Cien, Food For Skin, Maska-peeling + maska do twarzy

Cien, Food For Skin, Maska-peeling + maska do twarzy

Dwa różne zabiegi do stosowania jednocześnie na twarz.
Vegan friendly.
Min. 90% składników pochodzenia naturalnego.

Oczyszczenie z czarnym węglem i trawą cytrynową. Maska-peeling do twarzy - głęboko oczyszcza i peelinguje skórę. Zmniejsza widoczność porów i zaskórników. Zapobiega błyszczeniu się skóry. Pozostawia skórę wygładzoną i miękką.
Sposób użycia: Nanieś grubą warstwę maski-peelingu na oczyszczoną strefę T (czoło, nos, broda), omijając okolice oczu. Pozostaw na 15 minut. Zmyj.

Odświeżenie z zieloną glinką i ogórkiem. Maska do twarzy - oczyszcza i wygładza powierzchnię skórę. Zapobiega powstawaniu zaskórników i niedoskonałości. Ujednolica koloryt skóry i działa matująco. Zapewnia skórze uczucie świeżości i orzeźwienia.

klasyczne
w saszetce
krem
<50ml

Skład jest w trakcie moderacji.

• Maska; Aqua, Kaolin, Glycerin, Propylene Glycol, Perlite, Cetearyl Alcohol, Cymbopogon Citratus Extract, Charcoal Powder, Ceteareth-20, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, Polyglycerin-10, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyglyceryl-10 Stereate, Gluconolactone, Calcium Gluconate, Phenethyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate (Maska-peeling do twarzy). Aqua, Illite, Kaolin, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, CI 77891, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Montmorillonite, Ceteareth-20, Sodium Polyacrylate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cucumis Sativus Extract, Xanthan Gum, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Parfum, Disodium EDTA, Citric Acid, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol (Maska do twarzy).

Fatalna maseczka.

Dla mnie nie ma rewelacji. Plus za Vegan friendly formułę, ale sam Cien ponoć testuje na zwierzętach, więc średnio chce wspierać taki marny chwyt marketingowy na przyciągnięcie większej grupy konsumentów. Poza tym, opakowanie mało estetyczne, a sam produkt podrażnił moją cerę, była tkliwa i zaczerwieniona, co się wcześniej raczej nie zdarzało. Więcej nie zakupię.

Całkiem dobra maska

Skóra po zmyciu maski jest gładka, oczyszczona. Po nałożeniu maseczki w zielonej saszetce czuć lekkie pieczenie, które ustępuje po kilku minutach. Maski mają gęstą konsystencję, są łatwe w nałożeniu oraz szyko wysychają i łatwo je sie zmywa. Produkt ma ładny, przyjemny zapach. Jedna saszetka jest wystarczajaca no kokrycie całej twarzy jak i dekoltu. Polecam je osobą z cera tłusta lub mieszana poniewaz maki lekko wysuszają.

Fajna opcja

Nie będę opisywać każdej maseczki osobno ponieważ efekt był taki sam.
Opakowanie to bardzo ładne zaszetki z prostym otwarciem. Wszystko dobrze opisane.
Po nałożeniu maseczek czułam lekkie pieczenie. Ja je nakładałam na całą buzie. Pieczenie ustało po ok 2 min.
Maseczki fajnie sielę rozprowadza na buzi.
Moja cera mieszana z tendencją do wyprysków.
Skóra po ich użyciu jest miękka wygładzona i odświeżona. Ma ładny wyrównany koloryt. Nie świeci się.

Mile zaskoczenie w niskiej cenie

Szczerze powiedziawszy jestem zaskoczona niektórymi negatywnymi opiniami na temat tego produktu., albowiem osobiście jestem z zadowolona z efektów jego działania.
Za niewielką cenę otrzymujemy dwie saszetki.
Maska-peeling w kolorze ciemnej szarości, o zapachu, przypominającym męskie perfumy ( swoją drogą całkiem przyjemnym), ma odpowiednią konsystencję. Dość łatwo się rozprowadza, pozwalając na wykonanie masażu skóry twarzy, który procentuje tym, iż po zmyciu ta staje się wyraźnie wygładzona i przyjemna w dotyku. Mniej też przetłuszcza się w tzw. "strefie T".
Maska z zieloną glinką i ogórkiem natomiast, oprócz oczyszczenia i nadania gładkości skórze, odczuwalnie ją odświeża, jednocześnie zwężając pory i zmniejszając tendencję do błyszczenia.
Podsumowując-produkt, jak najbardziej godzien wypróbowania,,,,

Nie kupię ten wersji ponownie bo strasznie piecze po nałożeniu.

