Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Średnia ocena: 4.61/5

ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

zobacz więcej ofertzwiń

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

perfumy w olejkach
kwiatowe, orientalne, owocowe

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

• Flakon: 5

Must-have na wiosnę i lato na mojej toaletce!

Jest to mój klasyk kiedy potrzebuję czegoś świeżego i kwaśnego na wiosnę i lato.
Opisując krótko zapach to zielona herbata z dużą ilością cytryny :) jest tak piękny a jednocześnie sentymentalny, że aplikując go wracam do samych miłych wspomnień a uśmiech od razu pojawia się na mojej twarzy.
Jest to wybór kiedy chcę poprawić sobie humor. Ma w sobie przyjemne nuty rześko-kwaskowe, zielona herbata z cytryną gra tu główne akordy i jest to coś cudownego. Zawsze mam go w torebce w sezonie wiosenno-letnim.
Myślę, że sprawdzi się każdej młodej osobie.
Flakon jest bardzo smukły i wąski co sprawia, że mała pojemność sprawdzi się do torebki. Mimo, że to woda toaletowa to trwałość na poziomie wyższej klasy wody perfumowanej i z ogonem. Coś cudownego!

• Flakon: 5

Fajna propozycja na letnie dni!

Perfumy to coś co moim zdaniem najtrudniej opisać w słowa. No bo jak mam to zrobić? Zresztą te same perfumy potrafią całkowicie inaczej "pachnieć" na różnych osobach. Niemniej jednak postaram sie to zrobić.

Opakowanie to flakonik szklany z "atomizerem". Fajn e poręczne, z dostosowaną grafiką do głownego akcentu zapachowego.

Dostępność: szeroka

Trwałość: chyba jeden z większych minusów, bo po godzinie max. 2h nie wyczuwam zapachu (albo musze się BARDZO nagimnastykować).

Zapach: dla mnie to doznanie zapachowe to jak letni poranek, po deszczu kiedy wyczuwa się wszystkie zapachy z ogródka i popija się to herbatą. Czuć zieloną herbatę, cytrynę, mięte. Innych przebijających się akcentów nie wyczuwam - ale nie jestem tutaj ekspertem. MImo to uważam że to dość uniwersalny zapach - i można zaryzykować aby komuś sprezentować

kojarzy mi się z latem

Bardzo ładny, świeży zapach. Wyczuwalna zielona herbata. Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z wakacjami, ze słonecznymi dniami, długimi wieczorami. Taki letniaczek. Niestety mało trwały, ale trudno oczekiwać cudów po wodzie toaletowej.
Ładne opakowanie.

Liczyłam na coś lepszego

Plus za ładne, choć nie powalające opakowanie. Jest charakterystyczne oraz estetyczne, więc nie ma co narzekać. Także plus za dość spore opakowanie (100 ml) w niskiej cenie. Zapach jest bardzo przyjemny i w sumie pachnie tak, jak ma pachnąć, czyli zieloną herbatą. Na minus jednak trwałość, która jest bardzo słaba oraz wydajność.

zapach na ciepłe dni

Flakonik prosty, mało orginalny, ale jak dla mnie ok, wyglada ładnie pośród mojej kolekcji.
Są to perfumy, które świetnie nadaja się na ten ciepły okres, są lekkie, przyjemne i nie drażniące, a dodatkowo są nie drogie.

Zapach jest świeży cytrusowo - owocowy, najbardziej w nim wybija mi się zapach zielonej herbaty.
Nie należy do najtrwalszych, ale i tak chętnie po niego sięgam.

Nuty zapachowe:
????️Nuty głowy: rabarbar, cytryna, bergamotka, mięta, skórka pomarańczy.
????️Nuty serca: fenkuł, zielona herbata, jaśmin, goździk ogrodowy, nasiona selera.
????️Nuty bazy: piżmo, mech dębowy, biała ambra.

Jest orzeźwiający i odświeżający. Cala kompozycja jest lekka i przyjemna. Nie męczy podczas
noszenia.

klasyk

to zdecydowanie klasyk na letnie, gorące dni. Jest cytrusowo, herbaciano, zielono, świeżo i trochę "zesty".
Green Tea to chyba najlepsza propozycja tego typu profilu zapachu - podkreślę - w ramach tej półki cenowej. W połączeniu z balsamem do ciała - trwa na skórze cały dzień. Bez pomocnika - do 4 h. Ale od czego są reaplikacje :P Szczególnie, że dzięki niedużej cenie, wcale nie jest mi go szkoda :)

Zapach nawet nałożony z ciężką ręką nie powinien męczyć otoczenia. Moim zdaniem, to bardzo przyjemna propozycja na okrutnie ciepłe dni w betonowej dżungli.
Nie jest to kompozycja skomplikowana, ale myślę, że na mojej półce zawsze znajdzie się na nią miejsce.
O ile nie wzrośnie cena, bo to ona jest jedną z największych zalet :P

Z tego co wyczytałam, za zapachem stoi sam F. Kurkdjian - to chyba jedno z przystępniejszych cenowo dzieł spod nosa tego pana, chociażby dlatego warto zapoznać się z historią jaką ma w sobie do odkrycia Green Tea. Jak pisałam wyżej, nie będzie skomplikowana, ale warto :)

Chyba każdy z nas "potrzebuje" czegoś do psiknięcia, jeśli np leci na poranny rower, robi szybkie zakupy spożywcze, uprawia grządki w domowym ogrodzie w pieeeekielnie upalny dzień i niekoniecznie chciałby używać droższych perełek w swojej kolekcji.

