MonRin, Lotion oczyszczający skórę głowy

MonRin, Lotion oczyszczający skórę głowy

Lotion doskonale oczyszcza skórę głowy usuwając nagromadzony, zrogowaciały naskórek oraz łój zalegający w mieszkach włosowych. Spełnia rolę biologicznego peelingu skóry głowy. Doskonale odświeża skórę oraz przygotowuje ja do wchłaniania substancji aktywnych zawartych w pozostałych preparatach. Stanowi niezbędny, pierwszy krok w prawidłowej pielęgnacji skóry głowy. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu następuje oczyszczenie oraz udrożnienie mieszków włosowych. Bogactwo substancji aktywnych reguluje ponadto nadmierną pracę gruczołów łojowych (przetłuszczanie się skóry). Szczególnie polecany w przypadku skóry przetłuszczającej się oraz skłonnej do łupieżu.
Składniki aktywne: olejek z drzewa herbacianego, olejek z mięty pieprzowej, olejek eukaliptusowy, wyciąg z aloesu, wyciąg z dzikiej róży, wyciąg z miłorzębu, wyciąg z mięty.
Sposób użycia: Aplikuj lotion na skórę głowy bezpośrednio przed myciem, pozostaw na 5 minut. Po 5 minutach umyj głowę odpowiednim szamponem. W przypadku łojotoku i łupieżu tłustego stosuj 2 x tydzień, w przypadku suchej skóry, łupieżu suchego oraz zdrowej skóry stosuj 1x tydzień.

Polecam!

Cudowny kosmetyk! Poleciła mi go Pani trycholog. Kupuję go w trychosklep.pl tam często są na te kosmetyki promocje. Ma świetny sklad, zresztą jak wszystkie kosmetyki firmy MonRin. W połączeniu z szamponem na prawdę zdziałały cuda na moich włosach, a uwierzcie mi...nie było łatwo!

Oczyszcza, tonizuje

Ten lotion kupiłam u trychologa, u którego wylądowałam z ostrym wypadaniem włosów (na szczęście - telogenowym, nie androgenowym).
Monrin został mi sprzedany jako peeling enzymatyczny do skóry głowy, bo ponoć wszystko co pakuję na głowę przeciw wypadaniu, czyli wcierki, maski i szampony wiele zdziałać nie mogą, skoro skóra jest zapchana i mieszki włosowe nie oczyszczone.
Lotion ma postać rzadkiego płynu w butelce z pipetą, którą radzę od razu wyrzucić i wkręcić na stałe spray z innego kosmetyku. Płyn intensywnie pachnie mentolem i ziołami, ale bardziej jest to jednak mięta a la płyn do płukania ust. Mam go stosować raz na 2 tygodnie na 15 min, tzn spsikać skalp, wymasować i zmyć po kwadransie.
Kosmetyk szczypie, chłodzi, mrowi w skórę. Skóra głowy jest wyraźnie oczyszczona, trochę rozpulchniona i uwrażliwiona, co jest dobrym polem do pracy wcierek czy odżywek.
Normuje się przetłuszczanie włosów, które są uniesione i lżejsze. Zapach na szczęście się nie utrzymuje.
Minus to cena, słaba dostępność, opakowanie z nieużyteczną pipetą. I wydajność - niska, ale też wybrałam chyba sposób aplikacji "na bogato", a nie kropelkując na przedziałek.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 op