Vianek, Seria Zielona, Normalizujący peeling do twarzy

Vianek, Seria Zielona, Normalizujący peeling do twarzy

Delikatny, ale skuteczny kremowy peeling z korundem, przeznaczony do złuszczania martwego naskórka skóry przetłuszczającej się, z niedoskonałościami. Zawiera ekstrakt z szałwii o właściwościach oczyszczających i detoksykujących oraz silnie odświeżający olejek miętowy. Regularne stosowanie peelingu zmniejsza wydzielanie sebum, przyspiesza regenerację zmian skórnych i wyraźnie poprawia koloryt oraz kondycję skóry.

mechaniczne
tłusta, trądzikowa, mieszana
wygładzające, oczyszczające
bez alkoholu, bez parabenów
w tubce
drobnoziarniste

Mocno peelinguje I matuje

Peeling ma za zadanie oczyścić nam twarz z martwego naskórka i zmatowić cerę. I to zadanie spełnia w 100%.

Mam twarz tłustą w strefie T i lekko wrażliwą zwłaszcza na policzkach. Tu niestety był to problem, ponieważ ze względu na gęstość cząsteczek peelingujących mnie nieco podrażniał. Na szczęście tylko chwilowo i szybko wszystko wracało do normy.

Konsystencję ma bardzo gęstą. Na tyle, że ciężko go wydusić z tubki. Ma to swój plus, bo przynajmniej jesteśmy w stanie precyzyjnie nabrać tyle produktu ile potrzebujemy i nic nie wychodzi bokami jak stoi na zakrętce. Ale ma to tez swój minus, żeby porządnie oczyścić całą twarz musiałam użyć go bardzo dużo, przez co nie był wcale wydajny.

Jeśli chodzi o zapach, to mnie się nawet podobał. Jest owszem intensywny, więc może być zarówno wadą jak i zaletą, ale jest bardzo świeży, przyjemny, trochę ziołowy, mnie przypominał on ziołową pastę do zębów. Przez to mamy odczucie, że jeszcze bardziej odświeża.

Bezpośrednio po peelingu pojawia się uczucie ściągnięcia, które też szybko przechodzi i pozostawia nas z gładką, aksamitną cerą. Pory są widocznie zmniejszone, twarz przez cały dzień bardziej matowa. Niestety po zużyciu całego opakowania i pomimo regularnego stosowania nie zauważyłam żadnej "trwałej" zmiany, zmniejszenia porów, mniejszego przetłuszczania czy wygładzenia skóry. Żeby utrzymać wszystkie efekty musiałabym stosować ten peeling codziennie, za co już moja twarz pewnie nie byłaby wdzięczna;)

Normalizujący peeling do twarzy, Seria Zielona, Vianek

Peeling do twarzy kupiłam na jednej z aukcji internetowych.
Opakowanie to tubka o pojemności 75 ml, zapłaciłam około 18 zł
Peeling ma fajną kremową konsystencję, małe drobinki, jego wydajność jest dość standardowa.
Mam cerę mieszaną, peeling stosuje 1-2 razy w tygodniu.
Peeling dość szybko zastyga, łatwo się zmywa, nie uczula, nie podrażnia, przy regularnym stosowaniu redukuje wydzielanie sebum w strefie T.
Skóra po zastosowaniu peelingu jest oczyszczona, odświeżona, lekko nawilżona.
Plus za naturalne składniki, minus za opakowanie ciężko zużyć kosmetyk do końca, moim zdaniem lepszy był by słoiczek,
Podsumowując całkiem przyjemny peeling jednak jego zapach niezbyt przypadł mi do gustu, więcej raczej go nie kupię.

Droniutki jak ziarenka piasku nada się nawet dla cery podrażnionej

Peeling znalazłam w pudełku pure beauty. Jak wszystkie produkty vianka ma bardzo dobry naturalny skład więc krzywdy nam nie zrobi. Posiada drobinki wielkości piasku i takie też odczucie miałam podczas stosowania. Jest delikatny więc jeśli ktoś szuka zdzieraka to niestety nie będzie z niego zadowolony. Odświeża i leciutko złuszcza martwy naskórek. Nie wysusza a nawet nawilża skórę przy czym zauważyłam że po kilku tygodniach stosowania skóra mniej się blyszczy a mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami i przebarwieniami. Dobry delikatny naturalny i ziołowo pachnący peeling. Jednak ja wolę troszkę mocniejsze zdzieraki i za tą delikatność daje cztery gwiazdki.

