Cien, Food For Skin, Maska-peeling + maska-peeling enzymatyczny do twarzy

Cien, Food For Skin, Maska-peeling + maska-peeling enzymatyczny do twarzy

Dwa różne zabiegi do stosowania jednocześnie na twarz.
Vegan friendly.
Min. 90% składników pochodzenia naturalnego.

Oczyszczenie z białą glinką i rozmarynem. Maska-peeling do twarzy - głęboko oczyszcza i peelinguje skórę. Redukuje niedoskonałości i zaskórniki. Matuje i reguluje wydzielanie sebum Poprawia wygląd i koloryt skóry.
Sposób użycia: Nanieś grubą warstwę maski-peelingu na oczyszczoną strefę T (czoło, nos, broda), omijając okolice oczu. Pozostaw na 15 minut. Zmyj.

Blask z papają. Maska-peeling enzymatyczny do twarzy - złuszcza i oczyszcza skórę. Wygładza jej nierówną powierzchnię i szorstkość. Wspiera regenerację skóry i poprawia jej elastyczność. Pozostawia skórę promienną i rozświetloną.

dojrzała, normalna, sucha, wrażliwa, tłusta
wygładzające, regenerujące, oczyszczające
w saszetce
klasyczne

Walka o piękno w 2 Saszetki

Cien, będący marką dostępną w Lidlu, proponuje dwuetapową maskę-peeling z serii "Food For Skin." Oto moje spostrzeżenia po użyciu produktu.

Opakowanie i Konsystencja:
Produkt dostarczany jest w dwóch saszetkach, z których jedna zawiera maskę-peeling z białą glinką i rozmarynem, a druga maskę-peeling enzymatyczny z papają. Oczyszczający peeling ma konsystencję białej pasty z drobinkami, podczas gdy peeling enzymatyczny jest w formie żelowej. Niewątpliwie jednym z minusów jest opakowanie w saszetkach, co może być mniej ekonomiczne. Jedna saszetka zawiera bowiem więcej produktu niż potrzeba na jedno użycie.

Przyjemny, delikatny

Skład:
Składniki obu masek zawierają zarówno pozytywne, jak i kontrowersyjne składniki. Na plus można zaliczyć obecność gliceryny, wyciągu z liści rozmarynu lekarskiego, białej glinki, wyciągu z owoców papai oraz papainy. Warto jednak zauważyć, że obie masek zawierają kontrowersyjne składniki takie jak talk czy Sodium lauryl sulfate.

Działanie:
Pierwsza doskonale oczyszcza i odświeża twarz, redukując jednocześnie nadmiar sebum. Skóra staje się mniej błyszcząca, co jest zauważalne po zastosowaniu. Druga maska wygładza skórę, nadając jej lekki blask.

Podsumowanie:
Mimo pewnych kontrowersji związanych z niektórymi składnikami, dwuetapowa maska-peeling "Food For Skin" od Cien dostarcza kompleksową pielęgnację. Warto jednak rozważyć, czy opakowanie w saszetkach odpowiada osobistym preferencjom, czy może wolałabyś produkt w bardziej ekonomicznej formie.

Produkty dobre tylko zamysł trochę nie jasny

Kosmetyki są dobre zarówno pod kątem działania, jak i konsystencji i zapachu. Jedyny problem mam z nimi taki, że nie do końca rozumiem po co one są. Na opakowaniu jest pokazane, że glinka powinna iść na czoło, nos i brodę, a peeling na policzki. Sęk w tym, że tego produktu jest za dużo żeby dało się go zużyć na raz w ten sposób, co oznacza, że później trzeba trzymać otwarte opakowania do niewiadomo kiedy, żeby je zużyć później. A raczej żadnemu kosmetykowi nie służy stanie otwartym zbyt długi czas, już a szczególnie glince. Jeśli potraktujemy to jako dwie osobne maseczki na całą twarz to problem jest taki, że jak kupuję jedną to konieczne muszę kupić drugą po mimo faktu, że mogę na przykład jej w ogóle nie potrzebować.

Całkiem dobre maski.

