepszej kondycji, zero suchych skórek, żadnych przesuszeń,
    • *solidnej jakości skuwka, zatyczka jak również piękne minimalistyczne opakowanie,
    • *formuła aksamitna, z łatwością sunie po ustach,
    • *mocno na pigmentowana formuła, aksamitna zarazem trwała,
    • *plusem uważam również trwałość pomadki i efekt połysku, który pozostaje na ustach przez długi czas,

35 osób uznało tą opinię za pomocną
    KamaKarmel
    25 czerwca 2021 o 10:27
    5 / 5
    M.A.C., Lipstick to klasyczne wydanie pomadek które mieszczą się w klasycznym, czarnym opakowaniu z logo firmy. Posiadam Smoked Almond (nazwa odrazu zabiera mnie do orzechów które uwielbiam jeść), która na ustach wpada w kolorystykę różowo-brązową, nie jest to ciemny brąz który nasuwa się na myśli parzonych migdałów ze skórką. Konsystencja jest masłowa wiec nie ma problemu z aplikacja, lecz ich pigmentacja jest tak intensywna, że potrzebujesz zaledwie jednej warstwy, by pokryć całkowicie swoje usta. Unikam bardzo intensywnych podatek bo są kłopotliwe w aplikacji jak i nie można z nimi wiele zadziałać jeśli chcemy mieć delikatniejszy odcień w ciagu dnia a na wieczór coś mocniejszego, ale tutaj producent o wszystkim pomyślał. Maślana konsystencja aplikuje sie idealnie, odcień Smoked Almond jest idealny na dzien jak i na wieczór. Kremowa konsystencja Smoke Almond praktycznie rozpływa się na ustach w momencie ich dotknięcia A intensywna pigmentacja oszczędza nam czas bo potrzebujemy zaledwie jednej warstwy by usta były w pełni nasycone kolorem. Co więcej nie potrzebujemy poprawek, pomadka towarzyszy nam przy lunchu jak i przy kawie, naturalnie kolor schodzi nie podkreślając żadnych lini na ustach. Strzał w 10
    Używa produktu od:miesiąc

24 osób uznało tą opinię za pomocną
    Medea05
    6 marca 2024 o 23:23
    3 / 5
    Wszystko super, tylko trwałość marna
    Jak czytam recenzje tej pomadki to się zastanawiam czy nie jestem za surowa dla niej. Ale potem próbuje innych i się utwierdzam w przekonaniu że mam rację. Ta kultowa pomadka jest idealna pod każdym względem OPRÓCZ trwałości. To tak w skrócie ;) Long version Mam kolor velvet teddy. I to jest taki mocno przygaszony róż jakby z pomarańczowym akcentem? Bardzo ładny kolor, pięknie współgra z moją urodą. Opakowanie - eleganckie, proste, dobrze wykonane. Szminka od nowości ścięta, bardzo ale to bardzo przyjemnie się nakłada. Idzie jak masełko po ustach przy czym sztyft się nie ‚farfocli’ I trzyma formę więc super. Pigmentacja? Złoto. Raz przejedziesz, usta w 100%pokryte. Nie zostawia uczucia ściągnięcia czy wysuszenia co jest rzadko spotykane. Cudo. Cuuudo. Tu rozumiem wszystkie zachwyty Ale trwałość? Ta pomadka nie schnie. Zostawia ślady po 5 minutach. Po 10 też. I po dwudziestu. I po godzinie. A po 2-4h jej nie ma- zależy co i kiedy pijecie. Pod tym kątem rozczarowanie na maxa. To nie jest tania pomadka, spodziewałam się więcej :( Trochę szkoda że nie jest idealna, tak bardzo na nią liczyłam!

