Felicea, Naturalny podkład

Felicea, Naturalny podkład

Naturalny podkład o działaniu nawilżająco - regenerującym. Wyrównuje koloryt i ukrywa niedoskonałości skóry. Nadaje skórze promienny wygląd.

Przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Produkt wegański.

Dostępne kolory:

#131 light - dla osób o jasnej karnacji

#132 medium - dla osób o oliwkowej karnacji

Proekologiczne opakowanie szklane z metalową pompką z wykorzystaniem tylko minimalnych ilości plastiku zaprojektowano zgodnie z filozofią #lesswaste.
Uwaga: nie wyrzucaj zabezpieczającego klipsa do pompki, wykorzystaj go podczas transportu podkładu w kosmetyczce.
Naturalny Podkład Felicea o przyjemnej kremowej konsystencji wyrównuje koloryt skóry, ujednolica cerę, a także niweluje jej niedoskonałości. Nadaje skórze promienny wygląd i sprawia, że pozostaje ona wygładzona i nawilżona. Podkład posiada właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne a jednocześnie tuszuje oznaki zmęczenia, cienie pod oczami oraz drobne zmarszczki. Podkład jest bardzo wydajny, dobrze rozprowadza się na skórze. Podkład zapewnia odpowiedni poziom krycia jednocześnie nie pozostawiając efektu maski, smug oraz plam, pozostaje na skórze przez wiele godzin.

Najlepszy!

Mój ulubieniec od dawna, czasami testuję jakieś nowości, ale zawsze do niego wracam. Moja cera jest tłusta, mam sporo przebarwień do zakrycia a felicea świetnie sobie z tym radzi, nie obciążając przy tym mojej skóry. Podkład na mojej tłustej cerze trzyma się cały dzień, oczywiście przypudrowany. Nie zapycha, daje efekt rozświetlonej skóry. Świetny skład, super krycie. Minusem jest opakowanie, zużyłam już ich kilka i za każdym razem pompka przestaje działać po 2- 3 użyciach, na szczęście można odkręcić buteleczkę. Gama kolorystyczna też jest słaba, jak się opalę to najciemniejszy odcień będzie dla mnie za jasny.

Szybko znika z twarzy

Wiązałam duże nadzieje z tym podkładem. Uwielbiam podkłady z naturalnym składem, które poza działaniem upiększającym, mają też działanie pielęgnacyjne. Po naturalny podkład Felicea sięgnęłam skuszona wieloma pozytywnymi opiniami - tym bardziej, że była to okazja do wsparcia polskiej marki. Niestety, produkt nie spełnił moich oczekiwań. Wielka szkoda, bo ma spory potencjał.

Posiadam odcień 131 Light - bardzo jasny, idealnie dopasowany do mojej bladej cery. Podkład znajduje się w szklanej butelce z pompką. Pompka została zabezpieczona klipsem - prawdopodobnie z troski o środowisko, tym samym do produktu nie dołączono plastikowej nakrętki zapobiegającej wylaniu się kosmetyku. Doceniam takie zabiegi.

Podkład ma optymalną konsystencję - jego aplikacja (używam beauty blendera) nie sprawia żadnego problemu. Zaskakująco dobrze kryje - przy mniejszych niedoskonałościach powinno obyć się bez korektora, przy większych wystarczy zaledwie jego odrobina. Tuż po nałożeniu bardzo ładnie wygląda na twarzy, jednak na niej nie zastyga. Ma bardzo błyszczące wykończenie - z pewnością nie będzie to problemem dla posiadaczek cery suchej, jednak na cerze mieszanej lub tłustej efekt błyszczenia jest zdecydowanie zbyt mocny i wymaga solidnego zmatowienia pudrem. Podkład osadza się na skórze, nie wtapia się w nią, co jest tu chyba największym problemem i decyduje o jego kiepskiej trwałości. Każde przypadkowe dotknięcie twarzy skutkuje jego rozwarstwianiem i ścieraniem się. Zdarza się też, że nieestetycznie się waży. Dyskwalifikuje to, niestety, ten produkt. Ogromna szkoda, bo zapowiadał się naprawdę obiecująco.

Dobry produkt

Jest to jeden z lepszych naturalnych podkładów. Mam skórę mieszaną z kierunku tłustej z małymi zaczerwieniami. 2 pompki wystarczą żeby podkryć całą twarz i zamaskować zaczerwienienia. Produkt ładnie rozprowadza się na twarzy najpierw palcami a potem gąbeczką, nie tworzy smug, pozostawiając efekt bardzo nawilżonej skóry. Konieczne jest lekkie przypudrowanie pudrem sypkim, aby skóra wyglądała na wypoczętą. Na mojej twarzy utrzymuje się cały dzień, ale po 3, 4 godzinach muszę znowu przypudrować twarz, co zdarza się też podczas używania innych podkładów.

