Rimmel, Match Perfection Foundation (Podkład dopasowujący się z efektem Pore Blurring)

Rimmel podkład dopasowywujący się Match Perfection zapewnia niewidzialne krycie, niezbędną ochronę oraz nawilżenie cery przez 24 godziny. Rimmel podkład dopasowywujący się Match Perfection zawiera mikroskopijne cząsteczki odbijające światło, dzięki którym niedoskonałości stają się mniej widoczne, a cera jest promienna, wygładzona i w 100% idealna, nawet z bardzo bliska. Zaawansowana technologicznie formuła pozwala podkładowi idealnie dopasować się do koloru skóry.

fluidy
nawilżające, ujednolicające
Krycie
lekkie
z pompką
Filtry
SPF 15 – 30

Nie jest zły

Podkład kupiłam zachęcona dobrymi opiniami na jego temat. Na wstępnie dodam, że posiadam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się. Moja recenzja dotyczy koloru 100 - Ivory.

Podkład zamknięty został w solidnej, szklanej, 30 ml buteleczce ze sprawnie działającą, dozującą odpowiednią ilość produktu pompką.

Ma bardzo przyjemny, delikatny zapach.

Na plus również to, że posiada filtr SPF 20.

Podkład ma gęstą, kremową konsystencję, ale bezproblemowo aplikuje się go na skórę zarówno palcami, jak i gąbką.

Jeśli chodzi o krycie to określiłabym je jako średnie minus. Większe niedoskonałości oraz sińce pod oczami zdecydowanie wymagają użycia korektora.

Podkład, zgodnie z obietnicą producenta, dopasowuje się do koloru skóry. Nie ciemnieje w ciągu dnia. Wygląda bardzo naturalnie i lekko. Jego wykończenie określiłabym jako satynowe ( nie daje glow, ale skóra nie jest matowa).

W moim przypadku, wymaga lekkiego przypudrowania po około 4-5 godzinach.
Nie aplikuję go w okolicach oczu, bo nieestetycznie wchodzi w zmarszczki mimiczne, a cieni pod oczami nie zakrywa całkowicie.

Czy nawilża ? Trudno powiedzieć, bo zawsze aplikuję go na krem o działaniu matująco-nawilżającym. Z całą pewnością nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek. Ponadto nie zapycha porów oraz nie wywołuje podrażnień ani uczuleń.

Niedrogi, wydajny, łatwo dostępny.

Podsumowując, uważam, że jest to całkiem przyzwoity podkład, Nie zachwycił mnie jakoś szczególnie, ale też krzywdy nie zrobił. Czy kupię ponownie ? Nie wiem - jest jeszcze tyle podkładów, które chciałbym przetestować.

Podkład na co dzień

Podkład kupiłam sugerując się opiniami na wizażu. Oceniam odcień 81 Fair Ivory. Mam skórę mieszaną (suche policzki). Używałam go zimą ze względu na obietnice producenta o nawilżeniu oraz kolor, który udało mi się idealnie dobrać:)

Podkład jest wydajny. Ma ładny zapach. Krycie tego podkładu można stopniować od niskiego do średniego. Odcień podkładu rzeczywiście dopasowuje się do koloru skóry. W końcu znalazłam idealny odcień podkładu na zimę:) W okresie zimowym pomimo mojej mieszanej skóry zmieniam podkład na bardziej nawilżający niż zwykle. Trochę się go obawiałam jak sprawdzi się on w strefie T, ale dał radę. Podkład pięknie wygładził, nawilżył i na pewno nie wysuszył mojej cery. Nie podkreślał suchych skórek. Nie wyglądał ciężko na twarzy. Długo utrzymywał się na buzi. Zazwyczaj zmywałam go po 9-13 h i jeszcze było go widać na twarzy. Zwłaszcza na czole i policzkach, bo na nosie i pod nosem był prawie niewidoczny, chociaż na waciku przy zmywaniu było go widać. Przy wyższej temperaturze niestety ścierał się z okolic nosa i pod nosem oraz na brodzie bez zostawiania plam a czoło i nos świeciło się, ale to w sumie nieuniknione przy mieszanej cerze. Gdyby mniej się świecił dostałby 5 a tak jest dobre 4:)

Którejś zimy na pewno wrócę jeszcze do tego podkładu:) Polecam!

Nie polecam

Podkład, któremu nie można ufać. Na początku wygląda ładnie, lecz po chwili zaczyna się ważyć i zmieniać kolor na pomarańczowo. Mimo mojej suchej cery podkład spływał i nie utrzymywał się na skórze.

