Polana, Maseczka do twarzy `Rewitalizacja i rozświetlanie`

Polana, Maseczka do twarzy `Rewitalizacja i rozświetlanie`

Maseczka do twarzy:
• zmniejszenie szarości skóry i nadanie jej promiennego wyglądu
• wyrównanie kolorytu skóry
• przywracanie elastyczności i sprężystości skórze
• długotrwały komfort skóry - miękkość, odczucie odżywienia i rewitalizacji skóry

Głóg- bogaty we flawonoidy, a także w witaminę C - naturalne antyoksydanty. Wygładza, nawilża i uelastycznia skórę.
Dzika róża - olej poza właściwościami emoliencyjnymi (zmiękczenie i wygładzenie skóry, ochrona przed utratą wody) charakteryzuje się bardzo dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin.

w saszetce
krem
<50ml
klasyczne

Bardzo fajnie wygładziła i odżywiła cerę.

Jakiś czas temu kupiłam dwie maseczki Polany. Najpierw wypróbowałam "Odżywienie i regenerację", która wypadła przeciętnie, więc tę rzuciłam w kąt.
W końcu przyszedł na nią czas i nie żałuję, bo dla odmiany ta spisała się bardzo dobrze:) Mam cerę mieszaną z bardzo tłustą strefą T i suchymi policzkami. W maseczkach zależy mi na tym aby strefa T nie została nadmiernie przetłuszczona.

Maseczka Polana została umieszczona w standardowej saszetce wielkości 8 g. Saszetka wygląda bardzo ładnie i kusi na sklepowej półce kolorami. Na opakowaniu widzimy różę, głóg i koniczynę, wszystko kojarzy się z naturą.
Sama maseczka jest koloru białego o gęstej, kremowej konsystencji.
Zapach niestety pozostawia sporo do życzenia. Spodziewałam się mocnego, wyraźnego zapachu głogu lub róży lecz niestety pachnie czymś sztucznym, chemicznym i bynajmniej nie jest to przyjemny zapach. Dopiero po usunięciu maski delikatnie czuć koniczynę.
Maska w 98 % zawiera składniki pochodzenia naturalnego. To duży plus.

Maskę nałożyłam na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy. Jest jej tyle w saszetce, że mi wystarczyła na 2 użycia tylko na twarz. Mimo, że maska ma gęstą konsystencję bardzo dobrze się rozsmarowuje. Po nałożeniu odczekałam 20 minut. W tym czasie maska częściowo się wchłonęła, a resztę usunęłam wacikiem i zmyłam letnią wodą. Podczas zmywania czuć było na twarzy tłusty film, który nie zmył się do końca. Akurat to było fajne, ponieważ skóra pozostała ładnie nawilżona, miękka, gładka, miła w dotyku i to przez długi czas. Natomiast nie zauważyłam żadnego rozświetlenia, moim zdaniem skóra pozostała matowa. Nie mam z tym problemu bo jak już wspomniałam nie lubię długo utrzymującego się tłustego filmu na skórze. Ponadto skóra pozostała sprężysta i elastyczna.
Maska nie uczuliła mnie ani nie podrażniła.

Podsumowując to całkiem fajna maska. Świetnie nawilża a nie powoduje uczucia tłustości na skórze. Mogę ją spokojnie polecić do cery mieszanej. Tylko zapach mógłby być trochę lepszy.

Jest ok

Produkt z przepiękną szatą graficzną, jak większość Polany, dobrze się otwiera. Nawilża skórę i radzi sobie z jej wygładzeniem, a także odżywieniem, ale to co zauważyłam najbardziej, faktycznie napina trochę skórę. Wiadomo, nie jest to efekt długotrwały, ale mega na wielkie wyjścia.

Świetny efekt! ❤️

OPAKOWANIE
Ładna saszetka z estetycznym motywem graficznym. W miarę łatwo się otwiera.

ZAPACH
Niestety nieszczególny... Wydawałoby się, że maseczka będzie miała delikatny aromat dzikiej róży, ale nic z tego. Zapach jest bardzo specyficzny. Mi kojarzy się trochę z... tworzywem sztucznym. Przypomina rozgrzaną obudowę od suszarki. :D Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale - nie oceniajcie po samym zapachu! Nie jest on uciążliwy i nie zostaje na skórze, a dla dobrego efektu można ten zapach wybaczyć.

DZIAŁANIE
Maseczka ma kremową, dosyć gęstą konsystencję. Moim zdaniem w sam raz - wygodnie się ją nakłada. W opakowaniu jest na dyle dużo kosmetyku, że można nałożyć grubą warstwę na twarz i zahaczyć jeszcze o szyję i dekolt. Po nałożeniu czuć chłodek, ale bardzo delikatny. Część maseczki wchłania się w ciągu 15-20 min, resztę należy zmyć. Ja najpierw zebrałam jej nadmiar chusteczkami, a dopiero potem zmyłam resztki. Polecam zrobić tak samo, bo wydaje mi się, że znacznie przyspiesza to proces zmywania. ;) Jakie efekty? Moim zdaniem super! Twarz jest rozświetlona. Skóra jest gładziutka, nawilżona, odżywiona, baaardzo przyjemna w dotyku. Bajka. :) Kosmetyk spełnia obietnice producenta. Myślę, że mimo średniego zapachu, ta maseczka trafi na listę moich ulubionych. ❤️

SKŁAD
Rewelacyjny. :) Maseczka ma 98% składników pochodzenia naturalnego. Nie dopatrzyłam się w składzie nic podejrzanego. Wręcz przeciwnie - dużo tu dobroczynnych ekstraktów roślinnych i olejków.
Dobre wieści dla weganek - to kosmetyk dla Was!