Nivea, Sun, Shine Control UV Face SPF 30 Mattifying Effect (Krem do twarzy matujący z filtrami UV SPF 30)

ezebra
Średnia ocena: 4.89/5

Krem do twarzy z natychmiastowym i długotrwałym efektem matującym. Pochłania nadmiar sebum. Lekka, nietłusta formuła, bez uczucia lepkości na skórze. Naturalnie uzyskany antyoksydant pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, wspierając jej naturalne procesy ochronne.
Wysoce skuteczny system filtrów UVA/UVB, zapewnia natychmiastową ochronę przed poparzeniem słonecznym oraz przedwczesnym starzeniem się skóry.
Przyjazna dla oczu formuła, przebadana okulistycznie. Tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie.

Filtry
SPF 30 - 50
normalna
kremy z filtrem do twarzy
matujące
zapachowa
w tubie

Świetny

Bardzo lubię wykończenie tego kremu - nie świeci się, nie wysusza też skóry.

Czasem lubi się zrolować, trzeba go dosyć szybko rozprowadzać na twarzy.

Jak na drogeryjny to jest naprawdę dobry, wydajny filtr. Choć stopień ochrony mogłby być wyższy

EDIT: dodałam zdjęcia, jak widać - łatwo się rozsmarowuje, mała ilośc wystarczy. Dość szybko się wchłania.
---
Niektórzy narzekają na jego zapach, ale mi się naprawdę podoba, i nie utrzymuje się u mnie na długo, nie podrażnia.

Miło mi się dzięki temu z niego korzysta :) Nie zostanę przy nim tylko dlatego, że jest chemiczny i ma stopień ochrony 30, a nie 50, ale jak na drogeryjny, szybko dostępny spf jest naprawdę ok, mogę go polecić z czystym sumieniem. :)

Spf na 5-

To jest krem, za który dałabym wiele kilka lat temu, gdy borykałam się ze znacznie większą produkcją sebum. Skóra wyglada po nim pięknie, nie czuć go na twarzy. Nie testowałam go jednak pod makijaż.
Ale mam jedno zasadnicze ALE. Nie można pod niego dać absolutnie żadnego kremu czy bardziej treściwego serum, bo cały się zroluje. Dopiero gdy zamiast kremu nałożyłam żelową esencję, spf leży jak trzeba.
Pod koniec opakowania zaczął mnie podrażniać, na szczęście tylko na chwilę
Nie wiem czy jeszcze go kupię, na lato idealny, ale szkoda, ze spf tylko 30

rewelacyjny

Nie wiem ile już zuzyłam opakowań tego kremu - siedem? osiem? Od lat zabieram go na wyjazdy, trudno mi znaleźć lepszy krem do ochrony twarzy i dekoltu na wakacjach.
Dla mnie ma same plusy: idealnie się rozsmarowuje, nie smuży, nie maśli, nie zostawia żadnej okropnej białej czy tłustej warstwy. Szczególnie widać to na zdjęciach - gdy skusiłam się na inny krem - to na zdjęciach wyraźnie miałam taki "wybielony", "mączny" kolor cery. Przy tym kremie twarz ma wciąż naturalny kolor, kremu po prostu nie widać.
Nie zapycha, nie podrażnia, jest gładki i nietłusty. Zapach jak dla mnie ledwo zauważalny. Bardzo wygodna tubka - nic się nie wylewa ani nie klei.
I co NAJWAŻNIEJSZE - świetnie chroni przed słońcem. Gdy go używałam nawet w ekstremalnie mocnym słońcu (oczywiście dość hojnie aplikując ponownie po kąpieli lub po prostu nakładajć kollejną warstwę co jakiś czas) - nigdy nie miałam nawet najdrobniejszych podrażnień, poparzeń czy zaczerwienień.
Nie wypowiem się na temat matowienia cery, bo kremu używam na wakacjach, a w upale moja skóra nigdy nie jest matowa.
Jestem bardzo zadowolona z tego kremu i na pewno na kolejny wyjazd kupię kolejne opakowania, ciężko mi znaleźć kosmetyk, który tak mi pasuje (a szukałam, testowałam i nie znalazłam, zaliczając kilka kosztownych porażek).