22 osób uznało tą opinię za pomocną
    TaMagdalena
    14 kwietnia 2024 o 21:16
    4 / 5
    Duża gama kolorystyczna, dobra na codzień, ale nie zastyga
    Potrzebowałam jakiejś pomadki na codzień, w różowym odcieniu. Nie mogłam się zdecydować, więc kupiła dwa odcienie: - Mehr - chyba najbardziej popularny - dość intensywny różowy odcień z fioletowymi podtonami. Mam wersję pełnowymiarową. - Please Me - ładny jasno - różowy odcień. Mam wersję mini Formuła - pomadka ma kremową konsystencję, łatwo się rozprowadza na ustach. Wykończenie - kremowe, na pewno nie matowe. Trwałość - do pierwszego posiłku. Zostaje na szklance podczas picia i ogólnie zjada się w ciągu dnia. Żeby zwiększyć jej trwałość, najpierw nakładam pierwszą warstwe, odciskam na chusteczce i dokładam drugą warstwę. Ogólnie polecam za ładne kolory. Ale jak wykończę oba opakowania, poszukam czegoś o większej trwałości.
    Zalety:
    • + szeroka gama kolorystyczna
    • + wykończenie
    • + łatwość w użyciu
    • + można budować intensywność
    Wady:
    • - mała trwałość
    • - regularna cena

2 osób uznało tą opinię za pomocną
    Zakatek_beauty
    6 marca 2024 o 23:43
    Klasyk - uwielbiam
    Jak to mac - tu chyba nie trzeba się zbyt mocno rozwodzić, eleganckie opakowanie. Przyjemna aplikacja i noszenie produktu na ustach. Z łatwością sunie po wargach pozostawiając na nich przepiękny kolor, który bardzo dobrze się utrzymuje! Pigmentacja jest REWELACYJNA, satynowa i głęboka. Niezwykle przyjemnie się ją nosi, jest jak nasze usta - nie czuć że ja mamy. Zdecydowanie muszę pomyśleć o poszerzaniu swojej kolekcji w kolejne kolorki! ♥️

Betiix
    28 lutego 2024 o 11:03
    Dobra
    Posiadam szminkę tej firmy nr 301. Szminka ma ładny kolor,ale mam zastrzeżenia co do jej trwałości. pomadka dość szybko się "zjada" co u mnie jest minusem. Lubię pomadki trwałe,ale ta z Mac niestety do takich nie należy. Cena dość wysoka nijak się ma do jakości. Przyjemny, delikatny zapach i smak pomadki. Ładne opakowanie. Kolor ładny.
    Zalety:
    • Kolor
    • Smak i zapacj
    Wady:
    • Trwałość

d_t_b
    25 lutego 2024 o 11:07
    4 / 5
    Lustre to moje ulubione wykończenie ...
    i to ono u mnie zawsze triumfowało. Lata temu miała ogromną fazę na MACa i szminki do ust. Próbowałam, szukalam tych swoich ulubionych i tak zostalam przy dwóch. Wsztstkie w tonacji brudnego różu są stworzone dka mnie :) Kolor Plumful - ciemniejsza, bardziej wyrazista i intensywna wariacja różu z fuksją(?). Kolor Syrup - brudny roż z tonami brązu i pomarańczy(?). Ładny, wyrazisty nudziak. Obie mają piękny połysk. Są lekkie i dość trwałe. Nie aż tak trwałe by mialy zrewolucjonizowac cos w tej kwestii :) ale są na tyle dobre, że warto ivh doswiadczać. Opakowanie klasyczne dla MAC. Opakowanie w kształcie naboju. :)

Tina_recenzuje
    30 stycznia 2024 o 19:53
    5 / 5
    Szminka, która wznosi makijaż na inny poziom
    Kultowa szminka od MAC. Długo wahałam się nad jej zakupem. Szczerze mówiąc nie wierzyłam, że jest tak idealna, jak ją malują... W końcu kupiłam ... I przepadłam ???? Mój odcień to Velvet Teddy. ▪️Nawilża usta ▪️Łatwo rozprowadza ▪️Piękny kolor ▪️Świetna pigmentacja ▪️Satynowe wykończenie ▪️Długo się utrzymuje ▪️"Zjada się" równomiernie ▪️Nie czuć jej na ustach ▪️Delikatny przyjemny zapach Bardzo polecam! ❤️