Nietrafiony

Podobnie jak wszystkie produkty do twarzy z zielonej serii Vianek, ma ładny zapach i szatę graficzną, ale w przypadku tego produktu to chyba jego największe atuty. Nie powiedziałabym, że jest zły, ale jakoś nie zrobił wrażenia na mojej cerze. Nie złuszczał tak skutecznie, jak tego oczekuję, a zarazem podczas używania czułam się jak pod papierem ściernym, nie oczyszczał porów ani nie czułam po nim jakiegoś szczególnego odświeżenia. Z tego względu początkowy zapał do regularnego stosowania go zmalał, a wykończyłam go z musu, gdy termin zbliżał się ku końcowi. Nie zrobił mi żadnej krzywdy i wierzę, że innym użytkownikom może się sprawdzać, ale nie nadał się do mojej skóry - z głębokimi porami, "grubej", tłustej. Właściwie nic nie robił oprócz drapanka podczas mycia twarzy.

Skuteczne oczyszczanie i wygładzanie

Peeling ten był dodatkiem do jednej z gazet. Bardzo lubię wychwytywać takie gazetowe perełki, które zawsze kosztują mniej niż regularnie w drogerii, a przy okazji mam coś do czytania. W tym przypadku kosmetyk wraz z gazetą kosztował około 10 złotych, więc zdecydowanie się opłacało :). Produkt ten w drogeriach kosztuje od 16 do nawet 23 złotych.

Moja cera jest mieszana z przetłuszczającą się strefą T, trądzikowa, wrażliwa i również naczynkowa, co zaczęło się u mnie objawiać całkiem niedawno. Nie powinnam sięgać po typowe zdzieraki, bo są drażniące dla takich cer jak moja, ale nie mogłam nie skorzystać z okazji i nie kupić ;). Używam go (bo nadal mam resztkę w przeciętej na pół tubce) raczej raz w tygodniu, żeby nie narobić na swojej skórze szkód. Przyznam, że taka częstotliwość używania zdecydowanie wystarcza. Cudownie wygładza, co jest odczuwalne pod opuszkami palców, ale też widoczne w lustrze. Nie muszę mocno trzeć twarzy dla efektu. Usuwa on zanieczyszczenia, suche skórki, a do tego odblokowuje pory, lekko nawilża i daje odświeżające uczucie chłodzenia. Ja - jak to ja - nawet przy delikatnym pocieraniu robię się czerwona, lecz nie pojawiają się typowe, piekące podrażnienia. To tylko chwilowa reakcja skóry na coś ostrzejszego niż to, do czego jest przyzwyczajona, czyli delikatne żele/musy/pianki. Przy regularnym używaniu, czyli tak jak wspomniałam wyżej - w moim przypadku raz w tygodniu - cera wydaje się czystsza i pojawia się mniej wyprysków. Nie zauważyłam tylko jego wpływu na zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Może po prostu zbyt rzadko go stosuję ;). W każdym razie jest to przyzwoity produkt, warty swojej regularnej ceny, która i tak wielce wysoka nie jest. Ale wrażliwcy niech pamiętają - taki zdzieraczek to maksymalnie raz w tygodniu :D!

Peeling ma kolor pastelowej zieleni, a jego konsystencja przypomina trochę rzadszą pastę. Znajdują się w nim miliony malutkich drobinek, które ledwo można zauważyć gołym okiem (trzeba się dobrze przyjrzeć). Drobinek prawie nie widać, ale za to czuć. Mogą być dla niektórych osób zbyt ostre.

Zapach jest świeży z główną nutą mięty, choć też nieco ziołowy. Ja peelingi w większości przypadków stosuję tylko na noc, ale jeśli ktoś lubi wygładzić sobie twarz rano, np. tuż przed makijażem, to taki zapach może odświeżyć umysł i dać kopa energii :).

Opakowanie to mała, miękka tubka z zamknięciem typu zatrzask. Jedyne, co mnie denerwowało, to pozostający w zatrzasku peeling, który zasycha i utrudnia zamykanie tubki, jeśli nie jest usunięty. Oprócz tego nie mam żadnych innych zastrzeżeń. Szata graficzna kojarzy się z produktem naturalnym - te różnorodne zielone kwiaty, a nawet sama czcionka i nazwa ''Vianek'' (producentem jest Sylveco). Całość prezentuje się po prostu ładnie ;). Pojemność to 75ml.

