Yves Rocher, Ambre Noir EDT

Yves Rocher, Ambre Noir EDT

`Ambre Noir` to nowy zapach dla mężczyzn, który łączy intensywne aromaty drzewno - ziemistej paczuli, tytoniu i wetiwerii, otulone mrocznymi akordami fasoli tonka. Zawiera także nuty ambry i wanilii. W kompozycji użyto absolutu tonki, który podkreśla pikanterię i intensywność. Serce kryje drzewne nuty cedru i lawendy, które akcentują elegancję zapachu. Zostawia on smugę aromatu ambry, która ogrzewa całą kompozycję.

Nuty zapachowe: paczula, tytoń, wetiweria, tonka, ambra, wanilia, absolut tonki, cedr, lawenda

drzewne, orientalne
wody toaletowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Prezent trafiony

Perfume kupiłam chłopakowi na prezent i bardzo mu się spodobała, zresztą jak wszystkie męskie zapachy od YR. Klasyczny flakon, ja akurat kupuję zawsze mniejsze formaty więc więc wybrałam 50ml. Zapach utrzymuję się w miarę długo, elegancki i wyrazisty, bardzo dobrze się "rozchodzi" i jest nie duszący.
Bardzo wydajny.

Świetny zapach!

Jeden z moich ulubionych zapachów męskich, choć równie dobrze mógłby widnieć jako unisex. Otulający, lekko pudrowy, tajemniczy w sam raz na jesienno-zimowe dni.

• Flakon: 4

Recenzja w imieniu mojego chłopaka

Skoro to recenzja z męskiego punktu widzenia, to będzie zwięźle i na temat ;)
Plusy:
+ bardzo ładna nuta zapachowa (orientalno-słodki, a jednocześnie bardzo męski),
+ duża pojemność,
+ bardzo ładny, elegancki flakonik,
Minusy:
- trwałość,
- cena (zdecydowanie za wysoka, jeśli spojrzeć na cenę).

Zmysłowy.

Kręci mnie ten zapach. Leży na toaletce i co jakiś czas spryskuję nim naprzemiennie albo siebie albo mojego faceta. Uniseksowe zapachy to nie tylko te świeże, także i te głębokie. Lubię go czuć w swoim otoczeniu mroźnym wieczorem. Idealnie podgrzewa atmosferę. Węszy, świdruje, uzależnia.
Wyczuwam mocne nuty drzewne i wanilię. Paczulę, odrobinę żywicznego cierpkiego cedru i kadzidlany, dymny tytoń.
Otulający, lecz nie mdlący.
Wyważony. Inteligentny.
Rozgrzewający niczym lampka koniaku.
Ciągnie za sobą dymny ogon.
Dosyć trwały. Flakon niezwykle uroczy. Zwłaszcza nakrętka.
Polecam.

Przecież to... Kobiecy zapach!

Szczerze mówiąc jestem ogromnie zaskoczona stwierdzeniami, jakie tutaj się pojawiają pokroju "zapach prawdziwego mężczyzny". Gdy pierwszy raz powąchałam te perfumy, przysięgłabym, że są KOBIECE.

Przy zamówieniu paczki od Yves Rocher, moja mama dostała gratis w postaci tych perfum. Nie zwróciła za bardzo uwagi na opakowanie, psiknęła sobie na rękę, zapach jej się nie spodobał i dała mi do powąchania.
Mnie z kolei spodobał się bardzo.

Dopiero później spojrzałam na opakowanie i niezwykle zdziwił mnie napis "pour homme"!

Pachnie słodko - ja wyczuwam tam głównie wanilię, ale ciekawie wzbogaconą, "głęboką". Przypominają mi odrobinę wodę toaletową Yves Rocher z linii Les Plaisirs Nature właśnie w wersji waniliowej, ale też nie mogę się pozbyć wrażenia, że pachną trochę jak Chanel Chance EDT. Na jesień/zimę, ogólnie zimniejsze dni - idealne.

Zabawna sprawa - na portalach zagranicznych wiele kobiet pisze, że je używa. Na polskich portalach chyba jedną tylko taką opinię widziałam.

Dla mnie 100% kobieta, a nie 100% mężczyzna kryje się za tym zapachem i na pewno będę ich używać ;)

Używam tego produktu od: dwa dni

Manifestacja męskości

Ambre Noir miał swa premiere w 2012 a nosem zapachu jest Christophe Raynaud, który powiedział: „Chciałem wyrazić sposób w jaki mężczyzna kusi. Potwierdzenie męskości, surowe wykonanie z odrobiną dozy wyszukania. Chciałem stworzyc zapach tak odurzający, któremu cieżko byłoby się oprzeć”

I tak. Wyjątkowo cieżko oprzec się kuszącej sile rażenia zapachu, a jeszcze trudniej wówczas – jego właścicielowi..

Otwarcie Ambre Noir jest połączenien kilku nut, które jako całość dają niesamowite pierwsze wrazenie. Na pierwszy rzut to oczywiście wyczuwalny alkohol, co przy tej kompozycji sprawia, ze pierwszy obraz jaki nam się nasuwa na mysl to typowo meski alkohol brandy lub whisky. Szczególnie kolor perfum wpływa na to wyobrażenie.Pikanterii dodaje jeszcze szczypta kardamonu. Szybko jednak to wrazenie blednie i otwiera się faktyczne oblicze zapachu bursztyn i paczula tworzą rdzeń, na którym opiera się kompozycja. Wokół niej wirują i pulsuja aromaty słodkiego i kojącego bobu tonka ze szczypta cieplej wanilii, aromatycznej i ziołowej lawendy, która nadaje zapachowi zupełnie inny wymiar niż posiadał Hoggar również z tonka w nutach. Wetiwer nie jest tu tak dominujący i jedynie podkreśla świeżą ziołową nutę lawendy i zaś cedr ją wzmacnia.

