Eveline, Matt My Day, Mattifying Foundation Long Lasting Formula 12 H (Długotrwały podkład matujący)

Podkład Matt my day to lekki podkład matujący o niezwykłych właściwościach nawilżających. Zapewnia matowy efekt makijażu oraz umożliwia stopniowanie krycia.
Zawarte w formule kompleks nawilżający oraz cermaidy wspomagają naturalne nawilżenie skóry, niebiesko-zielone algi działają detoksykujaco, wygładzają zmarszczki i ujędrniają skórę, poprawiając jej elastyczność.
Wyciąg z owoców granatureguluje wydzielanie sebum, zamyka pory oraz redukuje oznaki starzenia się skóry.
Nowoczesny składnik anti-pollution chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Podkład zawiera również filtry UVA/UVB.
Dodatkowym benefitem jest nowoczesna tubka z pompką umożliwiającą wygodną aplikację.

Podkład Matt my day występuje w czterech odcieniach:
01 - Ivory
02 - Natural
03 - Vanilla Beige
04 - Beige

Rozczarowałam się

Chyba trafiłam na jakiś feralny egzemplarz, ponieważ praca z pompką była gorsza niż w przypadku testera. Sam w sobie podkład też nie był jakiś rewelacyjny. Po kilku tygodniach stosowania moja twarz zaczęła znowu się świecić, trwałość średnia ogólnie nie wiem do końca co sądzić na temat tego podkładu nie był ani dobry ani zły. Był przeciętny.

Totalny średniak

Do jego zakupu skusiła mnie fala pozytywnych recenzji na yt oraz bardzo ładny, żółtawy odcień najjaśniejszego odcienia, co w podkładach drogeryjnych zdarza się baaardzo rzadko. Niestety, nie podzielam ów zachwytu.

Podkład ma bardzo dziwną konsystencję- jest gęsty, topornie rozprowadza się na skórze (używam gąbeczki). Przez to nie jest wydajny, bo muszę nałożyć go znacznie więcej niż pozostałe podkłady.

Kryje słabo. Co prawda faktycznie można je zbudować, ale raczej do średniego . Przy zbyt dużo nałożonej ilości zaczyna wyglądać brzydko, nie stapia się ze skórą. Niestety ciemnieje, więc trzeba uważać przy zakupie na dobór koloru jak i również na dokładanie go miejscowo na twarz, żeby nie narobić plam (mnie się parę razy zdarzyło- w pracy mam bardzo dobre światło i niestety wszystkie jego mankamenty wyszły na jaw).

Nie zauważyłam również właściwości nawilżających, tym bardziej "niezwykłych''. Przy cerze mieszanej przetłuszczającej się w strefie T potrafi utrzymać mat do 5-6 godzin. Mnie to nie przeszkadza, przynajmniej zaczyna wyglądać bardziej naturalnie na buzi. Niestety nie jestem zadowolona z jego wyglądu na koniec dnia. Twarz jest zdecydowanie ciemniejsza niż była rano, wygląda na zmęczoną. Najczęściej używam go z lżejszymi, jaśniejszymi podkładami.

A, jeśli chodzi o opakowanie- z pozoru bardzo praktyczne- tubka z pompką, wygląda estetycznie. Niestety pompka czasem lubi się zacinać albo "pluć" podkładem. Przy mniejszej ilości podkładu o wiele prościej jest ją odkręcić i wydobyć produkt ze środka.

Podsumowując: Zużyję do końca, ale więcej go nie kupię. Szkoda.

Ekstra

Mam skórę mieszana z niedoskonalosciami i podkład idealnie sprawdza się do mojej skóry. Uzywam odcienia 02 i sprawdza mi się bardzo dobrze.Krycie ma średnie jednak to mi wystarcza po za tym bardzo dobrze matuje i stapia się ładnie że skóra. Jest trwały i nawet pod koniec dnia wygląda dobrze na twarzy.Bardzo ładne opakowanie z elementami złotego koloru i czerni. Jedyny problem to pompka ktora nie zawsze działa co bywa bardzo irytujące.

Kupię ponownie

Podkład mam od niedawna jednak bardzo fajnie się polubiliśmy z moja skóra, wiadomo ze nie można od podkładu oczekiwać nie wiadomo czego skoro pielęgnacja jest słaba, wiec u mnie bardzo fajnie się sprawdził nie jest on podkładem który doskonale zakryje niedoskonałości, jednak jako dzienniaczek super

nie najgorszy ale nic specjanlego

Zakupiłam na fali zachwytów na youtube i niestety jak dla mnie podklad nie stapia się ze skórą, bardzo łatwo schodzi, nie matuje skóry, ma dziwna konsystencję kolory utleniaja się dosyc mocno. Jeśli chodzi o plusy to opakowanie i dozownik, cena, dostępność

Fajny

Podkład jest bardzo wydajny, fajny i super Matuje, dużo kolorów jest do wyboru, cena jest w miarę niską warta zakupu , nie zmywa się tak szybko jest mega super