Dobrze kryhe

Podkład kupiłam w promocji, zasugerowałam się dobrymi opiniami na jego temat. Nie żałuję

W szklanej buteleczce (takie lubie) znajduje się 30ml podkładu. Kolor wydaje się dość jasny, ale po jakimś czasie ładnie adaptuje się ze skórą.
Dobrze się rozprowadza( ja używam gąbeczki ) i zakrywa to co potrzebuję (cienie pod oczami, drobne niedoskonałości).

Posiadam cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T więc potrzebuje dobrego zmatowienia. Ten podkład dobrze się sprawdza, skóra jest długo matowa, ale jednocześnie naturalnie rozświetlona dzięki drobinkom. Efekt długo się utrzymuję. Twarz wygląda naturalnie i promiennie . Nie przesusza, a wręcz nawilża. Napewno ten podkład zagości u mnie na dłużej. Jestem zadowolona i polecam

Dla mnie bomba

Podkład sprawdza się u mnie super. Bardzo fajnie dopasowuje się do skóry. Kolor też jest bardzo ładny - tu akurat Ivory. Podoba mi się to że podkład ma delikatny "połysk". Noszę delikatny makijaż, nie mam parcia na zakrycie niedoskonałości. Używam samego podkładu i różu co widać na zdjęciach. Jeżeli chodzi o trwałość to jest ok. Pod koniec dnia trochę to ubywa ale biorę poprawkę na to że zawsze gdzieś tam potre twarz ręka. Jak na swoją cenę jest bardzo fajny. Póki co nie zamierzam go wymieniać na inny.

Podkład który dopasowuje się do skóry

Kupilam go na promocji tak spontanicznie i od tamtej pory Bardzo się polubiliśmy z tym podkładem .

Opakowanie ładne ,szklane, aplikacja wygodna nie zacina sie. Występuje w różnych odcieniach więc każdy znajdzie idealny dla siebie.

Konsystencja średnio gęsta idealnie się rozprowadza za pomocą gąbeczki.
Super współgra z skórą nie pozostawiając smug ,idealnie kryje niedoskonałości , dzięki zawartym w skladzie drobinką zmniejsza widoczność podkrążonych oczu i porów .
Zawiera filtr i działa nawilżająco dzięki temu mogę się cieszyć idealnym makijażem bez widocznych suchych skórek.
Bardzo lubię go stosować latem i cieszyć się zdrowo wyglądającą skórą bez żadnych widocznych niedoskonalości.

ZALETY:
-dobre krycie
-nawilżenie
-dobrze się rozprowadza
- bez smug
- zapach ok
-szklany słoiczek
-dobrze się dozuje

Zwykły podkład na codzienne wyjścia

Podkład zobaczyłam pierwszy raz w filmie jednej youtuberek dotyczącym najjaśniejszych drogeryjnych podkładów dla osób o wyjątkowo bladym odcieniu skóry. Od razu zaopatrzyłam się w numer 10, Light Porcelain.

Produkt zamknięty jest w szklanym, przezroczystym opakowaniu z pompką. Całość wykonana jet solidnie i prawidłowo zabezpieczona.

Podkład ma konsystencję nieco gęstą i kremową; z łatwością rozprowadza się po cerze i nie zastyga w mocny sposób, co pozwala na wprowadzanie poprawek. Krycie przy jednej warstwie jest raczej lekkie (widać wyrównanie koloru cery), można je także budować w kierunku średniego minus, jednak i tak nie zakryje większych niedoskonałości - tutaj trzeba zakryć ewentualne problemy punktowo korektorem. Przez podkład przebija także naturalny rumieniec - dzięki temu skóra wygląda zdrowo bez użycia różu, co dla mnie jest plusem. Mam świadomość, że nie każdemu może się to podobać, ale dla mnie, kiedy nie wychodzę na większe wyjścia czy nic wyjątkowego nie dzieje się z moją cerą, takie krycie wystarczy.

Kolejną zaletą jest też to, że podkład dopasowuje się do koloru cery. Chociaż numer 10 okazał się dla mnie za ciemny, a w dodatku z żółtymi podtonami (podczas gdy moja cera jest po prostu biała), na twarzy, po przypudrowaniu, wyglądał dość naturalnie, zarówno w świetle żarówkowym, jak i naturalnym i nie odcinał się jakoś nienaturalnie. Jeszcze lepiej jest po użyciu mixera z Nyx - podkład wygląda bardzo naturalnie, stapia się cerą, dostosowuje się do niej, jednocześnie wyrównuje ją.