Bardzo dobry produkt, do którego będę wracać

Jestem bardzo zadowolona z tego podkładu. Początkowo korzystałam z odcienia light, ale następnym razem zakupię sobie odcień medium. Podkład ma moim zdaniem średnio-mocne krycie, bez problemu poradzi sobie z mniejszymi niedoskonałościami. Na pewno nie wysusza skóry, daje delikatne nawilżenie. Ma wygodne i schludne opakowanie. Myślę, że cena produktu nie jest przesadzona, bo jakoś jest bardzo dobra.

Poszukiwania zakończone!

Genialny podkład, najlepszy jakiego używałam w życiu. Od dawna (szacuję, że mniej więcej od 10 lat) używam tylko kosmetyków naturalnych i z radością obserwuję jak rynek się rozwija pod tym kątem i pojawiają się coraz lepsze produkty. Na początku tej mojej przygody jedynym słusznym wyborem były minerały, przerobiłam wiele marek. Później zaczęły się pojawiać produkty płynne i kremowe, jednak z każdym coś było nie tak, były to marki głównie zagraniczne, moim ulubieńcem stały się podkłady i kremy BB marki Purobio. Aż tu nagle, z zaskoczenia, pojawiła się ta perełka. Najlepszy produkt tego typu, jakiego używałam. Polska marka! Duma mnie rozpiera :-)
Podkład jest gęsty, o wysokim kryciu i bardzo dobrym kolorze. Używam wersji do karnacji w kolorze oliwkowym. Podkład dobrze nakłada się zarówno palcami, jak i pędzlem oraz gąbeczką. Twarz wygląda naturalnie i promiennie, niedoskonałości wszelkiego rodzaju są przykryte bez efektu maski. Doskonały również pod oczy! Odkąd go używam, nie potrzebuję już korektora. Nie mam dużych cieni pod oczami, ten podkład pięknie się w tej okolicy prezentuje, nie wysusza skóry, nie zbiera w zmarszczkach, lepszy od wielu korektorów.
Podkład jest gęsty i dosyć ciężki, ale kiedy mam ochotę na coś lżejszego (np na upalne letnie dni) dodaję do niego odrobinę żelu hialuronowego, z którym dobrze się łączy. Taka mieszanka trochę zmniejsza krycie, zwiększa nawilżenie, dodaje lekkości. Natomiast w oryginalnej wersji ta gęstą formuła świetnie sprawdza się zimą stanowiąc zabezpieczenie przez wiatrem i mrozem. Nie zapycha!
Cerę mam mieszaną, konieczne w moim przypadku jest użycie pudru i w ciągu dnia odciśnięcie nadmiaru sebum, ale wystarcza jeden raz. Makijaż nakładam o godzinie 5 rano, ok 10 odciskam chusteczką nadmiar sebum i noszę go do wieczora. Trzyma się świetnie. Może się zacząć świecić, ale nie znika z twarzy. Pod wieczór wygląda na znoszony, ale wciąż jest :-) Podkład nie daje matowego wykończenia, ale w moim wieku już się tego unika :-)
Podkład jest wydajny, jedna pompka wystarcza na całą twarz, jednego opakowania używam przez wiele miesięcy.
Uwielbiam też opakowanie, to pierwsze, bez zakrętki. Super ekologiczne rozwiązanie, nakrętka do niczego nie jest mi potrzebna. Na wyjazd i tak nie zabieram całej butelki, tylko odlewkę w małym słoiczku, poza tym do opakowania dołączony jest stoperek, który powoduje, że nic nam się w kosmetyczce nie rozleje. Opakowanie można też wykorzystać powtórnie. Kiedyś kupiłam z ciekawości podkład Soraya Plante, który jest w tubce, wlałam do opakowanie po Felicei i świetnie to zadziałało.
Minus widzę jeden: ciężko wykorzystać produkt do końca. Podkład jest gęsty, pompka nie wybierze go do końca, a ze szklanego opakowania ciężko go wydobyć. Wygrzebuję go szpatułką i używam, ta resztka wystarcza jeszcze na bardzo, bardzo długo.

