Balea, Vitamin C Serum (Serum z witaminą C)

Balea, Vitamin C Serum (Serum z witaminą C)

Serum do twarzy z wysoce aktywną witaminą C ożywia cerę i nadaje skórze blasku. Drobne linie i zmarszczki zostają wygładzone, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i jej koloryt jest ujednolicony. Preparat działa przeciwutleniająco, chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska i zapewnia intensywne nawilżenie

lekkie
emulsja
boostery, serum
normalna, mieszana, dojrzała, z przebarwieniami / defektami
na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, nawilżające, rozświetlające, wybielające / rozjaśniające
oil – free / nietłusta
z pipetą

Średniak

Zachęcona świetnymi kapsułkami z tej serii spróbowałam tego serum. Niestety daleko mu do kapsułek. Po zużyciu całej buteleczki nie zauważyłam mocnych efektów jakie powinno dać. Plus za ładne opakowanie z pipetką i ładny zapach.

raczej słabe, ale pięknie pachnie

Witamina C ma cudowne właściwości w pielęgnacji skóry i gdy trafimy na odpowiedni produkt z nią, to skóra naprawdę będzie wyglądała dużo lepiej.
Moja cera jest mieszana, przetłuszcza się w strefie T, ale generalnie jest sucha, bez blaksu, matowa. To serum kupiłam gdy tylko pojawiło się jako nowość w DM, czyli coś ok.3 mies. temu. Mam co prawda bardzo mieszane odczucia co do produktów, gdzie nie określone jest stężenie witaminy C, no ale postanowiłam spróbować. Tym bardziej, że w niemieckich drogeriach zbyt wielu tego typu produktów nie ma.

Serum kosztowało ok.5 e. Niewiele, ale można w tej cenie znależć coś lepszego (np. serumz Biotanique które jest cudowne, dostępne oczywiście w Polsce).

Opakowanie tego serum to trochę niewypał. Jest dosyć duże i masywne, jak na 30 ml. Jest ono matowe, w pomarańczowym kolorze. Pipeta działa średnio a raczej raz nabiera trochę produktu a raz wcale. Tak więc średnio.

Serum jest białe i lejące. Przy rozsmarowywaniu jest mega lekkie, aż takie wodniste. Przepięknie pachnie pomarańczą, tak słodko i orzeźwiająco i to jest chyba jego główna zaleta.
Produkt szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze żadnej wyczuwalnej czy widocznej warstwy. Skóra nie jest po nim błysząca. To mi się podoba. Produkt dobrze się sprawdza przy pielęgnacji wieloetapowej. Nie roluje się, itd. Jest świetny pod makijaż.

Nawilża dosyć średnio. Mam odczucie, że skóra jest dosyć nawilżona, jednak nie wygląda na taką mega nawilżoną, pełną blasku. Raczej warto zastosować na to serum jeszcze jakiś krem czy inne serum.

Serum nie powoduje zaczerwienia skóry, nie zapycha jej a moja jest mega skłonna do zapychania.

Nie zaobserwowałam żadnych cudownych właściwości witaminy C. Przede wszystkim skóra nie jest rozjaśniona i taka rozświetlona a jakieś delikatne przebarwienia nie zostały zmniejszone. Myślę, że ten produkt ma max.5 % witaminy c a może nawet mniej. Przy Biotanique 5% widziałam naprawdę fajne efekty, tu ich nie ma.

Dla samego cudownego działania witaminy C nie warto kupować tego produktu. W pielęgnacji wieloetapowej można gdzieś tam go upchać jako niewielkie nawilżenie pomiędzy innymi produktami, ale czy warto?