FaceBoom, Basic , Peeling gruboziarnisty `Ostry obrońca`

Średnia ocena: 3.48/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.81/5

Cena PLN 22.50

Kim jestem? Jestem gruboziarnistym peelingiem do twarzy stworzonym z myślą o oczyszczaniu cery, szczególnie tej z trądzikiem i niedoskonałościami. Powstałem na bazie naturalnej, wegańskiej formuły, a moim składnikiem złuszczającym jest owoc trukwy egipskiej – luffa, który jest sprzymierzeńcem cery tłustej i mieszanej. P.S. Tak samo, jak Ty nie lubię SLS, PEG-ów, parabenów i olei mineralnych. Kocham za to zwierzęta, naturalne składy, dbam o środowisko, a do tego pochodzę z Polski! Co potrafię? Usuwam zrogowacenia, złuszczam martwy naskórek i skutecznie oczyszczam pory. Dzięki starannie dobranym naturalnym składnikom zmniejszam nawracające i uporczywe niedoskonałości. Ograniczam wydzielanie sebum, zmniejszam ilość zaskórników, pozostawiając skórę wygładzona i matowa.

mechaniczne
tłusta, mieszana
wygładzające, antybakteryjne, oczyszczające
bez parabenów

Średni produkt

Peeling gruboziarnisty "Ostry obrońca" od FaceBoom Basic okazał się dla mnie rozczarowaniem. Pomimo obietnic o głębokim oczyszczaniu skóry, efekty nie spełniły moich oczekiwań. Słaba konsystencja, zapach z czasem stawał się dziwny.

Coś tam robi, ale ogólnie mnie rozczarował

Oj tam, wiele hałasu o nic. Niby to taki solidny, gruboziarnisty peeling, a rzeczywistość ma się nieco inaczej co do całego opisu. Jak dla mnie to bardziej żel peelingujący i raczej się nie umywa do prawdziwie gruboziarnistych peelingów. Działać - działa, wygładza i oczyszcza dość delikatnie, ale skutecznie. Ja jednak kupowałam go z myślą o solidnym, dogłębnym złuszczaniu, bo raz na jakiś czas moja mieszana cera takiego właśnie potrzebuje. I niekoniecznie to miałam na myśli gdy użyłam go po raz pierwszy.

Jak wspomniałam wcześniej - ten produkt jest w formie żelu, raczej rzadkiej i płynnej niż gęstej i zbitej. Jest półprzezroczysty, z domieszką różowego koloru i można w nim dostrzec sporo czerwonych i białych drobinek. Są one mikroskopijne i całość w dotyku przypomina właśnie peelingujący żel, a same drobinki są malutkie i na pewno nie gruboziarniste. Jak na peeling to jest też dość rzadki, łatwo ucieka przez palce gdy nabierzemy większą ilość i tak samo trzeba uważać, żeby nie spłynął z twarzy.

Według mnie ten kosmetyk jest dość delikatny. Owszem, można stopniować nacisk na skórę, ale drobinki masują łagodnie. Peeling ma dość lekką konsystencję, minimalnie się pieni i bardzo łatwo zmywa. To na pewno na plus, jak i to, że zostawia matową i czystą twarz.

Zapach produktu również bez szału. Niby owocowy, trochę kwaskowaty, jakiś taki mało konkretny i nie umiem powiedzieć czy mi się bardziej podobał czy irytował. Czasem wydawał mi się całkiem w porządku, a następnym razem stwierdzałam, że w sumie to jest nijaki.

Opakowanie to zwykła plastikowa tubka z nakrętką. Tutaj nie ma się do czego przyczepić, bo byłam w stanie bezproblemowo zużyć cały produkt do samego końca. Jedyne co to osobiście wolę nakrętki na klik, bo tych odkręcanych trochę gorzej mi się używa jeśli mam mokre dłonie.

Głównym zadaniem peelingu jest zapewnienie gładkości i solidne złuszczenie. Ten peeling nawet nie najgorzej wywiązał się ze swojej roli. Jest łagodny, ale miałam po nim gładką i czystą twarz. Nie podrażnia, nie jest agresywny, nie wysusza. Niby wszystko ok, ale peelingów takich jak ten jest masa na rynku, a ja właśnie chciałam coś mocniej działającego, intensywnie oczyszczającego peelingu gruboziarnistego, więc czuję jakbym kupiła zupełnie inny produkt. Nie działa na przetłuszczanie się skóry, nie oczyszcza dogłębnie porów - ot, taki powierzchownie wygładzający peeling. Do szybkiego wygładzenia na pewno się nada, ale do tłustej i mieszanej cery, które potrzebują złuszczenia i odblokowania porów to już nie bardzo.