Lubię kosmetyki Cien, więc jakiś czas temu kupiłam dwie wersje tych podwójnych masek. Tym razem jest to wersja z maską-peelingiem i maską-peelingiem enzymatycznym.
Mamy tutaj dwie połączone saszetki. Na opakowaniu znalazłam informację, że można użyć każdej z nich na konkretną partię twarzy jednocześnie lub osobno i ja tak właśnie zrobiłam. Każda z tych saszetek wystarczyła mi na dwa użycia.
Jako pierwszą wybrałam maskę-peeling z białą glinką i rozmarynem. Jest białego koloru, ma gęstą konsystencję jak glinka i delikatny, przyjemny zapach. Zawiera maleńkie drobinki, które czuć przy nakładaniu.
Nałożyłam ją na ok. 15 minut na oczyszczoną skórę. Po czasie zastygła, czułam lekkie pieczenie, ale nie było bardzo uciążliwe.
W składzie tej maski mamy m.in. perlit, glicerynę, białą glinkę, ekstrakt z rozmarynu (tonizuje, łagodzi).
Maska przeznaczona jest do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza do tej pozbawionej blasku. Po jej zmyciu skóra była bardzo dobrze oczyszczona, podziałała właśnie tak jak peeling. Cera była bardziej matowa, pory mniej widoczne. Trudno stwierdzić czy podziałała na niedoskonałości i poprawę kolorytu, bo użyłam jej tylko dwa razy. Jednak nie zauważyłam żeby podrażniała i powodowała wysyp nowych niedoskonałości.
Druga saszetka to maska-peeling enzymatyczny z papają. Ma żelową konsystencję, jest prawie przezroczysta, ma jednak kolor lekko żółtawy. Pachnie bardzo ładnie, to zapach tropikalny, może właśnie papai.
W jej składzie mamy m.in. glicerynę, ekstrakt z papai (oczyszcza, rozjaśnia, ujędrnia), ekstrakt z ananasa.
Maskę nałożyłam na ok. 15 minut. Nie zastygła, ale tutaj również czułam lekkie pieczenie.
Też przeznaczona jest do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza tej pozbawionej blasku.
Dobrze oczyszcza skórę i delikatnie ją złuszcza. Skóra była po niej wygładzona i jakby też trochę bardziej rozświetlona, pory były mniej widoczne.
Obie maski dobrze się spłukiwały, choć na tę z glinką musiałam poświęcić troszkę więcej czasu.
Obie też sprawdziły się całkiem dobrze, dały porównywalne efekty. Główna różnica jest taka, że pierwsza maska jest z glinką, a druga z peelingiem enzymatycznym.
Działanie tych masek mnie zadowoliło i jeśli jeszcze je spotkam to być może kupię ponownie.

Totalnie nie dla mnie

Często testuję kosmetyki marek własnych sklepów typu Lidl czy Biedronka. Wiele z nich jest w niskiej cenie, dobrze mi się sprawdza i nawet ma bardzo dobry skład.
Zamysł tej maseczki jest super, - dwie saszetki rożnych produktów, ale po przetestowaniu produkt totalnie nie dla mnie.
Maski mają fajny skład, super konsystencję, każda w innym kolorze wersja z białą glinką i rozmarynem pachnie mocno kolor biały z wyczuwalnymi grudkami. Bardzo szybko mi wyschła, jednak w niektórych miejscach musiałam ją zmyć bo zaczęła mnie bardzo piec w skórę, wręcz palić....
Wersja druga ma konsystencję żelową w kolorze jasnozielonym- taka galaretka. Przyjemny delikatny słodki zapach. Peeling użyłam kilka dni później z uwagi aby móc go sprawiedliwie ocenić. Podrażniona skóra po pierwszej wersji musiała odpocząć. Tutaj również nie do końca moja skóra chciała tego produktu. Mimo, że enzymatyczny, dla niej zbyt ostry, skóra znów piekła.
Nie mogę napisać nic o efektach końcowych bo były one marne, trudno ocenić produkt gdy się nie zastosowało.
Być może mój typ cery nie toleruje któregoś ze składników jakie jest w tych kosmetykach.
To że u mnie sie nie sprawdza, nie znaczy, że u innych będzie tak samo.
Dostępne w Lidlu praktycznie cały czas, do tego niska cena.
Warto sprawdzić czy będzie Wam odpowiadać.