Gabsonik123
    26 stycznia 2024 o 18:56
    Słynny klasyk
    Słynna pomadka MAC. Zawsze chciałam ją przez to posiadać i w końcu się udało:) Posiadam wersję satynowej pomadki w ładnym bordowo-marmurkowym kolorze. Pomadka jest dosyć miękka,konsystencja bardzo przyjemna, delikatnie nawilża usta, pozostawia na nich elegancki blask. Trwałość jednak nie jest aż tak powalająca. Szata graficzna wszystkim znana :) Cena No nie jest najniższa. Jednak marka też musi kosztować. Warto zakupić i spróbować ale osobiście nie wiem czy ponownie bym zakupiła,przynajmniej tą satynową wersję.

Kas95
    19 stycznia 2024 o 16:10
    Świetna jakość
    Pomadki z maca znam od dawna i mam swoje trzy ulubione kolory: faux, mehr i Velvet Teddy. Gdy mi się któraś kończy to dokupuje nowa sztukę. Mają świetna konsystencje i ładnie wyglądają na ustach nie podkreślając suchych skórek.

4 osób uznało tą opinię za pomocną
    Hell_Katrin
    6 stycznia 2024 o 19:20
    5 / 5
    Faux (satynowa) to moja ulubiona, do której zawsze wracam. Mojej mamy też :)
    Przede wszystkim - dla mnie dobór koloru szminki powinien pasować najbardziej do typu urody. Naprawdę, po latach używania bardzo wyrazistych szminek i pomadek przekonałam się, że mi, jako "zgaszonemu" typowi pasują najbardziej właśnie lekko zgaszone kolory, w ubraniach i w makijażu. Szukałam idealnej szminki dla siebie na codzień, i tak Faux została moim ulubieńcem. A jako że moja mama ma ten sam typ urody, dałam jej ją w prezencie i też jej od tamtej pory używa. To ważne, bo ja jestem po 30tce, moja mama bliżej 60tki, więc potrzebuje większego nawilżenia i dość ciężko jej dogodzić, jeśli chodzi o kolor i rodzaj kosmetyku, a ten jest świetny. Gdybym szukała tańszego zamiennika Faux, uderzyłabym bardziej w kierunku kredek z Golden Rose - tam będziemy według mnie najbliżej koloru, ale nie wykończenia. No, chyba że skorzystamy z któryś kremowych pomadek w płynie (pamiętam, że takie były, niestety nie pamiętam już ich oferty). Ale do rzeczy - dla mnie Faux wygrywa kolorem i wykończeniem - jestem fanką tych satynowych, które nie podkreślają tak bardzo suchych skórek i dają poczucie komfortu używania. Przy tym trwałość jest naprawdę bardzo dobra jak na, wytrzymuje co najmniej kilka godzin, nawet przy jedzeniu i piciu (no, chociaż może wtedy wypadałoby ją poprawić chociaż trochę :D). Jest też bardzo wydajna, to jedna z niewielu szminek, które faktycznie zużywam do końca, a w zależności od stopnia zużycia, nową Faux kupuję raz na 1,5 roku-2 lata (i serio mam nadzieję, że mieszczę się w PAO, ale nigdy nie zauważyłam, żeby coś innego się z nimi działo). Opakowanie jest trwałe, mimo tak długiego noszenia w torebce i w kosmetyczce wcale się nie niszczy i działa bez zarzutu (no, może logo mac schodzi z wewnętrznej części, ale mi to nie przeszkadza). Na zdjęciu załączam zdjęcie satynowej Faux w porównaniu z Mehr, która jest matowa - szukałam czegoś odrobinę ciemniejszego na wyjścia. I tutaj muszę przyznać, że o ile Mehr jest trwalsza (typowe dla matowych wykończeń), tak nie jestem fanką tego efektu. Satyna wypada nieproporcjonalnie lepiej i jeśli znajdę w przyszłości lepszy kolor w satynie, to go wybiorę. I ten typ wykończenia najbardziej polecam, ale oczywiście, co kto lubi :)
    Zalety:
    • + trwałość
    • + szeroka gama wyboru kolorów
    • + satynowa nie wysusza ust
    • + dostępne wersje mini - szkoda, że nie ma w tym rozmiarze mojej ulubionej Faux
    Wady:
    • +/- oczywiście mogłaby być tańsza, ale dla mnie jakość i jej wydajność zupełnie to rekompensują
    • - nie pamiętam, czy MAC jest cruelty-free. Jeśli mam możliwość, wybieram kosmetyki nietestowane na zwierzętach

