Pax Moly, Real Collagen Mask Pack (Maska nawilżająca)

Pax Moly, Real Collagen Mask Pack (Maska nawilżająca)

Maska zawiera kolagen oraz bogactwo naturalnych ekstraktów jak: adenozyna, kwas hialuronowy, betaina, ekstrakty z komórek macierzystnych żeń-szenia, anyż, które sprawiają, że skóra staje się głęboko odżywiona, oczyszczona, odświeżona i ujędrniona. Dodatek probiotyku dba o mikrobiom skóry, działa ochronnie i nawilżająco.

Wysusza cerę

Maseczkę kupiłam w sieci Biedronka po tym jak jedna z serii zrobiła efekt wow. Maseczka jest w ładnym opakowaniu z ładną elegancka szatą graficzną i dostępna jest za nie wielkie pieniądze.

Maseczka ma tkaninę średniej grubości a materiał jest bardzo mięciutki. Maseczka jest bardzo mocno nasączona esencją.

Po nałożeniu czuć ulgę i pobudzenie bez żadnych objawów podrażnienia. Mega przyjemnie nosi się maseczkę, która nie przesuwa się i nie ścieka.

Po ściągnięciu trzymałam ponad 20 min (gdzie na opakowaniu jest 10-20 min) pozostałość zmyłam, ponieważ nie lubię lepiącej się skóry a taka pozostaje.

Następnie zauważyłam że skóra przesuszoną jest i uczucie ściągnięcia się pojawiło.

Używa produktu od: próbka

przyjemna maseczka i spełniająca swoje zadanie

sięgnęłam po tę maseczkę, zachęcona wypróbowaniem innych koreańskich maseczek, które znalazłam w jednym z marketów. Cena była na tyle przyzwoita, że nie zawachałam się ją wypróbować. Wewnątrz opakowania płachta jest mocno nasączona płynem o lekkim białym kolorze i na tytle jej jeszcze zostało, ze resztę naniosłam na szyje i dekolt. Maseczek w płachcie używam podczas stosowania mezoterapii bezigłowej, gdyż posiadam urządzenia do "prasowania zmarszczek" np. B-Glossy Pro z firmy Beautifly. Urządzenie to, wykorzystując fale radiowe, wzmaga działanie substancji, poprzez wtłaczanie ich w głębsze partie skóry ( polecam! mega działanie, szczególnie dla skóry dojrzałej).
Po upływie wymaganego czasu, ściągnęłam maseczkę, a reszcie pozwoliłam na wchłonięcie się. Moja skóra była przyjemnie nawilżona, bez uczucia ściągnięcia, ujędrniona i odżywiona ( a przynajmniej mam takie odczucie, gdyż skład jej jest obiecujący).
Maseczki w płachcie koreańskie są godne polecenia, cena ich jest mega przystępna, w porównaniu do innych, i z tego tez powodu, poszukuję ich w markecie ( pojawiają się cyklicznie).

Dobry skład i przyjemny efekt :)

PŁACHTA
Jest bardzo mocno nasączona. Wręcz ciężka od esencji. W saszetce zostaje jeszcze trochę, więc można nałożyć ją na szyję i dekolt. Całkiem nieźle dopasowuje się do twarzy, chociaż otwór na usta powinien być moim zdaniem większy. Materiał nachodził ciągle na usta i musiałam parę razy ścierać z nich esencję.

ZAPACH
To akurat nieco słabsza strona tej maski. Nie jest jakiś super przyjemny, ale też nie odrzuca. Jest jakby delikatnie ziołowy. Troszkę przypomina mi jakieś lekarstwo, ale zapach dosyć szybko wietrzeje, więc nie jest to problem.

EFEKT
Z początku miałam wrażenie delikatnego pieczenia, ale możliwe, że to przez to, że nakładałam maskę tuż po peelingu twarzy. W każdym razie nie wystąpiły żadne zaczerwienienia, ani podrażnienia. Maska pod koniec daje lekkie uczucie chłodu. Producent zaleca, by resztę esencji wklepać w skórę. Zostaje jej jednak na tyle dużo, że jej wklepywanie zajęłoby sporo czasu, a nie po to używam maski w płacie, by spędzać dużo czasu w łazience. ;) Dlatego po chwilowym masażu twarzy, resztki zbieram delikatnie chusteczką. Efekt działania maski jest moim zdaniem zadowalający. Robi to, co obiecuje producent. Ładnie nawilża, wygładza i zmiękcza. Skóra jest przyjemnie gładka w dotyku i ujędrniona.

SKŁAD
Sporo dobroczynnych substancji. Znajdziemy tu niacynamid, betainę i adenozynę. Do tego probiotyki, kolagen, kwas hialuronowy i ekstrakt z anyżu, który wspomaga skórę w tworzeniu nowych włókien kolagenowych.

Podsumowując oceniam tę maskę pozytywnie i jak trafię ją jeszcze na sklepowej półce, to prawdopodobnie skorzystam z niej ponownie. :)