Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Średnia ocena: 4.90/5

izapachy.pl
Średnia ocena: 4.85/5

REKLAMA

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Za sam zapach dałabym mocne 5

Zapach tej wody jest po prostu piękny i idealny na lato. Orzeźwiający, świeży, kwaskowaty, zielony. Wyraźnie da się w nim odczuć cierpko-gorzką woń zielonej herbaty, która czyni całą kompozycję bardzo intrygującą. Czuć też mocną nutę cytrusową. Zapach budzi skojarzenia z naturą - mi przywodzi na myśl rośliny po deszczu. Zastanawiam się, czy nie ma jakichś wartości aromaterapeutycznych, bo kiedy go wącham, uspokajam się.

Niestety jego trwałość jest zerowa. Wyraźnie czuć go ode mnie jakieś 20 minut, a później czuję go już raczej tylko ja, ale też słabo i nie na długo. Trzeba by co jakiś czas aplikować duże jego ilości, żeby był wyczuwalny. Cena za 30 ml waha się mniej więcej od 28 zł do 65 zł. Myślę, że za taką trwałość, a co za tym może iść, niską wydajność, dałabym za niego do 35 zł.

Dodam jeszcze, że woda ma ładne opakowanie i buteleczkę, które idealnie do niej pasują. Delikatny listek herbaty i spokojne zielone odcienie świetnie oddają charakter zapachu.

Cudowny zapach lata

Pachnie jak lato, jak odświeżenie. Uwielbiam ten zapach, gdy jest gorąco na zewnątrz. Przynosi ukojenie. Poza tym trzyma się dośc długo. Cena jest śmiesznie niska i do tego często są promocje na tę wodę. Aż się dziwię, że odkryłam ją tak późno, bo dopiero w tamtym roku, a na rynku jest już od bardzo dawna.

Szkoda, że jestem na nie!

Lubię go - jest świeży, orzeźwiający, czuć zieloną herbatę, również jest wydajny, ma świetny design opakowania, który jest adekwatny do opakowania. Szkoda, że zapach jest nietrwały, szybko się ulatnia. Stąd mój zawód, bo lubię go, ale nie kupiłabym go więcej ze względu na cenę. Gdyby zapach był trwały, to by ponownie zagościł w mojej kosmetyczce.

Ładny, ale nietrwały

Tak jak w tytule. Zapach jest przyjemny orzeźwiająco-cytrusowy. Idealny na dzień i na porę wiosenną i letnią. Flakonik jest ładnie zaprojektowany. Jednak w kwestii trwałości jestem zawiedziona. Bardzo szybko przestaję go wyczuwać.

fantastyczny!

Uwielbiam zielona herbate a ten perfumik jest jak dla mnie rewelacja! Pachnie tak świeżo dosłownie jak świeżo zaparzona zielona herbata do tego bardzo ładna i wygodna buteleczka. Niestety nie jest zbyt długo trwały a nie należy do zbyt tanich stąd troszkę mojego rozczarowania.

odświeżający

Lekki i odświeżający zapach. Czuć zieloną herbatę, która pobudza wszystkie zmysły. niestety za długo nie utrzymuje się na skórze. lubie wracac do tego zapachu w lecie. cena też nie jest z kosmosu i myślę ze warto kupić

Sama młodość

Zapach ,lekki ,świeży ,letni w mojej ocenie przyjemny ale raczej taki dla młodej dziewczyny lub jako odświeżający do użytku domowego . Nuta świeżej herbaty jest bardzo wyraźna i wyczuwalna ,jednak ogranicza się tylko do młodości , nie dla kobiet dojrzałych .

Cudo

Czuć w nich troszkę zimnej zielonej herbaty, że aż ślinka mi cieknie gdy ich używam. W chłodniejsze dni nie będę ich używać, bo pewnie nie będzie ich czuć zbyt intensywnie. W lecie są bardzo trwałe. Flakonik jest dość przeciętny, ale tu liczy się zapach.

Zapach lata:)

Jeśli lubicie orzeźwiające, pobudzające ale lekkie perfumy cytrusowo-herbaciane to będzie to wybór idealny;)

Perfumy zamknięte są w ładnym, zielonkawym, zgrabnym flakoniku. Kolor buteleczki idealnie wskazuje czego możemy spodziewać się po zapachu. Flakon jest minimalistyczny z nazwą oraz nadrukiem liścia herbaty.

Nuty zapachowe, które są zawarte w tej kompozycji to między innymi: zielona herbata, cytryna, bergamotka, jaśmin, piżmo, mech dębowy, goździki, ambra, mięta. Dla mnie zdecydowanie najbardziej wyczuwalne są zielona herbata oraz cytrusy.

Zapach moim zdaniem jest idealny na wiosnę oraz lato. Jest orzeźwiający, odświeżający jednocześnie można wyczuć słodycz owoców. Cala kompozycja jest lekka i przyjemna. Nie męczy podczas noszenia. Dodatkowo na plus zasługuje fakt, że są to dość trwałe perfumy. Na ubraniu utrzymują się kilka dni.

Tak to oddech....oddech w upalny dzień ..lekki powiew świeżości

Piękna recenzja poprzedniczki:) Prosta, a jakże wymowna.
Nie wiem co jeszcze mogę dodać..? Ze spraw przyziemnych to buteleczka prosta i przezroczysta z motywem liścia zielonej herbaty. Płyn również przezroczysty . Zakrętka w lekkim seledynowym kolorze.
To perfumy zdecydowanie herbaciane. Zdecydowanie dla fanów zielonej herbaty z dodatkiem cytryny i mięty. To zapach prosty , a jednocześnie w tej prostocie zachwycający i oryginalny . Dla mnie trwały tak jak powinien być. Bo on nie ma nas otaczać . On ma dać nam nutkę wytchnienia. I tego właśnie oddechu ....w gorące dni. ..
Używam teraz w upały, jak idę do pracy, do miasta...Gdy jest tak ciepło ,że w sumie nie wiadomo czy iść z powrotem pod prysznic ..? Nie ..jest Green Tea..;)

Głęboki oddech

Zapach - legenda. Chłodny, odświeżający, delikatnie kwiatowy, nienachalny, uniwersalny, łagodny. Nie jest odkrywczy, ale może się podobać i z pewnością nie będzie przykry dla nikogo w otoczeniu, bo mieści się w standardowo akceptowalnych przez społeczeństwo ramach. Dla fanów zielonej herbaty zdecydowanie kusząca propozycja :)

Bardzo lubię ten zapach. Nie jest drogi a pachnie podobnie do Herba Fresca, może nie tak samo, ale tak jakby był z tej rodziny. Odświeża, poprawia nastrój. Pasuje na wiosnę, doskonały na upał. Dobry do pracy, na spacer, na działkę, na zakupy i na letnią randkę. Idealny na wakacje. Świeża zielona herbata z lekką nutą słodyczy. Polecam. Kupuję na lato i jak chcę poprawić sobie humor - wyciągam z łazienki. Zauważyłam, że i kleszcze go unikają. Może to jego kolejna zaleta? Warto kupić, serio. W każdym wieku. I jak kogoś nie znasz np a chcesz kupić prezent czy dla koleżanki czy mamy albo teściowej.