Średni

Kupiłam z polecenia Maxi. Mam cerę mieszaną.
Na początku byłam zachwycona. Podkład ma jedno z najlepszych opakowań czyli pompka plus tubka tutaj strzał w dziesiątkę. Kolory są całkiem fajne dla mnie 01 jest idealny aczkolwiek mógłby być bardziej żółty niż neutralny ale się czepiam.
Podkład na buzi wyglada bardzo ładnie, świeżo i naturalnie ALE nie jest to wykończenie matowe przynajmniej nie na mojej mieszanej cerze. Krycie ma raczej małe do średniego (w ostateczności). Ja sobie podkładów nie żałuje jeśli chodzi o ilosc :D wiec mi to krycie wystarcza.
To co mogło pójść nie tak?
Niestety przez konsystencje podkładu i brak zastygania nawet po przypudrowaniu nie jest zbyt trwały. Mogłabym mu wybaczyć gdyby chociaż ścierał się ładnie niestety tak nie jest. Raczej nie jestem zadowolona z wyglądu mojej twarzy po całym dniu noszenia go.
Jest okej ale u mnie bez szału.

Najgorszy jaki miałam

Zakupiłam ten produkt po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii, ale niestety był to błąd. Opakowanie kremu jest bardzo ładne ale w moim odczuciu pompka jest trochę niewygodna, pojemność podkładu jest standardowa czyli 30 ml, ale miałam wrażenie, że tubka była wypełniona do samego końca. Podkład jest matujący co widać wyraźnie na twarzy. Trzeba bardzo szybko z nim pracować ponieważ szybko zastyga i potem jest nie do ruszenia. Podkład jest bardzo kremowy i było mi ciężko nałożyć go czy to gąbeczką czy pędzlem. Już po zaczęciu pracy z nim tak zapchał gąbkę, że dalej już nie mogłam nic zrobić, plus do tego nie mogłam tego doczyścić. Podkład na mojej twarzy nawet pod bardzo dobrą bazą ciasteczkował i powstawały smugi. Po nałożeniu pudru było tylko gorzej, wyglądało to strasznie. Podkład ten mam w kolorze 03, jest to ładny odcień żółtego akurat tym pasował do mojej skóry, nie zauważyłam żeby podkład oksydował.

Niestety NIE

Ładne opakowanie i funkcjonalna pompka sprawia, że podkład może zostać zużyty do ostatniej kropli. Kosmetyk ma przyjemny zapach i dość gęsta konsystencja. Pomijając, fakt że testowany podkład był dla mnie za jasny to kosmetyk się u mniejsze totalnie nie sprawdził. Podkład dosyć mocno kryje ale źle mi się go nakładało na twarzy. Strasznie zapychał pory, wchodził w zmarszczki i źle to wyglądało na twarzy. Ponadto tworzył u mnie przebarwienia. Efekt matowienia byk mierny

Przyzwoity

Podkład z kategorii raczej tych średnich bo ani nie jest rewelacyjny ale też krzywdy nie robi.
Kolor 01 dla bardzo bladych osób raczej się nie nada, ale wieki plus za to że ma żółte tony.
Moim zdaniem producenta poniosło z tym długotrwałym matem, owszem kilka godzin buzia wygląda ładnie ale później wymaga ponownego pudrowania.
Podkład ma dosyć lekkie krycie i niestety nie można go budować. Natomiast wygląda bardzo naturalnie na skórze i ładnie się blenduje.
Duży minus za opakowanie, mogłoby się wydawać, że jest super bo ma pompkę, ale nie. Problem w tym że ta pompka ma mikro rurkę, która zasysa produkt, i żeby nabrać podkład w jakikolwiek sposób musi on być pompką do dołu przez co łatwo wybrudzić wszystko w koło.

Bez rewelacji

Bardzo szybko się wyświeca. Gdy stosuję go na twarzy solo, wygląda strasznie. Zaczęłam mieszać go z innym matującym podkładem, a ten traktowałam jako rozświetlający dodatek, czyli zupełne przeciwieństwo opisu producenta. Jak dla mnie - porażka.

Meh..

Upolowałam go na promocji na próbę. Mam skórę mieszną, która sporadycznie przetluszcza sie w strefie T. Pierwsze wrażenie było pozytywne,ponieważ najjaśniejszy podklad z gamy jest jaśniutki, beżowy i dość neutralny. Bardzo ładnie wyglada nałożony gabeczką, bez problemu zgrywa się z pozostałymi produktami do makijażu twarzy. ALE.. Jeśli kupuję podkład matujący i producent taki właśnie efekt oferuje to właśnie na to liczę. Rozumiem, że podkład drogeryjny i przystępny cenowo być może nie będzie na mur beton. Jednak po dosłownie 2-3 godzinach moja strefa T jest widoczna z kosmosu mimo, że przy innych podkładach (nawet stricte nawilżajacych) zaczyna wyświecać się o ile w ogóle - po dobrych 6-8h. Jestem zawiedziona,ponieważ zapowiadał się fajnie.