Produkt na mojej suchej cerze (ale o lekkim, zdrowym blasku) daje leciutki, naturalny glow, jednak po przypudrowaniu za dużą ilością pudru (szczególnie mocno matowego) czy bakingu może wyglądać ciężko i mało ciekawie - myślę, że tutaj trzeba uważać. Nie jest to dla mnie dużym problemem - do pudru miewam ciężką rękę, ale na ogół nie potrzebuję go dużo, robię też lekki baking.

Co więcej, ma tendencję do wchodzenia w bruzdę nosowo-wargową, podkreśla ewentualne zaskórniki, zmarszczki na czole (nie mam ich tam, ale zaczynają się odżynać na warstwie pokładu, kiedy marszczę czoło podczas mówienia albo ponoszenia brwi), bardzo szybko ściera się płatków nosa (nawet przy mojej suchej cerze) i wyciera. Utrwalony fixerem i przypudrowany potrafi jednak wyglądać całkiem nieźle przez dłuższy czas, jeśli nie zależy nam na idealnym, pozbawionym żadnych wad wyglądzie.

Nie zauważyłam także jakiegoś szczególnego efektu wygładzenia porów - nie robi nic, chociaż nie mam też tu jakiegoś ogromnego problemu i ich rozszerzonych w wyraźny sposób.

Dla mnie jest to całkiem przyzwoity podkład drogeryjny, zupełnie zwykły, ze swoimi zaletami, ale i kilkoma dość poważnymi wadami. Lubię go na codzienne wyjścia po zakupy czy na miasto, podoba mi się jego satynowe wykończenie i to, jak ładnie wtapia się w cerę, jednak poza tym nie robi na mnie specjalnego wrażenia.

Ulubieniec

Pierwszy raz użyłam go jeszcze w liceum (tej wersji bez wygładzania porów)i jest to podkład do którego zawsze wracam mimo nowych propozycji . Super wygląda na skórze, dobrze kryje i nawilża. Zdecydowanie można zauważyć efekt wygładzenia porów. Współgra dobrze z każdym pudrem i dobrze rozcierają się na nim produkty.

Bardzo dobry

Nie mogłam znaleźć dobrego podkładu. Z racji tego, ze mam suchą skórę i po nałożeniu podkładu często były widoczne suche skórki :(:(:( Widziałam go w kosmetyczce koleżanki. Ma podobną cerę jak ja i ślicznie wyglądał na jej twarzy. Kupiłam i wow :) twarz jest taka ,,elegancka,, w nim. Mam kolor 100 ivory. Dobrze się nakłada, nie zbiera się nigdzie, nie rozmazuje w ciągu dnia. Kupuje tylko w promocji.

Super

Podkład bardzo przypadł mi do gustu, nie mam do niego zastrzeżeń.

Ma średnio gęstą konsystencję, łatwo się rozprowadza i idealnie stapia się z cerą. Wygląda bardzo naturalnie, oczywiście o ile nie nałożymy zbyt grubej warstwy. Podkład jest całkiem kryjący, dla mnie wystarczająco. Nie tworzy efektu maski. Bardzo ładnie ujednolica koloryt skóry. Jest wystarczająco trwały.

Podkład nie podrażnia skóry i jej nie wysusza. Polecam!

super

używam tego podkładu i bardzo go lubie. Jest całkiem wydajny. Zapakowany w fajne szklane opakowanie z pompką, która ułatwia jego dozowanie. Ma bardzo przyjemną konsystencję, która idealnia stapia się ze skórą. Ma idealne krycie, dzięki czemu zakrywa wszelkie niedoskonałości i sprawia że buzia wygląda na mega promienną. Dodatkowo nie zapycha porów, nie waży się, nie uwydatnia zmarszczek, nie podkreśla suchych skórek. Nie wysucha ani nie podrażnia skóry. Uwielbiam go i polecam wszystkim.

Słaba trwałość

Używałam go już wcześniej, ale wydaje mi się że teraz słabiej kryje i znać niedoskonałości, poza tym po 5-6 godzinach już się ściera. Jest wydajny przy idealnej cerze, ładnie pachnie i łatwo się go a plikuje. Wolałabym,żeby był w innym opakowaniu bo strasznie dużo później go zostaje na ściankach szklanego opakowania.