Mega odświeżenie i gładkość

Mam cerę problematyczną ale mimo to uwielbiam peelingi mechaniczne, a jednym z moich ulubionych stał się właśnie ten z zielonej serii Vianek. Przy pierwszych użyciach zapach bardzo mi się nie spodobał, ale przyzwyczaiłam się i polubiłam go. Peeling znakomicie odświeża skórę, pozostawia miłe uczucie chłodu (co jest świetne szczególnie w okresie letnim). Skóra jest po nim super gładka, a efekt utrzymuje się przez kilka dni.
Peeling ma w sobie mnóstwo drobinek, ale szybko zasycha na twarzy, a ja lubię długie peelingi, dlatego muszę dodatkowo moczyć dłonie. Pomaga niwelować niedoskonałości. Osobiście używam dwa razy w tygodniu.

Bardzo przypomina inny ,tańszy produkt...

Gdybym miała z zakrytymi oczami podać nazwę i producenta tego kosmetyku bez zastanowienia powiedziałabym, że to pasta liście Manuka z Ziaji. Zapach, konsystencja, kolor - no wszystko się zgadza, oprócz ceny i składu - Vianek ma jednak lepszy, zdecydowanie bardziej naturalny. Działanie też bardzo podobne. Jest to produkt mocny w swoim działaniu, na pewno nie do skóry wrażliwej, ale skuteczny. Skóra jest po nim dobrze oczyszczona i odświeżona. Lubię go, ale tylko od czasu do czasu.

Naturalny

Naturalny i skuteczny peeling do twarzy to coś czego szukałam od dawna, niestety ten nie spełnił moich oczekiwań. Złuszczał naskórek tylko połowicznie. Choć same drobinki wydają się dosyć grube i można by rzec ostre. Zachęcił mnie składem i tu nie ma się do czego przyczepić. Jednak zapach nie przypadł mi do gustu, zbyt intensywnie ziołowy. Do tego opakowanie nie jest też najlepsze. Trudno wydobyć resztki produktu i trzeba je rozciąć.

Papier ścierny w tubce

Produkt okazał się dla mnie zbyt mocny, jestem posiadaczką cery mieszanej z dużą tendencją do zapychania. Zwykłam nakładać peeling na mokry wacik i nim peelingować twarz (WAŻNE! producent zaleca stosowanie dłoni, gdzie ja tego sposobu po prostu nie lubię). Po kilku nieudanych podejściach w obawie przed uszkodzeniem skóry twarzy, zużyłam produkt w pielęgnacji skóry ciała - tam sprawdzał się super.

Jestem zadowolona i nie szukam innego

Używam tego peelingu regularnie co tydzień. Skutecznie złuszcza skórę, nie podrażniając. Mam skórę ze skłonnościami do trądziku i ten peeling sprawdza się u mnie bardzo dobrze.
Delikatnie chłodzi podczas używania, co daje bardzo miłe uczucie orzeźwienia i oczyszczenia.
Jedyny mały minus - ciężko wydobyć końcówkę produktu z tuby, a gdy ją rozetniemy, od razu trzeba zużyć resztki bo zasychają. Mimo tego bardzo polecam.

Spełnia swoje zadanie

Peelingu używałam 2-3 razy w tygodniu, łączyłam z innymi produktami z serii normalizującej - kremem na noc i żelem do mycia twarzy. Mogę powiedzieć, że peeling spełnia swoje zadanie :) Tak jak obiecał producent - oczyszcza, dobrze złuszcza martwy naskórek, przyspiesza wyciszanie niedoskonałości. Jednocześnie nie podrażnia, skóra po nim nie jest jakoś mocno zaczerwieniona ani ściągnięta. Zapach jest bardzo przyjemny, miętowy, przy używaniu peelingu pojawia się uczucie chłodzenia na twarzy. Co do zwężenia porów i zmniejszenia wydzielania sebum tutaj jakichś spektakularnych zmian nie zauważyłam a zużyłam kilka opakowań produktu.

Vianek peeling normalizujący do twarzy

To mój pierwszy produkt z firmy Vianek, a już polubiłam się z tą marką. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to piękne, kwiatowe opakowanie. Zapach z nutami ziołowymi, ponieważ wyczuwalna jest szałwia i mięta, która sprawia, że zapach jest orzeźwiający. Konsystencja jest idealna jak na peeling. Czuć malutkie drobinki, które delikatnie peelingują skórę przy czym nie podrażniają jej. W kontakcie z wodą peeling tworzy kremową konsystencję, która zmienia się w przyjemną piankę. Skóra jest wyraźnie oczyszczona, bez nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Lubię go używać szczególnie gdy pojawią się na mojej buzi jacyś nieprzyjaciele, ponieważ ten peeling sprawia, że zaczerwienione wypryski powoli znikają. Zapewne na tym pierwszym opakowaniu moja przygoda z tym peelingiem się nie zakończy.