Produkt otrzymałam w paczce dla Recenzentki Miesiąca, za co bardzo dziękuję :)
Żel znajduje się w tubce o pojemności 100 ml. Mimo że jest to nieco mniej niż standardowe 150 ml, nie wpłynęło to negatywnie na jego wydajność. Opakowanie jest nieprzezroczyste, ale pod światło można podejrzeć, ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Tubka posiada zamknięcie typu klik, wewnątrz którego mieści się malutki otwór do dozowania żelu, który dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi zapobiega wyciśnięciu zbyt dużej ilości specyfiku na jedno użycie. Tworzywo, z którego wykonano opakowanie, jest elastyczne, co umożliwia wydobycie produktu do końca. Nakrętka jest owinięta folijką, przez co mamy pewność, że nikt przed nami nie otwierał kosmetyku.
Żel posiada bardzo delikatny zapach. Wydaje mi się, że wyczuwam w nim jakieś mydlane nuty, chociaż nie mam pewności. Jest to spowodowane faktem, że jest tak słabo intensywny, że ciężko mi cokolwiek o nim powiedzieć. Podczas mycia jest niewyczuwalny, więc nikomu nie powinien przeszkadzać.
Produkt jest przezroczysty o ledwo widocznym żółtym zabarwieniu. Ma rzadką, lejącą się konsystencję, ale nie na tyle, aby przeciekać przez palce. Pieni się skromnie - osobiście wolałabym trochę więcej piany, ale mając na uwadze skład oparty na delikatnych detergentach cieszę się, że piana w ogóle się pojawia. Szybko i łatwo się spłukuje, nie zostawiając żadnej warstwy.
Dodam tylko, że mam cerę mieszaną - lekko przetłuszczająca się strefa T oraz suche policzki, a do tego jest wrażliwa.
Żel usuwa wszelkie zanieczyszczenia, przynosząc uczucie odświeżenia. Kosmetyk nie wysusza, brak uczucia ściągnięcia, skóra nie błaga o nawilżenie, tylko jest miękka. Jest to najdelikatniejszy żel myjący, jaki miałam w życiu - zero podrażnień, zero zaczerwienień, zero dyskomfortu. Można spokojnie stosować go w okolicach oczu. Nazwanie go przez producenta "łagodnym" jest jak najbardziej trafne.
Jedynie mam wątpliwości co do tego, że jest odpowiedni dla każdego typu cery. Na mojej mieszanej od czasu stosowania żelu częściej zaczęły się pojawiać pojedyncze niedoskonałości wyglądem przypominające zapchane pory. Nie był to żaden wysyp, ale jednak to zauważyłam. Dzięki regularnemu stosowaniu maseczki oczyszczającej sytuacja na szczęście została opanowana. Nie jestem pewna, czy wynikało to po prostu z mojego niedbalstwa, czy dla cer problematycznych, skłonnych do wyprysków może się okazać, że produkt niedostatecznie oczyszcza.
Recenzowany żel będzie dobrą opcją dla wrażliwców, alergików, osób z chorobami skórnymi czy też posiadaczy nosów czułych na zapachy. Ja z pewnością do niego wrócę, gdy jakiś kosmetyk mnie podrażni. Jest to bardzo bezpieczna propozycja, która nie szkodzi reaktywnej cerze, a sprawia, że staje się uspokojona.
Zalety:
- ultra łagodny - brak podrażnień, zaczerwienień czy dyskomfortu,
- nie wysusza,
- cera po umyciu jest miękka,
- można go używać w okolicach oczu,
- odświeża,
- łatwo się spłukuje i nie zostawia żadnej warstwy,
- skład,
- niemal niewyczuwalny zapach.
Wady:
- nie jestem pewna, czy oczyszcza w stopniu wystarczającym dla cer problematycznych.
- Wydajność
- Zgodność z opisem producenta
- Zapach
- Stosunek jakości do ceny
- Opakowanie