Bioderma, Atoderm, Intensive Baume (Kojący balsam emolientowy)

Bioderma, Atoderm, Intensive Baume (Kojący balsam emolientowy)

Kojący balsam emolientowy wzbogacony o działanie przeciwświądowe, odbudowujące ochronną barierę skóry i zapobiegające podrażnieniom. Zawartość substancji aktywnej o właściwościach przeciwświądowych PEA sprawia, że Atoderm Intensive szybko redukuje swędzenie i potrzebę drapania.
Wzbogacony o substancje kojące i oczyszczające, błyskawicznie łagodzi podrażnienia i trwale przywraca barierę ochronną skóry. Działanie to zawdzięcza dodatkowi unikalnego kompleksu Lipigenium (zbudowanego z biolipidów, które naturalnie występują w naskórku).
Balsam zawiera także kompleks Skin Barrier Therapy, który ogranicza czynniki zaostrzające stopień przesuszenia skóry – adhezję i proliferację Staphylococcus aureus oraz penetrację alergenów. W konsekwencji biologicznie odtwarza spójność bariery skórnej.

balsamy
bezzapachowa
z pompką
Struktura
bogate
krem
>250ml

Balsam na AZS

Stosujemy ten balsam już ponad dwa lata u synka z atopową skórą. Świetnie się sprawdza, pomógł nam "ukoić" skórę i świetnie ją pielęgnuję. Stan skóry bardzo się poprawił, ale dalej stosujemy ten balsam zgodnie z zaleceniami dermatolog.

Ratunek dla skóry

Od dziecka zmagam się z Atopowym Zapaleniem skóry, moja skóra potrafi byc bardzo kapryśna- mocno wysuszona, podrażniona, napięta, swędząca... ten balsam działa rewelacyjnie! Głęboko odżywia, nawilża, tworzy na mojej skórze warstwę ochronną (dlatego polecam odczekać chwilkę po nałożeniu na ciało), nie podrażnia, łagodzi uczucie pieczenia i swędzenia. Stosuję go po każdej kąpieli.
Polecam wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi problemami.

Pozytywny kosmetyk

Odkąd urodziłam dziecko szukałam najlepszych kosmetyków do pielęgnacji jego delikatnej skóry. Szukałam i kosmetyków z prostym i delikatnym składem. Tak trafiłam na Bioderme. Z tej serii miałam również żel do mycia ciała i oto ten balsam.
Zalety:
- delikatny dla każdego rodzaju skóry. Nie podraznia,
- intensywnie nawilża
- bardzo wydajny
- bezzapachowy (czyli bez zbędnych sztucznych zapachów)
- praktyczne opakowanie z pompką

Wady:
-trochę za gęsty i długo trzeba rozsmarować

Najlepszy balsam do ciała

Miałam problem z sucha, swędzącą skórą na nogach, która pękała. Przetestowałam masę balsamów i 99% procent z nich mnie uczulała, wyskakiwały mi po nich krostki. Aż w końcu trafiłam na Intensive Baume.

Była to akcja testowa Biodermy, która wymusiła na mnie systematyczność :D Przez 3 tygodnie używałam olejku do mycia i ww. balsamu, a co tydzień zdawałam relację z efektów, mierzonych różnymi parametrami. I naprawdę, już po kilku użyciach moja skóra zmieniła się nie do poznania. Przede wszystkim była nawilżona, gładka, sprężysta. I co najważniejsze, efekt ten utrzymywał się stale. Po wieczornym użyciu i nocy, budząc się rano czułam delikatny film na skórze i nawilżenie. Jednocześnie nie był to tłusty film. To samo po umyciu - skóra wciąż była w dobrej kondycji.

Sam balsam ma gęstą konsystencję, jednak rozprowadza się bardzo dobrze i jest wydajny. Jest raczej bezzapachowy, co mi bardzo odpowiada. Butelka posiada wygodną pompkę.

Cena może trochę odstraszać, jednak biorąc pod uwagę działanie i efekty, jest całkowicie wart swojej ceny. Jest to produkt, który bez zawahania polecam osobom zmagającym się z alergiami, problemami skórnymi oraz odwiecznym podrażnieniom.

Warty przetestowania

Mam skórę atopową- łatwo się podrażnia i szybko przesusza. Warto przy tym schorzeniu przetestować balsam Bioderma. Poprawiał w znacznym stopniu elastyczność mojej skóry, pomagał się jej goić, niwelował podrażnienia. Niestety chwilowo moja skóra się do niego przyzwyczaiła, ale z pewnością za jakiś czas do niego wrócę. Bardzo wydajny kosmetyk, wygodne opakowanie z pompką.

bardzo fajny balsam

Używamy go całą rodziną - żona w ciąży bardzo sobie go chwaliła, a narzekała na straszne swędzenie skóry. Teraz u dzieci też sprawdza się idealnie. Chropowata skóra jest wygładzona i nawilżona. Balsam szybko się wchłania. Polecam.

Ratunek dla suchej skóry

Ten balsam to zdecydowanie najlepszy emolient, jaki miałam okazję wypróbować. Oprócz tego, że chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, to również odbudowuje, pielęgnuje i łagodzi swędzenie. Na jesienną i zimową porę idealny!