6 osób uznało tą opinię za pomocną
    Nittka00
    24 grudnia 2023 o 8:08
    5 / 5
    Kolejna świetna pomadka od M.A.C.
    Dla wielu kosmetykomaniaczek pomadki M.A.C. to absolutny hit - również i mnie urzekły. Pomadka Mehr (608), to kolejny świetny produkt marki. Piękny odcień mający matowe wykończenie, dobrze się rozprowadza i świetnie trzyma na ustach - zrobiła na mnie tak dobre wrażenie, że to właśnie nią malowała mnie kosmetyczna na mój ślub :). Jak przystało na pomadkę od M.A.C., ma porządne, estetyczne i minimalistyczne opakowanie . Kolejnym plusem jest delikatny i ładny zapach. Superprodukt, który upewnił mnie w tym, że jeszcze nie jedna pomadka tej marki znajdzie się w przyszłości w mojej kosmetyczce.
    Zalety:
    • - odcień
    • - trwałość
    • - matowe wykończenie
    • - wydajność
    • - zapach
    • - opakowanie
    Wady:
    • brak

kasiekm17
    29 listopada 2023 o 12:09
    5 / 5
    Jest to lepsza z pomadek jakie miałam. Przyjemnie się ją rozprowadza na ustach. Podoba mi się jej konsystencja, dzięki czemu mam wrażenie, że delikatnie pokrywa warstwą koloru moje usta. Usta są odżywione i miłe w dotyku. Jeśli chodzi o trwałość to jest całkiem trwała jak na szminkę. Chociaż wiadomo, że podczas jedzenie lub picie będzie się trochę ścierać. Jedyny minus to cena.
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

Kamila_Julia
    28 września 2023 o 18:55
    Może być
    Mam kilkanaście kolorów szminek z MAC, ale cięzko mi powiedzieć czemu, pewnie z powodu kolorystyki tylko :D chociaż trwałość i cena jest na minus. Uwielbiam kolory Stone i ich nudziaki których nie znajdzie się w innych szminkach i chyba za to je cenie. Ostatnio na urodziny znowu nałożyłam Ruby Woo i again rozczarowanie bo starła się po godzinie, pomadka longstay z golden rose by wytrzymała....tak tylko mówię ;)
    Zalety:
    • Kolorystyka
    • Tylko oni maja tak piękne nudziaki
    • Zapach mega
    • Opakowanie
    Wady:
    • TRWAŁOŚĆ!!! :((((

kinguuula26
    27 czerwca 2023 o 23:24
    5 / 5
    Szminkowy GRAL od dekady!
    Nie wniosę tutaj za wiele, gdyż szminki Mac obecnie nie mają równych konkurentów. Od wielu lat królują na szerokim rynku kosmetycznym. Jasne, że są inne fajne szminki drogeryjne i te bardziej ekskluzywne, ale Mac jest tutaj swoistą ostoją łączy te dwa światy. Mam wiele kolorów i konsystencji i zawsze, ale to zawsze jak myślę o kupnie nowej szminki myślę o MACu. Kicham za: -duży wybór kolorów -konsystencje - różne -styl i jakość opakowania - promocje w Mac, które pozwalają kupić szminke w przyzwoitej cenie jak na produkt tej klasy Tutaj poprostu wszystko się zgadza i trudno innym markom dorównać MACowi. Mam nadzieję, że nadal systematycznie będą dochodzić kultowe kolory i że marka będzie podążać za trendami. Ostatni wybór padł na już kultowy kolor: Twing i bardzo się polubiliśmy ;)

