Tołpa, Estetic, Oczy, Krem korygujący oznaki starzenia

Tołpa, Estetic, Oczy, Krem korygujący oznaki starzenia

wiemy, że
podstawowa pielęgnacja może nie rozwiązać wszystkich problemów naszej skóry. Wtedy w łazience potrzebne jest działanie intensywniejsze. tołpa. estetic to czyste składniki aktywne, warstwowa metoda nakładania i lepsze przenikanie do głębszych warstw skóry.

nasz medikosmetyk
poprawia wygląd i kondycję skóry wokół oczu. Spłyca i zmniejsza widoczność zarówno płytkich zmarszczek, jak i głębszych bruzd. Niweluje cienie i worki wokół oczu. Wygładza strukturę skóry, poprawia jej napięcie i jędrność. Łagodzi podrażnienia, przynosząc uczucie ulgi i ukojenia. Może być stosowany już od 20. roku życia.

mamy na to dowody*
poprawia jędrność skóry o 36% po 4 tyg. stosowania
zmniejsza wielkość zmarszczek o 20% po 4 tyg. stosowania
niweluje cienie i worki pod oczami

małe wielkie składniki
torf tołpa., łagodzący ekstrakt z kwiatu bawełny, przeciwstarzeniowe komórki macierzyste z pomarańczy, ujędrniający ekstrakt z bobrka trójlistnego, niwelujący cienie i worki kompleks Eyeliss, masło shea i olej macadamia, nawilżająca gliceryna
nie zawiera substancji zapachowej.

torf tołpa.
multiroślinny antyoksydant
naturalnie chroni i wzmacnia skórę wrażliwą

lubimy:
torf tołpa., roślinne składniki aktywne, naturalny kolor, fizjologiczne pH

słuchamy:
mówicie nam, że nie lubicie parabenów, sztucznych barwników, silikonów, oleju parafinowego. My o tym pamiętamy.

więcej na: tolpa.pl/lubimy

ps
tołpa. estetic to kosmetyk z dreszczykiem i może powodować intensywne odczucia, np. mrowienie.

przebadany w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego

*badania aparaturowe i dermatologiczne na grupie 43 osób

Mieszane uczucia. Nawilża i natłuszcza. Ale trzeba re-aplikować w ciągu dnia, bo skóra robi się sucha.

Mam mieszaną dojrzałą skórę. Zawsze używam kremów pod oczy (choć wielu dermatologów twierdzi, że zwykłe kremy do twarzy wystarczają).

OPAKOWANIE
Malutkie. To tylko 10 ml. Tubeczka aluminowa z bardzo precyzyjnym dozownikiem. Działa dobrze. Zajmuje niewiele miejsca. Do torebki. W podróż.

SKŁAD
Wysoko w składzie kilka olejów roślinnych. Ale nie widzę wielu składników, które uzasadniałyby obietnice producenta. Trehaloza? Super! Ale daleko na liście składników, więc nie wiadomo ile jej jest.

KONSYSTENCJA i STOSOWANIE
Konsystencja średnio gęsta. Rozprowadza się szybko. Zostawia błyszczącą, tłustawą warstwę. Ja lubię to mieć pod oczami, ale niestety po kilku godzinach znika. Krem nie ma zapachu (plus). Stosuję rano i wieczorem.

DZIAŁANIE
To poprawny krem pod oczy. Nie podrażnia. Nie powoduje łzawienia. Ale dla dojrzałej skóry jest niewystarczający. Wymaga kolejnej warstwy w ciągu dnia. Długoterminowych efektów obiecanych przez producenta nie widzę. ALE - stosuję retinol i wit. C, które powodują rozjaśnienie skóry i redukcję zmarszczek.
Nie mam cieni pod oczami. Nie mam większych problemów z tzw. workami.

PODSUMOWUJĄC
Krem jest OK, ale nic nadzwyczajnego. Trochę natłuszcza, trochę nawilża, ale dla dojrzałej skóry jest niewystarczający.