niemal podkład idealny

gdyby nie to, ze kolor najjaśniejszy jest idealny gdy się go wyciśnie, a następnie po nałozeniu na twarz i dostaniu powietrza jest już u mnie widocznie ciemniejszy. nie jest to fajne, ale do przeżycia gdy cera złapie słońce. mimo wszystko trochę przykro, bo poza tym jest on na prawdę bardzo ciekawy. ładnie on wygląda na skórze, nie podkreśla skórek albo porów. nie zauważyłam problemów z nakładaniem, skład ma super przyjemny, cena nie jest zabójcza, dostępność fajna i do tego jest on bardzo wydajny. o opakowaniu nie mówię - ideał. szło, metal, plastik zmninimalizowany do niemalże chyba zera. można? można. ja osobiście albo poczekam na słońce jeszcze z nim albo zakupię rozjaśniacz do podkładów, który przywróci mi jasny kolor podkładu, który jest bez zetknięcia się z powietrzem, bo tak to by był idealny.

Świetny!

Podkład ten używam już od około pół roku i nie czuję potrzeby szukania innego- a to już mówi o nim samo za siebie!
Po pierwsze w końcu jasny kolor, który naprawdę jest przeznaczony dla osób o jasnej karnacji! Produkt ten jest też bardzo wydajny i lekki, ma przy tym także całkiem porządne krycie :)
trwałość określiłabym jako wystarczającą na codzień, czasem pracuję po 12 h i nawet po tym czasie wygląda dobrze, wystarczy użyć bibułek matujących i naprawdę jest w porządku!
Warto dodać, że ma też bardzo dobry skład.
Podkład felicea spełnia moje oczekiwania w 100 procentach :)

Bardzo dobry podkład

Podkład wygląda dość naturalnie na twarzy, ma średnie do mocnego krycia. Ma fajną cenę i jest wydajny. Jest tez trwały, najlepiej nakładać go gąbeczką. Niestety najjaśniejszy kolor u mnie szybko ciemnieje do pomarańczki. :(

Najlepszy podkład z naturalnych

Ostatnio testuję dużo podkładów naturalnych i bezapelacyjnie muszę stwierdzić, że ten jest najlepszy, a bardzo przypomina konwencjonalne kosmetyki typu Rimmel.
Jest to średnie krycie wchodzące lekko w mocne.
Delikatnie zastyga, ale nie jest to tępy mat jak np. Revlon.
Twarz jest nawilżona i promienna.
Nie wchodzi w załamania i nie wyświeca się w ciągu dnia.
Również kolor 133 natural Beige jest neutralny, lekko żółty, nadający się dla większości polek.
Jest bezzapachowy.
Plus za szklane opakowanie, z pompką żadnego problemu.
Myślę, że jest wart swojej ceny, choć nie jest szczególnie drogi.

Totalna pomyłka

Zakupiłam aż dwa i żałuję. Pierwszy light jest jak kreda,drugi light beige niewiele ciemniejszy. Zapycha,strasznie szybko się waży, błyszczy się bardzo szybko,jest lepki,nieprzyjemny,ciężki. Krycie extra,ale dla mojej cery mieszanej z tendencją do tłustej nie nadaje się. Ogólnie totalna pomyłka . Obejrzałam jakiś filmik odnośnie naturalnych podkładów i żałuję ,że pierwszy raz i ostatni skusiłam się na zakup po recenzji ...

Najlepszy !

Najlepszy podkład jaki miałam! Dobry, naturalny skład, idealnie wtapia się w moja cerę (mimo że jest porowata). Mam cerę mieszaną i niemożliwe jest aby jakikolwiek podkład utrzymał mat przez cały dzień. Felicea wyświeca mi się natomiast to nie jest takie „tłuste” wyświecenie. Podkład i tak wyglada dobrze. Polecam wmasować najpierw opuszkami palców aby rozgrzać formułę a następnie wklepać gąbką- u mnie najlepiej się to sprawdza. Podkład wtedy idealnie się wpasowywuje

Średniak, wyświeca się...

Kupiłam podkład skuszona pozytywnymi opiniami. Niestety u mnie się totalnie nie sprawdził, po nałożeniu na twarz wyglada strasznie mokro- nie ważne czy nałożę go pędzlem, gabka czy samymi palcami, po prostu ciężko się wtapia w moja skore. Posiadam odcień jasny i jest naprawdę jasny, dla jasnych skór będzie trafiony. Nie kryje bardzo super, nie utrzymuje się na skórze jakoś bardzo długo, w moim przypadku są to max 5h,potem zaczynam się świecić w strefie T i się ścierać, ale zawsze utrwalam go pudrem transparentnym w kamieniu inaczej wyświęca się o wiele szybciej. Mi totalnie nie podpasowal do tego stopnia, ze oddałam go kuzynce.