Ambre Noir skojarzyło się się nieco z Hoggarem, choć jej oblicze jest o wiele bardziej wyszukane i wyrafinowane. Hoggar z czasem poprzez bob tonka robil się słodkawy i taki pozostawal, Ambre Noir dzieki dominującej paczuli staje się nieco gorzkawo kakaowy, wytrawny, z nutą pikantnej kropli whisky(kardamon). Paczula w Ambre Noir jest tutaj mroczna identyczna jaka spotykamy w Neonatura Cocoon, nieco piwniczna, ziemista a jednak kojąca.
Ambre Noir jednak nie posiada czystego wyrazu Neonatura Cocoon, gdyz nie jest tak kakaowa i sucha i jednowymiarowa, jest wprawdzie zbudowana na podobnej podstawie paczuli, a jednak lawenda, cedr i bursztyn nadaja Ambre Noir wielopłaszczyznowego oblicza.

Sadze, ze kobieta, jak zwykle oswoiła by i sobie eleganckiego dzikusa jakim jest Ambre Noir i w jej ramionach i na jej szyi, Ambre Noir, zmieniło by oblicze w oswojone dzikiej i nieostrzyżone zwierzę, które jedynie gatunkiem przypomina wycofaną Neonature Cocoon.

Ambre Noir to jednak zapach meski i dla mężczyzn i to prawdziwych.
I tak w skojarzeniach nie tylko jest whisky, kilka kostek gorzkiej czekolady, tytoń i męzczyzna świezo i tradycyjnie ogolony mydłem Truefith&Hill, które pachnie lawendą, cedrem ze szczyptą wanilii.

Ambre Noir zatem to uosobienie męskości w jej najczystszym i najbardziej klasycznym wydaniu, które sprawdzi się szczególnie zimą. To zapach elegancki i zadbanego mężczyzny. Nie ma w nim nic rozczulającego jest paczula mocna niczym meskie ramie, świeża lawenda i cedr oraz wanilia jak jego ciepły oddech i czułość którą otacza swą wybrankę jak również odrobina bursztynu, który w polaczeniu z alkoholowym otwarciem jest ostry, świetlisty i odurzający niczym whisky. Zapach który zaprasza, kusi, uwodzi. A kobieta, która raz ulegnie tej pokusie i zatopi się w ramionach mężczyzny, już nigdy nie będzie chciała opuścić tego silnego i namiętnego uścisku.

Męzczyzna to już nie tylko opiekun, to uzupełnienie kobiety.

Trwałość jak na EDT kilka godzin, bardzo dobra w porównaniu do damskich EDP tej marki.
Flakon i prezencja, klasyczne, proste i wyszukane, choć wtórne z uwagi na podobienswto do flakonu D&G One (meskie i damskie). Ogromny jednak plus za korek, piekny drewniany z wygrawerowanym logo YR.

____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Ilość zużytych opakowań: 1x100ml

Mężczyzna w butelce.

Ten zapach dostał ode mnie mój mężczyzna. A ja się w nim zakochałam :)
Na początku wspomnę, że nie jestem fanką męskich zapachów - takich jak są dodawane do wszelkich męskich kosmetyków, pianek kremów, wód po goleniu. Od razu boli mnie od nich głowa. Ten zapach nie jest taki mimo, że jest w stu procentach męski. Nie jest tandetny i zwykły, ale wyjątkowy. I nie boli mnie od niego głowa.

Mam wrażenie, że każdy składnik w tym zapachu jest idealnie wyważony. Niczego nie jest za dużo, wszystko komponuje się w cudny bukiet. Jest paczula, cedr, ambra, lawenda... wszystkiego po trochę raczej ze wskazaniem na mocną bazę z ambry i na główną nutę paczuli, wszystko kręci się w okół nich. Zapach ma charakter i moc. Nie jest płaski, rozwija się w kontakcie ze skórą z godziny na godzinę.

Zdecydowanie jest to zapach ciężki i korzenny (ale też nie za ciężki). Nie nadaje się na lato, ale podbija sezon jesienno-zimowy. Stworzony dla mężczyzn o wielkim uroku osobistym, pewności siebie i z poczuciem humoru. Dla każdego wieku. Dla mnie tak pachnie mężczyzna idealny :)

Zapach jest niebywale mocny i pachnie przez cały dzień bez poprawek. Ale oczywiście nie warto z nim przesadzać, bo może przez to być duszący. Cena adekwatna do jakości. Buteleczka ładna - klasyczna.

Panowie, jak najbardziej polecam Wam ten zapach. Jest uwodzicielski i stuprocentowo męski, ponadczasowy. Mnie się nigdy nie znudzi. Mój mężczyzna jeszcze nie jeden raz go ode mnie dostanie :)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 100ml

Piękny i trwały

Nie umiem rozbierać zapachu na części pierwsze ale jako całość zapach jest naprawdę piękny. Drzewny, lekko ziemisty, bardzo ciepły, zdecydowanie na te zimniejsze pory roku(a ponieważ za oknem mimo kalendarzowej wiosny nadal mamy zimę to tak na teraz:)). Świetna trwałość bo zaaplikowany rano wyczuwalny jest do wieczora, a na ubraniach jeszcze dłużej. Flakon prosty ale całkiem ładny, bardzo spodobał mi się drewniany korek który świetnie oddaje charakter zapachu. Cena nieco wysoka ale kupiłem za połowę ceny dostając Hoggar w prezencie więc ostatecznie całkiem niedrogo:) Podsumowując na pewno godny wypróbowania.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszych 100ml