Sessio, Jelly Fruit, Hair Mask with Lamination Effect (Maska do włosów z efektem laminowania do włosów wysokoporowatych `Malina`)

W domowych warunkach polega to po prostu na zmieszaniu ulubionej maski do włosów z galaretką lub żelatyną. Tak przygotowana maska osadza się na łuskach włosów, otulając je ochronnym, wygładzającym filmem.
Jeśli wolimy prostsze metody, albo chcemy być wege z pomocą przychodzą gotowe maski – galaretki do włosów z efektem laminowania. Dopasowane do trzech typów porowatości włosów nadają im wyjątkową sprężystość, blask i sypkość.
Lekka żelowa baza wzbogacona została naturalnymi emolientami oraz olejem migdałowym, dzięki którym jest idealna dla włosów wysokoporowatych, szorstkich i skłonnych do puszenia się.
MALINA, której ekstrakt zawiera galaretka jest bogata w pektyny, cukry oraz wzmacniającą biotynę.

efekt laminacji

Maska sessio to mój hit.
Kupiłam w ciemno, kiedy zobaczyłam na opakowaniu, że ma dawać efekt laminacji.
Maska ma ciekawą konsystencję - taka galaretka, ale płynna i gładka. Może to sprawiać problem, bo jest na tyle rzadka, że czasami spływa z dłoni, ale wybaczam to widząc jej działanie ;)
Mam włosy dość zniszczone - wcześniej rozjaśniane, suszone, a niedawno przeszły ściaganie koloru i były w bardzo złym stanie.
Już po pierwszym użyciu maski Sessio byłam pod wrażeniem, ale po kilku myciach (myję włosy co drugi dzień) byłam pewna, że to świetny produkt. Obiecany efekt laminacji faktycznie jest, włosy są sypkie, wygładzone bardziej, niż się tego spodziewałam:)
Fajnie, że producent daje możliwość wyboru produktu adekwatnie do porowatości - wiedząc jakiego rodzaju włosy posiadamy, wybieramy najlepszą dla nas opcję, co przekłada się na późniejsze efekty

Fajna maska przed myciem włosów

Maskę kupiłam 3 miesiące temu i używam przez godzinę przed myciem włosów, ponieważ maska jest bardzo obciążająca i mam wrażenie że szybciej przetłuszczają mi się po niej włosy kiedy używam zgodnie z zaleceniami producenta. Zapach ma rewelacyjny więc nawet jak mam ją na głowie to jest bardzo przyjemnie i w sumie jest to jedna z lepszym masek na włosy jakich używałam, bardzo fajna konsystencja i uczucie na włosach. Ja będę jej używać na pewno !

Nieporozumienie

Mam podejrzenie, że wszystkie pochlebne recenzje tego produktu w internecie, to czysty marketing. Ta maska jest tragiczna! Włosy po jej użyciu są w gorszym stanie niż przed jej zastosowaniem: suche, puszą się, wyglądają jak siano, są nieprzyjemne w dotyku.
Kupiłam na promocji dwa opakowania, kierując się pozytywnymi opiniami. Oba wylądowały w koszu.
Tragedia

Ratunek dla moich wysokoporowatych włosów

Mam włosy wysokoporowate, więc skusiłam się na wersję malinową. Do włosów niskoporowatych jest dostępna wersja agrestowa, a do średnioporowatych borówkowa.

Maska ma ciekawą konsystencję, ponieważ przypomina tężejącą galaretkę z małym dodatkiem żelu. Całkiem fajnie nakłada się ją na włosy, ale trzeba robić to małymi porcjami. Produkt pachnie malinowo, jednak nie jest to taka naturalna malinka na którą liczyłam.

Maskę nakładam według zaleceń producenta czyli na 20-30 minut po czym obficie spłukuję ją wodą. I tutaj widać pierwsze efekty jej działania - upięte w kok włosy idealnie się "rozplątały" pod wpływem strumienia wody tworząc gładką taflę (tak jak w przypadku recenzji niżej). Jednak dopiero po ich wysuszeniu w stu procentach wiedziałam, że zakup tej maski był naprawdę dobrym pomysłem. Włosy po jej użyciu są przyjemnie gładkie i lśniące. Produkt fajnie je dociążył i zniwelował ich puszenie się. U mnie efekt utrzymuje się do kolejnego mycia, czyli tak jak w przypadku laminacji galaretką spożywczą.

Istotny jest fakt, iż jest to kosmetyk wegański - osoby, które wykluczały produkty pochodzenia zwierzęcego jak np. żelatyna śmiało mogą po nią sięgnąć.

Jej wydajność oceniam na bardzo dobrą. Stosowałam ją raz w tygodniu i wystarczyła mi na jakieś dwa miesiące (mam włosy do łopatek).

To jakiś hit !

Dziewczyny !
Jestem dopiero po 1 użyciu . Trzymałam maskę na włosach 40 minut. Gdy spłukiwałam włosy , czułam tafle. Mimo wszystko nie oczekiwałam niewiadomo jakich cudów. Włosy zostawiłam do wyschnięcia. Powiem wam że wow! Wlosy są miękkie, dociążone i się błyszczą. Bardzo polecam. Jednak mam sugestię. Wydaje mi się że nie jest to produkt odżywczy dla włosów, lecz który poprawia ich wygląd. Nie można przesadzić z częstotliwością używania,bo może mieć to negatywne skutki. Idealnie się nada jeśli chcecie abywasze włosy pięknie wyglądały na jakieś wyjście, lub zależy wam na ważnym spotkaniu. Ja jestem zadowolona ????