Jak dla mnie to jedyny wypust z tej serii, który bym kupiła drugi raz. Reszta nie przypadła mi specjalnie do gustu. Od jakiegoś czasu dość ostrożnie dobieram zapachy w ramach swojej kolekcji i staram się nie dublować danego profilu o ile mnie coś absolutnie nie zachwyci.

Plus, tak szczerze, nie jestem największą fanką tego profilu zapachowego, więc nie widzę siebie by np wydać kilkaset złotych na zwykłe cytrusy z herbatą.

• Flakon: 1

Zapach sentymentu

Zapach kojarzy mi się z czasami,kiedy byłam dużo młodsza i beztroska :) dawno ,dawno temu używałam całkiem sporo,więc po latach skusiłam się ponownie i w zasadzie od tego drugiego razu flakonik stoi na łazienkowej półce i czeka na swój moment.
Jest to zapach z cyklu "dobrze mi się kojarzy", choć sam w sobie nie jest specjalnie wyjątkowy. Świeży, nienachalny, rześki choć można z nim przesadzić.
Flakon bardzo zwyczajny, kojarzy mi się z kosmetykami C-thru, Coty z mojej młodości.
Obecnie stosuje bardzo rzadko raczej jako awaryjne wyjście po siłowni np.

• Flakon: 5

Dla mnie jest to zapach wiosny

Wodę tę dostałam w prezencie.
Na początku nie spodobał mi się ten zapach , długo leżał nieużywany ale po czasie zrobiłam do niego jeszcze jedno podejście i już teraz używam go regularnie.
W wodzie tej wyczuwam zapach kwaskowej zielonej herbaty, mięty, cytrusów.
Zapach nastraja mnie pozytywnie bo kojarzy mi się z wiosną, jest przyjemny i taki zwiewny, delikatny.
Zdecydowanie jest to zapach na dzień.
Nie jest trwały, po kilku godzinach nie ma po nim śladu.
Flakon jest skromny, ale ładny ????

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Ładny zapach

Zapach ma fajny przyjemny dla nosa aromat. Utrzymuje się dość długo nawet podczas aktywnego dnia. Ogólnie na plus. Zapach jest rześki o. Zapachu mięty i herbaty zielonej. Idealny na dzień i wieczór a sprawdzi się zimą.

• Flakon: 4

Zapach, do którego trzeba dojrzeć

Kiedy kilka lat temu otrzymałam te perfumy to oddałam je swojej mamie, bo dla mnie zapach był nie do zniesienia. Niedawno po raz kolejny otrzymałam je w prezencie i trochę mi się podejście zmieniło. Nie jest to mój ulubiony zapach, ponieważ nigdy nie lubiłam nut cytrusowych i z zapachem zielonej herbaty, ale latem traktuje jako produkt nadający świeżości. Dość długo utrzymuje się na skórze, zapach nie przytłacza.

• Flakon: 1

Zapach zielonej świeżości

Perfumy otrzymałam w prezencie i nie do końca jestem z nich zadowolona. Zapach nie bardzo mi się podoba,uważam że jest raczej dla starszej Pani. Aczkolwiek dawałam im szansę nie raz,nie dwa. Czasami odświeżałam się nimi w okresie letnim,a potem długo stały nie używane. Zapach jest bardzo rześki,świeży,kojarzy mi się z liściem zielonej herbaty czy mięty,utrzymuje się długo na ciele. Z zapachami niestety jest tak,że albo się komuś podobają albo nie.Każdy musi wybrać sam pasujący do siebie zapach. Flakon skromny,podstawowy,nieelegancki.

• Flakon: 4

Herbata z cytryną

Wypsikałam nie jeden flakon z zieloną herbatą od Elizabeth.
Nie potrafię powiedzieć dlaczego ten zapach kwiatowo-owocowy jakoś mnie uspokaja. Dla mnie to klasyka. Jednak najbardziej lubię używać ich na przełomie wiosny a lata. Mocno wyczuwalny jest aromat cytryny połączonej z zieloną herbatą. Zapach jest dla mnie mega świeży, trochę mokry ale otulający i taki bezpieczny na każdą okazję. Niestety nie trwałości tego zapachu to największa bolączka. Szkoda bo zapach po prostu dla mnie piękny.
Nuty zapachowe:
Nuty głowy: rabarbar, cytryna, bergamotka, mięta, skórka pomarańczy.
Nuty serca: fenkuł, zielona herbata, jaśmin, goździk ogrodowy, nasiona selera.
Nuty bazy: piżmo, mech dębowy, biała ambra.