Opakowanie tej maski jest całkiem przyjemne dla oka. Utrzymane w zielono-niebieskiej kolorystyce. Wszystko czytelnie opisane i narysowane. Otwiera się szybko dzięki nacięciu z boku.
Są to maski oczyszczające dla cer problematycznych.
Moja skóra jest sucha, niedoskonałości wyskakują mi sporadycznie i właśnie w takie dniu lubię używać tego typu masek.

Nr 1.zielona glinka + ogórek
Maseczka ma postać glinkową i kolor lekko zielonkawy. Po nałożeniu na skórę zasycha .Czuć delikatny efekt szczypania
Zapach maseczki jest mocny ale przyjemny. Troszkę ogórkowy a troszkę jak perfumy
Nie każdemu przypadnie do gustu Ze swoja intensywnością jest u mnie już pod poprzeczką powyżej której zapach byłby uciążliwy i raczej świadczył na niekorzyść kosmetyku.
Skład jest bardzo średni ale pamiętajmy że maseczka składająca się z dwóch części kosztowała 1,99 zł
Glinka i ekstrakt z ogórka to chyba jedyne dobre składniki. Jest tam mnóstwo mikroplastiku, polisorbat, EDTA
Działanie
Zmywa się szybko letnia wodą . Nie pozostawia uczucia ściągnięcia ani przesuszenie.
Dobrze matuje skórę mimo że ja nie mam problemu z nadprodukcją sebum. Lekko wygładza i bardzo delikatnie oczyszcza pory.
Saszetka jest wydajna bo starczyła mi na dwa użycia

Nr 2 maska peeling z węglem i trawa cytrynową

Konsystencja gęstej czarnej pasty z wyczuwalnymi pod palcami drobinkami które podczas zmywania robią za peeling.
Zapach mocny i intensywny , podobny do męskich perfum. Aż oczu pieką od tego. Dla mnie zbyt perfumowana
W opakowaniu ilość potrzebna na dwie aplikacje a więc fajnie a do tego niska cena.
Działanie
Maskę trzymałam na twarzy ok. 20 minut. Piekło mnie i szczypało ale wytrwałam. Możliwe że ekstrakt z trawy cytrynowej bogaty w olejki eteryczne tak działa na skórę .Nie wiem po prostu cały czas czułam ciepło .Możliwe że ten efekt ma na celu oczyszczanie porów.
Od czasu do czasu zraszałam skórę wodą aby maska nie zaschnęła na skorupę.

Skład nie oszukujmy się słaby. To że produkt jest wegański i ma 90% składników naturalnych nie dowodzi tego że jest dobry.
Często firmy wliczają do tych 90 % wodę która czasem stanowi większą część produktu. Do tego troszkę glinki i węgla .Reszta to mikroplastik. phenoxyetanol , konserwanty i wypełniacze. Do jednorazowego użytku może być ale więcej nie kupię .

Efekty
Zmywa się dość łatwo ale wiadomo trochę brudzi . Drobinki delikatnie peelingują dzięki czemu skóra jest gładka w dotyku.
Czy pory zostały oczyszczone. No tak średnio na jeża. Wielkiej różnicy nie zauważyłam , no może minimalnie coś tam się zadziało.
Nastąpiło za to wysuszenie skóry . Maski oczyszczające raczej nie maja właściwości nawilżających a ja mam dodatkowo cerę sucha więc odczucia były bardzo niekomfortowe.

Podsumowując
Maska jest wydajna . Każda połówka starczyła na 2 użycia co daje 50 gr jako koszt jednej aplikacji
Skład słaby , mała ilość wyciągów roślinnych czy składników aktywnych.
Zbyt mocno perfumowane -podejrzewam że skóry wrażliwe mogłyby zareagować podrażnieniem
Uczucie pieczenia, ciepła na skórze skreśla te maski -pielęgnacja powinna być przyjemna a nieuciążliwa
Efekty oczyszczenia porów minimalne .Lepiej kupić czysta glinkę za 5 zł a efekty będą lepsze.
Niestety ta wersja maseczki Cien Food for Skin jest nie dla mnie.

PLUSY
-niska cena
-dostępność
-wydajność
-ładne opakowanie
-matują
-szybko się zmywania

MINUSY
-szczypie i podrażnia skórę
-zbyt mocno perfumowane
-słabo oczyszczają pory
-kiepski skład

Używa produktu od: próbka

Ciekawy produkt

Super się sprawdza jeśli chce gdzieś wyjść to nakładam kilka godzin przed, makijaż ładnie po nim wyglada. Producent to co obiecuje na opakowaniu tak jest faktycznie na twarzy. Będę wracać do tego produktu ponieważ jest tani a dobry.