Jestem więc rozczarowana tym peelingiem, bo po prostu jego opis wprowadza w błąd. Nie jest ani gruboziarnisty, ani ostry, ani dogłębnie oczyszczający. Moich oczekiwań niestety nie spełnił, jest to ogólnie przeciętny kosmetyk, nie wyróżniający się niczym szczególnym. Zużyłam, ale nie planuję powrotu.

Niestety mało działania..

Zdecydowałam się na zakup, przez mnóstwo poleceń i pozytywnych opinii o tym produkcie. Przede wszystkim zacznijmy od aspektu wizualnego. W tym aspekcie jestem bardzo zadowolona, drobinki wewnątrz peelingu są w kolorze białym i czerwonym. Wyglada to przepięknie na żywo. O opakowaniu wcale nie muszę wspominać, bo wygląda rewelacyjnie. Jednak skupmy się na działaniu. To peeling gruboziarnisty? No nie wiem.. Z pewnością oczekiwałam czegoś innego, czegoś mocniejszego. Mnie ten peeling dosłownie mówiąc połechtał. Jeżeli ktoś szuka mocnego peelingu, z efektem mocnego ścierania martwego naskórka, to ja osobiście nie polecam.. Szkoda, bo spodziewałam się po nim samych dobrych rzeczy.

Hit czy Kit?

Zachęcona wieloma recenzjami i ciekawym opakowaniem - kupiłam. Konsystencja jest bardzo płynna, przez co ciężko by te pływające drobinki dobrze peelingowały twarz. Zresztą określenie "gruboziarnisty" to raczej pomyłka. Drobinki są malutkie, ledwo je czuć. Efektu też raczej żadnego. Niestety totalne rozczarowanie.

Nie przekonał mnie

Próbowałam innych kosmetyków FaceBoom, które wypadały rewelacyjnie, byłam zatem pełna oczekiwań wobec tego peelingu. Niestety, nie przekonał mnie. Po pierwsze - konsystencja. Peeling zawiera bardzo dużo całkiem sporych rozmiarów drobinek, ale otoczka żelowa jest dość skromna. Przez to kosmetyk źle się rozprowadza i podrażnia cerę, w dodatku ciężko się spłukuje. Nie zauważyłam żadnej zmiany na swojej cerze po używaniu tego produktu - ani wygładzenia, ani nawilżenia, ani ograniczenia wydzielania sebum. Zapach tego produktu jest conajmniej dziwny - ni kremowy, ni słodki... Dla mnie nieatrakcyjny. Nie kupię ponownie.

Piękne opakowanie i to by było na tyle...

Peeling kupiłam z dwoma innymi produktami FaceBoom zachęcona pięknym opakowaniem, które zdecydowanie przykuwa uwagę takich kosmetycznych srok jak ja.

Oprócz pięknego opakowania i nęcącego zapachu nie mogę powiedzieć o nim nic dobrego. Koło peelingu gruboziarnistego to on nawet nie stał. Ma kilka czerwonych drobinek, które giną w wodnistej konsystencji produktu. Całość spływa po twarzy. Produkt przez to jest mało wydajny. Cera jest lekko odświeżona, ale efekt utrzymuje się może przez jeden dzień. Bardzo mnie rozczarował i nie kupię go ponownie.

Nie kupię ponownie

Peeling używałam kilka razy . I po pierwsze napewno nie jest to peeling gruboziarnisty a raczej drobnoziarnisty. Pomimo tego wygląda skórę Lecz nie tak jak bym się spodziewała po peelingu gruboziarnistym. Ma za mało grudek scierających i są one zbyt delikatne . Być może jest on bardziej odpowiedni dla skóry wrażliwej gdzie potrzeba delikatnego efektu. Konsystencja jest nieco lejsta. Zapach jest delikatny i lagodny

Na pewno nie jest gruboziarnisty

Ten peeling przykuł moją uwagę głównie poprzez swoje piękne opakowanie. Zacny różowy kartonik z holograficzna górą to dla fanki świecidełek idealne połączenie. Niczym sroka wrzuciłam opakowanie do koszyka. Peeling kupiłam parę groszy taniej niż jego standardowa cena, gdyż był na promce w Rossmannie.

Zacznę od tego, że opakowanie ma praktyczne zamknięcie na zakrecany koreczek. Produkt pięknie pachnie, jest mocno lejący. I do gruboziarnistego to bym go raczej nie porównała. Jest taki średnio ziarnisty.