Ciekawa maseczka - peeling w niskiej cenie.

Kupiłam ją wieki temu i leżaka w zasobach czekając na swoją kolej...i wreszcie została przetestowana.
Wygodna podwójna saszetka z 1. wariantem oczyszczenia twarzy z białą glinką i rozmarynem i 2. wariantem blask z papają. Każda saszetka wystarczy na jedną - dwie aplikacje, pojemność 2 x 6 ml. Niska cena zachęca do zakupu i wypróbowania, dostępność w Lidlu marka własna Cien. Szata graficzna jest energetyczna w kolorze mocnego różu i seledynu z grafiką papai głównego składnika maseczki. Z tyłu opakowania znajdują się wszystkie czytelne informacje dotyczące produktu, skład, sposób i czas trwania aplikacji. Aplikacja jest szybka, wystarczy odpowiednio nałożyć na twarz.

*Pierwszy wariant z białą glinką i rozmarynem pachnie dość mocno, trochę przypomina męskie perfumy/ piankę do golenia ;) kolor biały z wyczuwalnymi grudkami. Aplikacja na czoło, nos i brodę - strefa T. Szybko wysycha, należy od czasu do czasu zastosować hydrolat. Czas trwania aplikacji 15 minut.

*Wariant drugi ma konsystencję żelową w kolorze seledynowym, taka galaretka do samego końca pozostaje lekka i płynna. Przyjemny delikatny słodki zapach. Nieco szczypie w policzki ale to w końcu peeling enzymatyczny. Działa! Czas trwania aplikacji 15 minut.

Po zalecanym czasie trwania aplikacji, umyłam twarz. Pierwszy wariant schodził dość opornie, z drugim uporałam się w sekundę. Twarz została oczyszczona, peeling zredukował niedoskonałości skóry i zaskórniki. Wariant z papają rozświetlił skórę, wygładził, zredukował szorstkość.

Całkiem fajne maseczki, szybkie w nałożeniu, dobry efekt końcowy - obietnice producenta zostały spełnione. Dostępność w Lidlu, niska cena, warto zapoznać się z ofertą. Produkt przebadany dermatologicznie, naturalny skład w 90 %, skład można sprawdzić przed zakupem.

Jak za tak niską ceną są to naprawdę dobre maski ;)

Zacznijmy od tego, że producentem jest Torf Corporation, czyli Tołpa ;D

To mi wystarczy aby zaufać tym maseczką. ;)
Jak z tak niską cenę i świetną dostępność mamy naprawdę porządny produkt.

Całość składa się z dwóch saszetek, każda z nich zawiera maskę na inną partie twarzy i jest dostosowana do jej potrzeb.

Jedna saszetka to maska-peeling enzymatyczny.
Ma bardzo ładny, tropikalny zapach. Kosnystencja jest żelowa, maska jest półprzezroczysta i żółtawej barwie.
Trochę szczypie po nałożeniu ale taki urok peelingów enzymatycznych.
Nie pozostawia przebarwień czy zaczerwienień.
Po użyciu skóra jest gładka.
Nie widziałam rozświetlenia.
Zalecana do stosowania na całą twarz lub tylko policzki.

Maska-peeling
Zawiera białą glinkę. Konsystencja pasty. Ma biały kolor i zawiera drobinki.
Ma ładny, świeży zapach.
Po nałożeniu nie szczypie. Trochę zasycha, więc warto co jakiś czas ją zwilżyć.
Polecam zmyć przy użyciu rękawicy.
Po użyciu skóra jest gładka i delikatnie oczyszczona. Redukuje wydzielenie sebum i matowi skórę.
Poleca do stosowania na strefę T ale można też na całą twarz.