NataliaS_H
    13 czerwca 2023 o 15:54
    Klasyk!
    Wiem, że obecnie na rynku można kupić naprawdę świetne pomadki za ulamek ceny tej. Jednak ta ma coś w sobie, że wracam do niej regularnie. Testowałam wiele wersji i wykończeń, zarówno matowe jak i lustre. Kiedyś moim ulubionym wykończenie był czysty matt teraz raczej wybieram kremowe. Jednak to się zmienia, dużo też zależy od koloru. Ale ogólnie oceniając już sam produkt, to po prostu jest Świetny. Gama kolorystyczna jest ogromna! Nie wiem czy jakaś marka w tym momencie może z nimi konkurować. Do tego opakowanie w kształcie naboju które było podrobione przez nie jedną markę. To jest coś co trzeba po prostu przetestować na własnych ustach. Pewnie działa to trochę efekt placebo, w końcu mac więc musi być wyjątkowo. Jednak to po prostu dobra pomadka. Trwała, pigmentacja zależna od wykończenia ale z reguły bardzo dobra. Uwielbiam! Nie zliczę ile sztuk zuzylam ale spokojnie powyżej 30. Ulubiony kolor na ten moment to faux i red rock

Nathaliee85
    5 maja 2023 o 20:48
    4 / 5
    Dobra pomadka, ale nie lepsza od niektórych szminek za kilkanaście złotych.
    Ja totalna szminkomaniaczka, dopiero kilka miesięcy temu zdecydowałam się na zakup tej kultowej już w końcu pomadki i to w wersji travel i szczerze mówiąc bardzo podoba mi się takie mniejsze opakowanie kosmetyku, które można wrzucić do torebki czy torby podróżnej. Jeśli zdecyduję się na inne odcienie recenzowanej to będą to właśnie jejpodróżne pojemności, chyba że trafię na 'swój' kolor to wtedy pełnowymiarówka trafi do mojej kosmetyczki. Kupiłam wersję matte w kolorze Please Me 611. Jest to po prostu zgaszony róż. Bardzo twarzowy zresztą. Szminka sunie gładko po ustach pokrywając je w stu procentach kolorem. Pozostawia na wargach matowo- satynowe wykończenie i jest komfortowa w noszeniu. Podkreśla co prawda czasem suche skórki, więc należy ją nakładać na wypielęgnowane usta, wtedy prezentuje się na nich bardzo dobrze. Odciśnięta po nałożeniu chusteczką oraz lekko przypudrowana ( ja z każdą szminką tak właśnie się obchodzę) wytrzymuje na nich bardzo długi czas i nie straszne jej picie czy lekkie jedzenie, ale konfrontacji z tłustym rosołem czy pączkami z lukrem już raczej nie przetrwa w nienaruszonym stanie:) Ogólnie jest to naprawdę dobra szminka, ale szczerze mówiąc pomadki chociażby z Avon za kilkanaście złotych sprawują się u mnie podobnie. Niemniej jak już wspomniałam wcześniej chętnie zaopatrzę się w jeszcze kilka odcieni recenzowanej w wersji podróżnej , bo świetnie sprawdza się podczas wyjazdów no i jest już pomadką kultową :)

17 osób uznało tą opinię za pomocną
    kosmetiklovers
    25 lutego 2023 o 18:50
    minimalistyczny klasyk
    Kiedyś MAC był tą marką trudno dostępną, dla profeslonalistów, więc kupno mojej pierwszej szminki to była wielka ekscytacja. Zdecydowałam się na dwa kolory Diva oraz Whirl. Obydwie są w matowym wykończeniu i obdywie już kupiłam po raz drugi. Znakomite jakościowo produkty, dłuotrwale utrzymują się na ustach i nie ścierają się szybko. Także nie przesuszają ust jak to jest w przypadku innych matowych, trwałych produktów. Planuję kupić także w innych odcieniach.
    Zalety:
    • trwałość
    • pigmentacja
    • minimalistyczne, porządnie wykonane opakowanie
    Wady:
    • cena

5 osób uznało tą opinię za pomocną

Produkty podobne