Używa produktu od: próbka

Porażka

Najgorsza maska jaką kupiłam.
Już gdy ją nakładałam twarz zaczęła mnie piec. Sądziłam, że to tak ma być, jednak bardzo się pomyliłam.
Przez kolejne trzy dni leczyłam się z uczulenia i czerwonej twarzy.
Męki, by się opłacały gdyby jeszcze zadziałała. Ale nic nie widziałam żadnego efektu , mało z tego strasznie miałam wysuszoną twarz. Musiałam dosyć mocno po całym zabiegu posmarować twarz kremem.
Także na pewno nie kupie jej kolejny raz.

Tania i przyjemna

Maseczkę możemy dostać w śmiesznej cenie 1,50-2 zł w Lidlu. Składa się ona z dwóch saszetek.

W pierwszej jest ciemnoszara maska peelingująca z węglem i trawą cytrynową. Pachnie jak męskie perfumy, a jednocześnie kojarzy mi się właśnie ze świeżością i oczyszczeniem. Po nałożeniu jej na twarz w przeciągu 5 min zastyga. Nie zauważyłam żadnego pieczenia ani innego dyskomfortu. Zmycie jej jest dosyć proste, robimy to zwykłą wodą. Po zmyciu twarz jest zmatowiona, odświeżona. Nie ma tu żadnego efektu dogłębnego oczyszczenia skóry, ale jej stan po zmyciu jest bardzo przyjemny i komfortowy.

Druga część to lekko zielonkawa maska już bez drobinek peelingujących, z zieloną glinką i ogórkiem. Jej zapach również jest bardzo przyjemny i intensywny, ale świeży. Stosowałam ją na całą twarz, tutaj również nie było żadnego pieczenia, a po 5 minutach zastygła. Jej zmywanie jest odrobinę trudniejsze, jednak wciąż nieuciążliwe. Ta maseczka także odświeża, matowi i daje uczucie gładkiej skóry.

Podsumowując, nie ma tutaj żadnego cudu, ale ja w takie kosmetyczne cuda (a przynajmniej za taką lub nawet sporo wyższą cenę) nie wierzę. Taka maseczka ma odświeżyć, dać mi poczucie oczyszczenia na tu i teraz. Do tego ten produkt nadaje się bardzo dobrze. Nie ma tutaj jakiejś kuracji, która znacznie zredukuje widoczność niedoskonałości ani nic takiego, ale to przyjemny i poprawny produkt. Dużym plusem jest brak pieczenia i innego dyskomfortu, aplikacja jest łatwa, zmywanie też. Na pewno do niej wrócę, ponieważ polubiłam się z większością maseczek z Lidla, które stosowałam. Ta ma bezdyskusyjnie najpiękniejszy zapach, a nałożenie tak świeżo pachnącego produktu na twarz już samo w sobie daje mi uczucie właśnie odświeżenia cery.

Dodam tylko, że ja nie zużywam całej saszetki na raz, a na jakieś 3-4 razy - nie lubię nakładać bardzo dużo produktu. Nadmiar przekładam do plastikowych pojemniczków na brokat i trzymam w ciemnym miejscu. Obie maseczki nakładam albo bezpośrednio po sobie, albo jednego dnia jedną, a drugiego drugą.

Super

Maska jest super wydajna, Do sięgnięcia po te maseczki skusiła mnie głównie cena. Maseczka okazała się super. Świetnie oczyściła moją cerę która lubi się świecić i ma tendencję do powstawania zaskórników. Peeling delikatnie mrowił, a skóra była zdecydowanie oczyszczona. Cena jest mega niska

Bardzo lubię, zawsze jest w kosmetyczce

Posiadam cerę mieszaną/tłustą ze skłonnością do rozszerzonych porów, wyprysków i świecenia.
Bardzo fajna maseczka, szczególnie ta ciemna, węglowa. Używam ich różnie, raz tak jak zaleca producent (węglowa na strefę T, a glinkowa na policzki) lub jedną na całą twarz i w obu (a właściwie w trzech) przypadkach sprawdza się super.
Cera po zmyciu jest gładka, miękka, zmatowiona i ukojona, ma jednolity kolor, a zaczerwienia i niedoskonałości są mniej widoczne.
Starcza na 1,5-2 użycia.

Niezła

Lubię tą wersję maski. Fajnie ściaga i oczyszcza skórę. Jest w super cenie, często jeszcze na promocjach. Zapach przyjemny. Dobrze się nakłada. Ilość odpowiednia do pokrycia całej twarzy. Nie podrażnia. Moim zdaniem warto spróbować.

czy działa?

Mam 20 lat i ciągły problem z wracającym trądzikiem. Na szczęście są to pojedyncze niedoskonałości, które po kilku dniach znikają. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się dwuetapowa maska Cien, która nie tylko pozbędzie się kłopotu, ale również delikatnie nawilży twarz. Maska i krem mają przyjemną konsystencję oraz ciekawy zapach. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu.