Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Green Tea marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Green Tea został wydany w 1999 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutami głowy są rabarbar, mięta, skórka pomarańczowa, bergamotka i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), piżmo, jaśmin, mech dębowy, biała ambra i koper włoski; nutami bazy są kminek, Żywica bursztynowa, piżmo, zielona herbata, jaśmin, goździk (przyprawa), mech dębowy i nasiona selera.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, pomarańcza, mięta
nuta serca: rabarbar, jaśmin, nasiona selera, goździk
nuta bazy: mąkla tarniowa, ambra, piżmo.

Cena: ok. 50zł / 30ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Piękne, subtelne odświeżenie ciała i umysłu.

Używałam od lat. Kocham takie nuty zapachowe. Ten pokochałam od pierwszego użycia. Uwielbiam tak orzeźwiające, odświeżające i świeże zapachy w perfumach czy wodach toaletowych. Zapach ten od Elizabeth Arden Green Tea zapada w pamięć i jest trwały. Pozostaje na skórze i ubraniach. Jednak, nie męczy i dusi po dłuższym czasie jak niektóre perfumy. Od lat używam i nigdy nie miałam dość tego zapachu. Myślę, że wspaniale od pasuje do dojrzałej osoby, takiej jak ja, ale i młodszej, młodej ten zapach by się spodobał. Ten zapach to młodość i orzeźwienie. Jest wszędzie do kupienia i jest bardzo tani. Duża buteleczka, która starcza na dłuższy czas.

Elizabeth Arden,Geen Tea

Bardzo fajne lekkie perfumy o ciekawej nucie zapachowe.Nie drażnią,są lekkie i miłe dla nosa. Pasują zarówno dla mamy jak i dla mnie:) bardzo wydajna.sa niedrogie i łatwo dostępne aktualnie mozna je kupić na promocji w rosmannie. Proste opakowanie

Fajny

To jeden z tych klasycznych rodzajów perfum - zielona herbata. Osobiście mi się podobają, to dość uniwersalny zapach na wiele okazji. Lekki, trwały (czuję cały dzień), nie drażni. Ciekawy flakonik, lubię pojemność 100 ml. Kojarzy mi się z takim letnim, niezobowiązującym spacerem po jakimś słonecznym, hiszpańskim mieście.

Ładny ale mało trwały

Zapach bardzo przyjemny, lekki i letni. Niestety trwałość pozostawia wiele do życzenia. Krótko po psiknięciu już go nie czuję. Szkoda bo gdyby był bardziej wyczuwalny to na pewno trafiłby do ulubieńców. Opakowanie ładne, w części matowe, poręczne i fajnie trzyma się w ręku. Cena zachęcająca.

Świeży zapach na lato

Nie jestem fanką picia zielonej herbaty, ale lubię jej zapach w kosmetykach. Green Tea od Elizabeth Arden, to już klasyk dostępny na rynku od wielu, wielu lat. Lubię wracać do tej wody od czasu do czasu, zwłaszcza w upalne dni.

Zapach jest bardzo świeży i lekki. W sam raz na upały. Przebija w nim trochę cytryny i bergamotki. Trwałość jest raczej średnia, ale w tej cenie nie ma co się spodziewać cudów. ;) Utrzymuje się parę godzin. Traktuję go bardziej jak taką orzeźwiającą mgiełkę zapachową.

Trawa, zioła a potem herbaciarnia

Zapachy Arden to moje odkrycie tego roku. Cena, jak wiadomo zachęca, w tej cenie nie kupisz tak porządnie skonstruowanych perfum. Bo ta firma robi naprawdę solidne zapachy.
Green tea, to zapach tylko na upalne lato. +30 w cieniu, a green tea daje orzeźwienie. Jest ciekawie, lekko. Trwałość u mnie to jakieś 3-4 godziny. Początkowo bardzo zielona, potem wchodzą jakieś kwiaty i delikatnie zapach się wycofuje.

Bardzo ładny zapach!

Zapach jest bardzo świeży, bezpieczny, przepleciona zielona herbata z kwiatami.
Bardzo mi się spodobał. Jest uniwersalny, nie drażni otoczenia.
Prosty flakon, wygodny w przechowaniu. Często na promocjach.
Polecam osobą które lubią świeże, nieprzytłaczające kompozycje.
Trwałość 5/6h

Zapach nostalgii

Jestem z pokolenia lat 90, a ten zapach jest niewiele « mlodszy » ode mnie :) chociaz nie mialam zwyczaju go wczesniej uzywac, ale zarowno buteleczka jak i cytrusowy, wrecz kiczowaty zapach przywoluje u mnie wspomnienia z dziecinstwa, gdzie robilo sie warkoczyki maszynka od Babyliss, uzywalo tlustych blyszczykow z kulka we wszystkich smakach i sluchalo Janet Jackson, Aaliyah czy Britney Spears :)

Taki zapach nie powstalby z pewnoscia dzisiaj, wiec uwazam, ze warto go miec w swojej kolekcji.

Energetyczny

Zapach lekki, świeży, energetyczny, cytrusowy idealny dla osób, które nie lubią ciężkich bądź zbyt słodkich zapachów. Zapach naprawdę wyjątkowy, szkoda, że trwałość pozostawia do życzenia. Raczej bym go traktowała jako mgiełkę do ciała niż jako perfumy. Butelka w subtelnym kolorze, minimalistyczna, z delikatnym listkiem - coś dla miłośników naturalnych klimatów. Uniwersalny zapach na co dzień, o każdej porze roku z naciskiem na lato. Bardzo dobra cena.

Nieoryginalny

Chociaż opakowanie jest śliczne i aż krzyczy "ładnie pachnącą zieloną herbatą", to nie potrafiłam się przekonać.

Perfum rzeczywiście odpowiedni na lato, kojarzy się z lekkością, chociaż intensywność i trwałość porównałabym do mgiełki. Zapach nie jest nachalny, raczej subtelny przy dwóch aplikacjach. Brakuje mi w nim oryginalności, wydaje się mdły, bez "charakteru".
Niestety kojarzy mi się z serią pierwszych perfumów, które kupowałam jako nastolatka. Po prostu nie potrafię przypisać tego produktu do "kobiety" i mam wrażenie, że zapachy z cytrusową nutą bardziej pasują do młodziutkich dziewczyn, które dopiero zaczynają swoją przygodę z perfumami i poszukują swojego idealnego zapachu.

Nie polecam

Nie rozumiem zachwytów... Wszyscy mówią, że idealny zapach na lato, a dla mnie te perfumy pachną jak odświeżacz...

Najbardziej jest tu wyczuwalna (oczywiście) zielona herbata (może dlatego mi się nie podoba, bo jej nie cierpię...) no i oczywiście cytryna i bergamotka. Jest to bardzo świeży zapach, cytrusowo-aromatyczny z lekką nutą korzenną.

W teorii świetne na lato, bo nie duszą, są niezobowiązujące i delikatne... ale dla mnie po prostu brzydko pachną. Jak ktoś lubi bardzo świeże zapachy, to polecam.

Elizabeth Arden, Green Tea EDT

Zapach bardzo świeży ale jego utrzymanie się w ciągu dnia raczej jest słabe.
Lubię tego typu zapachy na co dzień oraz w prze letniej sprawdzają się idealnie.
Jak na cenę spodziewała bym się więcej po tym zapachu w szczególności aby był trwalszy.