Każda z masek posłużyła mi do multimaskingu.
Przy takim użyciu każda część starczy na 2 użycia. Przy wykorzystaniu na całą twarz jedna część powinna starczyć na raz.

Mam cerę mieszaną, więc taki zestaw jest idealny dla mojej buzi.
Myślę, że co jakiś czas wskoczy mi do koszyka przy okazji zakupów spożywczych. ;)

Super!

Kupiłam w promocji i stosowalam osobno. Produkt jest wystarczająco wydajny, żeby wykonać dwa zabiegi. Przy peelingu enzymatycznym czuc lekkie pieczenie na początku, co oznacza, że maseczka działa. Zapach jest delikatny. Z przyjemnością kupię ponownie.

Pół na pół

Rzeczywiście oczyszcza skórę, ale uczucie pieczenia ..bo to nie było mrowienie jak przy peelingach enzymatycznych a pieczenie jest nie przyjemne , dlatego nie wiem czy któryś ze składników mnie nie uczula. Jak za tą cenę bardzo dobra maska i mi zawsze wystarczy na 2 zastosowania .

Dla mnie extra

Maseczkę kupiłam w lidlu i jest do tego bardzo tania.
Bardzo dobrze mi oczyściła twarz i do tego starcza na pare razy.

Zalety:
-cena
-ładny zapach
-działanie

Moja tłusta i trądzikowa cera uwielbia tę maseczkę :)

Maseczka od Cien, która jest dostępna w Lidlu i kosztuje zaledwie 1,99. Składa się z dwóch zabiegów, czyli:
- maska-peeling do twarzy,
- maska-peeling enzymatyczny do twarzy.
***
Zabieg 1 - oczyszczenie z białą glinką i rozmarynem. Ma kremową białą konsystencję i zawiera niewielkie drobinki oraz dość mocny, lecz bardzo ładny zapach. Po nałożeniu twarz lekko piecze, ale nie jest to uciążliwe i troszkę ciężko się zmywa, ale efekt jest tego wart - buźka bardzo dobrze oczyszczona, gładka i mięciutka. Niedoskonałości wyciszone, pory lekko zwężone, do tego nadmiar sebum zdjęty. Ilość w saszetce zawsze starcza mi na dwa razy.
Zabieg 2 - blask z papają. Tutaj już mamy do czynienia z konsystencją bardziej żelową, a zapach jest lekko sztuczny, ale nadal przyjemny. Równie fajnie oczyszcza i zmiękcza skórę oraz ją peelinguje, nadając delikatnego blasku i świeżości. Tak jak w przypadku zabiegu 1, ilość w saszetce starcza mi na dwa razy.
***
Genialny produkt w niskiej cenie, nie mam pojęcia ile już zużyłam opakowań, gdy tylko jestem w Lidlu wrzucam kilka sztuk do koszyka.

Tania i dobra

Tania i dobra maseczka. Głęboko oczyszcza buzię, kosztuje złotówkę (bądź na promocji grosze), pozostawia ją gładką i przyjemną. Skład też jest w porządku, aczkolwiek uważałabym z tym produktem przy cerach wrażliwych.

Niestety za tą cenę i tak słaby produkt..

Cień Food for skin, Maska - peeling do twarzy. Podzielona jest na dwie części. Część pierwsza to Food For Skin - maska peeling do twarzy przeznaczona do każdego rodzaju skóry, szczególnie do tej pozbawionej blasku. Maseczka na rzadką, białą konsystencję oraz wyczuwalne drobinki. Zawiera ona białą glinkę i rozmaryn więc zapach jest całkiem przyjemny. Po nałożeniu maska dość szybko zastyga, po zmyciu jej nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów. W części drugiej znajduje się maska-peeling enzymatyczny do twarz, blask z papają. Ma za zadanie oczyścić skórę, wygładzić jej powierzchnię oraz szorstkość. Jedyne co zauważyłam to delikatne zmatownie i nic więcej. Moim zdaniem to jeden wielki bubel, który się u mnie nie sprawdził. Niestety nie kupię tego produktu ponownie, a wiązałam z nim duże nadzieje.