Polecam, 10/10

Miałam okazję przetestować krem do twarzy który matuje a na dodatek ma filtr UV. Dla mnie totalna nowość! Jestem bardzo zadowolona z tego kremu, działanie po ok miesiącu stosowania jest bardzo OK. Idealnie matuje, ma fajna, lekką konsystencje. Polecam

Świetny krem

Krem w małej poręczne tubce - dla mnie idealny w podróż.

Krem charakteryzuje się bardzo przyjemnym zapachem - charakterystyczne dla całej marki. Krem na przyjemną konsystencję. Dobrze się rozsmarowuje.

Krem nawilża oraz matuje cerę (nie mam bardzo tłustej cery). Krem ma wysoki filtr SPF idealne nie na lato choć staram się używać filtrów cały rok.

Krem jest wydajny, nie wysusza skóry, nie bieli i współgra również pod podkładem.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Filtr, który lubię używać codziennie

O ochronę przeciwsłoneczną staram się dbać cały rok. O ile w sezonie jesienno-zimowym sięgam po niskie filtry SPF 15, które zawsze są komfortowe w stosowaniu, o tyle w sezonie wiosenno-letnim znaleźć naprawdę lekki niebielący filtr, wygodny w stosowaniu to wyzwanie.
Krem Nivea zaskoczył mnie tym, jak przyjemnie się go nakłada. Zupełnie nie zachowuje się jak wysoki filtr. Nie bieli, lekko się rozprowadza bez smug, matowi skórę, pięknie wygląda pod makijażem i co najważniejsze dobrze chroni. Na wiosnę SPF 30 jest dla mnie idealny, latem będę sięgać po filtry SPF 50.
Polecam!

Przyjemne zaskoczenie, szkoda że nie więcej SPF niż 30 - byłby hitem

Krem kupiłam w Rossmannie na początku sezonu letniego. Szkoda że nie jest dostępny cały rok. Wielka szkoda, że nie ma też faktora ochrony większego niż 30.

Na plus:
+ wysoka ochrona UVB - SPF30
+ wysoka ochrona UVA - w kółeczku
+ szerokie spektrum ochrony - chroni przed światłem widzialnym
+ natychmiastowa ochrona
+ lekka, nietłusta konsystencja lekkiego kremu - z powodzeniem zastąpi zwykły krem na dzień
+ nie szczypie w oczy
+ szybko się wchłania - jak lekki krem na dzień
+ nie bieli
+ nie smuży, nie roluje
+ nie matuje skóry ale też jej nie wyświeca - zostawia satynowy efekt
+ wydłużone PAO - 12 m-cy
+ formuła przyjazna środowisku wodnemu - bez m.in. oktokrylenu
+ poręczna tubka z zamknięciem na klik - szczelna i zgrabna - dobra do torebki
+ oszczędna grafika tubki
+ przyjemy zapach, typowy dla Nivea, choć dość intensywny - może przeszkadzać podczas aplikacji, jednak nie utrzymuje się

Jedyny minus, oprócz oczywiście niższego niż optymalny wskaźnik ochrony SPF, to fakt, że czasami jakby się wykruszał po czasie. Szczególnie odczuwam to na szyi i dekolcie oraz czasami w okolicach żuchwy i skroni. A ponieważ na bogatej wielowarstwowej pielęgnacji twarzy, tak komfortowy krem nie zdarza się często, jestem w stanie na szyję stosować inny krem, który na twarzy się tak dobrze jak Nivea nie sprawdza.