Jeśli chodzi o działanie to tak 3/5 . Z racji tego, że producent zagalopował się ze stwierdzeniem, ze jest to peeling gruboziarnisty i miałam ogromne nadzieję z nim związane to wypada tak sobie przy zdzieraniu ze skóry czegokolwiek. Nie zauważyłam aby zmniejszyło się wydzielanie sebum, a pory zostały odetkane. Co prawda twarz jest po nim naprawdę mięciutka i miła w dotyku, ale nie na dłuższą metę.

Dla mnie jest za słaby. Ale będzie 4 za piękne opakowanie,zapach, wegańską formułę i dobry, przyjazny środowisku skład.

U mnie się sprawdza

Jestem zdziwiona tak słabymi opiniami o tym produkcie ale wiadomo każdy ma inną skórę, inne oczekiwania itd. U mnie działa doskonale i myślę, że na pewno kiedyś do niego ponownie wrócę. Co mi się tak w tym peelingu podoba?
*Cudnie pachnie. Zapach jak dla mnie nie jest drażniący i krąży gdzieś w okolicach pudru i piżma - może dlatego, że ma w swoim składzie Oryza Sativa Starch, która jest używana m.in w zasypkach dla niemowląt zamiast talku czy w produktach do makijażu o konsystencji pudru.
*Na lekko zwilżonej skórze świetnie się rozprowadza i zmywa. Nie podrażnia skóry.
*Skóra jest bardzo dobrze oczyszczona. Zachwyciło mnie to, że jest ona gładka i miła w dotyku - to pewnie zasługa owocu trukwy egipskiej- luffy, która jest znana z delikatnie złuszczającego działania. Pory faktycznie są mniej widoczne i koloryt skóry jest bardziej wyrównany dzięki czemu wygląda ona na świeżą i w pełni zrewitalizowaną - kiwi i cytryną potrafią zdziałać cuda :)

Jedyna WADA - nazwijmy to tak, to niezgodność produktu z opisem, dokładnie rzecz ujmując chodzi mi o konsystencję - ten peeling na pewno nie jest gruboziarnistym tak jak to jest zawarte na opakowaniu. Zdaję sobie sprawę, że do twarzy powinny być delikatniejsze peelingi bo i mamy delikatniejszą skórę niż na reszcie ciała więc oponowałabym o zmianę informacji na opakowaniu - ja kupiłam sugerując się właśnie tym opisem i trochę się zdziwiłam przy pierwszej aplikacji ;)

Wygładza, ale bez efektu "wow"

Produkt zawiera niewielką ilość drobinek peelingujących, a konsystencja jest zbyt rzadka, przez co nie jest szczególnie wydajny. Nie sprawdzi się u osób z bardzo problematyczną skórą twarzy. Na plus zapach.

Woda z drobinkami

Ten produkt nawet nie stał obok peelingów gruboziarnistych ;-) niestety, jest to konsystencja wody, która przelewa się przez palce i z lupą można wyczuć te „peelingujące drobinki”, które tylko muskają twarz. Nie zdążyłam zrobić tego magicznego 2 minutowego peelingu bo wszystko spłynęło. Jest to peeling dla dziewczynek lat 12. Ale : pieknie pachnie i ma cudowne opakowanie. Jednak nie dla opakowania kupuje kosmetyk tylko dla zawartości. Jakby był gęstszy i te drobinki grubsze byłoby ok a tak to mocna 3.

Peeling gruboziarnisty FaceBoo.

A dzisiaj przychodzę z tym uroczym peelingiem marki faceboom. Produkt znajduje się w tubce o pojemności 50g, która nie tylko pięknie się prezentuje, ale także wykonana jest w 100% z recyklingowanego materiału. Sam peeling ma bardzo przyjemny, delikatny i świeży zapach, który zdecydowanie umila pielęgnację. Świetnie radzi sobie z martwym naskórkiem, a jednocześnie nie podrażnia skóry. W składzie zawiera ekstrakt z cytryny i kiwi, wyciąg z pomarańczy oraz owoc trukwy egipskiej. Po mimo niewielkich rozmiarów tubki, starcza na długo. Ja stosowałam go raz w tygodniu i zdecydowanie widoczne były efekty działania peelingu. Skóra gładka, poprzez odpowiednie wyrównanie struktury skóry, rozjaśniona i delikatna. Peeling przeznaczony jest do skóry mieszanej i tłustej, ja natomiast jestem posiadaczką skóry suchej i wrażliwej i myślę, że również świetnie się sprawdził. Ja osobiście jestem zachwycona tym peelingiem i na pewno jeszcze do niego wrócę.