Intensywne, rodzinne nawilzenie

Kojący balsam emolientowy znajduje się w poręcznej, smukłej plastikowej buteleczce, zakończonej wygodnym w użyciu dozownikiem z pompką z funkcją "stop-open". Opakowanie 500ml wykonane jest z bialego plastiku, dzięki czemu chroni nasz produkt przed promieniami slonecznymi . Całość utrzymana jest w przyjemnej dla oka, estetycznej kolorystyce, nawiązującej do pozostałych kosmetyków z serii Atoderm, natomiast szata graficzna jest charakterystyczna dla produktów tej marki Bioderma. Z tylu sa umieszczone informacje o produkcie, jak i opis uzycia i sklad.

Atoderm Intensive Baume jest balsamem bardzo nawilżającym i przeznaczonym do skóry atopowej i bardzo suchej. Idealnie sprawdza się po wakacjach i zimą. Już po pierwszym użyciu stan mojej skóry znacznie się poprawił i nie doświadczałam już uczucia swędzenia. Ukojenie i nawilżenie skóry trwa bardzo długo. Ograniczona ilość składników aktywnych gwarantuje tolerancję przy wrażliwych skórach, dlatego bez obaw możemy go przeznaczyć również dla niemowląt.

Balsam bardzo dobrze rozprowadza się po skórze. Dość szybko się wchłania ale zostawia na powierzchni lekko natłuszczającą warstwę ochronną.

Balsam jest praktycznie bezzapachowy, czuć jedynie bardzo delikatną nutkę typową dla kosmetyków dla atopików, czuć to jednak dopiero gdy dotkniemy nosem posmarowanej skóry i mocno wciągniemy powietrze.

Polecam dla dzieci

Balsamu używam głównie dla mojego dziecka od około roku. Poradził sobie z początkami nawracających problemów suchej, łuszczącej i zaczerwienionej skóry. Przyniósł szybką ulgę w kwestii świądu. Stosuję regularnie i skóra dziecka jest zadbana, a po tamtych problemach nie ma śladu. Ponadto produkt jest wydajny i ma wygodną pompkę, którą można obsługiwać jedną ręką, gdy druga np. trzyma malucha. Dodatkowo kosmetyk można zabezpieczyć na czas podróży klipsem który blokuje przypadkowe naciśnięcie. Używam też żelów z tej serii i też sobie chwalę.

Świetny w roli kremu do rąk!

Kupiłam ten balsam w tubie 75 ml w roli kremu do rąk- miałam na nich bardzo suchą, łuszczącą się skórę, ale odkąd używam tego cuda, dłonie są po prostu ekstra.
Balsam zamknięty jest w dość miękkiej tubie zamykanej na klik - już go prawie zużyłam, a nadal opakowanie trzyma formę i wszystko w nim działa tak, jak powinno. Design minimalistyczny i schludny, jak to u Biodermy. Zapachu brak, ale nie przeszkadza mi to. Krem jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość, by dokładnie pokryć całe dłonie. Dobrze się rozprowadza i jak na krem emolientowy zadowalająco szybko wchłania, nie pozostawiając jakiejś nieprzyjemnie tłustej warstwy. Kremu wystarczy użyć po każdym myciu - nie ma sytuacji, że trzeba go ciągle dokładać, bo jak tylko wchłonie się jedna warstwa, to ręce znów stają się suche... Co więcej, wcześniej moje dłonie robiły się natychmiastowo szorstkie po każdym myciu i musiałam szybciutko ratować je kremami, a po dłuższym stosowaniu Biodermy jest tak, że niekiedy po myciu rąk wcale ich nie nasmaruję, a one mimo to są gładkie, miękkie i zadbane. Kolejnym plusem jest to, że krem pięknie wygładził i zmiękczył skórki wokół paznokci - a wcześniej miałam problemy z ich twardnieniem i łuszczeniem się.
Wreszcie, po wielu latach poszukiwań, mam piękne i zadbane dłonie - jestem tym produktem po prostu zachwycona i myślę, że zostanę przy nim tak długo, jak będzie dostępny na rynku. Jest wart każdej złotówki, jaką za niego dałam w aptece - nie żałuję i na pewno kupię kolejne opakowanie.

Balsam ten bardzo dobrze nawilża , odżywia i natłuszcza skórę . Uratował moją bardzo suchą skórę z tendencją do swędzenia . Od razu czuję różnicę w stanie mojej skóry. Bardzo dobrze koi podrażnienia i zaczerwienienia . Dość szybko się wchłania co jest dla mnie bardzo ważne . Również bardzo dobrze zadziałał na skórę mojego syna z AZS z czego jestem bardzo zadowolona. Z czystym sumieniem polecam każdemu ten balsam .

IDEAŁ

Kremu używam od ok. 3 lat. Zaczęłam z nim przygodę podczas terapii Izotretinoiną, kiedy Sylveco brzozwy nie dawał sobie rady. Polecony mi został wówczas przez moją dermatolog. Kupiłam początkowo mniejsze opakowanie, ponieważ większość kremów mnie uczula. Krem okazał się strzałem w dziesiątkę, jest to moja kremowa miłość od pierwszego użycia! Przy bardziej problematycznej strefie (nos) nakładam na noc dodatkowo masło shea - skóra jest jak nowo narodzona. Do dnia dzisiejszego zużyłam już sporo największych opakowań, najlepsze jest to, że w przeliczeniu ceny na ml okazuje się, że jest bardzo tani. Polecam wszystkim wrażliwcom!