Polecam na okres jesienno-zimowy dla cer tłustych i mieszanych

Bardzo dobra propozycja

Filtr kupiłam w Rossmannie na chybił trafił, byłam nastawiona na zakup Garniera, jednak w tamtym momencie miałam problem ze znalezieniem go stacjonarnie. Był to bardzo dobry traf! Miałam dość ciężkich, wyświecających się spfów. Ten, dzięki alkoholowi w składzie, ma bardzo przyjemne, naturalne wykończenie. Może nie zostawia twarzy matowej - jak obiecuje producent, ale dla mnie jest to bardzo dobra pozycja.
Skład, jak to w lekkich spfach - nie należy do najlepszych, ale krzywdy nie robi, traktowany jako ostatni krok porannej pielęgnacji - polecam nałożyć pod niego serum lub lekki krem o właściwościach pielęgnujących. Nadaje się pod makijaż i mimo zawartości alkoholu, nie wysusza twarzy (co zdarza się w przypadku Garniera Ambre Solaire) Zapewnia dobrą ochronę, także w lato. Szkoda, że jest to filtr 30, bo trzeba go częściej reaplikować. Filtr nie zapycha, nie bieli, szybko się wchłania, nie roluje się. Denerwuje mnie w nim tylko zapach typowego kremu Nivea i fakt, że pod koniec ciężko wycisnąć go z opakowania.

jest spoko

Ma trochę zapach typowy, charakterystyczny dla tradycyjnego kremu nivea, za którym osobiście niekoniecznie przepadam ;) Szkoda, że tylko spf 30 był dostępny stacjonarnie w rossmannie, nie widzialam dostepnej takiej wersji spf 50. Natomiast przyda się na pewno, nie używałam go często w letnie dni (wtedy tylko spf 50), ale na jesień i zimę myślę będzie ok.

Matuje średnio mocno moim zdaniem, na szczęście nie bieli, szybko się wchłania i łatwo rozprowadza, ale zostawia na skórze potem taką warstewkę w dotyku pudrowo satynową, która mi niezbyt odpowiada. Ogólnie jest ok, ale bez szału ;)

Jestem lekko rozczarowana

Produkt wybrałam po tym, jak okazało się, że w drogerii Hebe zabrakło produktu, który początkowo chciałam kupić od Holika Holika.
Zachęciła mnie wzmianka na opakowaniu, że produkt ma działanie matujące.
Początkowo używając go byłam zadowolona, trzeba mu oddać, że chroni przed Słońcem, nie bieli, łatwo się go rozsmarowuje i pozostawia chwilowo efekt matu, nadaje się pod makijaż, nie lepi się, szybko się wchłania. Opakowanie poręczne, wykonane porządnie.
Dodatkowo mam wrażenie, że chwilę po aplikacji delikatnie chłodzi twarz. Nie szczypie w oczy, więc tutaj duży plus.
Ale po czasie niestety zaczęły wychodzić wady produktu. Momentami zdarza mu się rolować, a po kilku godzinach zaczynała wyświecać się w strefie T. Oczekiwałam od tego produktu lepszuch rezultatów.

Na razie hit jako filtr codzienny

Mam 37 lat, cera tłusta, wrażliwa, z trądzikiem hormonalnym/ początkiem trądziku różowatego raz w miesiącu tuż przed okresem. Filtry stosuje od bardzo dawna, mam cerę uwrażliwiona przez kwasy, retinoidy, zabiegi (laser, dermapen i RF) bo po długoletnim trądziku mam przebarwienia i blizny. Stosowałam ich naprawdę wiele, od apteczch po drogeryjne, ostatnio najdłużej przeze mnie stosowanym filtrem był spf 50 aloesowy z Holika Holika oraz spf 30 do cery wrażliwej i tradzikowej Garnier ( nie wiem czy dostępny w Polsce, kupiłam w DE). Nie były złe, Garnier nawet bardzo dobry, niestety oba masakrycznie szczypały o oczy. Nivea Sun kupiłam z ciekawości, szukałam czegoś nowego, akurat był w promocji. Opinie w Internecie ma bardzo zachęcające. Krem rewelacja! Daje matowy efekt, nie świeci się ( Holika chowa się), wsiąka jak krem nawilżający, świetnie współgra ze wszystkimi moimi podkładami. Nie szczypie w oczy. Bardzo ładnie wygląda w ciągu dnia, mam nawet wrażenie że im więcej czasu upływa od nałożenia, to lepiej leży z podkładem. Nie roluje się, nie daje "piaskowego" efektu. Świetny! Na pewno chroni przed słońcem, bo nie wychodzą mi nowe przebarwienia, a twarz jest nadal jasna. - w odróżnieniu od zachwalanego filtra 50 spf Lirene, który pomimo przepisowej ilości sprawił, że na wakacjach w Hiszpanii pojawiła się u mnie melsma. ( Filtr + kapelusz non stop).